De Naaiclub - deel 3

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door nelta, 16 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sarax

    Sarax Bekend lid

    19 jan 2014
    928
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Wat een leuk model jurkje moniponi!
    Je kan wel zien dat jij veel naait ;)
     
  2. Liene

    Liene Actief lid

    23 feb 2011
    231
    0
    0
    NULL
    Aan het Tjeukermeer
    Wat staan er weer leuke dingen op!

    Ikzelf heb vorige week een overhemdje gemaakt voor M. Op zich ben ik erg tevreden alleen is meneer veel smaller dan het gemiddelde jongetje. De lengte is wel goed.

    Nu zoek ik een tutorial oid om het model wat smaller te maken. Aangezien het rugdeel een vouw in het midden heeft en de schouders en de twee zijkanten ook apart zijn (zoals hier te zien), is dit een aardige uitdaging. Heeft iemand tips?
     

    Bijgevoegde bestanden:

  3. 2jees

    2jees Niet meer actief

    Wilde alleen ff zeggen dat het precies ons huis is!:$ Zelfde parket, zelfde grote raam met radiator en vensterbank, haha..

    Ik lees verder ff mee, ik naai(de) ook best veel maar meer eigen verzinsels mbv patroon haha.
     
  4. 2jees

    2jees Niet meer actief

    Ik wil nu trouwens een poppenschommel gaan maken van zeil. Stond in een oude Knippie. Jullie inspireren me gelukkig weer, vanavond WIL ik beginnen!! Daar heb ik al tijden zin in maar als de kids eindelijk op bed zijn en ik alles weggeruimd heb heb ik geen zin meer..
     
  5. Sientjes

    Sientjes Bekend lid

    27 jun 2013
    647
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wie kan mij wat tips geven?
    Ik heb afgelopen weekend een nieuwe naaimachine gekocht een brother innov'is 15. Ben voor het eerste tricot aan het naaien met de tweelingnaald. Het gaat best goed over het algemeen alleen zit ik met 1 probleem. De machine trekt soms de stof helemaal vast in de onderkant! Dan voert hij de stof niet door en naait op 1 punt en dan komt de stof vast te zitten en dan gaat het helemaal kapot. Ik gebruik de strechsteek en heb de steeklengte al verruimd en de spanning op 6 ipv 4 maar het lijkt niet te helpen. Wat doe ik fout?
     
  6. 2jees

    2jees Niet meer actief

    Dta heb ik ook vaak! Ik lees mee. Met gewone stof ook bedoel ik.
     
  7. R1985

    R1985 Bekend lid

    21 mei 2014
    584
    151
    43
    NULL
    NULL
    Dat heeft te maken met de spanning van je spoeltje. Als je spoel te straks is of de machine moeite heeft de spoel af te winden dan gebeurd dit, is mij geleerd.
     
  8. 2jees

    2jees Niet meer actief

    Bij helpt het niet veel wat ik ook verander..
     
  9. Sientjes

    Sientjes Bekend lid

    27 jun 2013
    647
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben ook ten einde raad ik snap echt niet wat ik verkeerd doe. Iemand nog andere tips?
     
  10. Sientjes

    Sientjes Bekend lid

    27 jun 2013
    647
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zag trouwens dat het inderdaad aan de spoel ligt die draad gaat in de war maar ik weet echt niet waarom.
     
  11. Liene

    Liene Actief lid

    23 feb 2011
    231
    0
    0
    NULL
    Aan het Tjeukermeer
    @Sientje: even terug mee gaan naar de winkel of even bellen. het kan natuurlijk altijd zijn dat het spoeltje gewoon niet goed is. heb je het ook bij 'gewoon katoen'?
     
  12. Sientjes

    Sientjes Bekend lid

    27 jun 2013
    647
    0
    0
    NULL
    NULL
    Helaas is de winkel nu precies 2 weken dicht ivm vakantie ;) Katoen heb ik nog niet geprobeerd, zal eens kijken wat ´ie dan doet.
     
  13. Zit je spoeltje er misschien verkeerd om in? Heb ik wel eens gehad.
     
  14. Ik heb een kussen voor op de bank gemaakt, wilde er nog 1 maken maar ik heb niet genoeg paspelband zag ik. Balen!
     
  15. Sientjes

    Sientjes Bekend lid

    27 jun 2013
    647
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb nu gewoon de rechte steek gedaan en dat ging beter. Ik denk dat ik dat verkeerd deed. Ik deed een stretchsteek met een tweelingnaald dat hoort geloof ik niet.

