Achterwaarts gerichte autostoeltjes....

Discussie in 'Met je kind op pad' gestart door Melrose, 11 nov 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL
    Carseat.se wordt hier vaker gebruikt in NL. Veel van dit forum hebben er al besteld. Tot nu toe hoor ik alleen maar erg positieve ervaringen!
     
  2. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL
    Als eerste mooi dat jullie ook overtuigd zijn van achterwaarts vervoeren!

    He hebt verder als opties....
    - Axkid kidzofix... heeft een lange rug. Tot 18kg met isofix zowel achterwaarts of toch voorwaarts. En achterwaarts nog tot 25kg te gebruiken doormiddel van gordel bevestiging.
    - Romer dualfix
    -Joie i-anchor
    -romer maxfix... ook vrij lange rug. geen optie voor voorwaarts
    - hauck variogard (achterwaarts alleen in verdere ligstand )

    geloof dat ik ze zo genoemd heb
     
  3. Stefanie78

    Stefanie78 Fanatiek lid

    7 jul 2010
    3.744
    1
    36
    Friesland
    Wij hebben in zweden bestelt en de stoel was er in een week, we hadden 2 paar loops bestelt maar per ongeluk maar 1 geleverd. meteen reactie op de mail en op ons verzoek was het geld met ene paar dagen terug gestort. maar de loops kan je goedkoper bij babyplezier in eindhoven bestellen, en een goede spiegel bij amazon.uk. Wij hebben de 2way elite in zweden bestelt en de maxway bij de babyplanet in drachten gekocht. Na wat handelen kreeg ik 30 euro korting in de vorm van kleertjes ;) En vond het wel fijn dat ie vlakbij zat ,aar achteraf maakt het niets uit
     
  4. Femkee

    Femkee Actief lid

    6 nov 2012
    247
    1
    18
    NULL
    NULL
    Bedankt dames! We hebben gisteravond de Britax Max-Way met 1 setje Tether loops besteld. Ben benieuwd wanneer het binnen is... Oooooh ik ben zo blij!:D
     
  5. Nele87

    Nele87 Fanatiek lid

    24 feb 2012
    1.286
    9
    38
    Vrouw
    Ik ben bij Prenatal geweest om de Joie I-Anchor te bekijken.

    De prijs is toch € 300 voor de stoel incl base! Ik heb het 2 keer gevraagd of ze wel zeker was dat de base erbij was ;)
    Ziet er echt een mooie stoel uit. Als de stoel achterwaarts staat, is de slaapstand heel goed. Voorwaarts is er bijna geen slaapstand. (maar dat is natuurlijk niet zo belangrijk)
    Ik heb hem ook gepast in mijn auto. Hij neemt maar net evenveel plaats in als mijn MC pebble.
    Super dus!

    Ik twijfel nog wel een beetje. Ik vind dat de rug er vrij kort uit ziet...
    Weet iemand wat de gordelhoogte is? En hoe deze is, in vergelijking met de Sirona? (omdat deze blijkbaar zo klein is?)
     
  6. wensdroom

    wensdroom Fanatiek lid

    18 okt 2012
    3.487
    1
    0
    heb wajong dus werk niet
    omg Lingewaard
    Wij hebben zelf voor de Sirona gekozen, ik heb ze niet letterlijk langs elkaar gehad, maar volgens mij is de rugleuning van de Joie I-Anchor wel wat langer dan van de Sirona. en de prijs is idd 300 euro incl. base ( die zit erbij zie mijn vorige bericht hieronder nogmaals neergezet. :

    zoals ik al eerder hier had beschreven In de Joie I-Anchor stoel bij Prénatal Amersfoort heeft mijn dochter er als 1e in gezeten ( hij was toen net binnen)

    we hebben hem toen op zo'n in de winkel staande autostoel gezet en met isofix en met gordel gemonteerd. en uitgeprobeerd hoe mijn dochter in de stoel zat.

    Prénatal is inderdaad niet duidelijk in hun beschrijving op de site maar zo ver ik begreep zit de base erbij. en deze is dus met isofix te bevestigen, maar kun je de base ook met gordel vast maken ( lieten ze ons zien in de winkel ) en kan dan de stoel er op.
     
