hallo wij hebben de 1e stap naar de huisarts gezet omdat het nog niet is gelukt met zwanger worden,en we moeten woensdag naar de huisarts toe. Iemand een idee wat we allemaal kunnen verwachten? alvast bedankt voor de reacties.
Zelf niet om die reden bij de huisarts hiervoor geweest. Maar ik neem aan dat er eerst veel vragen worden gesteld. Of je een regelmatige cyclus hebt, hoe lang deze duurt, of jullie op de juiste dagen gemeenschap hebben etc. Van wat ik begrijp wordt er meestal pas na een jaar proberen doorgestuurd naar de gynaecoloog tenzij het meteen al duidelijk mocht zijn dat er sprake is van een medisch probleem.
we ziten al in ronde 13 heb kortere cyclussen , in september zijn we echt een jaar bezig. ei dag 11 a 12 en lf van 13 a 15 dagen vl is vroeger geopereerd aan zijn ballen die waren eerst goed ingedaald maar later terug geschoten, daaraan is hij toen geholpen . Gaan trouwens naar de h.a. van mijn vriend (we hebben beide andere h.a) maar omdat we denken dat zijn zaad niet goed is gaan we naar de h.a. van mijn vriend.
Eerst stelt de huisarts inderdaad vragen over je cyclus en ook vragen op het gebied van gemeenschap. Wij zijn toen direct doorgestuurd naar de gyn. Maar de huisarts kan eventueel al bloedonderzoek en zaadonderzoek aanvragen volgens mij. Dit heeft onze ha toen niet gedaan, omdat dat dan in het ZH ook sowieso nog een keer zal moeten. Bij ons had het wel te maken met de zaadkwaliteit, ook door niet ingedaalde ballen van ml.
Zelf geen ervaring mee maar wens je heel veel sterkte toe. Blijft altijd spannend. Hopelijk komen ze snel achter de oorzaak
bedankt voor de reacties Ik hoop idd ook op zaadonderzoek, maar als dat ook bij de gyn weer moet hoop ik dat we doorgestuurd worden, ik zal mijn lijstje van mijn cyclussen maar meenemen gezien ik alles bij heb gehouden we wachten af, duurt dan nog lang terwijl het maar 2 dagen is
Jeetje dat is ook vaak, dan heb je ook het gevoel zeker dat het niet op schiet ? hoeveel tijd zat er tussen dan ? en in tussentijd wel gewoon proberen of allemaal ``verloren`` tijd ?
Ik ben vorige week donderdag voor het eerst naar de huisarts gegaan omdat we al bijna een jaar bezig zijn zonder succes. Hij vroeg inderdaad standaard vragen zoals hoe lang je cyclus is, hoe lang je ongesteld bent, hoe hevig het is. Ik kon aantonen door middel van ovulatietesten en temperatuurkaartjes dat ik iedere maand wel mooi een eisprong heb, maar ondanks dat toch niet zwanger word. Toen ben ik meteen doorgestuurd. Had vandaag m'n eerste afspraak bij de gyn gehad.
Hier ook eerste afspraak gehad 2 weken geleden. Vragen gehad over cyclus en eisprong. Zag er allemaal goed uit volgens haar dus meteen bloed onderzoek en sperma analyse aangevraagd. Morgen krijgen we de uitslag als het goed is. Mocht het niet goed zijn gaan we verder met onderzoeken bij gynaecoloog anders zelf proberen...
bedankt voor de reacties. ben ik blij dat we mijn cyclussen al bij hebben gehouden.heb ik via de app gedaan, of willen ze echt de testen zelf zien? Maar we gaan naar de ha van mijn vriend, dus ik denk niet dat die veel met mij doet,behalve vragen hoe mijn cyclus is ?? dus denk dat we ook nog naar mijn ha toe moeten dan ?bij mij lijkt alles namelijk wel goed te zijn, qua cyclus en eisprong Bij bloedprikken waar prikken ze dan allemaal op ??
Wij zijn vorige week naar de huisarts geweest, dat wil zeggen ik bij de mijne.. Die vroeg een aantal vragen en moest meteen bloedprikken om te kjken of ik antistoffen heb van chlamydia, volgende week de uitslag. Moest mijn man ook naar zijn h.a. sturen en hij krijgt nu een zaadonderzoek. Met beiden uitslagen weer terugkomen bij mijn h.a. dan horen we meer! Succes hoor!
Pff hoeveel tijd er tussen zat weet ik zo niet meer. De eerste keer 'maar' 1,5 maand ofzo. Maar zijn natuurlijk wel blijven proberen. Intussen hebben we al 2 keer een icsi/mnc behandeling gehad, helaas zonder resultaat.
