Ik heb even jullie advies nodig Mijn vriend en ik hebben niet echt een grote groep vrienden, maar best veel 'losse' vrienden, zeg maar.. Veel van die vrienden hebben kindjes. Nou hebben we de komende tijd zo ontzettend veel verjaardagen van al die kindjes! Ik word er niet goed van.. Een vriendin is vrijdag jarig en haar dochtertje zondag. Nu zijn we wel uitgenodigd voor de verjaardag van haar dochtertje, maar niet voor haar verjaardag. Beetje raar vind ik.. En haar dochtertje wordt 5 en wij zien die eigenlijk alleen maar op verjaardagen, omdat ze altijd al in bed ligt als wij afspreken. Om een lang verhaal kort te maken.. Hoe doen jullie dat met al die kinderverjaardagen? Gaan jullie wel/niet. Maak je onderscheid in je vrienden? Tot welke leeftijd ga je? Hoe kun je subtiel zeggen dat je liever niet meer naar al die verjaardagen gaat??
Ik ga altijd (als ik kan). Maar heb met merendeel van de kinderen ook wel een "band", zeker van vrienden. Daarbij vind ik het ook leuk dat ze op de verjaardag van onze dochter komen en haar een stukje aandacht geven.
Vaak gaan we niet. Een combinatie van geen tijd en geen zin. We maken wel onderscheid, bij familie en goede vrienden proberen we wel te gaan als t even kan. We krijgen zo ontzettend veel uitnodigingen, het is geen doen om naar alle verjaardagen te gaan. En daarbij, we vinden er eerlijk gezegd niet veel aan. Dus sturen we een kaartje. Zelf nodigen we ook alleen familie uit voor onze verjaardagen. We realiseren ons dat niet iedereen op een kinderfeestje zit te wachten. Geen probleem dus als je niet komt. Ik snap nooit zo dat mensen beledigd zijn als niet de hele vriendengroep op het feestje komt. Dat soort dingen zijn alleen echt leuk als het je eigen kind is of van iemand die heel dicht bij je staat
Oh en ik zeg gewoon dat we andere plannen hebben. Geen woord van gelogen. Want bankhangen of op pad met m'n eigen gezin zijn ook plannen.
Als ik kan en zin heb ga ik. Anders niet. Bij mijn neefjes en nichtjes ga ik bijna altijd, maar ik ga echt niet al mijn tijd 'verdoen' aan 100 kinderverjaardagen en sl helemaal niet aan de feestjes waar je tussen 13 en 16 welkom bent.
Hier hetzelfde, ook om de haverklap (kinder)verjaardagen, de meeste zitten in leeftijdscategorie van mn dochter, ik zet me altijd over t geen zin even heen, want eenmaal daar is t wel gezellig.
Als de ouders en/of kinderen mij echt dierbaar zijn ga ik altijd. Maar dat zijn dus geen tientallen verjaardagen per maand. Vage kennissen, familieleden en andere 'moetjes' doen we niet aan.
Verjaardagen van m'n neefjes gaan we wel altijd heen hoor En we hebben zelf nog geen kindje, dus daar zitten we dan een cadeautje te geven aan een kindje die ons niet eens kent.. En het meest stoor ik me nog aan dat we niet uitgenodigd zijn voor de verjaardag van die vriendin, maar wel voor die van haar kindje...
Dat denk ik hoor ik appte haar net om te feliciteren en ze zei alleen 'Dank jeee!!', dus neem aan dat ze t niet viert..
Nee ik zou ook geen twee verjaardagen in 1 weekend organiseren, lekker samen vieren. Ik zou ook niet 2x in 1 weekend bij hetzelfde gezin op verjaardagsvisite gaan. Ts, ik zou gaan en voor beiden een kadootje meenemen.
Sinds wij kinderen hebben, vieren we onze verjaardagen (bijna) niet. Alleen ouders en zeer goede vrienden komen langs, maar die nodigen we niet uit. Komen vanzelf . En kinderverjaardagen gaan we altijd heen. Het zijn of hele goede vrienden of familie waar we wel band mee hebben. En met kinderen dus ook. En zij komen dan bij ons op kinderverjaardagen.
Wij vieren onze eigen verjaardag ook niet meer voor anderen, omdat we anders teveel verjaardagen krijgen. Dan gaan de mensen die we uitnodigen misschien keuzes maken en dat wil ik niet. Een kinderverjaardag vind ik gewoon belangrijk, omdat de kinderen het zelf belangrijk vinden. Vond ik vroeger ook. Ik zou het sneu vinden voor mijn kids, als er bijna niemand kwam. Op onze eigen verjaardag gaan we nu als gezin wat leuks doen.
