Kan dit nog?

Discussion in 'Met je kind op pad' started by Zara75, Jun 17, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,033
    6,135
    113
    Happyland
    Ik gebruik nog steeds zo'n maxicosistoeltje voor mijn dochter.
    Maar vraag me af wanneer het tijd is om een grotere stoel te kopen.
    Wat denken jullie? Zal een paar foto's plaatsen.
    View attachment 401818
     
  2. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,033
    6,135
    113
    Happyland
  3. Kari37

    Kari37 Fanatiek lid

    Nov 19, 2009
    2,571
    1
    0
    Mijn dochtertje heeft ook lang in haar maxicosi gezeten, ik geloof dat het wel kan zolang het hoofdje niet boven de mc uitkomt.
    Maar op een gegeven moment worden de beentjes gewoon te lang :)

    Maar zou, als ik jou was, overgaan op een gewone autstoel nu.
     
  4. Blemma

    Blemma Fanatiek lid

    Mar 11, 2013
    2,472
    16
    38
    Female
    Verpleegkundige in de wijk
    Zou ook overgaan naar een autostoeltje
     
  5. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    Mar 5, 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    Hi Zara75,

    Zo te zien, zit je dochtertje nog prima in haar babyautostoel. Het is niet erg als de beentjes over de rand heen steken. Je kind is pas te groot voor dit autostoeltje als de bovenkant van het hoofd boven de rugleuning uit komt of als ze meer dan 13 kilo weegt. Dat is bij de meeste kinderen rond de anderhalf jaar (maar dat verschilt natuurlijk per kindje). Pas dan is het veilig om over te stappen naar het volgende stoeltje. Hier staat nog een handige keuzewijzer.

    Groet,
    Angela
    VeiligheidNL
     
  6. proudmommy2013

    proudmommy2013 Niet meer actief

    Ik vind haar zo benauwd zitten met de verkleinen boven in nog. Toch? Of zie ik het verkeerd?
     
  7. Jolina

    Jolina Niet meer actief

    Maar die benen passen dan toch niet meer ?
    Ik zou overgaan naar een volgend stoeltje iig
     
  8. Abri

    Abri VIP lid

    Jun 16, 2010
    12,423
    3
    38
    Ze last volgens mij ook nog wel. Alleen zit de verkleinen er nog in? Boven haar hoofd?
     
  9. Nele87

    Nele87 Fanatiek lid

    Feb 24, 2012
    1,286
    9
    38
    Female
    De benen maakt niet uit hoor, die buigen ze wel.

    Je dochter past nog in de maxi cosi. Ik zou wel de verkleiner eruit halen.

    Hier zit dochter ook nog in de MC.
     
  10. Jolina

    Jolina Niet meer actief

    Snap ik maar echt lekker zitten lijkt me dat niet... En als je iets zou gebeuren hoe gevaarlijk is dat dan ? Kwa beentjes...
     
  11. mavi derya

    mavi derya Fanatiek lid

    Dec 4, 2011
    3,414
    0
    36
    Female
    zuid holland
    Dat geeft echt niks hoor dat de beentjes gebogen zijn.. Ik heb een achterwaarts auto stoel en daar kunnen ze tot 25 kilo dus tot een jaar of 5 a 6 in en dan zitten ze ook een beetje gebogen met de benen maar dat maakt niet uit.

    Ik zou wel de verkleiner er uit halen, die heeft ze niet meer nodig en dan zou ik haar zo lang mogelijk in de maxi-cosi laten of een achterwaartse autostoel.
     
  12. Jolina

    Jolina Niet meer actief

    Oké.... :)
     
  13. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    May 13, 2013
    1,009
    1
    0
    NULL
    NULL
    Je dochter past nog goed. Pas wanneer haar hoofd boven de rugleuning uit gaat steken is de stoel te klein bij een groep 0+.
    Je kunt wel de verkleiner eruit halen rondom haar hoofd dan heeft ze wat meer ruimte.
    Kijk ook of de gordes op de juiste hoogte zitten en eventueel nog versteld kunnen worden. Gelijk aan de schouders of er net onder is goed.

