De Naaiclub - deel 3

Discussion in 'Algemene clubs' started by nelta, Oct 16, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ientje

    ientje Fanatiek lid

    Jun 7, 2010
    2,999
    0
    36
    Tweelingnaald en zigzagsteek is idd een slechte combi :D (been there, done that, ik ben intussen aan m'n 3e tweelingnaald begonnen en ik heb er denk ik 2 dingen mee willen naaien.. Tweelingnaald en ikke is geen goeie combi geloof ik :p)
     
  2. Magnolia83

    Magnolia83 Fanatiek lid

    Jun 12, 2014
    2,007
    1
    36
    Oei! Dan heb ik dat ook steeds fout gedaan, maar bij mij blijft het een mooie zigzagsteek met een tweelingnaald. (Stokoude Singer) Ik zal eens kijken hoe het met mijn nieuwe machine is. Die heeft een aparte knop voor als je met een tweelingnaald werkt en dan vallen gelijk alle steken af die je niet met die naald gebruiken kunt. Uit mijn hoofd kan ik wel een zigzagsteek met een tweelingnaald maken. :(

    Ja, volgens mij kan ik de steken met een rondje eromheen niet maken met een tweelingnaald, de overige wel. Ligt dus aan de machine.
     
  3. juf85

    juf85 Niet meer actief

    Tweelingnaald kan alleen gewone steek. De rest niet denk ik.

    Wat een nieuwe mensen hier! Ben benieuwd naar jullie creaties.

    Ottobre valt kort en wijd! Ik maak altijd een maat kleiner en die verleng ik dan. Vooral bij shirtjes.
     
  4. Annemeis

    Annemeis Fanatiek lid

    Sep 11, 2011
    2,191
    823
    113
    Hoi allemaal,

    Wat handig, een naaiclub. Heb vanmorgen n naaimachientje aangeschaft, (singer tradition, aanbieding van Lidl ;) )

    Ben n beetje aan het proberen op proeflapjes enzo.
    Nu heb ik n vraagje: is het handig om altijd transparantgaren te gebruiken? Dat zou toch ideaal zijn, anders moet je steeds garen en spoeltjes in de goede kleur hebben. En als je een stof hebt met een werkje/patroontje van verschillende kleuren dan zie je het nog. Of kleven er nadelen aan om transparant garen te gebruiken?

    Alvast bedankt!
     
  5. juf85

    juf85 Niet meer actief

    Transparant garen ken ik niet. Ik heb gewoon veel kleurtjes:) en contrasterend stiksel kan best leuk zijn hoor.

    Ik wil je niet teleurstellen, maar singer van lidl is waarschijnlijk niet heel goed. Singer was vroeger een goed merk, maar de varianten die bij lidl en kruidvat te koop zijn, zijn meestal niet geweldig. Heb ik vaker gehoord van mensen, dus ik hoop dat het bij jou meevalt.
     
  6. Annemeis

    Annemeis Fanatiek lid

    Sep 11, 2011
    2,191
    823
    113
    Bij contrasterend stiksel moet t wel perfect recht zijn, anders zie je dat, ben nogal precies met dat soort dingen, anders erger ik me er constant aan.
    Deze naaimachine is gewoon om te kijken of ik het echt leuk vind, als het nodig is koop ik n betere.
     
  7. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,159
    8,892
    113
    Leuk inderdaad, al die nieuwe mensen! :)

    Transparant garen is vaak synthetisch, toch? Vind ik niet fijn naaien en ik vind het ook niet mooi eigenlijk (glimt vaak zo ed). Ik gebruik gewoon garen in de kleur van de stof die ik naai.

    Veel plezier met naaien!
     
  8. moniponi

    moniponi Fanatiek lid

    Sep 21, 2012
    3,167
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Bloempje, leuk kussen trouwens, ik vergat haast te reageren! Toffe kleurtjes :) Ik zie dat altijd, dat soort combi's, maar kom er zelf niet op of durf het niet of vindt het dan toch bij mij niet mooi ofzo :(

    @Magnolia, wat heb je voor stokoude Singer? ;) Ik ook namelijk, altijd leuk om te horen. Ik heb een 538. Bij mij doet hij gewoon dienst, geen nieuwe erbij ofzo, jij dus wel. Wat vind je dan de grootste voordelen van je nieuwe machine?

    @transparant garen, geen idee, nooit gezien en het lijkt me niets voor mij denk ik.
     
  9. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,159
    8,892
    113
    Ik wil een soortgelijke jurk als op de foto hieronder maken. Patronen die er op leken kosten meteen 17 euro oid en dan was het nog niet volledig wat ik zocht. Beetje onzin dan dus... Bovendien had ik dan net zo goed gewoon in de winkel een jurk kunnen kopen, omdat ik dan 17 euro (+ nog verzendkosten) aan een patroon kwijt ben en 25 euro aan stof en fournituren. Dus heb ik van patronen die ik heb het eea gecombineerd tot iets wat er een beetje op lijkt. Nu moet ik eigenlijk alleen die band bij de taille nog. Zou ik daar gewoon een strook stof voor kunnen nemen die ik een beetje 'plooi'? Of zijn er makkelijkere/mooiere manieren om dat te doen? Iemand tips?
     
