Zindelijkheid topic, deel je ervaringen, tips en de vooruitgang!

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by MyMiracle, Jun 26, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    ARGH, wat een k-dag vandaag. Ze heeft vanmiddag 3x in haar broek geplast. Ik kan daar echt zó slecht tegen. Gedoe'tje :x.
     
  2. leeuw86

    leeuw86 Fanatiek lid

    Nov 10, 2009
    4,523
    0
    0
    Heb het hele topic gelezen en zo lijkt het net alsof het vrij makkelijk. Gaat?

    Mijn dochter is al bijna 3 en half en nog niet zindelijk.. Een poosje mee bezig geweest maar er was helemaal geen vooruitgang, erg frustrerend. We hebben haar toen uit gelegd dat ze een grote meid is, luier samen weggegooid, potje erbij gepakt en gaan met die banaan.. Ze vond het heel interresant maar liet wel alles lopen!

    Nu weer bezig maar dan rustig. Smorgens voor het middagslaapje, na het slaapje en voor ze op bed gaat op de wc, dat is de enige vooruitgang dat ze nu op de grote wc wilt.. Ze heeft nog geen enkel plasje erop gedaan, geeft het ook niet aan of niks!
     
  3. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Het ene kind is het andere niet ;) Hier gaat het idd tot nu toe erg goed maar er zullen genoeg kinderen zijn waarbij het veel lastiger gaat.
    Succes!
     
  4. leeuw86

    leeuw86 Fanatiek lid

    Nov 10, 2009
    4,523
    0
    0
    Toen ze zo oud was als mijn zoon deed zij plasjes en poepjes op het potje, ging best goed maar omdat zoon toen net 4 weken was ermee gestopt, even later kregen we te horen dat dochter geopereerd zou worden aan haar heup als ze net 3 was en zou ze dan moeten plassen in een vrouwenplas koker, poepen moest dan in de luier, ik zag dat niet zitten dus zindelijkheid uitgesteld..

    Gezien haar leeftijd zou ze het best moeten kunnen, op de psz vertelde ze mij dat ze het idee hebben dat ze het nog even snel in de luier doet voor ze op de wc gaat, luier is dan warm, dit is mij ook al opgevallen..
    Morgen zeg ik het maar niet dat ze zo op de wc moet, misschien werkt dat..

    Net mijn zoon eens voor de grap op het potje gezet, hij gaat altijd met mij mee naar de wc en gaat dan op het potje zetten dus ik dacht laat ik eens gek doen.. En jawel een plas op het potje!
     
  5. liefdotje

    liefdotje Niet meer actief

    Leeuw misschien een idee om het een poosje te laten rusten? Het kan natuurlijk dat ze er echt nog niet aan toe is.
    Is echt niet uitzonderlijk op die leeftijd.

    Ik heb bij mijn 2 nichtjes (schelen 1 en 3 jaar met onze dochter) hele drama's gezien met zindelijk worden en hun zijn nog steeds niet nachtzindelijk (zitten alletwee al op school)
    Ik was daarom ook bang om te beginnen ik heb voor dat soort dingen niet heel veel geduld.
     
  6. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    DL is het weekend bij haar vader geweest en ook daar is het goed gegaan.

    Het enige waar ik een beetje mee zit is de grote boodschap...
    Ze wil wel op de wc poepen maar heeft niet het geduld om dat ook te doen. Ze snapt denk ik niet dat een poepje meestal toch wat langer duurt dan een plasje en dat je daarvoor eerst even stil moet zitten.
    Ze houdt het heel erg op nu en ik ben bang dat ze verstopt raakt staks. Ook al aangeboden dat ze wel in een luier mag poepen maar ze wil beslist geen luier meer om.
    Het weekend heeft ze een beetje op de wc gepoept nadat het eerste lopendeweg er al uit kwam. Heel trots was ze maar tot nu toe nog niet weer gelukt.

