Ik heb even advies nodig: Ik heb een nieuwe pannenset besteld en geleverd gekregen. Mooie BK-set, niet de goedkoopste. Maar nu valt mij op dat er geen gaatje in de deksel zit om warme lucht te laten ontsnappen. En nu twijfel ik: terugsturen of toch maar zien of het bevalt zo zonder gaatje? Maar dan is terug sturen geen optie meer. Graag de mening van de gaatjes-experts onder ons!?
Ik heb pannen met een gaatje in de deksel, maar ik zet ook altijd nog de deksel schuin op de pan, anders kookt het altijd over. Ik zou ze dus niet terugsturen omdat het gaatje ontbreekt.
Precies ik zet ze ook altijd schuin want kookt toch altijd over met gaatje. Dus mij zou het ook niet uit maken.
hier volgens mij geen gaatje maar thuis vroeger wel en die kookten gewoon over als je het deksel niet half op de pan had
Ah, fijn! Hier heb ik wat aan! Ik zet de deksels ook vaak schuin, maar zo'n gaatje is dus niet de onmisbare oplossing. Mooi: de pannen mogen blijven. (En die gratis keukenweegschaal ook.)
Ik heb een vrij dure variant van BK (chefline geloof ik) ook geen gaatje, maar er zitten uitsparingen in het deksel en uitstulpingen aan de binnenkant van de pan... daardoor kan je het deksel hoger leggen zodat stoom kan ontsnappen, en afgieten kan zonder je vingers te branden... je draait nl het deksel als het ware in het slot dmv de uitstulpingen en de uitspringing (wat een woord) vaan het deksel. Ik wil niet meer anders hoor!
Ik heb liever met een gaatje in de pan. Dan rammelen die deksels niet zo als het aan de kook is. Ik zet nooit deksels schuin op de pan, dan kookt het zo snel droog en vaak wil ik iets juist laten sudderen. Dus ja
Tip tegen overkoken... Een heel klein beetje boter in je pan echt maar een druppeltje en je aardappels zullen niet overkoken met deksel erop...
Hmm ik heb wel een gaatje in mijn deksels (ook bk), nooit gedacht dat dat voor het overkoken was. Hier gaat de deksel dus ook schuin op de pan.
hier ook BK met glazen deksels zonder gaatje, hier gaan de deksels gewoon schuin op de pan (ook bij stoofvlees )
Hier ook BK pannen met gaatje maar kookt gewoon over... En de deksels klepperen ook dus idd gewoon de deksel schuin zetten.
Hier ook pannen met gaatjes in de deksels, maar het kookt regelmatig over, als we even niet opletten . En als pasta eenmaal goed kookt, zet ik het deksel toch nog schuin.
Bk pannen zonder gaatje... Maar wel de dekels die je kan draaien en daarmee vast kan zetten voor het afgieten...ideaal
Nou wat ik dan verkeerd doe geen idee want ze gaan bij mij gegarandeerd alsnog erover. Heb er ooit eens een speciaal glazen dingetje voor gekocht die dan de belletjes zou verzamelen. Werkte ook voor geen meter. Ik kook dus altijd zonder deksels.