Dit is ook toevallig, wij hebben hetzelfde probleem de laatste tijd met de lidl kroketten. Mijn man houd altijd een klokje bij, temp is goed, ze zijn niet ontdooit geweest (bij ons dan) en toch zijn ze slappig, het huidje is wel krokant maar toch vallen ze zo gauw uit elkaar. Wij hebben de kalfskroketen.
Nu heb ik zin in kroketten [zie de tijd ] en bedankt he!! Bij ons spletsen ze open als ze er te lang in zitten. En die van de Lidl blijven bij ons vaak slap, dus die halen wij niet meer. Die van eigen merk Jumbo komt er volgens sommigen te ''hard'' maar volgens ons heeeeerlijk uit.. probeer die eens!
Wij bakkken ze met de deksel eraf en ik blijf erbij staan. Zo gaw ik zie dat ze klaar zijn haal ik ze er gelijk uit. En ik schud tussendoor een paar keer aan het bakje, zodat ze draaien. En wij hebben nog nooit gebarsten kroketten gehad en eten al jaren die van de lidl. En ze zien er ook prima uit, niet bijna zwart of donker bruin, maar krokant en bruin.
Hebben wij ook wel eens gehad met die van de lidl, en als ze nog niet gebarsten waren, was het een slappe hap. Wij hebben nu altijd die van de jumbo, gebeurt niks mee en lekker krokant!
Jumbo kroketten it is! Op 4 juni gaat hier de jumbo bij ons open dus dan worden die maar eens geprobeerd. Hmmm broodje kroket. Jam jam.
Ik doe ze er altijd in op 170 graden en na 3 minuten gaat die naar 180 graden. Na 1 a 2 minuutjes dan eruit en mmm. Gelukkig halen mijn schoonouders vanavond bij de snackbar, lekker broodje kroket