  7. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL
    Een dame op facebook rearfacingtoddlers verkoopt oa deze stoel in engeland. Zij zou je een goed antwoord kunnen geven op de ruglengte en de gordelhoogte.
    Zij verkoopt ook andere stoelen dus kent goed de vergelijking.
    succes!
     
  8. wensdroom

    wensdroom Fanatiek lid

    18 okt 2012
    3.487
    1
    0
    heb wajong dus werk niet
    omg Lingewaard
    dat lijkt me een goede tip :)
     
  9. lieve85

    lieve85 Actief lid

    21 mei 2009
    137
    0
    0
    Nou ben vandaag naar prental hengelo geweest om de joie te bekijken en de dame daar zei dat hij 400 totaal koste.
    Ze wist zelf echt zo weinig over de stoel te vertellen echt een aanfluiting.
    Als je in een winkel staat moet je toch je prosucten kennen?

    Maar goed de stoel ziet er erg goed uit. Nu nog de keuze uit de joie of de hauck.
    Iemand pluspunten van een bepaalde stoel?
     
  10. Kiekske

    Kiekske Niet meer actief

    Mijn zoontje zit nog wel even in de maxi cosi, maar ik ben me alvast aan het verdiepen in een achterwaarste stoel. Het liefst heb ik er één die tot 25kg gaat, maar klopt het dat dit enkel gordelstoelen zijn? Sinds kort hebben wij beide isofix. Is isofix veiliger dan gordelbevestiging (ik weet dat je de gordels iedere keer weer even aan moet trekken)?

    Ik wil gewoon een goede, veilige stoel, waar mijn zoontje zo lang mogelijk in kan zitten en die een goede slaapstand heeft. Zijn er nog punten waar ik op moet letten?
     
  11. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL

    Stoelen tot 25kg zijn er inderdaad alleen met gordelbevestiging. Dit heeft te maken met het isofixsysteem dat maar tot 18 (kindgewicht) belast mag worden! Meer gewicht is niet toegestaan op het systeem.

    Isofix is niet veiliger, het verkleint de kans op foutief installeren. En alleen een juist geïnstalleerd stoeltje is veilig.
    Een stoel met gordelbevestiging kun je ook heel strak installeren en na enige oefening is dit ook erg eenvoudig, gordels hoef je niet elke keer aan te trekken maar af en toe even controleren kan nooit kwaad. Het is net wat je voorkeur is.
    Een stoel tot 18 kg kun je gemiddeld tot net 4 jaar mee doen (hangt erg af gewicht kind) een stoel tot 25 kg kun je zeker 2 jaar langer gebruiken.

    Je geeft zelf aan een stoel te willen die je zo lang mogelijk kunt gebruiken, dan is een stoel tot 25 kg denk ik de beste keuze.
    In deze groep heb je een ruime keuze, wil je een stoel die de Swedisch Plus test heeft doorgestaan... Moet hij vaker van auto gewisseld worden?
    - Besafe Plus, tot 25 kg en Swedisch Plus getest. Een van de langste ruggen, goede ligstanden. (neemt iets meer ruimte in, wat voor auto's moet hij in) Vrij zwaar in gewicht, misschien niet erg makkelijk als je hem vaker moet wisselen
    - Britax Max-way, 25 kg, Swedisch Plus getest. Compacte stoel, erg licht in gewicht en makkelijk te installeren! Ligstanden in te stellen bij installatie.
    - Axkid Minikid, 25 kg Swedisch Plus getest. Qua ruimte ongeveer gelijk aan de Maxway wellicht net iets meer, stuk zwaarder dan de Maxway. Makkelijk zelf spannende tethers. Ligstanden bij installatie.

    Wellicht een mooie optie...
    - Axkid Duofix, zowel met isofix (tot 18kg) als met de gordel (dan tot 25kg) te bevestigen. Lange rug!!! Ik durf niet te zeggen hoe de slaapstanden zijn! Niet Plus getest omdat hij ook voorwaarts te gebruiken is en de stoel dan nooit plus goedgekeurd kan worden...

    Hopelijk heb je hier iets aan!
     
