Met welke zwangerschapsklachten heb je je wel eens ziek gemeld?

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Niki2014, 27 mei 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Noppie87

    Noppie87 Lid

    6 mrt 2012
    83
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Niki,

    Heb je het inmiddels al overlegd? Ik heb inderdaad gelezen dat je er als zwangere gewoon recht op heb, alleen kan een werkgever vragen om een zwangerschapsverklaring (die kan je bij vk zo opvragen), verder dus geen medische verklaring:
    http://www.fnvbondgenoten.nl/site/brochures_en_folders/brochure_werk_zwangerschap.pdf

    Verder heb ik mij nooit ziekgemeld in mijn zwangerschap. Ik heb doorgewerkt tot 36 weken met bekkeninstabiliteit. Van dit laatste heb ik ook op het werk flink lastgehad, maar ik moest mijn vervangster ook inwerken dus mede daardoor gewoon even flink doorgebeten (achteraf misschien niet heel verstandig geweest, aangezien ik er nog steeds last van heb). Wel heb ik af en toe een middag gesnipperd. Dit heeft trouwens niet aan mijn werkgever gelegen, want die was echt heel makkelijk en had veel begrip, maar ik was gewoon zelf eigenwijs.

    Oja ik werk als secretaresse dus lichamelijk geen zware baan, alhoewel veel zitten met bekkeninstabiliteit ook niet heel goed is haha. Maar met zwaarder lichamelijk werk had ik waarschijnlijk eerder met verlof moeten gaan.
     
  2. Marti

    Marti Fanatiek lid

    18 apr 2014
    2.385
    867
    113
    Bij zoon nooit ziek gemeld en gewerkt tot mijn verlof in ging.

    Deze zwangerschap gaat het anders. Tot nu toe 1,5 week ziek geweest want was door mijn rug gegaan. Maar heb veel last van zwangerschapischias. Ben na een middag werken echt kapot en heb dan veel pijn, ik werk in de kinderopvang en sta alleen met 10 kinderen. Ik hoop dat ik nog niet thuis kom te zitten.
     
  3. Kache

    Kache VIP lid

    11 jan 2012
    6.260
    1.165
    113
    Bij nr 1: spugen, duizelig en doodmoe toen ik nachtdiensten probeerden te doen. Overdag werken was geen probleem, tot bekkeninstabiliteit, harde buiken en oververmoeidheid zich opstapelden. Ik wilde me niet ziek melden en ben toen te lang doorgegaan. Met 26 wkn ben ik toen helemaal ingestort: kon nauwelijks meer lopen, kon alleen nog maar huilen, was zwaar uitgeput en overspannen. Volledige in ziektewet, niet meer terug gegaan.

    Bij nr 2: spugen, duizelig en doodmoe (en huilbuien), vanaf 8 wkn. Na een dag in bed liggen ging dat wel weer en dan ging ik weer werken, om 1-2 dagen later weer hondsberoerd in bed te liggen. Ik (en mijn baas ook niet) had niet bedacht dat ik misschien maar minder uren zou moeten werken, dat het niet zo ver zou komen? Tegen de tijd dat ik 18 wkn was ging het niet meer (ook mede door bekkeninstabiliteit) en heeft baas mij verzocht om alsjeblieft volledig in de ziektewet te gaan, omdat ze niet op mij konden rekenen. Niet meer terug gegaan.

    Bij nr 3: spugen, duizelig en doodmoe, met ook uitdrogingsverschijnselen en gewichtsverlies, hyperemesis. Vanaf 6 wkn volledig in ziektewet, mezelf douchen was al een uitputtingsslag... Werken was echt niet aan de orde. Tot bevalling zo gebleven.
     
  4. Niki2014

    Niki2014 Bekend lid

    21 apr 2014
    656
    163
    43
    Ja maar mijn werkgever snapt het nog niet helemaal. Die geeft aan dat deze regelingen zijn voor zwangeren met medische problemen, dus heb ik medische verklaring nodig. Zwanger zijn is volgens hem niet genoeg.

    Maar aan de andere kant ziet hij ook wel dat ik de hele ochtend (en vaak ook middag) spugend op het toilet hang, dus hij niet echt iets aan me heeft dan.

    Ik werk normaal 4 dagen per week. De eerste 2 dagen in de week kom ik meestal wel door, maar de 3e dag lukt het vaak maar een halve dag en op de 4e dag ben ik doodop en kan ik eigenlijk niks meer.
    Na 3 dagen weekend in bed begint het weer vrolijk overnieuw.

    Ik vermoed dat ik nu ook al last begin te krijgen van bekkeninstabiliteit. Heb vreselijke lage rugpijn en kan soms niet goed meer lopen. Naar het werk fietsen gaat net, maar terugweg is een hel. En lang zitten op het werk gaat eigenlijk ook niet. Ik baal behoorlijk dat dit al zo vroeg aan de hand zou kunnen zijn
     
  5. Driessen21

    Driessen21 Fanatiek lid

    13 jan 2012
    1.030
    292
    83
    Vrouw
     
  6. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Als je 'soms wel wat binnen houdt' lijkt het me wel verstandig om goed te laten controleren bij de huisarts of je niet bent uitgedroogd! Vooral als je ook al bent flauwgevallen etc. Veel spugen en weinig eten/drinken is funest voor je lichaam!
    Overigens kun je door het juist maar doorgaan met werken ondanks de misselijkheid en het overgeven het juist ook erger maken. Zwangerschapsmisselijkheid reageert heel erg op stress en drukte namelijk. Heb je al met de arbo-arts gesproken? Dat lijkt me in geval van al die druk van je werkgever wellicht geen overbodige luxe.

