Dames, Mijn tandvlees is al enige tijd flink ontstoken. Het bovengebit is gereinigd toen ik nog niet zwanger was. Dit was onder verdoving en met een enorme stress. Zweten, beven, huilen. Ik ben gewoon enorm bang, ondanks de verdoving. Mijn ondergebit moet dus nog helemaal gereinigd worden. Door omstandigheden heb ik deze 2 afspraken af moeten zeggen. (ziekbed en overlijden van mijn vader) Ik weet echt niet wat ik nu moet doen Mijn tandvlees bloed, ik word wakker wakker met bloedend tandvlees, en het is enorm gezwollen. Ik zit nu nog maar in de 7e week van m'n zwangerschap en ik vrees wat dit verder gaat doen met mijn tandvlees en gebit naarmate de zwangerschap vordert. Ik heb net de tandartspraktijk wel gemaild voor advies/ gang van zaken. Maar wat denken jullie? Help
Ik herken het probleem helaas en vind het ook vréselijk, die behandelingen. Ik heb al vaker gezegd: echt ik beval liever. Wat een gemene pijn is dat. Bij mij doen ze het overigens zonder verdoving, alleen de eerste keer is het verdoofd (ze krabben nu al jaren aan mijn tandsteen helaas). Ik denk dat je er toch verstandig aan doet om een afspraak te maken. Het wordt inderdaad alleen maar veel erger tijdens de zwangerschap. En daarna goed met waters werken en ik spoel met perio aid op advies van de mondhygieniste. Helaas houd ik toch klachten
Sterker nog: er zijn sterke aanwijzingen dat mondproblemen ook problemen in de zwangerschap veroorzaken, tot aan vroeggeboortes aan toe. De bacteriën uit je mond kunnen door beschadigd tandvlees door je hele lijf komen en dat kan zeer schadelijk zijn. Als de bliksem een afspraak maken dus en daarna goed bijhouden.
Er is een speciale kliniek voor mensen met angst voor de tandarts. Daar zou je op kunnen Googlen maar ik heb geen idee hoe dat zit met verzekering/kosten. Succes!
De narcose tandarts in alphen ad rijn is een aanrader. Ik heb me uiteindelijk zonder narcose laten behandelen, ze zijn gespecialiseerd in bange mensen, echt super fijn! Ben volledig van mijn angst af!
Bedankt voor de tips en reacties. Ik heb nog geen reactie van de tandarts, anders bel ik ze morgen wel. En anders inderdaad opzoek naar een angst tandarts. Op internet staan zulke wisselende antwoorden m.b.t. verdoving: Kan wel kwaad, geen kwaad, geen kwaad in tweede trimester. Waar ik nog het meeste mee zit is de stress. Die kan gewoon niet goed zijn voor de vrucht Bovendien moet ik minimaal 2 keer terug en ik las ook ergens dat een zwangere maximaal 3 verdovingsprikjes per keer mag....dat houd in dat ik nog heel vaak terug moet. Eerst het antwoord van de tandarts maar eens afwachten en desnoods nog een keer op gesprek gaan en alles goed doorspreken.
tandvleesproblemen kunnen inderdaad een vroeggeboorte veroorzaken. Dus proberen zo snel mogelijk alles weer te krijgen
Ik heb een paar keer verdoving gehad tijdens mijn zwangerschap, kon volgens mijn tandarts geen kwaad. Tandvleesontstekingen kunnen sowieso kwaad, dus zou het er dan maar wel op wagen Sterkte, ik heb ook altijd angst voor de tandarts..
Hier ook! Ben 6 jaar niet naar de tandarts geweest, gisteren ineens een stuk kies afgebroken dus ik moest heen. Hij heeft vluchtig gekeken maar er zijn nu 2 kiezen waar een wortel en zenuwkanaal behandeling aan moet gebeuren. Na de bevalling moest ik snel terug komen, brrrrrr Het is inderdaad huilen, beven en giga zenuwachtig zijn. Ik ga ook niet zeggen je heen moet gaan, mijn hele zwangerschap heb ik last gehad en ben ook niet gegaan... Je weet zelf natuurlijk dat je heem moet, maar begrijp je goed!
Mag ik vragen waar jullie die informatie vandaan hebben, over de vroeggeboorte? Ik kan dat zelf namelijk niet vinden en mijn tandarts heeft er ook niets over gezegd. Ik zou dat graag eens nalezen. Ik heb de tandarts gesproken en hij heeft een speciale verdoving voor zwangeren. Ik heb het wel voor elkaar dat het ondergebit in één behandeling gedaan wordt (scheelt stress en zenuwen). Zelf voel ik me er beter bij als ik de 12 weken grens voorbij ben. En ik denk dat ik me daar aan houd. Ik wil ook het risico niet lopen dat de stress de vrucht kwaad doet. Dat wordt namelijk ook heel streng afgeraden. Kiezen tussen 2 kwaden dus...