Vliegtuig uit Amsterdam neergeschoten in oekraine

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door MZS, 17 jul 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Heb de afgelopen dagen niet een geschikt moment kunnen vinden om mijn mening en wat dan ook neer te zetten wel veel mee gelezen.

    Hoop op recht dat de mensen naar ( huis komen).

    Dat dit niet uit mond in een grotere oorlog en dat dit gebeuren hoe gek het ook klinkt daar een einde maakt aan de burgeroorlog en de oorlogen in de andere landen die nu spelen.

    Vind het ook verschrikkelijk wat er gebeurt. En heb het gevoel terug te gaan in de tijd. De koude oorlog de atoombommen die in Nederland liggen op geslagen het hele gebeuren er om heen.

    Het gevoel toen de muur viel van de wereld is ( vrij) en nu 25 jaar later, staan we zo wat weer lijn recht tegen over elkaar. Het heeft kort geduurd de wereld vrede.

    Of als er al vrede was. Het is nog niet uit gevochten wij zijn ruim denkend, Het westen weet hoe je zou ( moeten leven) Of toch niet??

    Alles heeft met elkaar te maken dat er nu een passagier vlucht zo maar uit de lucht is geschoten had nooit mogen gebeuren,

    Hoop dat er door middel van vele praten er toch weer vrede komt.

    Rusland heeft een leider die begonnen is bij de Kgb!! In hard en nieren een communist. De verandering zijn de afgelopen 10 jaar duidelijk geworden, ze beginnen daar weer te leven van voor de koude oorlog. Vele mensen daar waren ontredderd toen deze afgelopen was. Ze dachten het geluk ermee gevonden te hebben.

    Maar wat in de opvoedingen in mensen zit verander je niet zo maar anders denken komt vele vele jaren.

    Het mag hier niet politiek zijn al mogen we nu wel wat meer schrijven in dit topic hoe en wat allemaal houden we ons hart vast.
    Ik ook. Ook mijn kinderen moeten veilig opgroeien in deze wereld.

    En dan te bedenken de mensen van uit dat vliegtuig wij zijn het hardst getroffen door dat we de meeste slachtoffers hebben maar uit eindelijk is de hele wereld een slachtoffer. Want dit soort dingen kunnen bijna niet goed aflopen of toch?

    Laten we met z.n allen hopen dat dit het begin is van het ( goede einde) ik kan en wil niet in de schoenen staan van Rutten wat een baan heeft hij op dit moment.

    Gaan we de regering vertellen we hebben het gas uit Rusland niet nodig!! Zou dat een begin zijn?? Ergens moet er een begin zijn.

    Ja toch.

    Wat ik hier ook geschreven hebt en wat ik er ook van denk en hoe machteloos we ons voelen.

    Wat een gebeurtenis die niet te bevatten is. Niet.
    Was van af vrijdag tot vandaag een paar dagen weg met mijn kinderen en heb bewust gekozen om het nieuws??!! niet te volgen omdat het leed wat er speelt te groot is.
     
  2. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Oh man, ik dus ook. Dat beeld van dat baby'tje alleen in het veld en een wat ouder kind en die naakte (herkenbare!) lichamen....krijg het idd niet van mijn netvlies. :( AFSCHUWELIJK gewoon.
     
  3. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    We zijn onderweg naar het rampgebied.


    WO III, koude oorlog en atoombommen, mensen: komop zeg...
     
  4. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    amen + 1000 :)
     
  5. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Hier een stukje van een verslaggever ergens, simpel maar wel goed vind ik:

