hoevaak per jaar ga/moet jij met je peuter naar de huisarts?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door miep84, 14 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. miep84

    miep84 Niet meer actief

    Ik vraag me af of ik niet absurd vaak met mijn peuter naar de huisarts ga/moet. Ik lijk er wel een abbonnement te hebben! Iedere maand is het wel raak en heeft hij "iets". Dit jaar in 2014, ben ik hiervoor al geweest:

    - "griep" -> 6 dagen onverklaarbare koorts van 40graden
    - keelontsteking en 2 dagen niets willen drinken! en eten
    - dubbele oorontsteking
    - uitslag, eczeem op hele buik en rug
    - 4 dagen aanhoudend hoesten met overgeven -> bleek ook een zware keelontsteking
    - oogontsteking, dik opgezet oog
    - 1,5 week diarree en overgeven -> flinke buikgriep


    En net belde ze me van het kinderdagverblijf om hem te komen halen. Hij wil niet eten en drinken en heeft allemaal blaasjes in zijn mond..
    Dus straks toch maar WEER naar de huisarts..
    ..en dan te bedenken dat ik voor zijn geboorte al 6 jaar geen huisarts had gezien!

    Nu vraag ik me af, is mijn zoon nu zo vaak ziek? Ben ik overbezorgd en stap ik te snel naar de huisarts, of hebben we gewoon dikke pech...?

    Hoe vaak gaan jullie naar de huisarts?
     
  2. Jolina

    Jolina Niet meer actief

    Tja als er iets aan de hand is gewoon gaan ;) maar ik snap je gevoel... Hier met de middelste vaak naar de ha geweest maar nu heeft ze ook erge eczeem, astma en allergieen. Ze heeft zelfs in het laatste jaar 3 x in het zk gelegen dus het was niet voor niks helaas.

    Ik persoonlijk heb er echt schijt aan gekregen ondertussen en ga liever een keer te vaak dan te weinig. Maar je moet natuurlijk niet voor iedere poep naar de ha gaan :D

    Wel slechte ervaringen weer met de nightcare gehad...;)
     
  3. Gerdatje

    Gerdatje Fanatiek lid

    27 apr 2012
    1.920
    0
    0
    100% Mama
    Achterhoek
    Net wanneer het nodig is.
    Dit jaar nog maar 1 keer. En toen bleek ze dus een oorontsteking te hebben. Maar was al bijna over.
     
  4. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Onze zoon is bijna 4 en ik ben in totaalminder vaak met hem bij de huisarts geweest dan jij in 2014. Ik denk drie keer ofzo. Maar als het nodig is, moet je gewoon gaan. Ik krijg niet de indruk dat je voor een bloedende vinger gaat ofzo, dus het is niet zo dat je 'te vaak' gaat.
     
  5. corina83

    corina83 VIP lid

    10 sep 2009
    6.038
    0
    36
    Vrouw
    IT'er
    in een huis aan het water ;)
    Ehh dit jaar nog niet geweest.
    Daar voor alleen maar met dubbele oorontsteking door doorkomende kiezen toen hij 7maanden was, krentebaard toen hij 8 maanden was en met 14 maanden nog een keer ivm slecht kunnen poepen waar hij nu al 2 jaar lang elke dag een zakje voor neemt.
    Voor de rest *KLOPT AF!* gelukkig niks :D

    Kleinste is nog niet bij de dokter geweest.
     
  6. liefdotje

    liefdotje Niet meer actief

    Dat kun je denk ik niet vergelijken...

    Wij zijn in 3 jaar en 3 maanden 2x bij de HA geweest voor onze dochter.
     
  7. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hmm zo vaak als jij in 2014 ging.. Ben ik in 7 jaar geweest denk ik.

    Neemt niet weg dat je wel allemaal dingen niemt waar ik ook mee naar een huisarts zou gaan.
    Punt is alleen dat het hier relatief weinig voorkomt kennelijk.

