Ons zoontje komt om de 3 uur voor een voeding (ook in de nacht). Ik maak flessen van 150 +5 plus 2,5 schep Nutriton voor het spugen (wat goed gaat) Nu weet ik dat hij eigenlijk maar 5 x per 24 uur een fles mag van 150+5 maar daar komt hij dus overheen. Hij drinkt alle flessen goed leeg en als ik minder maakt is hij niet verzadigd. Wat kan ik nu het beste doen? Ik wil namelijk niet dat hij teveel binnen krijgt want dat lijkt me ook niet helemaal goed voor hem.
Enkele dagen geleden postte iemand anders dezelfde vraag: http://www.zwangerschapspagina.nl/baby-dreumes/511816-baby-6-weken-wanneer-begint-slaap-voeding-ritme.html Misschien vind je daar tips?
Hoi, je hoeft niet heel erg vast te houden aan die 5x150cc. Het zijn richtlijnen. Elk kindje is anders en de een heeft meer nodig dan de ander. 3 uur tussen de voedingen is erg netjes en als de flessen helemaal op gaan dan heeft hij het gewoon nodig. En hij is nog zo klein, het wordt vanzelf minder Mijn zoontje zal ook al heel snel boven de 'maximale' hoeveelheden. CB vond het nooit een probleem. Je kunt eventueel proberen voeding voor hongerige baby's te mengen met de voeding die je nu hebt. Wij gebruiken zelf 100% Forte voeding, maar heb hier weleens gelezen dat dit contra werkt. Je kunt ook slechts één of twee schepjes standaard voeding vervangen door Forte (is van Nutrilon, weet niet hoe het van andere merken heet).
Hmm... wij zaten bij onze oudste ook snel op de max en erover heen. Dat werd door het CB sterk afgeraden. Na de overstap op forte voeding ging het snel prima en bleven we keurig binnen de richtlijnen.
Pas op met wat je adviseert hoor! TS heeft het over een baby van 7,5 week oud die nu 7x 150/5 krijgt. Dat zijn structureel 5 scheppen teveel op hele jonge leeftijd. TS: je geeft aan dat je de voeding indikt tegen het spugen. Hoeveel spuugt hij en merk je dat hij er last van heeft? Spugen en frequent willen eten kunnen een teken zijn van reflux. Het hoeft niet maar zoek het eens op en kijk ernaar. Mocht je geen tekenen van reflux zien en heeft je kind gewoon erg veel honger dan kun je een kleinere speen gebruiken (prematuurspeen) waardoor hij langer over de fles doet. Ook kun je kijken wat er gebeurt als je de flesjes kleiner maakt, bijvoorbeeld 120/4. Je zou dan wat extra water kunnen toevoegen om meer volume te krijgen. Als dat niet werkt en hij blijft zo hongerig, dan kun je eens wat gaan mengen met forte voeding. Half om half wellicht. Daar heb ik alleen geen ervaring mee.
Ik pas zeker op met wat ik adviseer. Zou zoiets ook niet zomaar zeggen, maar spreek uit eigen ervaring. Wij zaten met ongeveer 7 weken ook al op 7x 150cc en soms kwam daar zelfs nog wat extra bij. Kreeg er echt met moeite 3 uur tussen. Zoonlief deed ruim 20 min over een fles, inclusief 10cc extra water. Dachten ook een reflux hebben daar zelfs een proefkuur Omeprazol voor gehad, maar bleek het niet te zijn. Conclusie bij ons: een erg hongerig ventje en dat is hij tot op de dag van vandaag Ik blijf het wel verbazingwekkend vinden dat de adviezen van CB's zo erg kunnen verschillen. Niet alleen qua flesvoeding hoor, maar ook wat andere voeding/onderwerpen betreft. Overigens lees ik hier ook vaak over het maximaal aantal scheppen voeding wat een kindje mag. Heb hier vanmorgen in een ander topic ook op gereageerd dat er geen maximum in het aantal scheppen zijn. Weer iemand anders gaf aan hierover een keer met de Nutricia lijn te hebben gebeld, en het aantal scheppen is inderdaad een richtlijn.
Wellicht kun je eerst doorvragen naar het gedrag van de baby? Wie weet speelt hier wel reflux of drinkt het kind te snel. Wie weet heeft hij veel zuigbehoefte die je niet hoeft te stillen met zulke grote flessen. Deze hoeveelheid voeding is voor de meeste baby's van 7 weken te veel te veel. In de meeste gevallen zit daar een andere oorzaak achter dan honger. Er zullen wellicht kinderen zijn die het nodig hebben, maar degenen die het niet nodig hebben, worden zo overvoed en daar leg je een basis voor overgewicht later. Dus voordat je aangeeft dat het 'normaal' is en dat de 30 scheppen een richtlijn is, zou ik wat meer informatie inwinnen. 35 scheppen is te veel, daarvoor bestaat de forte voeding juist, als het nodig is.
Even een korte reactie vanaf mijn mobiel die bijna leeg is.. Onze zoon heeft wel wat tekenen dat hij reflux heeft. Ik moest van het bureau eerst syarten met Nutriton omdat hij veel spuugde en dat helpt wel iets. Maar sinds een paar dagen zie ik vaak zijn gezichtje vertrekken net of hij het zuur krijgt (hij huilt dan niet) Ik moet maandag weer naar het bureau en dan kaart ik het weer aan. Of zouden jullie eerder bellen? Ik had trouwens geen idee dat veel drinken iets te maken zou kunnen hebben met reflux..
