Hoe werken postzegels ? Stress topic

Discussie in 'De lounge' gestart door Scarabee, 9 jul 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Scarabee

    Scarabee VIP lid

    12 dec 2010
    6.482
    1
    38
    n.v.t.
    Beetje vreemd misschien, maar ik snap nooit wat van postzegels!

    Ze hadden het ooit veranderd van gewoon centen naar cijfers (1-2).
    Heel leuk, maar als ik nu het tarief bekijk op de site, krijg ik dus een bedrag, bijv. 1,92 en dan moet ik weer op een andere plek opzoeken of ik dan nummer 1 of 2 moet plakken en hoeveel daarvan, en met zegels ik kan aanvullen.

    Ik zit dan ook nog te kl*ten met oude postzegels, van 0,39 cent enzo, decemberzegels die ik nog over had. En dan heb ik ook nog decemberzegels waar helemaal niks op staat..

    Moet ik dan ook nog uitrekenen hoeveel de 1 en 2 van vorig jaar waard waren en dan bijplakken met weer andere zegels ?

    Ben gewoon al een uur bezig met uitrekenen en uitzoeken voor 3 pakketjes! In die tijd had ik al naar Maastricht kunnen reizen.

    Wie verzint eigenlijk postzegels met cijfers!?! Heb hier een zegel liggen ook met cijfer 1, plus 0,25 cent ?? Schiet mij maar lek.

    ;):)
     
  2. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Die 1 en 2 blijven van vorig jaar zijn gewoon hetzelfde waard als die 1 en 2 zegels die je nu koopt.
    Met kerstzegels weet ik niet hoe het werkt.
     
  3. Scarabee

    Scarabee VIP lid

    12 dec 2010
    6.482
    1
    38
    n.v.t.
    Oh, dan zijn ze niet erg slim bij de PostNL, want als ik dan nu 1000 zegels koop met 1 erop, is de waarde over 4 jaar ver-tig-dubbelt :D
     
  4. Scarabee

    Scarabee VIP lid

    12 dec 2010
    6.482
    1
    38
    n.v.t.
    Ik wil eigenlijk gewoon weer naar vroeger wat dit betreft, 80 cent (gulden) voor een zegel, en gaaaaaaan met die banaan. Cijfertjes dit dat <zucht>
     
  5. petrova

    petrova Actief lid

    Die met cijfers blijven altijd 'goed', dus een 1-zegel van vorig jaar kun je volgend jaar ook nog op hetzelfde poststuk plakken ookal zijn ze dan duurder om aan te schaffen.

    Als je niet uitkomt met je 1- of 2-zegels, kun je wel oude bijplakken naar waarde, dus je telt de waarde die een 1- of 2-zegel NU heeft (als je hem koopt) en daarbij tel je dan de waarde van die oude zegels (39 cent of wat er dan ook opstaat) op. Snap je? :)

    Het is echt een beetje een stom overgangssysteem hoor.
     
  6. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.068
    3.862
    113
    Ja, toen ze overgingen op dat systeem zeiden ze dat ze eenmalig de prijs wat hadden verhoogd....om vervolgens elk jaar de prijs omhoog te gooien en de service tegelijkertijd naar beneden :D.
     
  7. Scarabee

    Scarabee VIP lid

    12 dec 2010
    6.482
    1
    38
    n.v.t.
    Ja, die trucjes ken ik :D

    Maar ik snap het allemaal weer nu, voor zover ik het snap dan ;) , dus bedankt dames :)
     
  8. Humava

    Humava Niet meer actief

    De kerstzegels waren 55 cent verleden jaar. Als je die wilt gebruiken moet je dus 9 cent bijplakken. Je kan ze ook bewaren voor aankomende kerst. De kerstzegels werken hetzelfde als de 1 en 2 zegels nu alleen kan je die zonder bijplakken pas weer gebruiken rond half november.
     
  9. Kellebel1987

    Kellebel1987 Fanatiek lid

    20 mrt 2013
    2.583
    16
    38
    NULL
    NULL
    Simpel.. Vanaf3 blz in een enveloppe moet er een 2 op.... ;)
     
  10. Grootsgezin

    Grootsgezin Actief lid

    15 jun 2014
    468
    0
    0
    Huismoeder oftewel officemanager thuis
    Roosendaal
    Oh wat erg ik heb deze week belangrijke post weggedaan en speciaal postzegels gekocht, weet ik veel. Ik heb gewoon gewogen en ik dacht een postzegel is een euro, dus ik heb veel te weinig geplakt..... Wat doet een overheidinstelling met een brief met teweinig postzegels? Weigeren?