    SCHANDE

    Rob Hoogland

    Rob Hoogland
    Foto: Telegraaf
    Beetje vreemd misschien, gezien wat er momenteel ter plekke geschiedt, maar ik slaak de verzuchting toch: „Waren wij maar Israëliërs.”
    Ik zeg dat ditmaal niet uit solidariteit met het Joodse volk, hoewel die Amsterdamse demonstratie, gisteren, van al die mensen die maar niet willen inzien wat Hamas in werkelijkheid nastreeft, mij inderdaad zomaar in de verleiding had kunnen brengen. Ik zeg het naar aanleiding van wat er op de plek in Oost-Oekraïne gebeurde waar vlucht MH17 crashte nadat hij door Poetin-getrouwe separatisten uit de lucht was geschoten.
    De 298 slachtoffers, onder wie 192 Nederlanders, lagen drie dagen in de brandende zon voordat de hulpverleners daadwerkelijk zonder gevaar te lopen met het vervoeren van de stoffelijke resten naar gekoelde treinwagons konden beginnen. Een schande. De vaak dronken separatisten blijven zich misdragen door de boel te traineren en bewijsmateriaal te verdonkeremanen. Een schande. Er werd op grote schaal geplunderd, waardoor er bijvoorbeeld geen portefeuilles, camera’s en mobiele telefoons meer te vinden waren. Een schande.
    De ene na de andere schande voltrekt zich op de rampplek.
    Zelfs nadat zij waren vermoord werden de slachtoffers van hun waardigheid beroofd.
    Waarom ik dan die verzuchting slaakte?
    Omdat ik terug dacht aan Operatie Entebbe, een actie van het Israëlische leger in de nacht van 3 op 4 juli 1976 op de luchthaven van Entebbe in Oeganda. Daar stond een vliegtuig met Israëlische, maar ook andere passagiers, dat door Duitse en Palestijnse terroristen was gegijzeld. De Israëliërs maakten er met een onverwachte aanval, helemaal vanuit Tel Aviv, een einde aan en bevrijdden daarbij 102 van de 106 gijzelaars. Er kwam één Israëlische militair bij om: Jonathan Netanyahu, broer van de huidige premier.
    De Israëliërs hadden het niet gepikt, wat de passagiers van vlucht MH17 is aangedaan. De Amerikanen ook niet, net als de Britten. En wij? Mark Rutte voerde ’een intens gesprek’ met Vladimir Poetin, Frans Timmermans ging praten in Kiev en er zal achter de schermen ook wel heel verontwaardigd worden gedaan. Maar verder? Geen actie. Aan een kansloze VN-missie in Mali willen we best meedoen, maar door een stel bezopen Russische proleten laten we ons piepelen.
    „Wil je oorlog dan?” vroegen verschillende mensen mij op Twitter.
    Nee, natuurlijk niet.
    We kunnen helemaal geen oorlog meer voeren. We hebben onszelf grotendeels ontwapend, we hebben ons volk de laatste halve eeuw als watjes opgevoed en we maken nu deel uit van een tandenloze obesitaspatiënt genaamd EU.
    Wat ik wil - en ik niet alleen, veel meer mensen willen het, de Nederlandse beroepsmilitair ’Adjudant Marcel’ vroeg Jeanine Hennis er gisteren zelfs in een brief om - is een korte, liefst door de NAVO gecoördineerde actie waarbij de rampplek veilig wordt gesteld, tot de noodzakelijke (opruim)werkzaamheden zijn verricht.
    Ja, daarmee zouden risico’s worden genomen.
    Maar we zijn potverdrie aangevallen.
    Ach, eigenlijk is het al te laat.

    Deel op FB16 Share on Facebook


     
  6. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Ik bedoel het ( goed) Niet op een rotte manier.

    Het komt denk wel omdat de protesten in de jaren 80 veel indruk hebben gemaakt( ja ik keek toen al veel het journaal) eigenlijk had ik dat als kind beter niet kunnen zien heeft altijd gek gevoeld misschien vandaar?
     
  7. Mienemuisje

    Mienemuisje Fanatiek lid

    17 feb 2013
    1.161
    0
    0
    Dat kan mijn hart niet aan.
    De gedachte alleen al dat mijn kind daar zou liggen. Niet te bevatten dit.
     
  8. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Weet ik, ik ken je, maar koude oorlog, come on!;)

    Ik plakte ook 'ban-de-bom-stickertjes' op de brievenbussen van de buren.
     
  9. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief


    Dan begrijp je ook wel wat ik eigenlijk schrijft. En snap ik je denk ook beter je hoopt net zo goed als ik dat het niet waar kan zijn dat we weer terug in de tijd gaan.

    Ik merk aan sommige dat ze het niet hebben mee gemaakt en dat is ook logisch vele waren toen niet eens geboren. Hoe veel impact het had. Ook toen was het toch nog mogelijk om via praten veel op te lossen en hoop in dit geval dat het ook zo gaat. Heeft 50 jaar aan gesprekken gekost zonder een aanval wel de constante dreiging.

    Maar gelukkig was zo wel west als oost bereid om niet een stap te ver te gaan. En toch is dit geval er zo een.

    Oorlogen zijn er al genoeg geweest en nieuwe oorlogen zijn geen goede dingen. Praten praten praten en praten hoe lang hoe vaak dan ook.
     
  10. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.774
    18.919
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik denk ook niet dat het weer zo ver komt. Volgens mij hebben de leiders van nu heus wel geleerd van de periode toen. Alleen weet Poetin ook wel dat wij (nato) aarzelen om militair in te grijpen, uit angst dit hoofdstuk van de geschiedenis te heropenen. Wat dat betreft kan hij dus treuzelen. Hij rekent waarschijnlijk op onze angst en terughoudendheid.
    Maar omgekeerd geldt natuurlijk hetzelfde: als "wij" wel wat doen, kan hij ook niet zomaar reageren omdat ook Rusland niet weer die kant op wil. In die zin houden we elkaar in de tang en durft niemand echt iets te doen. Aan de ene kant is die voorzichtigheid en terughoudendheid wel goed. Maar aan de andere kant... het zullen je geliefden maar zijn die daar liggen. :(
     
  11. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.541
    625
    113
    Dat had ik met een tweetal filmpjes.
    Eén met een baby in het gras. Ik blijf er maar aan denken en vervloek mezelf dat ik voor een seconde 'nieuwsgierig' was.
     