    Edit: ze roept constant dat ze poepen moet en het lijkt er op dat dat ook echt zo is (hand voor de billen) maar op de wc gaat ze zitten, er komt niks en hup er weer af. Wordt ook irritant als dat elke 5 minuten gebeurd dus vandaar maar de luier aangeboden. Maar dat wil ze dus niet met als gevolg dat ze veel minder vaak poept dan normaal. Lijkt me niet zo gezond.
     
  7. leeuw86

    leeuw86 Fanatiek lid

    Nov 10, 2009
    4,523
    0
    0
    We hebben het een paar weken laten rusten, ik heb het idee dat de tijd zo wel gaat dringen, en volgensmij kan ze het best.
    Nu in de zomervakantie wil ik het toch weer eens proberen, lijkt me een stuk handiger zonder alle verplichtte afspraken.
     
  8. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    @leeuw86: Misschien proberen haar in de blote billen te laten lopen met een potje dichtbij? Dan kan ze zelf beslissen of en wanneer ze op het potje gaat. Misschien hoeft ze gewoon niet op de momenten dat jij haar op de wc zet? Ik merk aan mijn dochter bijvoorbeeld dat het niks uithaalt als ik besluit dat ze op de wc moet, ze gaat wanneer ze moet en dat gaat helemaal goed.
     
  9. leeuw86

    leeuw86 Fanatiek lid

    Nov 10, 2009
    4,523
    0
    0
    Dat hebben we geprobeerd, ze laat het lopen en speelt rustig verder..
    Morgen maar eens proberen hoe ze het vind als ze eerst de onderbroek aan krijgt en dan een luier..
     
  10. Stefanie78

    Stefanie78 Fanatiek lid

    Jul 7, 2010
    3,744
    1
    36
    Friesland
    Hier vandaag begonnen, ik was voorbereid op wel 20 ongelukjes aangezien de voorgaande maanden potje zitten maar 2 plasjes hadden opgelevert maar wat heb ik me vergist. gezien het weer een jrurkje aan maar geen onderbroekje en de pot dichtbij. We begonnen met een ongelukje, darana een half plasje op het potje, daarna nog een mini plasje omdat ze door kreeg dat ze beloond werd en daarna echt alleen nog grote plassen. Op de pot zetten werkt niet, ze moet het echt zelf aangeven en dat komt er echt ook ene grote plas. De poep lag half naast de pot maar ach, half goed.

    Ik heb nu een plasjes lijst met stickers plakken en een "plassnoepje"(stevia winegummetje) en als de lijst vol is een cadeautje. We gaan nu van 3,6, 14 naar 22 stickers maar hoe lang ga ik door? het snoepje gaan we sowieso over een paar dagen doen na 5 plasjes en langzaam afbouwen.

    Voor nu ben ik echt heel tevreden, ze wilde zelfs uit bad omdat ze moest plassen
     
  11. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Hoi hoi,

    Amethist, ging het vandaag wel weer beter? Het kan soms wel zijn dat kindjes even wat terug vallen als het al best goed gaat. Ik zie het om mij heen met kindjes van vrienden ook wel gebeuren. Snap de frustratie wel hoor maar blijf hoop houden.

    Leeuw, wat goed van je zoontje. Dat is een mooi begin en misschien dan ook meteen regelmatig op potje zetten? Wat betreft je dochter denk ik dat ze er dan misschien toch niet klaar voor is. Elk kind is anders en soms duurt het langer of zijn ze eenmaal wat ouder voordat ze het snappen en ook willen doen.

    Kusjesmama helpt het ook niet als je haar voor de tv zet met de pot als ze moet poepen? Dan blijft ze misschien wel langer zitten.

    Succes Stefanie! Vandaag ook lekker geoefend?