Sowieso standaardvragen maar denk afhangende van wat je kan vertellen over je cyclus dat hij daarnaar zal kijken wat voor testen er moeten gebeuren. Ik vermoedde zelf al pcos en dat was het ook dus heb clomid gekregen. Als er bij lij niets te zien was geweest dan hadden ze het zaad van mijn vriend getest waarschijnlijk. Ik ben wel rechtstreeks naar de gynae gegaan.. en dat je info over je cyclus bijhoud is zeker goed, daar vragen ze naar Succes!
wij gaan naar de ha van mijn vriend, en dan zien we wel of die zeg datr ik ook naar mijn eigen ha moet, dus jou man levert zaad in, de uitslag krijg je via de ha van je man, en als je die uitslag ook hebt ga je met die uitslag terug naar jou ha ?? Turngirl : dat klinkt idd weinig maar als je zo graag wil is 1,5 mand echt lang, maar tussen de tijd van de spermaonderzoeken klussen jullie gewoon zelf of had ej toen ook een icsi gehadd? wel balen dat de 2 pogingen nog geen resultaat hebben gehad, krijg je nu nog een 3e ? of gaan ze kijken naar andere behandeling ?
Ten tijde van het spermaonderzoek hadden we nog geen icsi. Wij hebben nu voor onszelf een pauze ingelast en dan gaan we weer verder. Pauze geeft wel even lekker rust. De mmm kost gewoon zoveel energie.
Dit verschilt heel erg per huisarts. Wij moesten elk naar onze eigen huisarts en moesten daar elk een eigen doorverwijzing krijgen. Mijn vriend moest van de huisarts meteen die dag nog een zaadonderzoek laten uitvoeren, maar die uitslag zouden we pas krijgen bij de eerste afspraak bij de gyn. Dus tijdens onze eerste afspraak bij de gyn hebben ze meteen gekeken naar deze uitslagen en heeft hij voor hen niet nogmaals een zaadonderzoek te hoeven doen. Maar wij waren anderhalf jaar bezig voordat we naar de huisarts zijn gegaan, omdat we al ovulatietesten gebruikten en temperatuurkaartjes bij hielden konden ze ons verder niets adviseren en werden we meteen doorverwezen. Als we dat niet hadden gedaan, zouden ze ons naar huis sturen met het advies om eerst 3 maanden ovulatietesten en temperatuurkaartjes bij te houden.
Wij zijn vanochtend voor het eerst bij de huisarts geweest voor onze kinderwens. Er werden (zoals al eerder genoemd) allerlei vragen gesteld over mijn cyclus, familiegeschiedenis, of we ooit geopereerd waren in de buikstreek. Ook werd er gevraagd of we zelf als iets hadden gedaan om meer inzicht te krijgen. Ik temp sinds 1 januari en gebruik ovutesten dus dat was prima. Eerste stap is hier voor mij bloedprikken (controle op antistiffen chlamydia) en voor manlief spermaonderzoek. Ook vroeg de huisarts of ik een inwendige echo wilde laten maken of liever eerst de uitslagen van het zaad en bloedonderzoek wilde afwachten. Heb ervoor gekozen dit meteen te laten doen. Heb vanmorgen meteen bloed laten prikken, manlief moet vrijdag zaad inleveren en ik heb dinsdag de echo. Als we hadden gewild had het morgen allemaal al gekund maar voor het zaadonderzoek moet je minimaal 3 tot 5 dagen geen zaadlozing gehad hebben. Daarom vrijdag. Op mijn werk weten ze niet dat we hiermee bezig zijn (en dan wil ik zo lang mogelijk zo houden) dus echo op mijn vrije dag volgende week geplant. We zijn al 14 maanden bezig, dus een week meer of minder maakt ook niet zo veel uit...
Jaaa idd.. Maar moet je ook perse je temp bij houden dan? of zijn ovutesten genoeg? gezien ik echt niet in de mogelijkheid ben om dagelijks op dezefde tijd te tempen ?? of moet ik dan maar gewon zeggen dat we datr wel doen ?? nouja we zullen zien wat de ha morgen zegt en wat we moeten doen verder.
Wij kregen van de dokter een formulier mee voor zaadonderzoek en een inwendige echo..we moesten bloedprikken. Week later kregen we de uitslag geloof ik bij mij in het bloed waren afweer stoffen gevonden van chlamydia gelukkig heeft mijn lichaam het zelf gedaan. Het zaad van mijn vriend was te sloom.. Daarna mochten wij kiezen naar welk ziekenhuis wij wilden voor ivf/icsi. Wij hebben gekozen voor Eindhoven..daar weer bloedonderzoek en zaadonderzoek..ik heb daar een kijk operatie gehad of dat het bij mij verkleefd was, wat gelukkig niet het geval was.. Na de operatie konden we beginnen met de behandeling.. We zitten nu in de 2 ronde,eerste hadden we 12 eitjes en bevrucht 1 verse Emmy teruggeplaatst.. En we hadden er nog 6 Emmy's over de rest had het invriezen niet overleefd.. Helaas 3 terugplaatsingen gehad en 3 overleden tijdens de ontdooiing. Wij zijn heel tevrede over het ziekenhuis en bij ons is het allemaal redelijk snel gegaan! Ik wens jullie heel veel succes! Groetjes