probleempje, pijnstillers voor zenuwpijn en ik moet blijven autorijden..

Discussie in 'De lounge' gestart door mimi83, 13 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.809
    866
    113
    Noord Holland
    dank je voor je antwoord. Weet je wat zo frustrerend is.....ik kan wel op mijn tenen en hakken staandus dan is t geen hernia zeggen ze terwijl ik verhalen gehoord heb dat patienten dat ook konden ondanks de hernia. Ik loop sinds 12 dec met mn onderrug en been te hannissen dat ik er een beetje heel erg klaar mee ben. en t niet kunnen zitten liggen en fietsen zorft er ook voor dat mijn lontje met de dag korter wordt:( Gelukkig heb ik een lieve neuroloog die veel meedenkt. Hij was ook degene die mij naar de orthopeed stuurde voor de injecties maar dan heb je zn koekwous van een orthopeed die mij te jong vind dat ik zulke klachten nog helemaal niet kan hebben en dat ik maar steunzolen moet kopen. Terwijl die injecties wel voor een uitweg kunnen zorgen. al is t maar voor tijdelijk;)
     
  2. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.809
    866
    113
    Noord Holland
    Ja idd. als ik kijkopgoogle naar si gewricht is t precies mijn klachten verloop maar orthopeed wilt niks uitrichten. Helaas geen plaats in de huiskamer voor een bed dus ik lig opde bank met allemaal kussen omt enigsinds dragelijk te maken. :( ik ga iig de neuroloog vragen om een goed middel en als ik geen verder onderzoek krijg ga ik meteen de ha bellen voor doorverwijzing st maartens kliniek. ben toch door mijn eigen risico heen;)
     
  3. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    is er al MRI gemaakt? Susanne.. Dat zal echt eerst uitgebreid moeten voor een evt zenuwblokkade.

    bij mij is links si volledig en permanent plat gemagnetront , maar ik heb dus nog steeds veel pijn omdat dat een symptoom was van was er verder aan de hand is.
     
  4. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    is specialist ds geen eigen risico.

    ik zou zelf toch echt gaan laten schuiven met meubels om er een bed in te krijgen . Die 1 meter bij 2.15 moet toch ergens kunnen. Hier hebben we heel lang stuk bank eruit gehad.

    echt het maakt het zoveel dragelijker. Op je rug en benen omhoog zodat si stabiliseerde. Of op zij en dan benen onder he vouwen zodat even geen druk erop komt.
     
  5. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Ik had ook geen hernia volgend de huisarts toen ik daar z'n 4 a 5 jaar geleden kwam. Had al maanden klachten Inc tintelen etc. Toen ik zij hernia zit bij ons in de familie op jonge leeftijd en mijn familie adviseerde mijn te komen lachte hij mijn gewoon uit. Echt waar

    2 wk later toen ik zelfs uitval had heb ik andere dokter Gevragen. Ze tests mijn reflexen en miste die in knie en voet en dit samen met de andere klachten ( oa klapvoet) leek het toch wel op een hernia. Ik werd doorverwezen naar chirurg en na wat testjes stuurde hij mijn meteen door naar neurochirurg. Mri zag een grote hernia en deze moest operatief verwijderd worden omdat ik al in totaal ondertussen 4 maanden liep met uitval en klapvoet. Herstel ging goed. Paar maanden later hernia andere wervel Inc uitstralende pijn en uitval. Weer operatie. Nu dus op wachtlijst voor vastzetten.

    Als de huisarts mijn serieus had genomen hadden mijn zenuwen misschien geen blijvende schade en had ik met therapie beter geworden ipv bijna verplichte operatie ivm uitval :(. Laat je niet afschepen met je bent te jong.

    Mijn zus kreeg haar 1e hernia met 23 ( ondertussen 2 operaties verder en kans op herstel is er niet meer, operatie noet meer mogelijk) oom ook met 25 ( een operator nooit meer last gehad)en ik was ook 24
    Verder hebben ooms, opa en mijn moeder last van hernia's. Heb het van mijn moeders zijn kant die zwakke rug
     
  6. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.809
    866
    113
    Noord Holland
    Nee nog heen mri gehad. Dat zou allemaal gedaan worden in overleg met de orthopeed. Dit ga ik dinsdag meteen aankaarten bij mijn neuroloog. Ik ben nu 29 en voel me ondertussen 80 :( wat ik ook zo typisch vind is dat ik als ik gelopen of lang in beweging ben geweest voor een uur of 2 goed gaat en t daarna meteen weer raak ik met de pijn. En wbt 2nd opinion , eerste onderzoek valt idd onder je basis maar vervolg behandeling gaat me zn 30 procent van mn eigen risico kosten;)
     
  7. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    ik zou er toch vanuit gaan dat die op gaat als je met rugklachten loopt. je hebt maar 1 rug , echt meid als ik iets heb geleerd in al die jaren zorg voor een recente mri en dat kan je huisarts ook aanvragen als de neuroloog niet mee wil werken, dan bel je je zorgverz. en vraag je of ze hem vergoeden aangezien er dan gericht naar een oplossing gezocht kan worden en dat dus kosten gaat schelen of dat ze akkoord gaan met een second opinion en direct sint maartenskliniek verwijzing vragen bij huisarts. die maken vordat je afspraak heb met arts gelijk rontgen. bij onduidelijkheid een ct scan en anders binnen een paar weken MRI.
     