    Pffff wat een oen ben ik TS bedankt voor het topic anders was ok er nog niet achter.
     
  11. Humava

    Humava Niet meer actief

    Ja als je eigen postcode en huisnr erop staan krijg je de envelop waarschijnlijk terug met een boete.
     
  12. Grootsgezin

    Grootsgezin Actief lid

    15 jun 2014
    468
    0
    0
    Huismoeder oftewel officemanager thuis
    Roosendaal
    Oh en dat heb ik ook niet gedaan.....wwar blijft die post ni, maken ze die open?
    Jeetje als lomp zeer kon doen.....
     
  13. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Ik breng het gewoon naar een loket waar ze de zegels er voor mij opplakken...

    Ik heb al jaren geen benul meer wat 1 postzegel waard is eigenlijk...
     
  14. Poohbear82

    Poohbear82 Fanatiek lid

    12 feb 2013
    2.415
    0
    36
    Vrouw
    Secret agent
    Ergens in het midden
    Muv simpele kaartjes en decemberkaarten bracht ik ook altijd alles gewoon naar een servicepunt. Daar wegen ze en geeft de computer wel aan wat het kost. Hoef ik niet over na te denken. Helaas ben ik een paar maanden terug verhuisd en zit er in m'n nieuwe wijk geen servicepunt. Moet nu plannen wanneer ik m'n post en pakketjes verstuur of me gaan verdiepen in de prijzen... Wordt dat laatste denk ik. Enige voordeel aan de 1-tjes en 2-tjes vind ik dat als je nu veel inkoopt, je over een paar jaar leuk bespaard. Maar eigenlijk loont dat pas als je voor honderden euro's aan post verstuurd.
     
  15. Bailief

    Bailief Niet meer actief

    Ze maken het niet open. Leveren het gewoon af bij de betreffende instantie. Ik heb bij een gemeente gewerkt en daar kregen we dagelijks te weinig gefrankeerde post binnen inclusief boete van Post NL. Die boetes werden weggegooid en de brieven gewoon behandeld :)
     
  16. Miles

    Miles Fanatiek lid

    22 sep 2013
    1.372
    885
    113
    Vrouw
    Ik heb maanden, al dan niet enkele jaren, declaraties voor de zorgverzekeraar ongefrankeerd op de bus gedaan, niet wetende dat het helemaal geen antwoordnummer was! Woeps..:) pluspuntje: declaraties zijn altijd behandeld :cool: dus geen zorgen hoor, komt vast goed!
     
  17. Humava

    Humava Niet meer actief

    Ze maken het niet open. Ze zullen idd wel gewoon de post aannemen en de boete betalen/verscheuren. Als er al een boete op zit want het controleren van frankering wordt niet gedaan op elk poststuk.
     
  18. Grootsgezin

    Grootsgezin Actief lid

    15 jun 2014
    468
    0
    0
    Huismoeder oftewel officemanager thuis
    Roosendaal
    Dames bedankt voor de reacties! Ik hoop dan gewoon dat het aankomt en ze inderdaad de boete verscheuren of desnoods naar mij sturen.
     
  19. Igglepiggle

    Igglepiggle Bekend lid

    9 feb 2011
    897
    1
    18
    NULL
    NULL
    Hoeveel aan geld moest erop en hoeveel postzegels heb je geplakt? Een postzegel is namelijk minder waard dan 1 euro. Zoals ik je bericht leest heb je juist teveel betaald en is er niks aan de hand.
     
  20. Scarabee

    Scarabee VIP lid

    12 dec 2010
    6.482
    1
    38
    n.v.t.
    @Grootsgezin, als er niet genoeg op geplakt is aan zegels krijgt de ontvanger een briefje met openstaand bedrag en die moet hij dan betalen. Boete volgens mij niet.. maar dat weet ik niet zeker.

    Ik zit nu gewoon alweer te prutsen. Pakketje weegt 66 gram, de site van POSTNL rekent dan tarief uit, en niet een cijfer. Tarief is € 1,92. Ik heb hier nog 4 decemberzegels uit 2012, een zegel uit 2009 van 0,39 cent, 3 decemberzegels uit 2011, en 1 zegel met een 1 erop. Het lijkt wel een raadsel.... dit kunnen ze best gebruiken bij de Nationale IQ test lijkt me..

    Oh, heb ook nog 2 zegels uit 2008 van € 0,34 cent zie ik :D
     

Deel Deze Pagina