Ik heb precies hetzelfde. Loop er nu zo'n 5 jaar mee. Het is van het ene op het andere moment gekomen. Al jaren loop ik bij de huisarts en ik heb de afgelopen jaren veel moeten experimenteren met verschillende medicijnen. Sinds ongeveer een jaar loop ik bij t ggz.
O ja, dit is ook heel herkenbaar. Waardeloos he. Ik heb gelukkig een man die dan heel goed kan relativeren.
Antidepressiva's zijn zeer zeker niet alleen voor depressies. Deze medicatie is ook effectief bij angst- en paniekstoornissen. Ik weet dat je verder geen medicatie wil, maar wilde dit toch even rechtzetten. Ik hoop dat je een goede manier vindt om met je paniek om te gaan.
Hoi Tricie83, ik hoop dat je wat hebt aan de tips hierboven! Ik heb gelukkig er geen last van. Wat ik je alleen mee wil geven: een verjaardag waar je niet onderuit kan? Tuurlijk kan je daar onderuit. Als jou dat zoveel energie kost en er geen positieve energie voor terugkrijgt, ben je niks verplicht hoor! Je moet een balans vinden elke dag, desnoods zet je op papier wat je die dag echt moet, zoals werk, wat energie kost. Daarnaast moet je een rijtje maken met wat jou energie geeft. Het rijtje met wat je energie geeft, moet minstens zo lang zijn als de andere kant. En de dingen die je energie geven hoeven niet zo groot te zijn, even een stukje wandelen, kopje thee met een tijdschrift of een spelletje doen met je dochter kan al voldoende zijn. Ik doe zelf niet aan dingen waar ik zogenaamd niet onderuit kan. Je kan overal onderuit. Succes!
Ergens onder uit willen komen is voor iemand met angst en paniek geen goede oplossing begrijp me niet verkeerd al is het maar om even bij te willen tanken voor wat rust. (wand het kan onbewust ook een vluchtreactie zijn, wat je niet door hebt) Maar ikzelf heb ook angst en paniekaanvallen, en hoe meer je onder dingen uit wil komen, hoe slechter dat is, want je gaat dit vaker doen tot je op de duur steeds moeilijker de deur uit kunt komen. Ik zelf ben ook heel veel dingen gaan vermijden en ook zodat ik dacht ik moet rust hebben even bijtanken, maar dit werkt juist averechts al lijkt het op dat moment van niet. Zoals ik al een keer eerder aangaf is Mirro een zelfhulp programma die je kan helpen bij angst en paniekaanvallen.
Idd, dit wilde ik ook schrijven. Ik gebruik lexapro vanwege angst en paniek. Ik wilde er niet aan beginnen, en nu wil ik er niet meer vanaf. Zoveel meer rust in mijn hoofd.
Maar het gaat denk ik niet om er onderuit komen, maar balans zoeken. Ik plan bewust mijn weekenden niet zo vol, en ga zo min mogelijk verplichte dingen aan. Dat betekent dat ik zelf mijn tijd kan inplannen, en door de balans, onderneem ik ook dingen. Te veel geeft stress.
Ja daar heb je gelijk in Als je voor jezelf weet waar je de balans kunt vinden is het goed, maar ik bedoelde het ook meer algemeen, met een angst/ paniekstoornis dat het niet goed is om overal maar onderuit te willen,omdat dat juist een vluchtreactie kan zijn, dat dat niet goed is. Ik zelf kan ook heel weinig stress hebben nu, en ga ook zoveel mogelijk uit de weg door te denken dat ik mijn rust nodig ben en of het me anders te druk gaat worden, voor mij is het juist goed nu om juist dingen te doen nu waar ik het liefst onder uit wil of denk dat dat mij teveel is. maar ik moet het dan allemaal na een zwangerschap ook weer opbouwen en de angst en paniek zoals die nu is ken ik niet zo erg. Zoals verplichtingen doe ik nu niet aan, niet om te vluchten, maar juist om dat voor mij die grens nu te hoog ligt, ik moet van beneden af het weer opbouwen.
Ja, ontwijken is idd ook niet altijd handig, omdat je dan steeds minder goed durft. Maar eigenlijk is de balans dan alweer zoek... Te veel gedaan of te veel op je bordje gehad. Tenminste zo werkt het bij mij.
@goudreinet: ik bedoel hetzelfde als prinses. Het moet in balans zijn. Vandaar dat stuk wat ik eronder typte
Kijk eens op: AngstOverwinnen.com - Tips tegen Angst, Angstaanval, Paniekaanval, Sociale Fobie en Hyperventilatie Ik volg dit programma en wat heeft mij dit geholpen!