Ik zou er persoonlijk geen hondje kopen, zoals gezegd een broodfokker! Eentje uit asiel adopteren? Of anders inderdaad een goede fokker zoeken, je zal dan waarschijnlijk wel even moeten wachten.
Particulier beter?onzin! Een ervaren fokker kan beter inschatten wat bij je past en ziet meer dan een particulier
Ach arme beestjes Hoewel het nooit een garantie is dat een hond niets mankeert, is bij broodfok de kans toch wel heel aanwezig.. is het niet lichamelijk, dan vaak wel te zien aan hun gedrag.
Informeer eens bij de raad van beheer van cynophilia. Daar staan alle erkende fokkers als het goed is geregistreerd. Ook fokkers met mindere referenties en broodfokkers kunnen zij je over informeren.
Kijk echt goed uit waar je wat koopt. Doe echt goed onderzoek en ga langs om te kijken en oordeel zelf. Er zijn veel broodfokkers in omloop. arme beestjes.
mijn schoonmoeder heeft ook altijd chihuahua's gefokt.. zij is geen erkende fokker, fokt niet met stamboom maar heeft altijd zeer goede/mooie/sterke pups gehad omdat zij gewoon 'normaal' fokte met haar teefjes. Zij is dyslectisch, dus een fatsoenlijke advertentie heeft ze nooit kunnen schrijven maar ze kwam altijd van haar pups af. Ik zou dus zeggen: als je echt een mooi pupje hebt gezien, dan kun je vragen of je langs mag komen. Je merkt het denk ik vanzelf wel of het een nette vent is of niet. Vraag ook of ze al bij een dierenarts voor entingen zijn geweest, vraag of je de moeder mag zien van de pup, vraag naar de naam van de dierenarts etc.. Wel of geen stamboom zegt echt niets... als je er shows mee wil lopen is een stamboom belangrijk, gewoon als huisdier heb je echt geen stamboom nodig. Helaas ken ik ook foksters die alleen maar overfokken en dus vaak dode pups hebben, moeders die uitgemergeld zijn etc. en zij verkoopt pups met stamboom...
Het lijkt geen zuivere koffie... En het is moeilijk wil je een leuke pup, gezond zonder stamboom en niet van een broodfokker. Om via marktplaats zoiets te beoordelen is moeilijk, je zal echt bij meerdere mensen moeten gaan kijken thuis, je ziet echt wel of ze goede bedoelingen hebben. Ik heb de mijne ( nu aan me moeder gegeven ) van mijn oom gekocht die heeft eens in de jaren een nestje. Echt een mini met een goed karakter... Maar goed tipss.. ouders aanwezig. pups zijn niet sloom ogen dus energiek (raadzaam vaker te gaan kijken bijvoorbeeld 4 en 8 weken) sommige mensen geven ze suiker zodat ze echt een stuiter bal zijn op t moment dat jij binnen komt. normalen gezinnen werken niet met contracten, dat komt ook wellus voor. mooie vacht, pups en ouders zitten binnen. google hun email telefoon nummer enz ( koop geen pups uit oss ) succes pebbels 8 weken oud (toen)
België: altijd fout! Marktplaats: bijna altijd fout! 2e hands.be: pups zijn geen 2e hands artikelen In de advertentie zetten dat ze raszuiver zijn: geloof daar dan maar niks van. Mensen die speciaal op ernstige gebreken (t cup in dit geval) fokken: altijd fout! Heel kort en bondig: ga je gewoon verdiepen en koop bij een eerlijk persoon. Ga geen geld meer geven aan broodfokkers.