Je hoeft niet naar élke verjaardag te gaan, je hebt ook nog een eigen leven. Ik zou daarin keuzes maken. Wij gaan ook niet naar alle verjaardagen. Voor de kleintjes tot 6 jaar vind ik het nog wel leuk maar wij hebben ook kinderen van 8-12 in de familie/vriendenkring en daar kom je dan op de verjaardag, er kan van het kind nog net een "hoi" vanaf, het cadeau wordt snel uit je handen gegrist en de kinderen verdwijnen allemaal naar boven of naar de speeltuin buiten. Dan vind ik er dus geen klap aan en kom ik voor mijn gevoel alleen maar ff om een cadeau te droppen. Ik vind dit best aso. Nog 364 andere dagen om boven te spelen of naar de speeltuin te gaan. Als de visite voor een jarig kind komt, hoort dat kind er ook te zijn.
Wij hebben weinig vrienden met kinderen maar daarentegen veel broers en zussen met kinderen. Ik probeer naar de verjaardag te gaan. Maar als ik verhinderd ben dan ga ik niet. Of mijn man probeert te gaan. Maar we worden hier wel makkelijker in. Zeker nu de kinderschare weer flink uitgebreid word dit jaar. Maar inderdaad niet te moeilijk mee omgaan. Kun je dan ga je. Al vind ik het wel apart dat je ben uitgenodigd voor een verjaardag van een kind wat je nooit ziet.
Hier ook altijd een issue. Onze oudste (4,5) houdt helemaal niet van verjaardagen en hordes kinderen en daarom gaan we alleen nog maar naar kinderverjaardagen waar onze kinderen anders ook mee spelen. Dus niet naar alle kinderen van vrienden. Dat wordt ons niet altijd in dank afgenomen, maar wij kiezen daarbij voor onze kids! En we nodigen dus ook alleen hun eigen vriendjes uit.
Ik heb maar 1 vriendin en daarvan ga ik wel naar de kindjes. Daarentegen hebben wij van beide kanten ontzettend veel neefjes en nichtjes, daar gaan we dus niet naar toe, uitzondering 1 zus waar ik best close mee ben maar dat kind is nog geen jaar Ik nodig dus zelf ook niet uit, opas en omas komen toch wel en komt er een keer een oom/tante, prima maar ga geen enorme partij voor de kids houden.
Ik vind het ook wel eens lastig! Wij hebben aardig wat goede vrienden met veel kindjes!! En ook van alle kinderen wordt het gevierd! Gelukkig vieren de meeste vrienden het zelf niet meer In oktober wordt onze dochter 1 jaar en denk ook dat we het voor nu nog maar heel klein vieren. Als we al onze vrienden uitnodigen (en nee, daar zou ik er echt geen van kunnen wegstrepen) dan zijn het alleen al 22 kids!! (dit is inclusief onze 5 neefjes!) Pff.... Ik geloof niet dat ik dochter (en mezelf) daar een plezier mee doe!
Haha, ja, dat herken ik ook wel, maar eigenlijk stoor ik me er niet zo aan. Ik ga dan naar de verjaardag voor een gezellige middag met de ouders van het betreffende kind. Ik heb om die reden niet zo'n moeite met kinderverjaardagen. Als ik de ouders van het kind niet mag zal ik er niet snel naartoe gaan of maar kort blijven. De verjaardag van onze dochter vieren we (zolang zij te klein is om zelf gasten uit te nodigen) ook vanuit die gedachte. We proberen er altijd een leuke middag voor de volwassenen van te maken. De kinderen gaan dan maar lekker spelen, prima. TS, als jij zit met de verjaardag van je vriendin zou ik haar gewoon vragen of ze hem wel of niet viert. Daar is toch niets mis mee? Een vriendin van mij is ook een paar dagen voor haar dochter jarig en viert haar eigen verjaardag nooit. Ik neem altijd ook voor haar een klein cadeautje mee als ik naar de verjaardag van haar dochter ga. Maar als je er echt geen zin in hebt zou ik simpelweg niet gaan.
Je kan je ook in zo'n kind verplaatste misschien... Dat is leuk voor een kind, op zijn of haar verjaardag verplicht bij de visite blijven . Zou zelf trouwens gillend gek worden als alle kinderen in de woonkamer zouden blijven. Want je kan moeilijk de andere kinderen boven of buiten laten spelen en de jarige beneden houden.Je kan toch gezellig kletsen met de anderen aanwezigen? Hier niet zo heel veel kinderverjaardagen (9) en dat zijn allemaal nichtjes en 1 neefje. De volwassenen vieren hun verjaardag niet echt, als je langs wil komen ben je welkom (wel even checken of ze er dan zijn of met het gezin weg). Wat vinden jullie trouwens veel kinderverjaardagen? Ik vind 9 per jaar niet veel, maar een ander misschien wel.