    Ze is zelden tot nooit ziek en ALS ze ziek is ook meteen goed ziek.
    Laatste keer was de zomervakanfie van vorig jaar (roodvonk) en toen zaten we heel snel bij de huisarts omdat ze het uitgilde van de pijn.
    Met AB was het zo weer over in ieder geval.
    Sinds die tijd nog 1x geweest ivm raar uitslagje dat waarschijnlijk een opspelende allergie was. Zalfje mee en als het vaker gebeurd... Terugkomen voor een allergietest maar wasmiddel was een goede kanshebber. (En we hadden net andere wasverzachter dan anders... Dus 1+1=2)

    Dus ja, ik vind dat je vaak gaat. Maar als het nodig is, is het nodig he.
     
  8. Koon

    Koon Niet meer actief

    Hier sinds zijn geboorte 1x en dat was voor niks ;)
    Alle dingen die jij op noemt zou ik ook laten checken hoor! Alleen dat is hier gewoon nog niet (klopt af) aan de orde geweest.
     
  9. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Zoon 1 x in zijn 6 jarig leven ivm oorontsteking
    Dochter 1 x haar 4 jarig leven ivm waterwratjes
    Zoon 1 x 8 mnd ivm verwijzing oogarts voor bultje in ooglid

    Verder komen we er nooit. Ze zijn ook nooit ziek (althans niet zo ziek dat er een arts bij moet komen)

    Mijn dochter is trouwens wel 10 dagen in het ziekenhuis opgenomen als pasgeborene en daarna nog 6 mnd onder toezicht van een kinderarts geweest ivm relfux vd nieren (wat reuze meeviel)
     
  10. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    allemaal zaken waarmee ik ook naar een arts zou gaan! En ik ga dus echt niet snel. Dikke pech dus. Veel sterkte en beterschap!
     
  11. Janna

    Janna Fanatiek lid

    #11 Janna, 14 aug 2014
    Laatst bewerkt: 14 aug 2014
    Dit. Ja, het is misschien vaak, maar het ene mens heeft nu eenmaal vaker iets dat medische aandacht nodig heeft dan het andere. Een kwestie van dikke pech dus.

    Ik ben dus ook wel vaak met mijn dochter bij de ha geweest. Ik denk dat mijn ha en ik erover van mening verschillen hoe nodig dat was. Hoe vaak ik in de eerste anderhalf jaar niet ben weggestuurd met dooddoeners als, "fase", "misschien krijgt ze een tandje", of "op een kinderdagverblijf lopen ze ook elk virusje op"... ;):$ Maar wij voelden gewoon dat er iets niet klopte. Haar gedrag was zo veranderd! Achteraf is gebleken dat ze ziekte van pfeiffer heeft gehad. We zullen nooit kunnen bewijzen dat de gedragsveranderingen daar ook door kwamen, dus de ha zal het nog steeds wel onzin vinden dat wij steeds bij haar zaten, maar wij zijn er van overtuigd dat dat het was.

    Het afgelopen jaar ben ik vooral een paar keer voor oorontstekingen geweest. Ze heeft er in ongeveer een jaar tijd zo'n tien gehad. En ik ben - zeker in het begin - echt niet voor elke oorontsteking gegaan hoor, pas als ze echt heel veel pijn bleef houden of het me te lang duurde. Vervolgens wilde mijn ha me na de zesde oorontsteking echter niet doorverwijzen naar een kno-arts, want R. had maar twee keer antibiotica nodig gehad, dus zo ernstig was het niet. Wij denken dat ze de oorontstekingen die wij constateerden, maar die ze niet zelf geconstateerd heeft, gewoon niet als betrouwbaar zag en dus niet meetelde. Misschien is ze gewend dat haar patiënten verhalen overdrijven, om eerder iets gedaan te krijgen. Vanaf dat moment zat ik dus met elke oorontsteking bij haar, zodat ze het zelf kon constateren. Toen kreeg ik na een paar keer wel een doorverwijzing. ;) Nu zitten de buisjes erin, dus hopelijk het komende jaar geen ha-bezoeken meer! :D
     
  12. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.828
    3.624
    113
    Hier met de oudste 1 keer (opeens een ontzettend raar opgezwollen arm), met de jongste nog niet. Maar met de dingen die jij opnoemt zou ik ook zijn gegaan hoor, dus ik denk dat jouw zoontje gewoon een beetje pech heeft gehad.
     