    Hier ging het echt ineens weer heel goed. Hele weekend een droge luier gehad op de momenten dat we weg zijn geweest. Elke dag 1 ongelukje met plassen en verder alles op de pot en zelfs 2 keer met mij erachter op de grote wc. Naar een binnenspeeltuin geweest en daar dus een luierbroekje aan gedaan. Deze was na 1,5 uur droog en dus netjes op de wc geplast. Toen we thuis kwamen nog steeds droog en weer een flinke plas in de pot. Vanmorgen naar de Ikea geweest en daar ook hetzelfde. Echt super goed en nu met 11 dagen zijn we al heel veel verder dan waar we begonnen zijn. Heb al dagen geen poepluiers meer gehad en maar een paar keer een ongelukje kunnen ruimen. Toch wel trots op hem!

    In 11 dagen dus best veel kunnen bereiken maar daarvoor wel al weken voor en na bed op het potje. Waarbij de ene keer geplast werd, soms niet en soms ook een poepje. Verder ging alles in de luier. Nu in 11 dagen thuis zonder luier (eerste dagen in blote billen en daarna mer onderbroek en gemakkelijke korte broek) gaat het echt super. Het kan soms best snel gaan maar soms kan je er ook langer mee bezig zijn. Ik heb er toch ook wel de tijd voor genomen en denk precies op juiste moment wel doorgezet.

    Oh ja en stickers plakken (leuke dikke autostickers) heeft hem enthousiast gemaakt en nu krijg hij er steeds 1 op zijn hand omdat hij ze toch weer van blaadje scheurt. En een boekje over het potje heeft hem ook goed geholpen. Wij hebben Karel op het potje.
     
  12. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Super SOfietje! Gaat echt heel goed!
    Hier eigenlijk netzo, ben ook super trots dat het zo snel zo goed gaat en ook blijft gaan na een dag of 12.
    DL heeft nu alleen nog een luierbroekje aan als we langer dan circa een kwartier in de auto weggaan of naar de winkel e.d.
    Thuis, op de opvang en op visite alleen een onderbroekje met een makkelijke broek of legging erover.
    Gister zijn ze met de opvang een paar uren naar het park geweest met de kids en ook toen droog gebleven, super!

    W.b.t. grote boodschap: gisterochtend heeft ze op de wc gepoept :) Uitgelegd dat ze wat langer moest wachten omdat het poepje nog uit haar buik naar beneden moest zakken lol. Ze keek wel angstig toen het gebeurde maar door mijn enthousiasme was ze al gauw super trots :)
    's Avonds weer een aantal keren naar de wc omdat ze zei dat ze moest poepen, maar toen niet gelukt.
    Soms roept ze als ze al even in bed ligt of midden in de nacht ook dat ze moet plassen of poepen en dan gaan we ook nog naar de wc. 's Ochtends is de luier meestal wel een beetje nat na de nacht, maar na het middagslaapje is hij altijd nog netjes droog.
     
  13. Springday

    Springday Fanatiek lid

    May 20, 2014
    1,409
    0
    36
    Vraagje, mijn zoontje is nu 3 jaar en 2 maanden. Sinds januari met plassen overdag zindelijk. Hij gaat al zelf naar de wc enzo. Met poepen vraagt hij nog steeds om een luier en hij wil het maar niet op de wc doen of in het potje. Iemand tips?
     
  14. Nienkiej

    Nienkiej Fanatiek lid

    Jun 5, 2011
    1,180
    0
    36
    Verkoopmedewerkster
    Gouda
    Wij proberen wel eens gewoon het potje neer te zetten, en kijken wat ze er mee doet, meestal speelt ze er gewoon mee.. en als we dan zeggen, ga je nog plassen op het potje?? Dan gaat ze gelijk gek doen en drifterig reageren.. duidelijk nog niet geïnteresseerd? of bang?
    Zullen we toch nog even wachten of toch op een of andere manier kunnen stimuleren?
     
  15. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Ik zou wachten. De interesse komt vanzelf.



     
  16. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Cadeautje beloven als hij het op de wc/pot doet?
     
