Helaas pagina 3 Ik zou het melden en dan hun antwoord afwachten. Wat moet je immers met 2 waterkokers?
Ik zou een mail weg doen en reactie afwachten. Verstuurde mail bewaren en bij geen reactie lekker houden.
Tja, hier ook een crimineeltje, maar ik zou hem ook gewoon houden. Zette hem gewoon een tijdje aan de kant.....als ik dan na een paar weken nog niets gehoord had, zou ik hem aan iemand anders weggeven.
Ik ben een halve crimineel. Ik zou hem houden als het van een groot bedrijf komt als Bol of Wehkamp of van Philips rechtstreeks of iets dergelijks. Die voelen er simpelweg helemaal niks van en dus voel ik me niet schuldig. Geeft een boetiekje hier in het dorp me per ongeluk teveel geld terug dan ben ik de eerste om het terug te geven. Zo'n zaakje wordt echt niet blij van zo'n fout. Ik ben een beetje schijnheilig dus Hier trouwens precies hetzelfde meegemaakt: echtgenoot bestelde een telefoon bij KPN. KPN komt de Iphone brengen. Nou fijn, bedankt! Dag erna komt KPN weer een telefoon brengen. Uhm, ok bedankt. Mijn man heeft hem toen een week of 4 in de kast gelegd voor geval KPN zou bellen dat ze per ongeluk 2 Iphones geleverd hadden. Toen dan niet gebeurde hebben we hem aan mijn moeder gegeven.
Ik zou hem terugsturen. Ook als hij je van een groot bedrijf komt. Iemand heeft een fout gemaakt, en dat kan gevolgen hebben voor diegene.
Hier een moraal ridder : ik zou het schriftelijk melden per email (bewijslast) en misschien nog een keer nabellen, maar als ze er niks mee doen weggeven.