    Je kunt er ook voor kiezen om op een achterwaartse groep 1 stoel over te stappen. Zo lang mogelijk achterwaarts vervoeren is het veiligste en het advies is tot iniedergeval 4 jaar.
     
  14. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,033
    6,135
    113
    Happyland
    Dit is een groep 0+ stoel. :)
    Ik heb de verkleiner eruit gehaald, wist niet dat dat mogelijk was.:)
    Thanks voor alle reacties!
     
  15. misa

    misa Niet meer actief

    Ik zou over gaan, maar volgens mij kan het nog prima. Maar dan wel zonder de verkleiner. Beetje onnodig en ongemakkelijk voor haar denk ik. :)
     
  16. Monique1985

    Monique1985 Fanatiek lid

    Oct 7, 2013
    1,472
    113
    63
    Almere
    Nou ik heb mijn kinderen nog nooit tot hun 4e jaar acherwaarts vervoert.. Oudste is 7 toen bestond de achterwaartse opvolger stoel nog geen eens.. Maar ik vind het best zielig hun knietjes zowat in hun nek..
    Niks gevaarlijks aan hoor voorruit vervoeren.. Dat was vroeger niet anders.. Het is echt geld kloppetij die achterwaartse opvolger stoelen .. En als de voorwaarts stoelen zo slecht waren dan worden ze ook echt niet goed gekeurd.. Mijn zoon 2 zit gewoon in een voorwaartse opvolg stoel en mijn zoon 3 maanden gaat zometeen net zo hard naar de voorwaartse opvolg stoel..
     
  17. lievemommy10

    lievemommy10 Fanatiek lid

    May 13, 2013
    1,009
    1
    0
    NULL
    NULL

    Geldklopperij is het zeker niet het achterwaarts vervoeren, verdiep je maar eens in het kinderlichaam en wat er daarmee gebeurt bij een ongeval.
    In Zweden worden voorwaartse stoeltjes NIET goedgekeurd, ze halen simpelweg de crashtesten niet omdat een kindje er niet vanaf komt zonder zwaar lichamelijk letsel of de dood tot gevolg.
    In 2018 gaan de voorwaartse stoelen er in NL ook langzaam aan uit, helaas kan dit niet van de 1 op andere dag geregeld worden omdat er wettelijk is bepaald dat er een overgangstermijn in moet zitten.
    Echter wordt er ook in NL al jaren lang geadviseerd een kind zo lang mogelijk achterwaarts te vervoeren, alleen lang niet iedereen is daarvan hier op de hoogte omdat het hier zo normaal gevonden wordt om kinderen maar gewoon voorwaarts te zetten.
    In Scandinavische landen zitten kinderen al vanaf 1965 achterwaarts zo lang mogelijk en dit is ook te zien in hun sterfte en letsel cijfers!

    Dus ja toen jouw zoon 7 jaar geleden geboren werd was er in NL nog maar zeer weinig over bekend, echter bestonden ze al wel ;)

    Ik zei in eerste instantie ook, voorwaarts vervoeren kan toch ook prima. Is ook goedgekeurd... echter ben ik mij er toen goed in gaan verdiepen en was geschikt door de uitkomst!
    Dat heeft mij doen besluiten mijn dochter zo lang mogelijk achterwaarts te vervoeren.
    Een voorwaartse stoel beschermd voor een kleine 50% en een achterwaartse stoel voor ruim 90%, dat is een groot verschil als het om veiligheid gaat.

    Ik begrijp dat mensen die niet van het bestaan en door voordelen ervan afweten, gewoon kiezen voor een voorwaartse stoel. Echter komt er (gelukkig)steeds meer bekendheid over het verschil tussen voorwaarts en achterwaarts vervoeren...
     

Share This Page