Frisse tandpasta voor 6 jarige

Discussion in 'Schoolkinderen en pubers' started by Kari, May 24, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kari

    Kari Fanatiek lid

    Sep 21, 2006
    1,363
    5
    38
    Ga deze proberen!😀👍
     
  2. Vitamientjuh

    Vitamientjuh Fanatiek lid

    Dec 3, 2011
    3,069
    1,124
    113
    Female
    Hier ook elmex. Ik vind al die aardbeitandpasta's maar niks.
     
  3. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Vies, niet fris, whatever.
    Mijn neefje stonk ook altijd zo uit zijn mond, verschrikkelijk. Totdat hij van zijn amandelen verlost werd, dus dat verkoudheidsverrhaal snap ik wel.

    Tot voor kort dacht men nog dat de vieze geur uit de maag kwam, doch inmiddels is bekend dat er over het algemeen drie plaatsen zijn waar de slechte adem vandaan komt:

    de mond met de tong en het tandvlees;

    het KNO-gebied (Keel, Neus en Oren);

    en de longen (door een enzymstoornis in bijvoorbeeld de lever hoopt dimethylsulfide - een organische zwavelverbinding - zich op in het bloed en dit wordt via de longen uitgewassen wat een slechte adem tot gevolg heeft).[3]
     
  4. cupcakes

    cupcakes Fanatiek lid

    Sep 28, 2006
    2,574
    4
    38
    Midden van NL
    Wij hadden ook die aquafresh, echt jammer dat hij niet meer verkocht wordt! Had al een tijd terug in de opruiming een paar van die voor 0-5 gekocht.

    Maar voor de oudste had ik de eigen merk tandpasta van de etos, die is wel licht pepermuntachtig. Liep laatst bij de etos en zag dat ze die van aquafresh ineens in de opruimbak hadden liggen voor 1 euro, dus meteen 3 tubes gekocht :)

    (Elmex is trouwens redelijk slecht getest op tandslijtage, etos tandpasta kwam als een van de beste uit de test)
     
  5. blijzwanger

    blijzwanger Fanatiek lid

    Jan 19, 2014
    1,832
    35
    48
    Utrecht
    ga er maar vanuit dat 9 vd 10 x de geur komt doordat veel kids met open mond slapen. zolang de geur verdwijnt is het allemaal ok, en nee poetsen verhult de geur niet alleen, je verwijdert de bacteriën die de geur veroorzaken. (ook tong poetsen)

    wanneer dat allemaal niet helpt ga je pas verder kijken. het is echt niet zo dat alle kids (mensen) met slechte ochtend adem iets mankeren.
     
  6. blijzwanger

    blijzwanger Fanatiek lid

    Jan 19, 2014
    1,832
    35
    48
    Utrecht
    ot; voor een 6 jarige mag je best gewoon standaard tandpasta's gebruiken. ik (preventie assistente) zeg altijd; grote mensen tanden, grote mensen pasta :)

    ik ben fan van de oral b of sensodyne pasta's :)
     
  7. Kari

    Kari Fanatiek lid

    Sep 21, 2006
    1,363
    5
    38
    Ja de sensodyne ben ik zelf ook fan van!

    Ik probeer nog 1x de Kruidvat pasta en anders ook maar op de Oral B voor haar. Thanks
     
  8. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het gaat niet om de grote mensen tanden, maar om de dosis fluoride, die slecht is als kinderen nog niet goed kunnen spoelen.

    Ik wil geloven dat veel kinderen (en dan vooral die verkouden zijn) met de mond open slapen, maar 9 van de 10 lijkt me sterk.

    Teveel eiwitten kan ook een vieze mondlucht opleveren. En meteen na het eten poetsen ook. Hier drinken we water na het eten en na het douchen, wordt er pas gepoetst. Ik weet hoe het is als je kind naar een dood vogeltje uit zijn giecheltje ruikt, maar hier is dat echt alleen bij een flinke verkoudheid.
     
  9. Lucia

    Lucia VIP lid

    Sep 6, 2005
    12,287
    6
    38
    Thuishulp
    België
  10. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,229
    7,276
    113
    Female
    Brabant
    Dus kinderen mogen wel tandpasta voor volwassenen gebruiken? Ik dacht dat teveel fluoriode ook niet goed was voor de tanden? Geen idee hoe ik daarbij kom hoor ;). Maar Eva spoelt goed, dus dat is geen probleem.
     
  11. Igglepiggle

    Igglepiggle Bekend lid

    Feb 9, 2011
    897
    1
    18
    NULL
    NULL
    Even een vraagje. Ik lees hier dat kindjes spoelen maar dacht dat dat juist niet goed is omdat je dan de werkzame bestanddelen vd tandpasta wegspoelt. Zelf spoel ik ook niet, en mijn kinderen dus ook niet. We spugen de tandpasta wel uit natuurlijk. Is dit nou weer niet goed?
     
