Na het lezen van dit artikel vast niet meer. Facebook’s New Mandatory Messenger App Raises Concerns « The New Bull @ 100.3 Je geeft Facebook toestemming om o.a. je telefoonlijst door te spitten, je bel logboek, Facebook mag wanneer en hoe vaak het ook wil foto's maken, je microfoon aanzetten, wie je mailt en hoe vaak etc. Shockerend als je het mij vraagt!
Klinkt idd niet erg privacy respecterend... Máár ik kan me niet voorstellen dat er een 'poppetje' van Facebook het interessant vindt mijn berichtjes te lezen, laat staan foto's van mij te maken of mij af te luisteren Dus dat zal wel een beetje meevallen.
Ik was er ook een beetje op tegen maar na een aantal keer op 'niet nu' gedrukt te hebben had ik vanmiddag geen keus meer en moest ik het downloaden om berichten op mijn telefoon te kunnen lezen.
Ik heb 'm wel geïnstalleerd omdat ik dacht dat dat de enige optie was (?), maar ik schrik hiervan. Als ze het niet interessant genoeg zouden vinden, zouden ze de voorwaarden er ook niet in zetten. Ik word er behoorlijk achterdochtig van iig.
Facebook genereert geld door reclame en advertenties, dus ja. Ze hebben er heel vele baat bij om je 'af te luisteren' Ik zal wel paranoia zijn *alu hoedjes op* Maar Amerika wil heel graag weten wat wij denken, zeggen en doen. Alles in naam van 'terrorisme bestrijding'. Nu kunnen we wel zeggen 'ach ja, ik heb niets te verbergen' Maar op die manier kunnen we net zo goed het woord 'privacy' schrappen. Er moet wel een grens getrokken worden
Ik wordt er inmiddels ook gek van,iedere keer als ik een privé bericht wil lezen verschijnt dit in beeld!!
Ja ach, whatsapp t zelfde verhaal. Alles op internet. Men weet meer van je dan je denkt hoor. Het is niet fantastisch maar volgens mij moet je dan vele hedendaagse communicatie middelen gaan uitbannen...
+ 1 Ik vind het een beetje naïef dat er geschreven wordt dat men toch niet in jullie geïnteresseerd zijn. Jullie zijn het product! Er wordt keihard centen verdiend aan facebook accounts. Alle stappen die je maakt registreren en monitoren ze. Hier worden hele marketingstrategieen op gemaakt. Ik kan hier de kassa horen rinkelen van meneer Zuckerberg. Ik snap het niet dat mensen het niet erg vinden om afgeluisterd te worden of dat er zomaar foto's gemaakt kunnen worden. Stel nou dat een vreemde jouw telefoon pakt en hiermee berichten gaat sturen naar je bekenden, jouw foto's gaat bekijken, jouw microfoon aan en uit gaat zetten, meeluistert met gesprekken. Ik durf te wedden dat je dat wel een probleem vindt. Maar wanneer het een anonieme facebookmedewerker is, heb jullie er ineens geen problemen. Raar hoor.
Hm, ik wist het niet. In heb niets te verbergen, maar dat betekend niet dat ze alles maar mogen zien. Of dus horen. Het verbaasd me dat ze dit überhaupt mogen doen.
Dit staat allemaal in de gebruiksvoorwaarden van Facebook Messenger. Je moet dus eerst toestemming geven om te kunnen installeren. Dit wordt niet gezegd door "paranoïde mensen", het wordt gezegd door Facebook zélf. Het betekent niet dat ze 6 miljard mensen zullen afluisteren, maar ze kùnnen het omdat jij ze toestemming gaf. Dat schrijft de wet voor. Afluisteren en aftappen mag, mits je daar toestemming voor geeft. Dus het is zeer zeker geen "onzin".
Als je voor je mobiel een andere app installeerd, krijg je over het algemeen precies dezelfde vragen, maar omdt FB zo groot is komt eht in de media. Wat overigens wel "grappig"was, was toen What's app over werd genomen door FB, dat mensen dat neit wilden, zich afmeldden voor What's app en dus maar overstapten op FBmeesenger, whahahaha.
Ik heb het gedeïnstalleerd en geblock op wat voor mogelijk manier ook. Ik ben erg gesteld op mijn privacy zeker op mijn telefoon en wil niet dat iemand laat staan de allmachtige facebook in mijn telefoon zit. Is niet alleen de facebook messenger, maar ook facebook zelf vraagt een aantal prive gegevens. Dan maar meer moeite doen en achter de pc te gaan zitten als het nodig is en niet op mn mobiel.
Het kikker verhaal: Zet een kikker in kokend water en de kikker zal er direct uitspringen. Zet een kikker in koud water en verwarm dat langzaam: De kikker blijft zitten tot hij dood is. Stukje bij beetje nemen ze meer en meer privacy van je weg. Waarom ze dat langzaamaan doen kan je vergelijken met het kikker verhaal. Ook al heb ik niks te verbergen ben ik graag gesteld op mijn privacy en probeer dat zoveel mogelijk te beschermen.
Ik hoef dat niet.. maar begin nu te twijfelen aan de privacy van Facebook en whatsapp. Dat is toch hetzelfde?
Ja en nog wel meer Apps. E-mailboxen schijnen ze ook van alles mee te kunnen. Twitter, Google + (Google / gmail sowieso) Linkedin.. Je bonuskaart bij Albert Heijn kunnen ze ook aan zien wat je allemaal koopt. Ik denk dat de hele hedendaagse techniek je volgbaar en kwetsbaarder maakt dan ooit het geval was. Moeilijk ook om tegen te gaan. Tuurlijk stel ik mijn Facebook ook zoveel mogelijk prive in. Maar er gaan hele verhalen en foto's over whatsapp en dat is net zo 'gevaarlijk'
Ik kan die pokke messenger niet installeren op mn tel want geheugen zit vol Ik doe het ook niet, gebruik het toch nooit en als iemand me toch een berichtje mocht sturen dan lees ik dat wel als ik achter de laptop zit... Er zijn veel apps die dat soort dingen vragen, maar FB spant wel de kroon vind ik. Ze willen wel voor écht veel dingen toestemming, geeft toch geen lekker gevoel. Heb ook al zo vaak zitten denken om FB eraf te gooien.
Wanneer je je bonuskaart registreerde kan AH idd zien wat je aanschaft. Wij hebben m niet geregistreerd. Ik heb ook geen FB, whatsapp ook niet, wat ik heb zelfs geen smartfoon. Lekker oldschool! Of gewoon een suffe doos die niet met d'r tijd meegaat. Maar zelfs dan kom je er niet aan onder het big brother is watching you uit. Een tijdje terug was er ook een item in het nieuws over winkels die klanten volgen via WiFi tracking zonder dat de klant dit weet. Hier een bericht. https://www.legaldutch.nl/winkels-smartphone-wifi-tracking/