Mijn kleine is 16 weken en weegt 7 kilo 65 cm..zij krijgt al paar weken 180cc 6 schepjes. Eerst zat ze netjes op 5 flesjes per dag. Maar sinds een weekje wil ze om de 2.5/3 uur alweer de volgende fles. Dus ik zit nu op 6 flesjes per dag. dat is 1080ml.. Weet niet wat ik moet doen want ze wil echttt haar fles..ze is niet stil te krijgen als ze honger heeft en na haar fles is ze weer vrolijk. Is zij nu gewoon toe aan bijvoeding of moet ik het voorlopig gewoon zo laten?
Zoontje hier is 15 weken, 6,5 kg en 62 cm. Sinds enkele dagen laat hij ook met moeite 3 uur, maar meestal zelfs maar 2,5 u tussen zijn flessen. Hij krijgt 5x180/6 en s nachts nog eens 120/4. Heb mij even geïnformeerd bij kind en gezin om te horen wat zij zeggen. Moest ik weldra info krijgen zal ik dat hier ook posten, misschien ben je er iets mee
Kun je de hoeveelheid niet verdelen over het flesje meer dan 6x 150/5 Of evt 10 cc extra water erbij doen. 16 weken, mag je beginnen met groente maar het is enkel om te wennen om te proeven dus het zal haar niet verzadigen. Het mag, maar je hoeft nog niet. Het kan ook de sprong zijm, dat ze even wat meer vraagt. Structureel mag je maar 30 schepjes voeding op een dag geven. Kom je er af en toe overheen prima. Kijk het anders nog even an
Je kindje mag zijn lichaamsgewicht x 150 = aantal cc per dag. In jouw geval dus 7 x 150 = 1050. Dat zijn ongeveer 6 flesjes van 180. Of 5 flessen van 210. Ze doet het dus prima. Je kan wel beginnen met een beetje fruit, zeker in het begin is dit vaak niet meer dan een lepeltje wat er naar binnen gaat.
Ik heb het zelfde gehad.. Kwam ook elke keer eerder, erg onrustig gedurende de dag. Wel moest ik hem voor de laatste fles altijd wakker maken. Rond de 16/17wkn hebben we die dus ook laten staan en nu gaat het stukken beter. Hij is nu 20wkn en krijgt 3x 180/6 en 1x 210/7 met rijstebloem. Soms zitten er dagen bij dattie iets meer honger heeft dan krijgt hij gewoon een extra flesje.. Welke voeding geef je trouwens??
Iedereen heeft het er altijd over dat je niet meer dan 1000 ml en 30 schepjes per 24 u mag geven. Ons zoontje is 6,8 kilo en krijgt ook 3x150 en 3x180 het cb adviseerde dat en zei ook dat de 30 schepjes regel niet heilig is. Sommige kindjes hebben wat meer nodig al dan niet tijdelijk
Het maximum is 30 schepjes per dag. Minder is beter. Als ze vaker een fles wil, waarom dan 180/6? Probeer eens 150/5 en dan 20cc extra water (dus 170/5) en kijk hoe ze dat vindt.
dank je wel dat zou heel fijn zijn..vandaag is deze kleine mormel 16 weken haha ik ga toch nog even wachte. met bijvoeden denk ik ben bang voor krampjes ze slaapt nu perfect. ik herken jouw nickname nog van de bevallingstopic
als ik een fles geef van 150 dan wil ze na de fles meer gaat ze huilen. Ik doe nu al 190 water en 6 schepjes zodat t iets meer lijkt. Maar gister ook al na 2 uurtjes had ze weer honger en dat is meestal smiddags rond 1 uur. en gillen! so als zij honger heeft dan kan je maar beter meteen rennen voor een fles. geef je een speentje heeft ze door dat er niks uit komt begint ze weer te gillen. Anders ga ik even kijken voor groente en fruit papjes. Ik geef haar al rijstebloem sinds een week savonds om 8 uur.
ik wil de laatste voeding ook laten vallen maar merk dat ze dan toch iets eerder wakker wordt. Maar 4 flesjes krijgt de jouwe dat is perfect. ik geef friso voor hongerige babys met nutriton vanwege veel spugen.
Ik dacht al dat ik je nickname ergens van kende! Ze hebben me derstraks gebeld maar had geen ontvangst, dus ik kom hier later nog ff terug!
Zo zie je maar hoe die info rond die schepjes kan verschillen. Hier raadt kind en gezin aan in hun brochure rond flesvoeding om vanaf 7 kg ofwel 5x180/6 of 5x210/7 te geven. Dan kom je sowieso al op 35 schepjes. Geen haan die daar naar kraait hier in België precies.
Ik had ze net aan de telefoon. Ik moest het nog even afwachten 2 weken, omdat er dan met vaste voeding gestart wordt. Moest hij hongerig blijven moest ik met de kinderarts eens overleggen over voeding voor hongerige baby's maar omdat hij nu goed is met zijn combi standaard/omneo zou ze even afwachten. De hoeveelheden waren ok (5x180 en 1x120 S nachts) maar wel een maximum momenteel Ik zie dat jij al voeding geeft voor hongerige baby's en ze wat indikt. Dus geen tips voor jou denk ik
Nee in België bestaat de 1 literregel niet. Gek dat ze daar dan in Nederland zo'n punt van maken. Ik heb er mij alleszins nooit iets van aangetrokken.
Als je met forte voeding niet toekomt, en je kindje spuugt ook veel, ben je dan wel zeker dat het honger is waardoor ze wil drinken? Kindjes met reflux hebben ook de neiging voortdurend te willen drinken zodat de warme melk de pijn kan verzachten. En net doordat ze zo veel drinken, blijft de reflux natuurlijk aanwezig. Dan zit je in een vicieuze cirkel.
ja het is wel echt honger wat ze heeft ze drinkt heel gulzig en na haar fles is ze tevreden en heel vrolijk behalve dan 100 keer mondje vol spugen. cb zegt dat dit normaal is.. maar weet t niet.. hoe weet ik of ze reflux heeft? want ze huilt eigenlink bijna nooit heel vrolijk kind behalve als ze honger heeft..
bedankt.voor.t.delen! ik geef nu gewoon af en toe 5 schepjes ipv 6..en laatste fles van 23.00uur drinkt ze.deze laatste 2 dagen ook niet meer op. overdag geef ik haar gewoon als ze honger heeft al is et na 2.5 uur al. blijkbaar heeft ze t gewoon nodig want snachts slaapt ze wel goed door
Die 30 schepjes lijken me niet voor niets... En 5 keer 210/7, man man wat een hoeveelheid! Ik drink zelf met moeite een glas melk van 200 ml, laat staan zo'n klein babymaagje. TS, zou het verschil maken als je de nutriton weg zou laten? Als ze geen last heeft van het spugen is het namelijk niet erg, dan heb je alleen een was probleem.
maar die kindjes wachten 4 uurtjes op een flesje dus dat kan je niet vergelijken met jezelf. zelfs met nutriton heb ik een wasprobleem.ze spuugt alsnog best veel. Laatstaan zonder dan kan ik.zelf ook om de uur gaan douchen.