Wat wordt normaal gesproken verzwegen over zwangerschap/bevalling?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Mnon, 20 mei 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    De uitdrijving heb ik eigenlijk helemaal niet gevoeld. Heel apart, maar dat vond ik (ondanks knip en vacuüm) het fijnste stukje van de bevalling. Kon eindelijk iets doen en op dat moment voelde ik de weeën niet.
     
  2. Fleur1984

    Fleur1984 Niet meer actief

    qua pijn vond ik het meevallen. Was tijdens mijn zwangerschap door iedereen al bang gemaakt dat het zo een pijn doet etc etc. Jullie kennen die horrorverhalen wel denk ik :D.
    Mijn bevalling heeft 30 uur geduurd. Ben niet misselijk of ziek geweest. Ik zat dan ook op bed tv te kijken en tussendoor me weeën op te vangen. De weeën begonnen in me onderrug en trok door naar me knieën. Toen de kleine eruit was wilde ik gelijk eten. Barstte van de honger:D.
    Van de hechtingen heb ik ook geen last. Ook niet gehad. De grote boodschap deed ik de dag erna al weer zonder pijn.
    Ik zou ook niet opkijken tegen een 2de bevalling.
    Ik moest wel tijdens de weeën veel naar het toilet. Was niet normaal zo vaak. Dat vond ik best wel raar.
     
  3. BeebieBeeb

    BeebieBeeb Fanatiek lid

    6 mrt 2011
    4.672
    591
    113
    Groningen

    :$:$:$:$:$ 6 DAGEN na een knip weer seks? Ja daaaaaaaag!! Daar kan ik me echt helemaaaaal niks bij voorstellen! Dat was geen flinke knip dan zeker? :)
     
  4. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Het mag toch ook niet ivm infectie gevaar? Kan me er ook niets bij voorstellen hoor, was ook ingeknipt. Met 6 dagen was dat echt nog niet geheeld, was toen nog een flinke wond.
     
  5. InLove

    InLove Fanatiek lid

    11 dec 2009
    3.707
    0
    0
    idd 6 dagen zitten de hechtingen er zelfs nog in, zou t niet eens durven (willen) stel t gaat weer open! Neeeeee wij wachten netjes (een paar maanden whahaha)
     
  6. MI87

    MI87 VIP lid

    21 dec 2012
    5.119
    1
    0
    Ik wilde eigenlijk nog reageren op brabbel...

    Ik dacht namelijk dat je ook zo'n beetje gestopt moest zijn met vloeien ( dat het niet meer ruikt) eer dat je best weer seks kunt hebben????
     
  7. Bjanc

    Bjanc Fanatiek lid

    8 jun 2011
    3.405
    1
    0
    Genieten van het leven in afwachting op de komst v
    Limburg
    Na 6 dagen weer seks?! Toen kon ik nog geen eens zitten, spoten mijn borsten melk bij aanraking en had ik nog steeds spierpijn van de bevalling..
    Daarbij, ik vloeide toen ook nog, dus seks dan sowieso niet..

    Daarbij... noooo way met de hechtingen en knip!
     
  8. Blemma

    Blemma Fanatiek lid

    11 mrt 2013
    2.472
    16
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige in de wijk
    Hihi leuk om te lezen dat bevallingboekje nog heeel wat puntjes mist.

    Mijn punten:
    -dat je een kreng kan zijn tijdens de bevalling. Ik heb gewoon echt gegromd naar de verloskundige.

    -dat ik massaal heb gepoept en gekotst tijdens de ontsluitingsweeën.
    Was er verbaasd van hoeveel er uit mij kwam.

    - dat een weeënstorm niet weg te puffen is en het enige wat mij hielp was om heerlijk keihard te gillen.(in zingende toon) (en de vk mij maar aan het puffen zien te krijgen haha)

    - dat je ook een hele korte navelstreng kan hebben. Wou mijn dochter op mijn borst hebben liggen maar ze kon niet hoger als mijn onderbuik.