  12. KateK

    KateK VIP lid

    26 dec 2008
    5.185
    0
    36
    Drenthe
    Heb ook nachtmerries gehad van dat soort nare foto's. :(
     
  13. Logan

    Logan Niet meer actief

    Dat was echt fout gegaan. Ik vind het goed hoe Rutte het aanpakt, wat moet hij anders doen? Met bommen en granaten erheen? Moet er niet aan denken dat we hier straks in oorlog leven.:(
     
  14. Booey

    Booey VIP lid

    6 dec 2006
    5.663
    0
    36
    Radiator Springs
    En dit zit me nog het meeste dwars. Onschuldige mensen, waaronder kinderen, op weg naar een vakantie of ander tijdverdrijf, die totaal niets met dit soort opstandelingen te maken hebben, worden zonder pardon uit de lucht geschoten, om dan ook nog eens door de plaatselijke bevolking (en/of lieden die ter plaatse waren) te worden beroofd van hun persoonlijke spullen.... het is ronduit schofterig te noemen hoe de gang van zaken daar gaat. Echt, als ik me nu laat gaan, ga ik dingen zeggen waar ik geen spijt van zal krijgen. Helaas. Te schofterig gewoon. Zal wel weer een stoer minderjarig pro russisch gastje geweest zijn (sorry voor de aanname) ..... en dit soort mensen bepaalt wat daar gebeurt. Dit soort mensen sluist het bewijsmateriaal weg, dit soort mensen gaat zonder een enkel greintje respect met de slachtoffers om. Van die heethoofden. Die zo nodig bij Rusland willen horen. Ga er dan gvd wonen. Het werkwoord heet verhuizen, geen oorlog voeren en passagiersvliegtuigen uit de lucht halen.

    ja ik ben kwaad. Echt kwaad.
     
  15. KateK

    KateK VIP lid

    26 dec 2008
    5.185
    0
    36
    Drenthe
    Schijnt dat ze nu ook al de brokstukken weg takelen..
    Ze doen ook gewoon waar ze zin in hebben.. Dat hele onafhankelijke onderzoek kunnen we op onze buik schrijven en zij lachen in hun vuistjes.
     
  16. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    voor diegene die vinden dat het leger er naar toe moet om op te treden, dat zou dom zijn. was net nog op het nieuws.
    nederland is een klein landje in vergelijking met rusland. rusland heeft veeeeeel meer mankrachten en veel sterkere en grotere wapens als wij dat hebben. als je daar met veel machtsvertoon naar toe gaat, dan heb je de poppen aan het dansen en grote kans op een oorlog. dus hoe graag rutte ook hard op zou willen treden, dat KAN NIET. diegene die dan naar dat gebied zouden gaan, worden echt afgemaakt en grote kans dat iedereen hier dan de pineut is en het oorlog word. zit denk ik ook niemand op te wachten....
     
  17. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Klopt. En ik ben laaiend. Voor de nabestaanden moet dit onverteerbaar zijn. :(
     
  18. Boris10

    Boris10 Niet meer actief

    Waar zien jullie toch foto's van een babytje? Ik heb even gezocht maar kon niks vinden. Vreselijk zeg :( :(
     
  19. DDucky

    DDucky Bekend lid

    7 jul 2014
    997
    317
    63
    Wij hebben vanwege veiligheidsredenen altijd CNN op staan op het werk.
    Hier komen ook veel foto's en video's voorbij van de ramp plek en elke keer als ik ze zie gruwel ik er van :(

    Hoe kinderachtig zijn ze allemaal bezig door dingen proberen te verbergen en te zorgen dat professionals amper op de ramp plek zelf kunnen komen.
    Het is gewoon te erg voor woorden :(
     
  20. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Houden zo zou ik willen zeggen.. Bah, ben er nog naar van :( Denk dat als je Google gebruikt in combi met baby en mh17 je een eind komt, maar echt.. Zo triest. Is het zonder de foto's natuurlijk ook, maar kwam zo echt heel hard binnen. Verschrikkelijk :( Voor mij al haast onverteerbaar, hoe moeten nabestaanden zich wel niet voelen.. Tranen en woede komen steeds weer bij mij op als ik aan al die mensen denk: zo uit het leven gerukt.. Zomaar..
     

Deel Deze Pagina