  12. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Even klein vraagje tussendoor hoor...
    Begrijp ik uit bovenstaande (ok, vorige pagina) dat die hele "vanaf 6 jaar tandpasta" eigenlijk complete onzin is?
    Of heeft het toch voordelen boven de "grote mensen tandpasta"

    En hoe zit dat dan met poetsen met peutertandpasta als je 6+ bent.
    Want stiekem poetst dochterlief erg graag IN bed met peuterpasta d'r tanden. Want dat mag je tenminste doorslikken en kun je dus lekker in bed doen.
     
  13. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    OP de site van Elmex staat het volgende:



    Waarom is het belangrijk om een tandpasta te gebruiken met een fluoridegehalte speciaal afgestemd op kinderen?

    Kleine kinderen hebben nog weinig controle over het slikken. Daarom slikt een kind tot wel dertig procent van de tandpasta door. Een constant verhoogde fluorideconcentratie in het bloed kan de ontwikkeling van de permanente tanden verstoren. Daarom is het verstandig om voor kinderen tot zes jaar een tandpasta te gebruiken die niet meer dan 500 ppm. fluoride bevat. Studies wijzen uit dat Aminfluoride, gebruikt in alle producten van elmex, een buffer opbouwt op het tandglazuur ondanks de lage concentratie fluoride.

    Waarom mag peutertandpasta niet meer gebruikt worden bij het doorkomen van het permanente gebit?

    Peutertandpasta heeft een verlaagd fluoridegehalte, namelijk 500 ppm., omdat kinderen hun slikreflex nog niet volledig onder controle hebben. Daardoor slikken ze tot wel dertig procent van de tandpasta door en zou het ongezond zijn als ze teveel fluoride binnen zouden krijgen. Maar zodra het permanente gebit door begint te komen, is het tandglazuur van de nieuwe tanden nog niet volledig uitgehard waardoor ze erg gevoelig zijn voor cariës (gaatjes). Daarom is het juist dan erg belangrijk dat ze genoeg fluoride binnenkrijgen, zodat de tanden optimaal beschermd zijn tegen cariës. Dus zodra de eerste permanente tand doorkomt, is het verstandig te wisselen naar een tandpasta met een fluoridegehalte tussen de 1000 en 1500 ppm. (aanbevolen door de EAPD The european association of Paediatric Dentistry). elmex Junior tandpasta heeft een fluoridegehalte van 1400 ppm.


    Du NIET de tandpasta voor volwassenen!
     
  14. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Zie bovenstaande post.

    Tot doorkomen blijvend gebit: Peutertandpasta

    daarna: Juniortandpasta
     
  15. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Mja de theorie van de fabrikant ken ik
    Maar blijkbaar zijn er mensen die gestudeerd hebben op tandpasta en er niet hun dagelijks brood mee verdienen dat ik extra tubes tandpasta koop voor mijn gup.
    Ben benieuwd naar wat hun mening is :)
     
  16. Kari

    Kari Fanatiek lid

    Sep 21, 2006
    1,363
    5
    38
    Tja.... ik hou me alleen maar bezig met het grote snij- en trekwerk in de kaak, en weet verder niks van percentages fluoride in tandpasta's, wat wel of niet goed is etc.

    Ik weet zelf dat ik vroeger toen ik klein was fluoride tabletjes moest slikken, maar daar is men later ook weer van teruggekomen, want dit bleek niet goed.

    Dus waar doe je goed aan. Geen idee.
     
  17. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    Oct 1, 2007
    5,941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Dat wilde ik ook net zeggen. Wij doen dat sinds kort ook op aanraden van de tandarts. En jelle vind het helemaal stoer, dat hij grotemensentandpasta mag gebruiken.
     
  18. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    Oct 1, 2007
    5,941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Waarom dan niet? Volwassenentandpasta heeft 1450 ppm fluoride, dat scheelt dus bijna niks. Dat ik ook 1 van de redenen dat Jelle nu dus mijn tandpasta gebruikt, scheelt weer een extra tube in de badkamer.... :

    Alleen wel even opletten dat je geen whitening tandpasta of iets dergelijk gebruikt voor je kinderen, maar dat lijkt me voor zich spreken. Dat soort tandpastas zijn volgens mij voor niemand goed....
     
  19. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    Sep 23, 2013
    4,559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oke, je hebt bovenstaande dus niet gelezen.

    Misschien dat je na het volgende gelezen te hebben je dochter wél laat spoelen:

    Fluor is giftig: effecten van fluoride | Mens en Gezondheid: Aandoeningen
     
  20. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Ik vraag of junior tandpasta onzin is...
    En jij gaat gooien met dat fluor giftig is en dat ik m'n dochter d'r mond moet laten spoelen.
    Terwijl er evenveel fluoride zit in volwassen tandpasta als in junior tandpasta. En de enige tandpasta die hier doorgeslikt word is de peutertandpasta waarbij dat geen kwaad kan.
    Sorry... Maar ik mis je punt volledig :(
     

Share This Page