Hey meiden, Van het begin af aan is het contact met mijn schoonouders niet goed geweest. Er zijn vaak meningsverschillen geweest maar ook weer uitgesproken. Dit vond ik belangrijk gezien mijn zoontje dol is op opa en oma. Een maand geleden is er een heftige ruzie geweest, deze is zo ontzettend uit de hand gelopen dat ik nu besloten heb geen contact meer te willen hebben. Mijn man gaat wel gewoon op bezoek met onze zoon. Nu komt de verjaardag van onze zoon dichterbij en weet ik niet zo goed hoe ik dat moet oplossen met mijn schoonouders... De deur wijzen als ze wel voor de deur staan? Van te voren doorgeven dat ze niet welkom zijn? En wat zeg ik tegen mijn zoontje...
Ik weet niets wat betreft de inhoud, maar misschien kun je eens nadenken of je niet even je tanden op elkaar kan zetten. Zo niet, dan niet. Wanneer jij echt voor geen goud meer met ze wil praten en niet met hen door 1 deur kan, zal ik ze duidelijk maken dat ze niet welkom zijn die dag. En tegen je zoontje eerlijk vertellen waarom dat zo is. Het is lastig dat je man nog wel contact heeft, dan kun je niet één streep trekken, maar ja, ach... Dan vieren ze het daar nog maar een keertje over ofzo.
Ik zou voor je zoontje ze uitnodigen. Hij kan er niets aan doen dat jullie ruzie hebben, en het is zijn verjaardag dus hoort die dag om hem te draaien.
Ik zou ze uitnodigen voor je zoon aangezien hij gek op ze is.. en met ze afspreken dat jullie het beiden voor hem doen. Misschien een idee om de verjaardag op neutraal terrein te laten plaats vinden?
Ik zou voorstellen de ruzie voor een uur aan de kant te zetten en samen de verjaardag te vieren. Waarom je zoontje verdrietig op zijn verjaardag omdat mama en opa en oma niet met elkaar om kunnen gaan. Jullie houden allemaal van je zoontje en het is zijn verjaardag. Mooi cadeau! Daarna kunnen jullie elkaar weer gaan negeren.
Dit zou ik ook doen. Ontzettend moeilijk voor je, en ik snap dat je er niet aan moet denken, maar wel de beste oplossing voor nu denk ik.
Oef wat lastig.. Kun je het zelf aan om even een uurtje je schouders omhoog te gooien en je tanden op elkaar te doen? Je geeft zelf al aan, waar ik respect voor heb, dat je zoontje 'recht' heeft op zijn opa en oma.
Eventueel een tijdsperiode afspreken dat ze wel kunnen komen, maar dat je zelf even ergens anders heen gaat? Voor je zoon kun je ze niet weigeren, vind ik.
Het zou jammer zijn als je zoontje ze zou moeten missen, je zegt zelf dat hij gek op ze is. Dan zou ik ze uitnodigen (aangezien je het al eerder hebt bijgelegd, erg jammer als het een maand na de verjaardag alsnog goedkomt) Maaaaaar, het moet niet jouw humeur zodanig verpesten dat de dag alsnog voor een deel in het water valt. Het is jouw zoon en voor jou moet de dag ook bijzonder zijn.
Mijn mening ook. Al kan ik me voorstellen dat het voor jou heel moeilijk is. Ik weet natuurlijk ook niet wat er is gebeurd. Mocht het echt iets heel ergs zijn zou ik ze op een andere dag uitnodigen en dan er zelf niet bij zijn. Kan me nl ook voorstellen dat er ruzies kunnen zijn waar je je niet zomaar overheen kan zetten.
Misschien in grote lijnen iets meer over de ruzie vertellen... Ze hebben me mijn kind onthouden (deur werd voor mijn neus dicht gegooid) toen ik hem kwam ophalen, toen ik ze daarna vriendelijk verzocht mijn kind terug te geven is er fysiek geweld gebruikt (niet van mijn kant)
Waat Waarom mocht je hem niet ophalen dan? Wat vind je vriend ervan dan? Ik vind dit niet zomaar wat nl.
Ik snap dan wel waarom je er klaar mee bent. Wat heeft je zoon ervan meegekregen? Weet hij wat er is gebeurd, was hij erbij? Want dan kan je misschien makkelijker uitleggen waarom je eventueel de beslissing maakt om ze te weigeren.
Hmm, dat maakt het inderdaad wel even anders. In zo'n geval had ik aangifte gedaan en mijn kind daar uit de buurt gehouden. Wanneer mijn partner zich daar tegen zou verzetten, zou ik hem er ook uitzetten Ik ben namelijk echt tegen fysiek geweld. Ook vind ik het totaal niet kunnen om iemands kind af te nemen; dus aan mijn mening heb je waarschijnlijk helemaal niks. Ik heb contact met familie verbroken om (veel) minder!
Lang verhaal. Maar geen reden de deur voor mijn neus dicht te gooien. Ja moeilijk voor hem hij staat er tussen in... Ik laat hem er vrij in. Te veel
Dit veranderd mijn kijk wel een beetje. Als je man nog steeds met je zoontje af en toe een bakkie gaat doen geven ze dan maar een verjaardagskus. Ik zou ze in dit geval dus echt mn huis niet meer in laten. Wat een gek. Ik persoonlijk zou ervoor zorgen dat ze NOOIT meer in de buurt zijn van mijn kind, dan maar een slechte moeder of wat iemand er hier ook van vind. Hoe gek mn kind op zn opa of oma is, als iemand de deur dichtgooit zodat ik niet direct bij mn kind kan dan ben je van mij.
Nee dat begrijp ik hoor! Heftig zeg. Ook dat je zoontje het meegekregen heeft Nee dan zou ik ze niet uitnodigen.