    Ik heb me wegens extreem overgeven de gehele zwangerschap ziek moeten melden. Moest ook een paar keer naar het ziekenhuis, dus kon sowieso niet werken. Arbo-arts vond dat ook niet verstandig.

    Let goed op jezelf! En mocht eea erger worden dan is het bellen van de huisartsenpost of de spoedlijn van de vk volledig gerechtvaardigd! Bij 24 uur niets drinken sowieso bellen!
     
  7. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Weet niet of het al gezegd is, maar nee dat klopt niet! Iedere zwangere heeft recht op extra pauze etc.
     
  8. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Als je de hele ochtend kotsend op de wc zit op werk, dan zou ik eerlijk gezegd volledig ziek melden. Ondanks dat je zelf gekozen hebt voor zwanger worden, kun je van zwanger zijn zo ziek worden dat het gewoon niet meer gaat. Je moet je afvragen of je het er voor over hebt voor je werkgever om op deze manier met je gezondheid om te gaan. Je bent nu eigenlijk elke keer thuis alleen maar aan het rusten om maar weer te kunnen werken! Werken is niet heilig! Je gezondheid en je baby zijn veel belangrijker!
     
  9. Niki2014

    Niki2014 Bekend lid

    21 apr 2014
    656
    163
    43
    Dank voor alle tips!

    Ik ben inmiddels ook al bij de bedrijfsarts geweest, maar deze is daar heel makkelijk in. Als het niet gaat ziek melden en verder moet ik de rest maar met mn werkgever bespreken. De werkgever heeft gekozen voor een zelfmanagement systeem waarbij de bedrijfsarts zo min mogelijk advies moet geven, maar de werkgever het zelf moet overleggen. Dat is pas sinds januari en dat zijn ze nog niet echt gewend om te doen.
    Als het echt niet gaat, dus vooral de 3e en 4e dag werken, dan meld ik me wel eens ziek. Ik voel me er gewoon rot over, maar aan de andere kant moet ik ook leren om beter voor mezelf te zorgen
     
  10. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    Ik had rond 23e week erg veel buikpijn smiddags. Scheen voorbode van harde buiken te zijn. Kreeg tip om smiddags dan even te gaan liggen zodat mijn lichaam van verticale naar horizontale stand kwam en even kon rusten. Maar ja hoe doe je dat op je werk?
    Via mijn zwangerschapsgym hoorde ik dat je als zwangere vrouw na de 20e week recht hebt op een rustplaats en dat je daar 1/8 deel van je dag mag rusten in de baas z'n tijd. Dus bovenop je normale pauzes. Ik heb dat toen uitgezocht (Arbowet) en dat bleek te kloppen en met dat in het achterhoofd ben ik naar mijn leidinggevende gestapt. Ook zonder deze informatie was hij meteen bereid iets te organiseren voor mij. Hij wilde niet dat ik me hierom moest gaan ziekmelden.
    Inmiddels zijn we 5 weken verder en heb ik van de faciliteiten nog steeds geen gebruik kunnen maken.
     
  11. Niki2014

    Niki2014 Bekend lid

    21 apr 2014
    656
    163
    43
    Wat jammer dat je er nu nog geen gebruik van hebt kunnen maken. Hoe komt dat? Is er nog niets geregeld door je baas?
     
  12. mellowyellow

    mellowyellow Actief lid

    4 jan 2014
    117
    0
    0
    Ik werk 36 uur en ben nu 16 weken zwanger, af en toe ga ik een half uur eerder naar huis omdat ik dan erg moe ben. Zou ik hier die extra pauze voor kunnen gebruiken?
     
  13. Niki2014

    Niki2014 Bekend lid

    21 apr 2014
    656
    163
    43
    Ja volgens mij mag dat ook. Als je een volle dag werkt zou je 1 uur eerder weg mogen of later beginnen of over de dag heen 1 uur pauze.
    Vriendinnen die zwanger zijn geweest hebben het vaak zo gedaan om eerder weg te gaan of later te beginnen, omdat dat beter uit kwam dan 1 uur extra pauze.
     
  14. Nath1986

    Nath1986 Bekend lid

    12 jan 2014
    608
    207
    43
    NULL
    NULL
    Hier 5 weken thuis geweest wegens tachycardie (snelle hartslag), snel buiten adem en vermoeidheid. Daar kwam nog bij dat mijn collega's erge dingen zeiden over mijn zwangerschap.. Ben dus thuis geweest van 8 weken tot 13 weken..

    Nu weer aan het werk maar ik pendel tss 2 diensten: een rustige consultatie dienst en een stressvolle dienst waar ze 10 uren werken per dag..

    Op veel begrip van de stressvolle dienst moet ik niet rekenen, de andere gelukkig wel want ik heb sinds gisteren weer aanvallen van die snelle hartslag.
     

Deel Deze Pagina