  17. Springday

    Springday Fanatiek lid

    May 20, 2014
    1,409
    0
    36
    Ja dat doen we inderdaad ook maar dat schijnt ook niet te helpen. Dan zegt ie wel: als ik het nu op de wc doe dan krijg ik een cadeautje he? Dan zit ie erop maar het lukt dan op een of andere manier niet en dan wil ie toch weer een luier
     
  18. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Ik probeer m'n dochter zo lang mogelijk op de wc te houden (moeilijk!) door een zelfverzonnen liedje over 'poepje' te zingen en door tegen haar te zeggen dat een poepje wat langer duurt omdat die nog vanuit je buikje naar beneden moet zakken :D.
    Wij zijn net bezig met zindelijkheid en poepen moet ze nog even doorkrijgen, vandaar.
    Of anders voor de tv op een potje? Misschien moet het eerst een keer lukken, min of meer per ongeluk, voor hij het vaker durft en doorheeft hoe en wat.
     
  19. 0Zebra0

    0Zebra0 VIP lid

    Nov 6, 2010
    10,813
    0
    36
    Noord-brabant
    even mijn vraag hier , misschien dat iemand van jullie deze situatie ook gehad heeft.

    we zijn sinds een paar weken bezig om dochter ( 2 jaar en 4 maanden ) te motiveren naar de wc te gaan.
    ik heb zo'n verkleiner met een trapje voor op de wc.
    als ''beloning'' krijgt ze voor het eerst nagellak op als ze een plasje op de wc doet ( ze wil graag nagellak zoals mama, vandaar die keuze )

    nu probeert ze regelmatig op de wc te zitten. ze zit dan een paar minuten en wij moeten weg, en als ze klaar is roept ze ons.
    maar dan heeft ze dus niks gedaan.
    ze zegt dan altijd ; hij doet het niet.

    kan ik iets doen om ervoor te zorgen ''dat ie het wel doet''
    ze wil niet dat we erbij blijven zitten en ik heb al geprobeerd de kraan te laten lopen maar dan is het resultaat dat alles nat is omdat ze aan het wasbakje gaat klimmen en met water spelen.
    of gewoon zo laten en zien hoe het de komende tijd gaat ?

    op een klein potje wil ze helemaal niet zitten
     
  20. Kusjesmama

    Kusjesmama Fanatiek lid

    Dec 12, 2011
    2,662
    1
    36
    NULL
    NULL
    Mijn dochter wilde ook wel regelmatig op de wc zitten, maar het bleef dan ook bij zitten ;) Er kwam eigenlijk nooit een plas, 2 x gebeurde het per ongeluk.

    Ik heb haar in de blote billen laten lopen en de pot in de kamer gezet. Gezegd dat ze daar op mocht plassen als ze wilde.
    Tijdens het spelen plaste ze ineens en riep iets van 'ohoh dat is plas'. Ik heb toen gezegd dat dat niks gaf en dat ze wel mocht proberen verder te plassen op het potje en dat deed ze toen ook. Toen was de smaak te pakken en wist ze wat de bedoeling was. De volgende dag de luier weer afgedaan na de middag en toen ging ze uit zichzelf telkens op de pot als ze moest. Ging super goed!

    Mijn dochter had overigens ook de voorkeur voor de wc ten opzichte van het potje, maar aangezien het begin met een potje makkelijker is (die kun je immers in iedere ruimte zo neerzetten), toch zo geprobeerd en dat werkte dus toch goed. Na een dag of 2 wel helemaal overgegaan naar de wc, want ze kon het goed ophouden tot de wc toen.

    Edit: als je haar zelf op de wc zet, is de kans best groot dat ze dan ook gewoon niet hoeft te plassen en dat 'hij het dus niet doet' ;)
    Door ze in de blote billen te laten lopen, merken ze het wanneer ze plassen en zo leren ze aanvoelen wanneer er een plas gedaan moet worden. Als ze het aandrang gevoel herkennen, kunnen ze zelf aangeven dat ze moeten plassen.
    Mijn dochter op de wc zetten omdat ik denk dat het nodig is, werkt ook totaal niet. Ze plast alleen als ze ook echt moet en dat zelf dus aangeeft.
     

Share This Page