Enge man voor de deur....

Discussie in 'De lounge' gestart door Nicolientje, 23 mei 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Vreemd! :( Fijn dat er iemand langs kwam!
     
  2. Delta

    Delta Niet meer actief

    Wat super vaag zeg!
     
  3. Hmmm weirdo:(
     
  4. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    Ik zie dat je vlak bij mij woont ;). Wel fijn dat het goed is afgelopen je weet maar nooit. Die man kan ook in een behoorlijke diepe put hebben gezeten en zich geen raad meer wist.
     
  5. tantetil

    tantetil Bekend lid

    1 jan 2010
    768
    162
    43
    Vrouw
    Noord Holland
    Misschien wel handig om met je werkgever te bespreken wat je moet doen in dit soort gevallen of andere noodgevallen. Hebben jullie geen intercom? Zodat je niet iedereen binnen hoeft te laten.
     
  6. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Ja, een intercom, dat wilde ik ook net vragen.

    Ik werk ook op een advocatenkantoor en ik heb ook wel eens een mafkees aan de deur gehad. Een man die vroeg naar een advocaat die niet meer bij ons werkt. Toen ik dat zei begon hij een heel verhaal over dat hij niet blij met haar was en blablabla. Dat ik moest zeggen waar ze nu werkte en dat ik maar beter niet moest liegen want anders moest hij nog eens terug komen :$. Nou, toen was ik ook blij dat wij een intercom hebben hoor en ik hem dus gewoon bij de buitendeur kon later staan.
     
  7. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Ik dacht even dat dit hetzelfde verhaal was als bij mij vandaag. Ik had namelijk ook een 'enge' man voor de deur staan vandaag. Maar dat was een verwarde (enge) bejaarde en voor mijn voordeur.

    Niet dat je er wat aan hebt of mee kan, maar ik voel even de behoefte om dit verhaal van mij af te typen - gezien dit topic toch al over enge mannen gaat...

    Ik zat met mijn zoontje te spelen op de grond op zijn speelkleed en ineens ging de deurbel. Niet alleen die van mij, maar ook van mijn bovenbuurman. Dus ik sta op met mijn kind en doe de deur open. Er stond een oude bejaarde man voor de voordeur met een rollator.

    "Eh, hallo", zeg ik en ik kijk of ik hem ergens van zou moeten kennen. Hij zegt hallo terug en doet verder niks. Hij staat daar maar stil te staan. Hij kijkt mij aan en ik heb echt zoiets van: wat kom je doen? Zeg dan wat...

    "U belde aan?"
    - Nee hoor, ik belde niet aan, ik deed gewoon een brief in de brievenbus bij jullie
    "Bent u de nieuwe postbode? :D "
    - ....

    En hij blijft me maar aankijken en bewoog in slow motion - creepy :p Nou ja, toen heb ik dus de brief uit de brievenbus gehaald (een algemeen - aan de vorige bewoner geadresseerd - foldertje over de OV-chipkaart) en de deur dichtgeslagen. De man heeft zeker nog een kwartier voor mijn deur gestaan. Op een gegeven moment belde mijn partner vanaf zijn werk in de pauze voor de gezelligheid en toen maakte ik er nog een grapje over dat we een nieuw standbeeld in de tuin hadden - en dat hij er niet van moest schrikken.

    Een kleine vijf tot tien minuten later keek ik uit het raam of hij er nog stond (anders had ik hem een kop koffie aangeboden, want ik ging toch zetten) maar toen was hij weg.

    Ik denk dat PostNL toch de postbodes van tegenwoordig wat meer salaris moet geven en de pensioenregeling moet aanpassen, want deze man was minstens 83 jaar oud ofzo.
     
  8. topper12

    topper12 Niet meer actief

    Dat laatste klinkt meer als een dementerende bejaarde. Hier ook een buurman die met een aangebroken zak snoep de huizen langs ging met de vraag of je snoepjes wilde kopen (bloedserieus). Niemand wist goed wat we er mee moesten, totdat uiteindelijk bleek dat hij aan het dementeren was.

    Ik weet alleen niet of het bovenstaande verhaal je geruststeld of nog meer ongerust maakt :p
     
  9. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Een dementerende man die de post bezorgd hier in de wijk en daarbij in slow motion op mijn stoep staat... Hmmm.

    Ach, het kan altijd erger. Ik neem hem de volgende keer wel mee naar het winkelcentrum; op ongeveer een kilometer afstand heb je een bankje (1 van de weinige bankjes hier, dus we zijn er trots op) en daar zitten vanaf half 9 's ochtends tot een uur of vier 's middags allemaal bejaarde mannen (zeker tien stuks!) op een bankje met elkaar te grappen over lekkere wijven, ongepast taalgebruik en de Benidorm bastards uit te hangen. Dan dump ik die man daar wel; probleem opgelost :cool: Ik dacht al dat hij daar bij hoorde.
     