  12. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL

    Wat een onduidelijkheid over de prijs!!! Bij de een voor 300 en hier weer 400... vreemd.
    En ja ik blijf me er ook over verbazen hoe de product kennis is bij veel (erg veel) winkelpersoneel. Ik heb zelf een aantal jaren geleden ook bij de Prenatal gewerkt en ik had mijn kennis en de andere vaste medewerkers ook, maar verbaasde me toen al over de weekend of invalkrachten die totaal geen kennis hadden. Vreemd he, voor zo'n taak!!!

    Ik moet zeggen dat ik beide stoelen nog nooit in het echt heb gezien. Maar volgens mij is de Hauck in achterwaartse stand alleen in verste ligstand te gebruiken... maar misschien weet iemand daar meer over?
    Dat zou voor mij wel een reden zijn niet voor die stoel te gaan!
     
  13. wensdroom

    wensdroom Fanatiek lid

    18 okt 2012
    3.487
    1
    0
    heb wajong dus werk niet
    omg Lingewaard
    idd vaag de verschillende prijsopgave .. duidelijkheid is wel handig
    ik denk dat iemand die deze stoel uitkiest en daadwerkelijk koopt uiteindelijk kan aangeven wat de prijs is geweest. nu krijg je alleen maar tegenstrijdige berichten.. vreemd..
     
  14. Kiekske

    Kiekske Niet meer actief

    Lievemommy, bedankt voor je uitgebreide en supersnelle antwoord! Ik ben weerbwat wijzer :)

    De besafe had ik al op het oog, dus ik ben blij dat hij ook de swedisch plus test heeft doorstaan!

    Nogmaals hartstikke bedankt. Ik denk dat wij binnenkort ook even bij babyplezier gaan kijken, dat is ongeveernom de hoek bij ons :)
     
  15. Petra in Zweden

    Petra in Zweden Actief lid

    14 mei 2013
    260
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat betreft Isofix wil ik alleen ff toevoegen dat men niet standaard uit moet gaan dat Isofix stoelen in alle auto's met isofix bevestigingspunten passen. Laatst heeft Babyplezier in Eindhoven er nog een foto en mededeling van op Facebook gezet en ik kan het ook uit eigen ervaring zeggen. Wij hebben bijv een Saab 9-3 en daar zit isofix in, de stoelverhoger van mijn zoontje kan ik er echter niet op vast monteren omdat de fabrikant besloten heeft het zitcomfort voor de volwassenen boven het gebruik van de isofixbevestigingspunten te kiezen waardoor het zitgedeelte een klein stukje over loopt in de rugleuning. Dit zorgt ervoor dat de isofixbevestigingspunten van de autostoel niet vast gemaakt kunnen worden aan de isofix bevestigingspunten van de auto. Ze komen er gewoon niet bij. Mij lukte het uiteindelijk wel, ik dacht het moet lukken, maar daardoor moest ik de halve zitdeel indrukken om erbij te komen en eenmaal vast zorgt het ervoor dat de autostoel boven de bank zweeft en dus niet correct geïnstalleerd kan worden.
    Ga er dus niet vanuit dat een isofix autostoel in alle auto's met isofix bevestigingspunten past, dit moet je per auto bekijken. Past het niet heb je met een isofix stoel dus geen alternatief om te monteren. Voordeel van gordelbevestiging (of stoel met beiden) is dat het altijd past ongeacht auto of bevestigingspunten ;)
     
  16. Miekjepiekje

    Miekjepiekje Bekend lid

    29 dec 2011
    696
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb een tijdje geleden ook geschreven. We twijfelden toen tussen de hauck en de besafe, maar hebben uiteindelijk de axkid duofix besteld. Nou zou die eigenlijk eind april komen maar komt nu eind mei. En ik wilde heel graag een tweede stoel voordat de nieuw baby er is..
    Ik zit nu te twijfelen of ik toch niet beter voor de besafe had kunnen gaan.. Neemt deze meer ruimte in dan de axkid? Want als het qua ruimte niks uitmaakt dan kan ik Hakan misschien mailen of hij de besafe wel op voorraad heeft.. ;)
     
  17. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL
    De Besafe is ook een hele mooie stoel.... ik weet eigenlijk niet of de Plus (want die bedoel je denk ik) meer ruimte inneemt dan de duofix. Hakan heeft hier vast en zeker antwoordt op dus ik zou hem gewoon mailen!
    Laat je het hier ook even weten? ben ook wel benieuwd.
     
