Mama's die bij postnl werken

Discussion in 'De lounge' started by Baby09, Apr 16, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,737
    7,507
    113
    Female
    Eraf. Het past anders niet (goed) en je fiets zal zeer regelmatig omdonderen en daar word je stoeltje ook niet beter op.
    Sowieso word je hele fiets er niet beter op. Ik had een oude fiets van marktplaats geplukt die ik alleen voor de post gebruikte. Geen gedoe met stoeltjes op en af en is hij kapot dan is hij kapot. Ik heb een tijd mn gewone fietd gebruikt maar die sloop je dawr echt mee. Het is een behoorlijk gewicht wat achterop hangt. Hij zal regelmatig omvallen, steigeren, met volle lading van stoepjes af enz. Frame gaat op den duur krom trekken enz.
     
  2. Baby09

    Baby09 Fanatiek lid

    Aug 9, 2009
    1,866
    15
    38
    Hmm dat klinkt niet zo fijn..
     
  3. Marnatman

    Marnatman Fanatiek lid

    Jun 17, 2010
    2,382
    206
    63
    Male
    Bedrijfsleider
    In Grunn
    Ik heb het een tijdje gedaan, maar ben er mee gestopt om 3 dingen.

    - Het loon stelt niks voor.
    - Je krijgt geen onkostenvergoeding terwijl je wel zelf regelmatig een nieuwe fiets moet kopen aangezien die heel snel af is door het gewicht wat je meedraagt.
    - Op den duur had ik meer reclame als post om te bezorgen. Als ik folders wil bezorgen had ik wel een folderwijk genomen.
     
  4. Tutu

    Tutu Fanatiek lid

    Jun 30, 2013
    1,089
    0
    36
    Female
    Noord Brabant
    Personal Bike's zijn erg geschikt voor zware belading. Deze fietsen zaten vroegah in het fietsplan van jawel: PTT Post. Tegenwoordig zien ze er weer wat anders uit maar deze zijn wel retesterk en gaan ontzettend lang mee.

    Wat nog belangrijker is, is een goed standaard want je wordt echt doodziek van een zware fiets die je steeds op moet rapen of als je eerst een plek moet gaan zoeken bij iedere straat waar je je fiets neer kunt zetten. Kost erg veel tijd en je gaat echt vragen krijgen als je niet binnen de tijd je post weg hebt gebracht. Deze uren moet je namelijk dagelijks doorgeven (via mail of digitaal urenformulier).

    Bedenk je goed dat de DiDoZa-dagen (dinsdag, donderdag, zaterdag) de drukste dagen zijn, waarbij je dus inderdaad ook huis aan huis reclame moet wegbrengen naast de post. Je moet dus bij een redelijk grote wijk meerdere keren op en neer fieten om bij te laden. Je hebt dan een ontzettend zware fiets, dus een kindje achterop is echt niet aan te raden, naast het feit dat het onmogelijk is met de bezorgtassen die je al op je bagagedrager hebt hangen.

    Een goede conditie en goed schoeisel zijn erg aan te raden. Denk niet dat je alleen maar even een paar uurtjes lekker aan het wandelen bent; het is zwaar. Dat is het sowieso, dat is het bij regen, hagel en onweer en dat is het bij warm weer. (Tip: bij warm weer gekoelde flesjes water in alu-folie draaien zodra ze uit de koelkast komen. Zo blijven ze lekker lang koud!)

    Verder, zoals al gezegd is het zeker niet de bedoeling dat je iemand meeneemt die je gaat helpen. Als ze erachter komen krijg je op je donder. Ook krijg je een gesprek als je de gezette tijden steeds niet haalt.

    Als het goed is krijg je een sms wanneer de post klaar staat op het depot. Dit is niet altijd dezelfde tijd! Zo hebben we hier al regelmatig meegemaakt dat het de ene keer om 13:00u klaar stond en een andere keer om 14:00u of zelfs later. Dit is afhankelijk van de organisatie op het sorteercentrum waar de tassen worden klaargemaakt.

    Verder weet ik even niets meer om te vertellen :) Ik heb 6 jaar binnen en buiten gewerkt bij dit bedrijf, trouwens. Postbussen om 06:30u ingooien, wijken voorbereiden, wijken wegbrengen en 's middags tot in de avond expeditie (klaarzetten en sorteren van post en pakketten voor de transport). Altijd met veel plezier gedaan, tot het kantoor sloot, vaste mensen eruit gebonjourd werden of het zo zat waren dat ze zelf gingen en de overgebleven collega's werden overgeheveld naar een andere plaats in de omgeving. Ben toen nog even postbezorger geweest met een nieuw contract en ben er na een half jaar slinks uitgebonjourd omdat ze vernamen dat ik zwanger was ;) Maar goed, das weer een ander verhaal.