  10. fightforlove

    fightforlove Niet meer actief

    Fijn dat toch een vriend langs is gekomen. Ik vind het ook maar creepy en snap dat je je dan niet veilig voelt als je alleen bent.
     
  11. twoboys

    twoboys Fanatiek lid

    30 mei 2013
    3.707
    35
    48
    Zorg.
    Zeeland.
    Ach wat zielig :(
    Denk bij joycey ook een dementerend iemand idd, daar kan m'n hart van huilen :'(
    Zou eerder gekeken hebben of ik die man niet naar z'n huis had kunnen begeleiden of anders rond bellen. Je zal zelf zo rond struinen, dementerend. Hoop dat ze me dan niet eng vinden maar me helpen..

    Verhaal ts, zou ik ook doodeng vinden, een kat in t nauw maakt rare sprongen .
     
  12. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.827
    19.156
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Fijn, grapjes maken over een (waarschijnlijk) dementerende bejaarde. Het was heel wat menselijker geweest als je had geprobeerd hem te helpen door zelf iets te doen of de politie te bellen om hem op te halen.
     
  13. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Grappig hoe de ene man 'eng' is en TS de politie had moeten belllen; maar als er een leeftijdsfactor in zit; er direct van uit gegaan wordt dat iemand dement is. Nou eh, newsflash, ook oudere mensen kunnen creepy zijn en ongein uithalen - juist omdat je het daar niet verwacht. Ik heb zelf een tijdje in de ouderenzorg gewerkt en weet wat het realistisch is; de blik van die man icm met het gedrag klopte niet. De man zag er niet verdwaald/verwaarloost uit, dus mag hij elders rond dwarrelen.

    Wanneer ik met mijn baby aan de deur sta; kunnen er wat mij betreft 800.000 weirdo's/demente bejaarden of dergelijken aan de deur staan - mij heb je er niet mee, ik sla gewoon de deur dicht. Ik zou de eerste niet zijn die op klaarlichte dag beroofd/belazerd word. Wanneer je aan mijn deur staat, bepaal ik wat ik daarmee doe. Onmenselijk? Whatever, in ieder geval veilig voor mijzelf en mijn kind. Al ben je 112 jaar oud. :p
     
  14. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.827
    19.156
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Als je denkt dat iemand gevaarlijk is, bel je de politie. Dan mag die uitmaken of die persoon een gevaar is voor jou en je baby, voor zichzelf of helemaal niet.
     
  15. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Tjee echt waar? :D Bedankt Tupp!
    Stond je nu maar voor mijn voordeur...
     
  16. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.827
    19.156
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Weet je wat het is Joycey: ik trek me dit heel persoonlijk aan. Mijn opa is erg dement geworden op het laatst. Hij heeft er nooit een dag in zijn leven verwaarloosd of verdwaald uitgezien. Dus wat jij beweerd dat je (altijd) aan de buitenkant kunt zien of iemand dement is, ks volslagen onzin. In jouw verhaal lees ik vooral iemand die hulpbehoevend is omdat hij -letterlijk en / of figuurlijk- de weg kwijt is. Ik kan er met mijn pet niet bij dat iemand zo harteloos is om zo'n MENS aan zijn lot over te laten. Ik zeg niet dat je zelf iets had moeten doen in de vorm van binnen vragen of meelopen. Dat is met een kleintje erbij geen doen. Je moet als eerst oog hebben voor jullie eigen veiligheid wat dat betreft. Maar je had wel hulp kunnen inschakelen.
    En ja, je kunt gelijk hebben en te maken hebben met een oplichter die heel goed een verwarde oudere kan nadoen. Maar ook dan is een telefoontje naar de politie verstandig. In plaats van zo iemand lekker verder laten lopen waarbij hij bij een ander misschien wel succesvol is.

    Maar was jij vooral je handjes onschuld. Want jij hebt nergens last van en dat is uiteindelijk toch altijd nog het belangrijkste in het leven toch? ;)
     
  17. Meral

    Meral Fanatiek lid

    1 mrt 2014
    1.105
    606
    113
    True
     
  18. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Hier ook een demente in de familie, word gewoon goed verzorgd en woont niet in een verzorgingstehuis oid en ziet er ook niet verwaarloosd uit. Er bestaan nog verschillende gradaties wat betreft dementie.
     
  19. Mnon

    Mnon Niet meer actief

    Ik had hetzelfde gedaan als joycey vooral omdat hij ook post op het juiste adres in de brievenbus had gedaan.
    Met een kind erbij ga ik geen enkel risico lopen, want ja mijn gezin is belangrijker dan welke demente oudere dan ook! Sorry hoor, maar a la 2014 is helpen soms erg onveilig! Dus zolang ik twijfel of er gevaar op de loer ligt dan kies ik eieren voor m'n geld!
     
  20. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Oh voor een oude man met rollator ben ik niet zo snel bang hoor.. Dat je verder weel angstig bent en liever de deur dicht doet kan ik wel begrijpen op zich maar om er dan vervolgens nog grapjes over te maken?
     

Deel Deze Pagina