  18. Miekjepiekje

    Miekjepiekje Bekend lid

    29 dec 2011
    696
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zal zo eens kijken if ik mijn vragen in het Engels op 'papier' krijg. :) Ik laat het hier weten als ik antwoord heb!
     
  19. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    12 dec 2011
    2.662
    1
    36
    NULL
    NULL
    n_Axkid%20KidzoFix%20en%20Britax%20Roemer%20Max-Way%20in%20een%20Citroen%20Xsara%20Picasso.jpg

    n_BeSafe%20iZi%20Plus%20en%20Britax%20Roemer%20Max-Way%20in%20een%20Citroen%20Xsara%20Picasso.jpg


    Mijn ervaring is dat de BeSafe iZi Plus niet meer ruimte inneemt dan de Axkid KidzoFix (DuoFix is in principe dezelfde stoel met een paar kleine aanpassingen, qua afmeting precies hetzelfde).
    De BeSafe neemt iets minder ruimte in zelfs, scheelt niet veel.
     
  20. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    13 mei 2013
    1.009
    1
    0
    NULL
    NULL
    Mooie foto's Kusjesmama! Scheelt zo te zien inderdaad niets...

    Vandaag ben ik uit pure nieuwsgierigheid nog eens langs babypark Amersfoort geweest en Prenatal.

    Bij Amersfoort viel ik al direct op door een mr van de winkel. Ik heb het niet gevraagd, maar misschien zelfs wel de filiaalmanager...
    Mr wist ook best wel wat over achterwaarts vervoeren en was (naar mijn idee) oprecht geintresseerd over mijn ervaringen etc over het achterwaarts vervoeren.
    Wat ik van hem begreep dat zij zo streng zijn met bijvoorbeeld de Maxway is dat dat puur vanuit Britax/Romer zo de richtlijnen zijn. Zij mogen de stoel bijvoorbeeld niet goedkeuren (en dus ook niet verkopen) als de stoel niet goed in de auto zou passen. Ook niet als de tethers aan de rails bevestigd moeten worden. Iets wat we hier op het forum dus vaker terug lezen. Door zijn uitleg begrijp ik ook wel waarom ze zo streng zijn (of ik het er mee eens ben is iets anders) want als je die tethers zo vastmaakt dat de stoel eroverheen rijdt dan kunnen ze in de tethers snijden.
    Wbt tussen de stoel door was zijn ervaring dat dat niet altijd kan? Ik heb het nog nooit meegemaakt maar ok...

    Hij vroeg ook naar wat er in Zweden dan voor stoelen te koop zijn en of 6 jaar daar echt gehaald word. Hij begreep er wel veel van en had duidelijk zijn achtergrond informatie.

    Ondanks dat hij wat stug was dus in het beleid van verkoop, maar wat hij zei echt vanuit Britax word aangestuurd.
    Maar ik begrijp wel dat er dus veel mensen daar teleurgesteld aankomen :(

    Ik ben er maar niet te hard ingegaan :D maar een beetje aangehoord en wat aangevuld...

    Bij de Prenatal was ik erg benieuwd naar de nieuwe Joie i-anchor. En ik vindt het een mooie stoel!!! Dame daar wist wel een en ander over Joie het is een merk dat oa deel uitmaakt van Aerosleep (dat wist ik dan weer niet) en ze hebben er nu ook wagens, kinderstoelen en campingsbedjes van.
    Ik heb mijn dochter er ingepast, en ze paste nog prima! Hoofdsteun 1 stand onder de bovenste dus nog best wat groeiruimte over.
    Over de prijs nog eens gevraagd hoe dat nu echt zit. De stoel is 299,- euro en de Base 99,- totaal dus 399,- euro. Zo stond het daar ook op de prijskaarten aangegeven dus denk dat het dit wel echt is.
    Mijn dochter is trouwens 3,8 jaar maar klein van stuk ik gok zo'n 92 a 93 cm groot en zit in maatje 92 en is nog geen 13kg.

    Bij de Babypark de Sirona nog eens gepast. Mijn dochter vond hem geweldig, zat er lekker in (maarja er hing aan het voeteneind ook een tv scherm ;)) Hoofdsteun moest echt op zijn maximale.

    Ik heb ook foto's gemaakt en die zal ik straks nog even plaatsen.
     

Deel Deze Pagina