Veel drinken doen ze om de pijn van het maagzuur weg te drinken. Dat loopt omhoog de maag uit en gaat branden in de slokdarm. Drinken stilt die pijn en dus willen ze blijven drinken. Vanwege deze signalen zou ik je zeer sterk aanraden de flessen heel fors te gaan verkleinen. Wij zaten met 7,5 week op flesjes van 90+3 die niet leeg gingen..... 150+5 is in ieder geval echt veel en veel te veel voor een kind van 7,5 week oud dat klachten van reflux laat zien. Ken je verder de leefregels voor reflux? Goed laten boeren, rechtop voeden, rechtop houden na de voeding, bedje flink ophogen en evt buikligging als ophogen van het bedje onvoldoende werkt?
We zijn bekend met de leefregels. Zijn bedje staat bijv. rechtop en na de voeding houden we hem goed rechtop voor een boertje. We gebruiken Hero voeding en daar staat op de verpakking dat hij bij 4-5 kilo 150+5 mag. Onze zoon is nu bijna 5 kilo maar krijgt dat dus 7x per dag ipv 5x. Ik voel mezelf nu lichtelijk schuldig dat ik er zo laat achter kom dat hij ws reflux heeft Ik dacht zolang hij niet huilt zal het wel net zo zijn en hij is gewoon hongerig. Kan ik hierbij ook bij mijn huisarts terecht of 'moet' dat via het cb? Ik moet toevallig morgen naar de huisarts voor mezelf. Anders toch maar het cb bellen of toch wachten tot maandag? Ik schiet nu een beetje in de stress denk ik arm ding..
Niet schuldig voelen hoor! Signalen van honger, slaap, pijn, zuigbehoefte zijn zo moeilijk uit elkaar te halen. Is het een tevreden kind? Huilt hij niet veel? Dan heeft hij wellicht niet veel last. Welke fles en speen gebruik je? Hoeveel tijd neemt een fles in beslag? Misschien valt daar nog wat winst te behalen.
Hij is best tevreden maar heeft ook periodes op een dag dat hij veel maar kort moet huilen. Ik zie ook soms aan hem dat hij het zuur oid heeft en hij 'klakt' ook soms. Verder gebruik ik speentjes en flessen van Difrax. Hij doet ongeveer een 20 min over een fles wat dus al ingedikt is met Nutriton.
Ik ben daar bij onze oudste ook ingetuind hoor, en bij de jongste zag ik het wel meteen. Maar goed, je moet het kennen, wil je het herkennen. Dus niet schuldig voelen. Of je ermee naar de huisarts moet? Eerst nog niet, zou ik denken. Ik zou vooral even kijken of er meer rust komt als je de flessen verkleint. Als hij dan wel honger heeft geef je dus gewoon vaker kleinere flesjes, (hier heel lang op 7-8 flessen gezeten, altijd direct voor en direct na een slaapje, zodat ze dus toch langere slaapjes kon maken zonder van honger wakker te worden). Als dat onvoldoende helpt en hij erg last van zuur blijft houden, zou medicatie evt nodig zijn, maar als het op te lossen is zonder medicatie heeft dat natuurlijk altijd de voorkeur. Nou moet het ook niet zo zijn dat je het met hangen en wurgen zonder medicatie gaat proberen, maar als hij rustig wordt met enkel de leefregels strak hanteren, is dat gewoon fijn.
Mijn zoontje, bijna 10 weken, zit op 180/6 - 5 fles per dag. (Al ruim 4 weken) Doet er maar 10 min over. Helemaal tevreden kereltje. Hij komt alleen elke avond een uur eerder, 7 ipv 8 uur. Hield me strikt aan de uren en hoeveel heden en dat was een drama. Maar nu ik dit weet is er niets meer aan de hand. De hoeveelheid en forte voeding is trouwens aanbevolen door het CB. Het ene kind heeft meer/minder nodig dan het andere, als hij maar gelukkig/tevreden is!
Ja maar bij jouw kindje komt die hoeveelheid wel gewoon over met wat hij mag hebben voor zijn gewicht van 16/4. Dus hij krijgt niet te veel. Als je je kind wel structureel te veel geeft, dan is het dacht ik belastend voor de darmen en nieren.
Maar het verschil zit 'm er dus in dat jouw knulletje tevreden is en het kindje van TS niet... En dat is een erg belangrijk verschil. Bij reflux is overvoeden echt ontzettend gevaarlijk, omdat die slokdarm dan hartstikke ontstoken gaat raken door voortdurend branden van het maagzuur. Dat wil je echt niet hebben
Rozemarijke is (helaas) ervaringdeskundige ondertussen. Ts ik zou de hoeveelheden ook drastisch verlagen. Kindjes met reflux drinken graag omdat dat verzacht.
Thanks, nee, helaas 'gewoon' twee keer ervaringsdeskundig met twee huilbaby's Oudste kiss-syndroom, reflux, KMA, eczeem en chronische oorklachten. Jongste verborgen reflux, KMA, chronische oorklachten en een hartritmestoornis. M'n medische kennis is dus noodgedwongen opgebouwd