ik ken eigenlijk niemand die dat doet. en thuis hou ik ook de schoenen aan. tenzij ik lang thuis blijf. stel ik zou ergens komen en ze doen het daar wel. dan heb ik er geen problemen mee. maar heb wel snel koude voeten haha. ik vraag het alleen aan kinderen die hier spelen omdat ze steeds buiten spelen en dan weer binnen komen met modderschoenen. maar verder niet.
nou hier ook een ernstig vies huis dan.. stofzuig om de dag en dweil niet eens elke week dat vind mijn houten vloer ook niet zo leuk trouwens als ik dat wel zou doen... Ik heb ook nog eens een hond EN kind en we lopen regelmatig met schoenen binnen.. jaja heel erg smerig dus.. Maar werkelijk ik zou niet weten waar ik de tijd vandaan moet halen om iedere dag te dweilen.. ja nu ik achter het forum zit zou ik mooi kunnen dweilen.. dat ga ik straks ook doen niet vanwege dit topic overigens maar gewoon omdat ik er vandaag tijd voor heb. Hem namelijk 4 zeldzame dagen achter elkaar vrij.. Overigens lopen wij binnen altijd op onze sokken en als er visite komt trek ik schoenen aan
Dat is het punt niet. Als onze visite schoenen aan zouden hebben, dan zouden wij ook onze schoenen aan hebben. Maar dat is dus niet zo, ons domein, ons huis waar we zelf de schoenen uit doen, laat staan voor iemand die er niet leeft. Gaat al tig jaren goed zo. Dit heb ik meegekregen vanuit mn opvoeding en ik zal het voortzetten, en ook overbrengen naar onze kinderen.
Klopt: hier op het forum heb ik weleens gezegd dat ik binnen een half uur mijn benedenverdieping gezogen en gedweild heb. Daarop kreeg ik de reactie dat je het binnen die tijd nooit goed schoon krijgt, het vuil van links naar rechts verspreidt, of dat ik een kleine verdieping heb (63 m2) niet bijzonder groot, maar ook zeker niet superklein voor 1 verdieping. Maar dat ik het zo snel doe is juist omdat ik elke dag stofzuig en dweil, en in de meeste gevallen wel vaker dan 1x per dag. Het zou hier trouwens echt niet schoner worden wanneer wij op sokken of sloffen lopen hoor. Heb 2 kleintjes, wij zijn nu met zijn 5 en en we hebben 3 katten. Het is dus gewoon een kwestie van bijhouden, dan is het echt weinig werk.
Wij lopen ook op schoenen en ik heb een houten vloer in de wk, die wordt hier echt wel elke dag gedweild. Uiteraard niet met een drijfnatte dweil, gewoon vochtig, gaat prima, doe het al dik 6 jaar zo. En stofzuigen en dweilen is imo zo gedaan, als je het tenminste bij houdt. Oh en ter informatie. Ik werk ook, heb 3 kinderen thuis (straks 4) en ook 3 katten.
Ik snap deze post niet hoor...waarom zou jij je schoenen aan doen als de visite die aanhoudt...dat maak je toch zelf uit..ik loop op mn sokken en de visite heeft hun schoenen aan...ik zie het verband niet met waarom jij ze dan ook aan zou moeten.
Maar, voor degenen die schoenen uitdoen om de viezigheid (niet vanuit geloof), hoe doen jullie dit als je een verjaardag viert? Moeten jullie gasten dan ook de schoenen uit?
Een half uur is toch zat genoeg, zeker als je dagelijks dweilt. Dan heb je je vloeren zeker wel schoon hoor. Ja klopt bijhouden indd, dat is met alles zo. Als jij de keukenkastjes wekelijks schoonmaakt, dan zijn ze sneller schoon dan wanneer je ze eens in de maand of langer boent.
Ja klopt stofzuigen en dweilen is zo gedaan... maarrr de wc schoonmaken, doekje door de keuken en badkamer, wasje, hond uitlaten, stoffen, spelen met mijn kind, een gezonde maaltijd bereiden, bedden regelmatig afhalen, vuilnisbak uitsoppen, planten water geven, mails beantwoorden, rekeningen betalen etc etc is ook zo gedaan maar als ik alles wat zo gedaan is en goed zou zijn om "even" te doen zou doen zou ik geen moment meer zitten.. dus ik heb zo mijn prioriteiten en iedere dag dweilen is daar niet 1 van .. we zijn zelden ziek hier dus denk dat het wel mee zal vallen met ons onhygienische huis..
