Ik ben nieuwsgierig naar jullie mening. Traditioneel wordt er aan het begin van het nieuwe schooljaar op onze school en op veel andere scholen weer extra aandacht besteedt aan de verkeersveiligheid rondom de school. Ik ben één van de juffen die de eer te beurt valt om elk jaar weer iets origineels te bedenken (staat op om te buigen en denkbeeldig applaus in ontvangst te nemen.) Maar weet je, heel heel eerlijk... Ik ben het echt ZAT. We hebben de afgelopen jaren al zoveel gedaan en ook bij de gemeente veel voor elkaar gekregen: 30km-zone, gele strepen, drempels, voorgestelde schoolroutes, ludieke acties: weg afsluiten, slingers, vlaggen, toeters en bellen, traktaties voor ouders die hun kroost te voet of met de fiets naar school brengen, leerlingen die flyers maakten en uitdeelden, ... Echt waar, de hele trukendoos van VVN is langsgekomen, wijkagent erbij, de hele mikmak. En nog, nog steeds, elke dag weer... Zucht. Auto's op de oprit van de overburen. Parkeren in de bocht. Parkeren op de gele strepen. Hard langs de school rijden. De straat vanaf de 'verkeerde kant' inrijden (mag officieel wel, want het is geen eenrichtingsverkeer maar het gaat wel tegen de schoolroute in en zorgt voor onoverzichtelijke situaties.) De gemeente weet het ook niet meer en wil / kan de weg niet verder aanpassen. Dit zijn geen idiote willekeurige voorbijgangers die over het hoofd zien dat we een school zijn hè, het gaat hier om de ouders van onze eigen leerlingen. Die zien onze acties aan het begin van het schooljaar, horen het (hoop ik) van hun kinderen, kunnen het lezen op onze website, facebook, twitter èn in de nieuwsbrief, worden zo veel mogelijk ook persoonlijk aangesproken. Je zou haast zeggen "het staat in braille op de vangrail". Maar een flink deel verrekt het gewoon om zich aan de verkeersregels te houden en aan de schoolroute. En ik begin me zo langzamerhand af te vragen: zijn wij als school nou nog verantwoordelijk? Wat kunnen we nog meer doen? Of zorgt al die aandacht en 'betutteling' er juist voor dat mensen hun eigen verantwoordelijkheid niet nemen? Ik erger me er vooral aan dat wij (surveillanten) nu voor en na schooltijd eigenwijze ouders staan aan te spreken, in plaats van op het plein te letten. (wat me toch meer mijn taak lijkt op dat moment.) Wat vinden jullie hier nu van? En dan bedoel ik niet zozeer die ouders, maar de rol van de school. Moeten wij verkeersagent (blijven) spelen, of kunnen we net zo goed onze handen er vanaf trekken? Mocht je me moed willen inspreken: graag met suggesties.
Misschien vragen aan de politie de eerste weken boetes uit te delen. Lijkt me verder lastig worden. Denk de ouders die tegen alles ingaan het alleen via een harde leerschool leren.
precies, als niets helpt boetes laten uitdelen bij de gele streep en de opritten -aan het begin de straat afsluiten -een schandlijst maken in de nieuwsbrief met namen van alle ouders die zich niet aan de regels houden (evt turven hoe vaak)
ow wat herkenbaar! ik woon zelf om de hoek van de school en ook hier staan vaak auto's van ouders voor de opritten, in bochten en ga zo maar door. Hier op school zijn gestopt met al die extra aandacht ervoor, ze waren idd meer bezig met de ouders en hun rij/parkeer gedrag dan met de leerlingen die op het plein waren. Hier is idd met de politie afgesproken dat ze wat vaker komen om boetes te geven en de ouders aan te spreken. Sorry ik kan je dus geen tips geven, behalve dan dat ik idd vind dat de verantwoordelijkheid van de school bij de leerlingen ligt en niet bii de ouders en hun weg gedrag. (hoe frustrerend ook)
misschien ook eens een extra verkeersles voor de kids.. vooral de punten duidelijk maken die voor hun school gelden.. wedden dat hun de ouders aanspreken.. Nee mam! kijk hier mag je niet staan, een gele streep..
Tjah.. Hier wordt eens in de zoveel tijd, als het weer te gortig wordt, de politie ingeschakeld. Die controleren dan weer een aantal dagen, delen een hoop bekeuringen uit en dan is het weer een tijdje rustig. Zoals ik het hier lees, kunnen jullie als school weinig meer doen, dan wat jullie nu al doen.
hier zelfde verhaal. Op een gegeven moment veel boetes uitgedeeld, nu speciale verkeersvaders die je direct aanspreken en de directeur staat buiten.
Hier net zo! Auto's die parkeren in het verlengde van de stoep zodat er onoverzichtelijke situaties zijn, kinderen die keurig uitkijken met oversteken maar ouders die zo de straat overlopen, ouders die op het zebrapad parkeren of op de stoep waardoor iedereen over de weg moet lopen..... Vind het echt belachelijk! Het gaat oa om de veiligheid van je eigen kind, dan loop of rijd je toch met alle liefde een stukje verder voor een plekje waar je wel veilig kunt parkeren.
Hier ook herkenbaar tis een gebed zonder end. En ja ook hier proberen ze het elk jaar weer onder de aandacht te brengen en talloze mails e.d. de directeur die buiten staat..maar er blijven altijd zulke ouders bij.