    Leuk kussen!!
     
  16. Magnolia83

    Magnolia83 Fanatiek lid

    12 jun 2014
    2.007
    1
    36
    Goedemorgen Dames, als het mag klets ik graag met jullie mee!

    Wat een prachtige creaties zie ik voorbij komen! Echt heel leuk!
    En toevallig zag ik een jurkje bij één van jullie blogs uit de Ottobre die ik ook gemaakt heb. (die van mij was een minder geslaagde uitvoering maar ach).

    Sientjes: Ik heb een singer confidence quilter 7469q machine en bij mij wil dit nog wel eens gebeuren als ik het verkeerde voetje erop heb zitten. :)

    Ik ben 30, ben sinds de zwangerschap van onze dochter aan het naaien, nu ruim drie jaar dus. Ik ben nog een enorme beginner wat het patronen betreft maar ben erg goed in het maken van 'eigen' projectjes zoals naamvlaggen, box- en speelkleden. Zodra ik met patronen aan de slag ga gaat het eigenlijk standaard fout:), ik ben heel erg slecht in het volgen van aanwijzingen. Mijn laatste project van patroon was een fleecevest voor onze dochter. Voor het eerst een kledingstuk dat zelf gemaakt is dat veel gedragen wordt. Hierbij ging het goed tot ik bij de kraag kwam. Daar snapte ik werkelijk geen bal van terwijl het volgens mij heel simpel was. Uiteindelijk heb ik er mijn eigen draai aan gegeven en ik hij mooier geworden dan ie met patroon geweest was. Dat heeft me zelfvertrouwen gegeven om wat meer met patronen te gaan werken.

    Maar eerst nog een naamvlag en boxkleed afmaken en dan kan ik weer voor mezelf gaan naaien. (dan zijn alle zwangere vriendinnen weer even voorzien van kraamcadeaus :D)
     
  17. ientje

    ientje Fanatiek lid

    7 jun 2010
    2.999
    0
    36
    Hallo allemaal,

    Hier een -al tijden- stille meelezer van dit topic, ik heb gelijk een vraag.. Ik wil een shirt voor mijn dochter maken uit de ottobre. Ze draagt nu maat 74 maar als ik haar maten opneem en dat vergelijk met de tabel, zou ik maat 56 moeten maken!
    Wijken die maten wel vaker zoveel af? Ik durf er nou eigenlijk niet zo goed aan te beginnen, bang dat ik hem of veel te groot of veel te klein maak.
    Help! ;)
    Bedankt alvast :)
     
  18. moniponi

    moniponi Fanatiek lid

    21 sep 2012
    3.167
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hai dames, welkom :)

    @Ientje, ik zou het patroon dat je wilt gebruiken even vergelijken met een shirtje dat nu goed past of liever nog nu iets ruim is, dus zoals je het zou willen hebben. Dat geeft meestal de beste indicatie!

    Nameten of gewoon uit papier knippen en shirtje erop leggen. Dan zie je het beste de verschillen en kun je evt iets aanpassen. Mijn ervaring is wel dat de maten in Ottobre enorm raar kunnen zijn, zeker die kleine maatjes.

    Ik heb nog een creatie geblogd die ik zelf echt te gek vind: MultiVroon: Jumpsuitje

    Wauw, droeg ze dit maar elke dag, haha :D
     
  19. moniponi

    moniponi Fanatiek lid

    21 sep 2012
    3.167
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nee, dit lijkt me idd recept voor een ramp, haha, sorry niet lullig bedoeld natuurlijk, zoiets is echt vervelend en soms vind je gewoon de oorzaak niet :(

    Maar met een hele gewone rechte steek, ik neem liever een langere steek en vooral een niet te strakke onderdraad, moet het gewoon goed gaan met je tweelingnaald!

    Let op: ook geen zigzag he! Dan is je tweelingnaald gelijk kaduuk. Overigens lukt afhechten met vooruit en achteruit stikken ook prima bij mij, ik dacht eerst dat het niet kon en had dan toch steeds loskomende stiksel na een tijdje (te lui om netjes een knoopje in de 3 draden te leggen :))
     
  20. ientje

    ientje Fanatiek lid

    7 jun 2010
    2.999
    0
    36
    @moniponi: dat ik daar nou zelf niet op was gekomen zeg! Thx, dat ga ik doen :)
     

Deel Deze Pagina