Dames, Graag jullie ervaring. Even een samenvatting: Ons meisje die zit sinds ze 5,5 maand is aan de forlax. Ivm verstopping/te harde ontlasting. Daarvoor lactulose geprobeerd en wat extra vocht etc maar niks hielp dus toen forlax: 2x daags half zakje. Toen ging het vrij snel goed. Rond 7 mnd begonnen met poging afbouwen heel langzaam: dus toen half zakje per dag. Dat ging goed. Rond de 8/9 maanden naar een half zakje per 2 dagen. En uiteindelijk rond 10 maand helemaal gestopt. Dat ging een week of 6 goed. Tussendoor wel veel dunne ontlasting gehad (tandjesluiers en keer buikgriep). Toen rond de 11,5 maand weer terug bij af. Kleine harde keutels en verstopping, van alles geprobeerd, niks hielp: dus weer 2x daags half zakje. Nu sinds 2 weken geprobeerd hoe het gaat met een half zakje per dag. Lijkt redelijk te gaan, vorige week wel wat dunne/zure ontlasting door tandjes, en nu lijkt het weer minder te gaan. Vrees dat we toch weer gaan naar 2x daags half zakje. Het lijkt trouwens of onze dochter na een periode dunne ontlasting ineens weer moeite krijgt, alsof de darmen de wisseling niet goed kunne maken zeg maar Nu mijn vraag: nog meer kindjes al langere tijd aan forlax? Hebben jullie dit op een gegeven moment helemaal kunnen afbouwen? Heb volgende week afspraak met huisarts om een en ander te bespreken, maar was even benieuwd of er hier ervaringen zijn. Groetjes!!
Mijn zoontje krijgt nu zo'n 10 maanden forlax. Begonnen met 1 zakje per dag en na een paar weken 2 zakjes gaan geven. Daar zit hij nu nog steeds op. Afbouwen hoeven wij niet meer te proberen van de kinderarts(en), omdat het steeds terug bij af is dan. Maar zoontje heeft een te hoge spierspanning en kan daardoor z'n bekkenbodemspieren niet ontspannen. Kinderarts noemde het poepen door een gesloten deur, erg pijnlijk. Dus hij moet echt dunne ontlasting krijgen wil het er goed uitkomen (helaas daardoor bijna elke nacht een doorlekluier, maar beter dan gekrijs van de pijn door het niet kunnen poepen.) Oh, lange tijd forlax geven kan geen kwaad. Het maakt de darmen niet lui, maar voegt alleen extra vocht toe. Volgens mij is het toen zo aan mij uitgelegd. Dus daar hoef je niet zo bang voor te zijn. En als je al maanden dezelfde hoeveelheid geeft, bouw je in principe ook af; je geeft hetzelfde, maar je kindje word groter. Dan geef je dus minder forlax in verhouding dan voorheen.
Mijn dochter krijgt sinds ze 8 weken is forlax. Ze is nu ruim 20 maanden en zit nu op 2 a 3 zakjes per dag. Voorlopig zie ik haar ook niet afbouwen of stoppen, ze heeft juist steeds meer nodig.
Hier ook sinds ze 2 maanden is aan de forlax. Af en toe met tandjesperiodes, gebruik antibiotica of buikgriep krijgt ze even niet, maar we merken daarna dan al snel weer dat het nodig is. Een keer een wat langere periode gestopt geweest, maar idd ook na een aantal weken weer mis. De werkzame stof is macrogol en dat is een lichaamseigen stof. Darmen worden er niet lui van. We gaan hier dus ook nog maar even door.
M.aaike krijgt ook al een poos Forlax. Helaas vrij laat pas gekregen van de kinderarts (hij wilde niet eerder). M.aaike heeft de eerste maanden veel last gehad van de buik en knoeterharde keutels. M.aaike kreeg toen dagelijks 1 zakje. Ging prima zo. Na haar eerste verjaardag zijn we over gegaan op 1x per dag een half zakje en dat gaat nog steeds goed . Ze drinkt nu meer water/sap en ook meer vast voedsel.
Onze oudste heeft een paar maanden forlax gehad, 1 zakje per dag. Lopen nu bij een homeopaat. Volgens haar worden de darmen er wel lui van. Ze had er meerdere gevallen van gezien. Wat t ook zal zijn, ik wil hier t liefst zonder. De bedoeling is t nu met voeding, vocht en beweging op te lossen en heb nog homeopatische korrels ter ondersteuning mocht t nodig zijn. Ze heeft er een week geleden 1 gehad en het gaat nog steeds goed. Bij mn jongste werkte t prima door een scheutje olijfolie door haar fles t doen. En natuurlijk standaard door haar avondeten. Maar die poept nu verder makkelijk.
Bedankt voor de reacties! Nog even een vraagje: op welk moment geven jullie het en waar door heen? Voorheen deed ik half zakje door ochtendfles en half zakje door avondfles, deze dronk ze altijd leeg. Nu met 1x daags half zakje doe ik her door avondflesje: 100 ml halfvolle melk + halfzakje forlax. Drinkt ze prima op. Dit is ook nog de enige fles die ze krijgt. De rest van het drinken door rietjesbeker en wat oefenen met gewone beker. Als de avondfles eraf gaat dan moet ik even bedenken waar ik de forlax doorheen doe. Rietjesbeker drinkt ze dus goed uit, maar blijft altijd bodempje staan..dus lijkt me niet verstandig. Gewone beker lukt nog niet goed genoeg. Hoe doen jullie dit?
Mira heeft echt heel lang forlax gebruikt, het was het enige wat hielp. Sinds een paar weken kan ze zonder!
Mijn dochter drinkt in principe uit een gewone beker maar knoeit nog wel eens. Daarom geef ik forlax met drinken vermengd in een fles zodat ik zeker weet dat ze het binnen krijgt Als we een toetje hebben wat zij gegarandeerd lust meng Ik het daar ook wel eens mee
Zou kunnen, weet ik zo niet. @TS: ik geef het gewoon zo, altijd al. Heb een klein 125 cc flesje van Avent en daar met 50-60 cc water in en dat moet dan elke dag gewoon een keer leeg. Eerder dronk ze dat dan in 2-3 keer leeg, toen ze nog heel klein was. Nu vaak voor de middagbeker drinken aan. Ze vindt het hier heerlijk...