    -dat zodra ik mocht persen de pijn weg was en geen persweeën heb gehad. Heb op eigen kracht drie kwartier geperst. Dacht ook altijd dat zodra je mocht persen je je baby binnen 10 min had.

    -dat mijn schaamlippen zo opgezwollen waren van het persen dat ze geschuurd waren. Heb er nu nog een gaatje in

    -dat je die kraamtranen niet kan tegen houden. Heb drie dagen nonstop gejankt
     
  9. BeebieBeeb

    BeebieBeeb Fanatiek lid

    6 mrt 2011
    4.672
    591
    113
    Groningen
    Oke, ben dus niet de enige die dat heeeel bijzonder vind :D

    Hier ook een flinke knip gehad en als ik er alleen al aan dacht, deed het al pijn! Laat staan als je het aanraakt, laat staan als je...... Nouja je weet wel hahaha Dat pijnlijke duurt heus geen 6 jaar, maar 6 dagen.... :$
     
  10. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    21 apr 2013
    3.539
    1.551
    113
    Ik mocht de eerste 6 weken na de bevalling met vacuüm en knip geen seks van de gyn
     
  11. Tatiana25

    Tatiana25 Bekend lid

    28 feb 2014
    581
    0
    0
    Meppel
    Dat ik na me spoedkeizersnede ontzettend veel lucht in me buik had en dag daarna ontzettend nodig naar de wc moest en een gedeelde kamer had. Voelde me ongemakkelijk en stond er van te kijken dat ik dat was op de wc.... Herstel verder vond ik best super wat ik me kan herinneren
     
  12. brabbel1988

    brabbel1988 VIP lid

    8 jul 2009
    7.504
    139
    63
    T was een redelijke knip, maar ik kon alles gewoon zelf doen vanaf t moment dat ik thuis was.
    Voelde me topfit, en had totaal geen last van de knip.
    En dat t eigenlijk niet mocht zo kort na de bevalling heb ik nooit bij stilgestaan.
    Voelde me zo goed, dat alles vanzelf ging op dat gebied.
     
  13. Mnon

    Mnon Niet meer actief

    De eerste 6 weken mag je geen seks zonder condoom volgens mij.
     
  14. Bjanc

    Bjanc Fanatiek lid

    8 jun 2011
    3.405
    1
    0
    Genieten van het leven in afwachting op de komst v
    Limburg
    Toch grappig hoe verschillend het dan toch werkt. Hier heeft her maanden geduurd eer hij weer mocht, haha
     
  15. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    De eerste 6 weken moet ik er niet aan denken, brrrr!
    Ik voel veel en van alles door de hormonen, maar sexy.....no way!
     
  16. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Het enige waar ik mij ontzettend over verbaasd heb is dat het voor mij 100% mee viel. Ik had zoveel erger verwacht :p Ik zag het al helemaal voor me; een bevalling van 36 uur waarbij ik compleet opengereten zou zijn en waar alles mis ging, met heel veel pijn - afschuwelijk afgrijselijk veel pijn etc.

    Ik ging liggen met weeën die wel meevielen, daarna heb ik welgeteld vijftien minuten écht pijnlijke weeën gehad waar ik bang van werd (maar dat duurde tot aan het persen, dat voelde voor mij onwijs prettig!!! Die druk die verlicht word... De opluchting gewoon), en een paar uur later was mijn kindje er gewoon zonder problemen, beetje bloed verloren + beetje duizelig, maar een half uur later stond ik gewoon weer te douchen. Als ik heel eerlijk ben vond ik het hechten serieus vééééééél erger dan de gehele complete bevalling. Ze hadden mij voor die ene hechting niet verdoofd. Ik was zo boos op die mensen. Ik wil met alle liefde mijn kindje verwelkomen op deze wereld, lig ik alsof met mijn benen wijd mishandeld te worden van onderen... :x Dat deed gewoon het meest pijn. Echt!

