Net op het nieuws vertelden ze dat de meeste gevonden zijn, maar nog niet alles. Verschrikkelijk de trein is wel op weg nu. Hopelijk kunnen ze de lichamen snel identificeren en naar nl gebracht worden. Sterkte lieve meiden voor wie er een bekende in het vliegtuig zat. Wat een klap moet dat zijn.
Bij het wegvallen van de cabinedruk van een vliegtuig op grote hoogte, bijvoorbeeld op 40.000 voet (12 km), zal men na reeds 15-20 seconden ("Time of Useful Consciousness") niet meer normaal kunnen functioneren. Daarom worden vliegtuigen met een drukcabine altijd uitgerust met zuurstofmaskers die bij drukverlies automatisch uit het plafond komen vallen.....wat betekent dat je snel het bewustzijn verliest. Hypoxie... Deze uitleg kreeg ik van een buurman die werkzaam is in de luchtvaart. Ik kon de gedachten van de angst van die mensen ook maar niet loslaten. Volgens hem hebben ze er hoogst waarschijnlijk niet veel van meegekregen. ...dat hoop ik dan maar
Echt niet te bevatten he meiden?! Zo ongelofelijk moeilijk dat je die mensen nooit meer zult zien... Sterkte allemaal!!
De zwarte dozen worden aan de Maleisiers overhandigd. De lichamen zijn onderweg. Ik zat nog te bedenken dat op de geroofde camera's misschien nog de laatste foto's van de slachtoffers stonden en nu hebben die vreselijke lui dat. Zo triest voor de nabestaanden. Ik kan het maar niet bevatten.
Het toestel is doormidden gebroken en een stuk door gevlogen dus alles wat er in zat is eruit gewaaid. De mensen in het midden zijn eruit gevallen en dus niet verbrand. Ook niet alle paspoorten zijn gevonden. Het verhaal klopt wel degelijk.
Gecondoleerd meis.... @Spikkel: Jij ook gecondoleerd....eng he, als het iemand is die je "kent" Ik krijg de gedachte maar niet uit mijn hoofd dat je daar zit...en je bewust bent of het gebeurt.....en je kind(eren) zitten naast je. Wat moet dat een vreselijk moment zijn Heb je het hele jaar hard gewerkt om lekker met vakantie te gaan met je kinderen....
Nieuws aan het kijken...... politiek gezien eerder mijn vijand dan mijn vriend, maar bij deze EEN DIKKE PLUIM voor mark rutte en wat hij tot nu toe aangepakt heeft. De kalmte bewaren en tegelijkertijd genoeg druk zetten om dingen voor elkaar te krijgen. Ik vind het heel goed dat hij dit voorzichtig aanpakt met al die lichtontvlambare figuren daar. En ik vond het heel bijzonder hoe hij aangegrepen was door de gesprekken met de nabestaanden.
Ja vind ik ook hoor! Met militair ingrijpen oid bereik je in mijn ogen totaal niks. Alleen maar meer slachtoffers En daarbij heb ik niet het idee dat ze zich er daar ook maar iets van aan zouden trekken Volgens mij zien ze het alleen maar als een uitdaging.
Het vliegtuig is in de lucht geraakt,en omwonende verklaarden in een filmpje dat ze spullen en lichamen door de lucht zagen vliegen Dus dan zijn ze inderdaad niet verbrand!
Ik moet er bijna de hele dag aan denken, en kan er niet goed van slapen en dan ken ik niemand die in het vliegtuig zat. Wat een pijn, en verdriet en boosheid zullen de nabestaanden voelen.
Ik ben toch enigszins blij te horen dat er toch minder respectloos met de lichamen is omgegaan dan in eerste instantie gevreesd werd....hoop dat dat echt zo is. Ik hoop dat ze woord houden en de lichamen zo snel mogelijk naar Nederland laten gaan voor identificatie.
Als het vliegtuig pas op de grond uit elkaar was gevallen dan lag er niet over een strook van 10-15 km puin en lichamen. Het forensisch team geeft aan dat de lichamen in redelijk staat zijn. En ook Rutte zei in zijn persconferentie dat er achteraf zorgvuldiger met de lichamen is omgegaan dan in eerste instantie gedacht werd. De reis die de trein aflegt duur ongeveer 10-12 uur. Vanuit charkov worden de lichamen dan naar Amsterdam overgevlogen. De zwarte dozen worden of zijn overgedragen aan de Maleisische autoriteiten. Ondanks dat Putin een schurk is vind ik hem momenteel een stuk verstandigere taal uitslaan dan menig ander regeringsleider. Het is maar de vraag of het een raketsysteem van de Russen was. Want de het leger van Oekraïne is er ook een kwijt geraakt. Werd al gelijk aangegeven afgelopen donderdag. Daarnaast heeft Rusland een gevechtsvliegtuig op de radar in de buurt van mh17 gezien en wil Amerika voorlopig zijn bewijzen nog niet delen met de res vd wereld. Het zijn vieze spelletjes die nu op hoog niveau gespeeld worden. Overigens zag ik ook dat men bij het huis van de dochter van Putin wilde gaan demonstreren. Ze woont in Voorhout ofzo. Ik begrijp dat niet 😱
Vandaag stond mijn wereld ( en die van mijn collegas) ook stil.. Wij werken pas net als team een paar weken en kende elkaar nog niet zo heel goed. Geen idee dat 1 van onze collegas zijn familie ging bezoeken, alleen onze werkgever wist dat hij op vakantie zou gaan... Ik werk alleen op ma en di dus had nog geen idee pfff Vreselijk..ben er ziek van. Telkens als ik vandaag naast me keek en het lege bureau zag kreeg ik tranen in mijn ogen Iedereen heel veel sterkte, ik brand nogmaals een kaarsje vreselijk dit..