Helaas zijn er veel fokkers maar weinig erkende. Ken mensen die hun hond bij een fokker hadden gehaald maar 2 van de 3 pups hebben ernstige problemen die voorkomen hadden kunnen worden door ouders te gebruiken zonder deze erfelijke ziekte. ( een of andere aandoening aan gewrichten die erfelijk is als bijde ouders belast zijn). Dan vraag ik me sterk af hoe er gecontroleerd wordt. Dit was niet het eerste nest van dit koppeltje. Worden ouders gecontroleerd op erfelijke ziektes? Of mogen alle honden gewoon gefokt worden? Ze mogen de hond omruilen ( zit 1 jaar garantie op) en deze wordt dan ingeslapen maar goed van zo'n beestje ga je houden Heb het dus niet zo op fokkers. Is er niemand in je vriendenkring die een betrouwbaar adresje weet? Met stamboom en dergelijke wordt vaak ook geknoeid net als met simpel paspoort. Particulier via mp vind ik sowieso eng. Probeer rond te vragen in de buurt wie een nestje heeft. Met particulier bedoel ik dus iemand die je kent en waarvan de ouders bekent zijn. 1e nestje op gezonde leeftijd van moederhond en niet nestje nummer 4 in 2 jaar tijd
Een goede fokker fokt voor behoud van het ras. Zij zorgen dat er verschillende bloedlijnen blijven en dat de honden rastypisch en gezond blijven. Ik zou nooit een hond bij zo iemand kopen, uberhaupt geen hond zonder stamboom, maar dat is mijn persoonlijke mening. Een stamboom betekend regels en voorschriften waaraan gehouden moet worden, oa geen 10 nestjes per teef en verschillende bloedlijn gebruiken. Wij zijn bij 5 "fokkers" gaan kijken voor dat wij onze hond kochten. Kijk waarmee het klikt en wat voor jou belangrijk is! Voor ons was het karakter dus wij hebben vooral daarnaar gekeken. Vooral met een hondje als een chihuahua kon je niet voorzichtig genoeg zijn!
Haha sorry ik heb de verkeerde gequote om een of andere reden als ik zp open heb moet ik altijd iets anders tegelijk doen
Wat Kellebel zegt, klopt, maar sinds een paar maanden moet er bij een nest met stamboom DNA getest worden om te kijken of de ouders wel de echte ouders zijn, Onze hond moet binnenkort ook voor DNA. Met stambomen kan in principe niet geknoeid worden, maar ja, dan moet je wel weten hoe een stamboom er uit ziet... Een stamboom kost iets van 50 euro per pup, dus dat er honderden euro's verschil zitten tussen een echte liefdesfokker en een (brood)fokker is aantoonbaar dat er vaak niet op ziektes wordt getest en niet goed naar stamboom en afstamming. Er zitten zoveel aspecten aan goed fokken, dat ik heir niet alles kan neerzitten. Ik heb al een reactie geplaatst en daar kan je al heel ver mee komen. Je weet in ieder geval dat het fout boel is als je gelijk een pup mee kan nemen, dan hebben ze een pup overschot, en zit je in de broodfok. En ja, er zijn ook goede fokkers die geen lid zijn van de vereniging, mijn schoonvader is er 1 van. Niet lid van de vereniging, maar heeft wel de meest gezonde pups op de wereld laten zetten. Ik wens je veel s6 met het zoeken naar een pup, het blijft lastig om een goede fokker te vinden.
Rond de 110 per pup daar komt de enting nog bij en de dekreu en de keuringen/shows/testen die verplicht zijn.
De ad is weg gehaald maar uit je openingspost blijkt al dat het broodfok is. Mini of tea cup => broodfok. Aanbieden van pups vanuit meerdere plaatsen is verdacht...vanuit meerdere landen is 1+1=2... Als je google op de naam loslaat zul je ook niet veel moois vinden. Is iemand die al lange tijd bekend staat als broodfokker. Advies: ga je eerst heel erg goed inlezen over hoe je een broodfokker herkend...(dan had je deze fokker niet eens overwogen vermoed ik ). Of bezoek het asiel. Ongevraagd advies extra: bedenk heel goed of je dit ras wel echt wil. Zo ja, sluit direct een verzekering af.