    Ik gun iedereen verder wel diezelfde ervaring als ik heb gehad met mijn bevalling. Ik was gewoon bang om niks. Het was voor mij 'appeltje/eitje'. En ja, na afloop voelt je muts alsof je van drie hoog op een Amsterdams paaltje bent gevallen; tja :D Ik vond het gezien de omstandigheden (EEN MENS! Er kwam een mens uit je!!! Een heel mens met alles erop en er aan) nog wel meevallen. Maar wel flink beurs ja.

    Het heeft bij mij nog wel een tijdje na de bevalling geduurd voordat ik niet meer bang was dat mijn partners paaltje (sorry) mij van onderen stuk zou maken. Ik was bang dat ik pijn zou voelen en daardoor voelde ik ook pijn omdat ik niet kon ontspannen. Er was zo'n natuurgeweld door dat geboortekanaal heen gegaan, dat ik niet meer durfde om er iets anders doorheen te laten komen :)

    Dat is uiteraard weer helemaal goed gekomen :D !!! Maar het duurde wel even.
     
  17. Celika

    Celika Fanatiek lid

    15 jul 2013
    1.893
    381
    83
    Vrouw
    Dicht bij de zee
    Ik heb hier zo hard om moeten lachen geweldig hoe je het neerzet! :D
     
  18. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Hahahaha!!!!!
     
  19. Arnoe

    Arnoe Bekend lid

    1 sep 2010
    869
    1
    0
    Naast de al genoemde:
    - belachelijk veel haar verliezen
    - geen controle over 'lucht/etc...' Uit achterste de 1e 3 maanden (genant als kraam dan moet temperaturen;))
    - naweeen die je wakkerhouden terwijl baby eindelijk eens twee tellen slaapt....
    - dat borstvoeding zo'n pijn kan doen dat je jezelf knijpt om t dragelijker te maken.
    - 'de buik' nog wel dagen zichtbaar is

    Miste ik in het rijtje nog
    -het flauwvallen (lang last van gehad)
    - Veel meer kunnen dan je denk vwbt slaaptekorten (ik kreeg echt adrealinestoot na de geboorte!)
    - Dat babies eerste twee dagen veel slapen niet voor alle babies geldt :D (ben drie dagen zonder slaap doorgekomen en kon nog lachen ook... Lang leve oxycotine!)
    - Dat je je kilo's heeeel snel kwijt kan raken door borstvoeding (en slaapgebrek)
    - Dat uren tijdens de weëen voorbijglijden en je geen besef van tijd meer hebt.
     
  20. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Sommige dingen herken ik echt totaal niet :) Geen last van ontsnapte lucht gehad, aambeien waren er vrijwel niet, ontlasting wilde na een week nog niet echt (is bij mij 'normaal', dus had ik ook niet verwacht, maar de kraam wilde niet weg voordat ik gepoept had - i faked it, ze was net twee dagen weg en toen kwam het), de kilo's heb ik nog steeds, en de adrenalinestoot moet ik nog steeds krijgen. Hahahaha. Ik ben om 2 uur bevallen. Om half 3/3 uur stond ik lekker te douchen en dergelijke. Rond 5 uur ben ik naar een kamertje gereden omdat ze de baby nog 8 uurtjes ter observatie wilden en toen ben ik in slaap gevallen en schrok ik om 8 uur wakker. Daarna ben ik thuis van 13 tot 19 gaan slapen en ben ik 's nachts samen met de baby door de eerste 2 voedingen heen geslapen totdat ik in de verte een deurbel hoorde. Een deurbel... Wat grappig, ik droom over een deurbel...

    De kraamzorg stond al een half uur aan te bellen ;):D

    Ik wil nog steeds mijn energiestoot! Potverdikkie, whahahaha.
     

Deel Deze Pagina