De wijkagent komt aan het begin van het schooljaar misschien twee of drie keer en dat is het dan wel weer. En hij geeft liever geen boetes maar waarschuwingen. We vragen wel of hij vaker komt en alsjeblieft toch wil bekeuren (die waarschuwingen hebben ze ècht van ons ook al gehad!) maar dat gebeurt dus niet. Jammer, zou misschien wel schelen. Hoewel mensen het snel genoeg zijn als hij er staat... Dan kunnen ze het ineens wel. Het blijft vervelend. En veel ouders hebben zo'n houding dat de school het maar moet oplossen. Maar hoe? Wij weten het echt niet meer. Misschien moeten we met uitschrijfformulieren aan de poort gaan staan en de mensen die zich niet aan de afspraak houden gelijk zo'n formulier in hun handen duwen. Maar daar zal onze directeur vast niet mee akkoord gaan, haha.
Heel herkenbaar, het is bij mij op school ook dramatisch. Zomaar een gedachte hoor, maar als je nu eens de andere kant op redeneert? Dat je bijvoorbeeld een 'pluim' uitdeelt aan ouders die het wel goed doen? Misschien dat dat anderen stimuleert om het ook goed te doen?
hier ook, een hele grote parkeerplaats langs school, gratis. en dan m nog midden voor de deur willen staan waar je niet mag staan.
heel vervelend is dat. hier waren boetes uitgedeeld in het begin school jaar.maar nu een paar maanden later is het weer een bende. ik fiets en snap die ouders dus helemaal niet die met autos komen.
Bij het kdv van onze jongste (waar ook 2 scholen bij zitten) hebben we een tijdje terug een brief gehad. Eerst met de regels en een waarschuwing voor bekeuringen. Dit van de wijkagent overigens. Later wederom een brief: Het was hem opgevallen dat wanneer hij zijn gezicht liet zien in uniform dat de regels keurig gehandhaaft werden. Maar wanneer hij in burgerkleding was, dat het dan weer een zooitje was. Hij ging dus in burgerkleding boetes controleren én bekeuren als dat nodig was. En ik denk eigenlijk dat dat de enige manier is... De harde aanpak in dit geval...
Mja wij zijn dus zo'n overbuur. (Niet van jouw school.. Maar ik denk niet dat dat echt enorm verschil maakt) En wij hebben al heel veel geklaagd bij de school. Ze hebben ook echt veel moeite er in gestoken om het voor ons beter te maken. (Tot aan het dagelijks afzetten van de stoep met pilonnen zodat wij onze voordeur nog uit konden) Dus echt, de school is heel welwillend... Maar als de ouders niet meewerken... Dat lukt het dus niet. En even een indicatie van de maatregelen hier. Na het afzetten van de stoep bleek te werken zijn hier permanente paaltjes neergezet (yes!) Er staat regelmatig in de nieuwsbrief dat je enkel in het parkeervak mag parkeren (je zou denken dat mensen dat toch weten maar ervaring leert dat ze overal staan... Tot aan overdwars in het parkeervak aan toe) Dat het niet de bedoeling is dat je met een noodvaart door de straat rijdt. Aanduiding van waar je evt OOK zou kunnen parkeren, gratis dus. (Niet dat ze nu wel betalen.. Maar toch) Regelmatig komt oom agent tijdelijke acties houden en deelt boetes uit voor parkeren midden op straat, blokkeren van het verkeer, op de stoep parkeren etc... Mensen kunnen gelukkig dankzij de paaltjes niet meer letterlijk TEGEN onze voordeur aan parkeren. We hebben geen achterom dus als dat gebeurd kunnen we gewoonweg niet naar buiten. Dan hou je nog over de kuddes hangouders die doodleuk niet aan de kant gaan als je je huis in wil. Mensen met grote honden dje gewoon lekker voor je voordeur poepen Kinderen die hun banaan of andere etenswaren uitsmeren op je raam zonder dat iemand er wat van zegt. Kinderen die mer volle vaart hun fiets in ons raam parkeren of gewoon omvallen en ja onze ramen zijn tot op de grond.. Onpractisch blijkt nu. Maar waarom kunnen mensen niet gewoon op hun kind letten als ze toch al 30 minuten vantevoren met hun dikke kont zichzelf tegen mijn ramen of voordeur parkeren. En dan nog geirriteerd zijn als ik naar binnen of buiten wil. Daar kan de school zelf... Volgens mij, bijzonder weinig aan doen. Het is een mentaliteitsprobleem... Van de ouders vooral.
Herkenbaar, wij hebben zelf een paar jaar tegenover een school gewoond, was 4 x per dag een complete verkeerschaos. Ietsje verderop in de straat waren veel vrije parkeerplekken, maar ja, dan moesten ze een halve minuut langer lopen, dus dan smijt je je auto toch lekker op of voor iemands oprit. Oooh, en als je er wat van zei, bijv. vroeg of ze hun auto ergens anders neer konden zetten, dan kreeg je middelvingers en een grote bek. Mensen vroegen me altijd of ik geen last had van die kinderen toen ik daar woonde. Nee, geen last van de kinderen, wel van de ouders. Politie deed geen donder, die zeiden dat het het probleem van de school was, terwijl het de openbare weg was. Het was een smalle straat en die kinderen en moeders zetten dan ook nog hun fietsen op het kleine stukje stoep wat er was, zodat voetgangers wel over straat moesten lopen. Je zag totaal niet wat er om de hoek kwam. De school zette wel in een nieuwsbrief, maar goed, daar hadden de meeste ouders lak aan. Kan me voorstellen dat je het ondertussen wel zat bent.
@jo: ik ben wel heel blij met hoe de school meedenkt overigens. Ze saltaan altijd open voor suggesties. Maar bijv het afzetten van de stoep zodat je er met de auto niet op kon gaan staan... Hebben ze echt zelf bedacht. Overigens vreemd dat het het probleem van de school is. Oom agent is er toch om de orde en regels te handhaven?