  10. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,159
    8,892
    113
    Owja, en van die satijnachtige stof, welke naalden koning ik dan ook alweer het best gebruiken zodat de stof niet gaat splijten/rafelen op de naad? Wil ik bij een jurk voor mezelf zeker niet hebben namelijk. ;)
     
  11. moniponi

    moniponi Fanatiek lid

    Sep 21, 2012
    3,167
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mooi hoor! Ik zou het idd een beetje plooien, maar wel wat kriskras zeg maar, niet te gelijkmatig. En opletten dat je daar hele dunne soepele stof voor neemt, zodat het geen prop wordt, dan moet je wel een super figuur hebben (zoals het model :D) wil het niet ongunstig aftekenen denk ik.

    Benieuwd naar het resultaat!
     
  12. Magnolia83

    Magnolia83 Fanatiek lid

    Jun 12, 2014
    2,007
    1
    36
    Wow Wat een gave jurk! Ik ben heel benieuwd naar het resultaat!

    moniponi: ik weet niet precies wat het model was. Het was een oude machine van mijn moeder. Hij is afgelopen week kapot gegaan en toen ben ik den aantal dagen aan het dubben geweest of ik deze zou laten repareren of een nieuwe zou kopen. Uiteindelijk heeft mijn man me overgehaald een nieuwe te kopen. Deze nieuwe singer heeft borduursteken en schijnt heel erg geschikt te zijn om mee te quilten. Daar heb ik me nog niet aan gewaagd. Ik hoop van de winter.
    Het grootste voordeel is dat hij digitaal is, automatisch de draadspanning regelt en zo veel stiller. Ik ben er helemaal wijs mee!
     
  13. Sarax

    Sarax Bekend lid

    Jan 19, 2014
    928
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Gave jurk niekekris! Leuk dat je ook zelf een patroon zoekt, wat een prijzen zeg voor een patroon :$
    Ik zou hem ook iets rimpelen denk, maar hij zit best op een ongunstige plek, als je best een buikje hebt leg je daar heel erg de nadruk op door die band.
    Verder ben ik heel benieuwd naar het resultaat!;)
     
  14. boerderijmama

    boerderijmama Bekend lid

    Jun 6, 2011
    926
    46
    28
    NULL
    België
    Ik zou ook de spanning op 8 zetten ipv 4/5, mag gerust méér hebben bij een stretch met dubbele naald en de stof goed mee begeleiden...
    Hopelijk lukt het (of is het intussen gelukt ;) )
     
  15. boerderijmama

    boerderijmama Bekend lid

    Jun 6, 2011
    926
    46
    28
    NULL
    België
    Wauw, waar haalde je dat stofje? Erg mooi, ik zoek nog iets dergelijks om de bekleding van de m/c mee te maken. :D
    En die paspel/biais probeer ik ook altijd voldoende in huis te hebben, ik word er helemaal :x *grmblmmmm* van als ik niet genoeg heb als ik bezig ben..
     
  16. boerderijmama

    boerderijmama Bekend lid

    Jun 6, 2011
    926
    46
    28
    NULL
    België
    Overigens, ik ben ook nieuw hier :)
    Naai al sinds de geboorte van de oudste, heb vorig jaar twee nieuwe machines gekocht (naaimach en overlock :D ) en naai vooral voor de kids of praktische dingen zoals tassen, ... niet echt voor mezelf (heb een te raar figuur zeg maar ;) )
    Nu heb ik wel een burda 7828 geknipt, met extra buikruimte aangepast zodat ik een zwangerschapskleed heb, maar het ontbreekt me aan zin om hem af te werken... Liever kruippakjes voor de baby!
    Ik overweeg ook om een kamsnap-pers te kopen, heel wat handiger dat de tang, maar ook wel duur... Iemand ervaring mee?
     
  17. Dankje! Het is stof stella van petit pan.
     
  18. juf85

    juf85 Niet meer actief

    Kamsnapstang heb ik. De pers is inderdaad duur. De tang is ideaal, maar als je drie pakjes achter elkaar maakt heb je wel zere handen van het knijpen. (Ik in ieder geval)
     
  19. boerderijmama

    boerderijmama Bekend lid

    Jun 6, 2011
    926
    46
    28
    NULL
    België
    Ik heb de variotang van Prym om ook metalen drukknopen te plaatsen en kocht de opzetstukken om er ook kamsnaps mee te zetten. Heb ook een kamsnaptang in bruikleen.
    Maar ik zou nogal veel bedankjes willen maken (geboortegeschenkjes) met kamsnaps en vandaar dacht ik dat dit toch handiger zou zijn...

    Ok, bloempje! Als ik op de stoffenmarkt maandag niks vind, overweeg ik zeker deze stof (helaas is petit pan altijd zo duur.... ;))
     
  20. moniponi

    moniponi Fanatiek lid

    Sep 21, 2012
    3,167
    0
    0
    NULL
    NULL
    Welkom ook boerderijmama!

    Ook benieuwd naar jouw creaties :)

    Los van dat het probleem al opgelost is (neem ik aan) en ergens anders door kwam (gebruik stretchsteek met tweelingnaald), ben ik het hier niet mee eens. Mijn tweelingsteken worden er echt niet beter op met hogere draadspanning. Maar dat werkt misschien met iedere machine weer anders? Sowieso lijkt me de telling ook anders per machine eigenlijk :), de mijne werkt in elk geval niet met cijfertjes - maar misschien zijn alle moderne machines wel gelijk hoor, geen idee.

    Voor wie van Amerikaanse stofjes houdt en wel over de plas durft te bestellen (dure verzendkosten) hier misschien nog een interessante tip over korting ;).
     

Share This Page