Katten naar buiten of niet?

Discussie in 'De lounge' gestart door boannan, 4 jul 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. louise88

    louise88 Actief lid

    19 mei 2013
    354
    13
    18
    Brabant
    Wij hebben ook twee dure raskatten (ocicat). Deze komen ook niet buiten. Ten eerste ben ik veels te bang dat er iets met ze gebeurt. Plus je hoort de raarste verhalen over raskatten die van straat gejat worden. Wij hebben de tuin zo afgezet dat ze er niet uit kunnen, maar doordat ze gewend zijn binnen te zijn willen ze ook niet echt weg.
     
  2. Jo85

    Jo85 Niet meer actief

    Is toch een discussie zonder eind...
    Ik wens iedereen die zijn kat "loslaat" buiten eigen terrein veel succes en hopelijk overkomt jullie dier niks...
    En iedereen die zij kat in afgeschermde ruimte laat lopen: chapeau!!!
     
  3. alamea

    alamea Fanatiek lid

    15 jan 2013
    1.270
    0
    0
    Mwa, als "overlast" de enige mogelijke optie is die iemand zal ervaren als er een vreemde kat binnenloopt, want jij zegt gelijk dat er sprake van overlast is, je brengt het als een soort feit/waarheid, dan vind ik ook niet dat je moet reageren. Er zijn ook veel mensen die het niet als overlast ervaren, maar het wel grappig vinden als de buurtkat even binnen komt springen.

    Ligt er helemaal aan hoe de omgeving van TO denkt over haar katten, niet om hoe wij denken over katten in het algemeen. Wie weet heeft ze het wel enorm getroffen met haar buren.

    Ik snap overigens weinig van mensen die zich meer druk maken over een kattendrolletje dan over hun hond die katten vermoordt.
     
  4. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Ik zou zeggen, ga je eens verdiepen in honden gedrag;)
    Net als dat een kat getrickert word door een muis of wegvliegend vogeltje, zit het in de aard van een hond om bijv op wegrennende katten te reageren. Een kat mag alles afmaken wat hij ziet. Want:" dat is het instinct". Maar een hond die een kat op eigen terrein vermoord omdat hij langsschiet, mag niet want "dan is de hond een potencieel gevaar voor kinderen, gestoord en whatever;)
    En nee, mijn honden grijpt op openbaar terrein geen katten. Laat ik niet toe. Hij laat ook mijn eigen katten met rust. Maar een vreemde kat (konijn, muis whatever) wat hier door huis of over het terrein loopt, die zal hij uit instinct grijpen. Niks aan te doen als ik daar niet bij ben. En ik maak er inderdaad geen probleem meer van. Heb mn best gedaan door het af te zetten maar als kattenbaasje zn kat koste wat hwt kost naar buiten pleurt, dan is dat zijn pakkie an. Enneh, in mijn geval gaat het niet om "een kattendrolletje" maar om zware kattenoverlast. Bloembakken helemaal maar dan echt ook helemaal onder de stront. Zo erg dat er geen plantje overleeft. En over de andere dingen nog maar niet te spreken.
     
  5. Minerva

    Minerva Niet meer actief

    Ik kan alleen voor mijzelf spreken, maar bij ons is binnen niet alleen maar binnen. Onze achtertuin is afgezet, dus wij kunnen de katten heerlijk buiten laten jagen.... Wij hebben een behoorlijke lap tuin met vanalles en nogwat :p Ik neem aan dat meer mensen met "binnen"katten hun achtertuin hebben afgezet.
    Je bent toch niet serieus mensen en katten met elkaar vergelijken, of wel...? ;) Zo kunnen wij onze kinderen leren uit te kijken bij het oversteken. Succes bij jouw kat.
     
  6. Daphiezz

    Daphiezz Lid

    31 jul 2012
    55
    0
    0
    Katten horen gewoon buiten!
     
  7. Catheny

    Catheny Actief lid

    1 jul 2014
    320
    34
    28
    ....
    ...
    Een buitenren maken? Zo hebben de katten zo weinig mogelijk gevaar en hebben anderen er geen last van.
     

Deel Deze Pagina