  13. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Je hebt gewoon dikke pech, al die zaken zijn echt nodig om naar de huisarts te gaan hoor!

    Hier 4 keer geweest dit jaar, sinds mijn dochter begonnen is op de creche heeft ze heel wat virussen opgelopen:

    -waterpokken
    -griep met hoge koorts
    -oorontsteking en keelontsteking
    -een rare, geribbelde teennagel (dus geen echte ernst)

    Beterschap en hopelijk knapt hij snel weer op, en hoef je straks nooit meer naar de HA!
     
  14. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Onze meid is 6,5 en ik ben nog nooit met haar naar de huisarts geweest. Ze is nooit ziek, op een enkele griep, verkoudheid en de waterpokken na en heeft geen vreemde klachten. Maar ik besef dat we op dat vlak tot nu toe veel geluk hebben gehad.
     
  15. ukkie1985

    ukkie1985 VIP lid

    27 mrt 2012
    6.134
    1
    0
    Daar zijn ze toch voor? vind dat je altijd een goede reden hebt om te gaan.

    Hier dit jaar denk ik 4-5 keer geweest
     
  16. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    4 jul 2011
    2.225
    2
    0
    Tot nu toe 1 keer in zijn leven geweest na 6 dagen koorts en ziek zijn. Verder is onze huisarts ook onze consultatiebureauarts. Hij heeft hem dus wel vaker gezien en prikjes gegeven enz maar niet omdat hij ziek was.

    Maar wat moet dat moet hoor. En als er iets is ga ik ook alleen niet zo snel met griep en koorts enzo.
     
  17. sweetbel

    sweetbel VIP lid

    27 jan 2010
    5.519
    0
    0
    Niet zo vaak, indien nodig. Toevallig heeft ze net blaasontsteking gehad en door de medicijnen daarop volgend een schimmelinfectie, maar dat is allemaal via de assistente gegaan.

    Maar met alles wat jij opschrijft zou ik ook gaan hoor!!
     
  18. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.063
    3.858
    113
    Met mijn dochter best vaak, maar tot ze 1,5 jaar was. Ze had last van reflux en benauwdheid, waar ze ook een pufje voor had.
    Toen ging ze vanwege een verhuizing en aangezien ik zonder werk kwam te zitten van het kdv voor een aantal maanden en kwam ze helemaal bij, ze begon opeens te groeien en haar weerstand, die zowat nihil was, werd weer stukken beter en sindsdien ben ik voor zover ik me kan herinneren nooit meer naar de HA geweest.
    Met ZL kom ik gemiddeld 2 x per jaar bij de HA, een keertje vanwege buikpijn wat maar niet over ging, een tijd dat hij vreselijk hoestte, wat ook lang duurde en om hechtingen er uit te halen, nadat hij met zijn hoofd ergens tegenaan was geknald.
    Bij ZL heb ik al sinds zijn geboorte overwegend HA-bezoekjes gehad, omdat hij zo wild is, dat het nog al eens mis gaat, waardoor hij bijv. een tijd niet meer kan lopen of staan, wonden etc. Hij is ook heel veel ziek geweest in de periode dat hij naar het kdv ging, non-stop verkouden etc.
     
  19. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.739
    1.060
    113
    Wat moet dat moet..

    hier is mijn zoon nog nooit geweest 2,5jr oud nu..
    ziek ook nooit, hoogstens wat verhoging bij verkoudheid of in de tandjes fase.
    *klopt af*
     
  20. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    In 2014 nog niet. Vorig jaar met
    -eczeem achtige plekken die bijna open waren
    -hoge koorts, 41+ graden met sufheid (6e ziekte)

    Mijn oudste had op die leeftijd last van oorontstekingen, maar verder ook niet zoveel dingen. Denk dat het hier doorsnee 2 keer per jaar is.

    Nu ga ik niet zo snel, maar jou lijstje lijkt me ook wel normaal om naar de dokter te gaan. Mijn schoonzusje had ook zo'n abo bij de huisarts met haar peuter. Nu hij kleuter is gaat het wel beter..
     

Deel Deze Pagina