Ik vond het ook raar dat je kon dweilen in zulke korte tijd maar ik trek me terug! Nu ons zoontje kruipt, met drinken knoeit, eten op de grond gooit maar ook vaak per ongeluk alles op de grond beland, geen idee hoe hij het verder vuil maakt maar hij zorgt ervoor dat overal wel plekken op de grond zijn dus nu dweil ik veel meer en ben ik ook best wel snel klaar
Ik bedoel te zeggen, dat WIJ uitmaken of de schoenen wel of niet uitgaan. Wij doen ze uit in ons huis, dus visite moet dat ook. Want als we onze schoenen aanhielden dan gold dat voor de visite ook, maar dat is dus niet zo. Hoop dat ik nu wat duidelijker voor je ben.
Tja, maar het meerendeel van wat jij hierboven beschrijft (wc, douche, keuken en stoffen, eten koken en met je kinderen spelen zijn toch dingen die ik ook gewoon dagelijks doe hoor.......Is niet bepaald iets wat ik 1x in de week doe, en geloof mij maar, ik ben aan puur het schoonmaakwerk (even het opruimen etc niet meegerekend) hooguit 1 uur per dag bezig, incl de vloeren.
Ik zeg ook niet dat ik dit soort dingen maar 1 x per week doe, maar van de hele stapel dingen die gedaan moeten worden kies ik ervoor bepaalde dingen wel iedere dag te doen en vind ik dat sommige dingen niet iedere dag hoeven. En stofzuigen en zeker dweilen heeft wat MIJ betreft geen prioriteit. Ik kies ervoor mijn tijd anders te besteden aan dingen die ik belangrijker vind. ieder voor zich toch ? maar ik ga nu ofline.. bovenverdieping stoffen zuigen dweilen badkamer en wc doen
Geloof me, ik heb binnen een half uur echt wel mijn beneden verdieping gestofzuigd en gedweild, en dat is inderdaad omdat ik het dagelijks bij houd! En groot is het niet, maar extreem klein ook niet. En nee, ik haal niet dagelijks alle kasten van de muur af, maar stofzuig wel overal onder. Conclussie: misschien, kunnen wij gewoon heel goed EN heel snel stofzuigen en dweilien
Maar stel jij komt hier op bezoek en alle gasten en bewoners hebben geen schoenen aan, dan loop je alsnog met je schoenen naar binnen? Wanneer ik ergens kom en iedereen loopt op schoenen dan doe ik ze ook niet uit.
Hmm geen idee eigenlijk..dat de bewoners schoenen uit hebben zou voor mij niet direct een reden zijn om te denken dat ik ze wellicht uit zou moeten want zoals ik zei loop ik zelf ook altijd op sokken/blote voeten en mijn visite op schoenen. Mijn moeder en mijn zusje bv hebben er een gruwelijke hekel aan om uberhaupt iets aan hun voeten te hebben..buiten moeten ze wel. Maar die trekken dus overal hun schoenen uit als ze de kans krijgen. Bij mij dus ook, dus als jij hier binnen stapt en zie ons allemaal op sokken denk je misschien dat dat moet, maar dat is dus helemaal niet zo. ik wil dat de visite zich op het gemak voelt dus ik zou nooit zeggen tegen iemand dat die schoenen aan of uit moet oid.
Vrienden van ons doen het vanwege viezigheid, omdat ze een baby over de grond hebben kruipen en het dus fijner vinden dat iedereen de schoenen uit heeft. En afgelopen weekend waren we op verjaardag bij hen en had iedereen inderdaad de schoentjes uit.
Snap ik als je elke dag dweilt Ik vind elke week wel oké eigenlijk.. En als het echt "vies" is een keer extra. Heb een houtenvloer en eigenlijk is elke week ook niet echt goed.. Maar ik heb ook een kennis waar schoenen uit moeten. Ze hebben vloerbedekking. Ik heb daar overigens gewoon respect voor en doe mijn schoenen uit. Let van te voren altijd wel even op of ik geen gat in mn sok heb