    Veel succes met je sollicitatie!
     
  5. Baby09

    Baby09 Fanatiek lid

    Aug 9, 2009
    1,866
    15
    38
    Pfff jullie maken mij nu wel erg aan het twijfelen hoor!

    Tutu ik was sowieso al niet van plan om iemand of mijn dochter mee te nemen. Als ik mijn dochter zou meenemen dan zal t 6 uur duren ipv 3 dus daar heb ik geen zin in ;)

    Sollicitatie heb ik gehad. Kon alleen nof niets tekenen omdat ik eerst de opvang wilde regelen. Waar al erg raar op gereageerd werd. Gisteren in een middag alles geregeld en volgende week afhandelen. Al zei hij wel heel vaak in een week tijd kan er veel gebeuren en hij heeft volgende week ook nog mensen voor die vacature op gesprek. Dus ik weet niet goed wat ik nu kan verwachten, was ook een niet zo een aardige man maar goed.
     
  6. Tutu

    Tutu Fanatiek lid

    Jun 30, 2013
    1,089
    0
    36
    Female
    Noord Brabant
    Ze doen altijd alsof ze de postbezorgers voor het oprapen hebben. Maar waarom denk je dat er zo vaak vaccatures zijn steeds? Meer dan de helft haakt af binnen een mum van tijd! Dus maak je geen zorgen, ze hebben je nodig ;)
     
  7. Baby09

    Baby09 Fanatiek lid

    Aug 9, 2009
    1,866
    15
    38
    Hahaha nou dat klinkt ook positief ;) Ach ik ga ervan uit dat zolang ik mijn werk goed doe er weinig aan de hand is.
     
  8. Tutu

    Tutu Fanatiek lid

    Jun 30, 2013
    1,089
    0
    36
    Female
    Noord Brabant
    Ja, maar het is meer dat de meeste het onderschatten. Die denken dat ze ff lekker een wandelingetje gaan maken en als het dan slecht weer is bijvoorbeeld, haken ze af. Of ze vinden het te zwaar of te lang lopen. Of ze dumpen de post in een sloot en worden ontslagen ;)
     
  9. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,124
    2,959
    113
    Female
    Ik schrik van het loon dat je krijgt. Mijn dochter loopt en folderwijk. (die gesealde bundels met kruitvat erin) je hoeft niets te vouwen. Het wordt thuis gebracht. Je krijgt een basisloon en afhankelijk van het gewicht vd folders krijg je gewichtstoeslag. Je loopt hem op maandag en dinsdag (dinsdagavond moet hij bij de mensen binnen zijn.Maar mijn dochter loopt Hem vaak op zondag al. Ze is anderhalf uur bezig en verdient rond de 12euro. Als het dubbele bundels zijn rond de feestdagen dan verdient ze ook het dubbele.

    Ze heeft ook nog 2 jaar het stadsblad en bijbehorende reclame gelopen (moet je wel vouwen) plus nog een buurtkrant die ze daar bij invouwd. (dus eigenlijk 2 wijken in 1) bracht ze elke dinsdagavond weg en verdiende daar tussen de 15 en 20 euro mee. 2uur lopen, vouwwerk deed ze tussendoor (halfuurtje)

    Zij verdiende dus minimaal 100 euro voor 3,5 uur id week en veel makkelijker in te plannen lijkt mij dan post. Misschien kan je verschillende krantenwijken combineren. En paraat staan als iemand ziek is voor een extra wijk.
     
  10. Baby09

    Baby09 Fanatiek lid

    Aug 9, 2009
    1,866
    15
    38
    Naar mijn weten mag je bij postnl niet twee wijken nemen. En als ik het zo hoor gaat dat ook niet lukken. Als de post pas rond een uur bij het depot is en je drie uur moet lopen dan is het al zeker 4 uur als je klaar bent en je moet de post voor vijf uur brengen. Dus dat is al lastig. Verder zit ik met de opvang. Ze gaat nu 1 dag naar het kdv, meer dagen is niet rendabel dan werk ik voor niets.
    Ik weet dat het niet goed betaalt maar we doen het nu ook niet met veel en dat kleine beetje helpt ervoor dat wij kunnen sparen en extra rekeningen kunnen betalen.
     
  11. Baby09

    Baby09 Fanatiek lid

    Aug 9, 2009
    1,866
    15
    38
    Ik hou er zeker wel rekening mee met dat het zwaar is. Ik heb in de kinderopvang gewerkt en dat is wel anders maar ook zwaar. Dus ik ben hopelijk wel iets gewend. En qua weer en werken, ja dat weet je vantevoren... Maar ik snap het wel hoor.
     

Share This Page