  8. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Ik heb trouwens om 9.15 mijn 3e tramadol genomen en ben nu vooral suf. Gister was ik echt stoned haha. Dus gaat de goede kant op.

    Heb het nu zo bedacht dat ik om 9.15 (na het naar school rijden dus) de eerste neem, om 16.15 de tweede ( ook weer na het naar school rijden en dat de eerste dus niet zo sterk meer is) en om 22.15 de 3e waarop ik ga slapen en ik hoop dat die nog een beetje werkt als ik s ochtends spitsuur heb.
     
  9. Child

    Child Fanatiek lid

    6 sep 2011
    2.782
    216
    63
    Ik heb niet alle 7 pagina's doorgelezen maar ik heb in verleden Lyrica geslikt tegen vermoedelijke zenuwpijn. De neuroloog kon dat als enige ervan maken. Ik heb wel sinds ik bij een enorm goede fysiotherapeut ben, bijna geen klachten meer maar dat komt omdat er al die tijd een rugwervel scheef heeft gezeten na een val en dat drukte dus op de zenuwen en ging door naar mijn benen (enorm pijn in benen!)

    Lyrica hielp echt goed maar ik kwam er bijna niet vanaf, zo verslavend.... En dan slikte ik volgens mij maar 2x 75 mg per dag.
    Gelukkig nu sinds 3 jaar eraf.
     
  10. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.809
    866
    113
    Noord Holland
    Dat is een goede idd dat als ik dinsdag niks gedaan krijg ik ff langs de ha wip voor doorverwijzing mri. Ik heb lang genoeg aangekeken met pijnstillers en zelfs de morfine doet niks;) Ga woensdagochend de Ha ook bellen voor aanvraag 2nd opinion dan loopt die aanvraag ook maar alvast. Eer we daarzijn zijn we ook weer 2 maand verder.

    Sorry dat ik lichtelijk t topic heb overgenomen maar ik ben blij dat ik m tegen kwam want nu weet ik wel gericht waar ik op MOET eisen. Thnx daarvoor! Nu hopen dat ik ook een goed medicijn krijg voor de zenuwpijn in de hoop dat ik normaal kan zitten fietsen enz
     
  11. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.809
    866
    113
    Noord Holland
    Nou update vanaf hier....Net bij de neuroloog geweest en volgende week MRI scan omdat t toch tekenen waren van een hernia in de 5de lendenwervel. Blij dat ik toch verder onderzoek krijg. Nu afwachten

    Voor de pijn heb ik 3x daags tramadol gekregen en daarbij moet ik 2 pcm slikken
     
  12. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Kijk dat klinkt goed en logisch. Ik ben heel benieuwd wat eruit komt.
    L4-L5 is de meest bekende hernia plaats.;) , dus dat dat zolang moest duren vind ik dan wel weer apart.
    Laat je het weten volgende week?
     
  13. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    Ik heb ondertussen mijn orthopeed gesproken over de uitslag van de botscan . Die zag er goed uit. Er is geen uitgebreid bot maar wat er zit is goed. Dus orthopedisch houd het op, ze kunnen een revisie operatie doen evt. maar of die het gewenste effect heeft is de vraag ( of die de rugpijn minder maakt).Het is een zware operatie om S1 opnieuw 100 % vast te zetten met weer nieuw litteken weefsel etc. en een onzekere uitkomst, daarbij heeft het geen effect op mijn linkeronderbeen zoals al gemeld.

    Dus ik ga nog wel naar neuroloog om te kijken of er duidelijkheid kan komen over een prognose of mijn been erger gaat worden of zo blijft en wat de reden is van de snelle achteruitgang.

    Het geeft ook wel een hoop rust. Het is nu pijnstilling, armspieren etc opbouwen verder. Voor kinderen zorgen en de hulpmiddelen regelen.
    Nog ewl naar neuroloog voor duidelijkheid maar verandering valt niet te verwachten.

    Aankomende maandag nieuwe ( zelf aangevraagde) keuring van wajong om mijn functionele mogelijkheden lijst aan te passen. En dan verder ons leven weer opbouwen. Volgend jaar hopelijk weer werken en mocht er iets veranderen de komende jaren mag ik direct contact opnemen met de sint maartenskliniek.
     
  14. Josien

    Josien VIP lid

    27 jun 2006
    9.956
    5
    38
    Vrouw
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Hoe is het hier nu met iedereen. Ik lig nu verplicht nog 5 tot 7 weken plat na mijn PLIFF L5-S1. Maar merk nu wel al vooruitgang. Ben benieuwd hoe het met jullie is.
     
  15. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.809
    866
    113
    Noord Holland
    Hier idd een hernia maar een week voor ik geopereerd werd verdwenen mijn uitstraling en pijn. Heb nog wel een stramme en gevoelige onderrug maar niks vergeleken met wat ik een paar maanden terug had dus operatie is uitgesteld tot wanneer ik weer last krijg van uitstraling ed.

    sterkte met je verplichte rust, Niks aan zo lang;)
     
  16. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    He dames,

    Josien hopelijk gaat het steeds verder vooruit. Lukt het lopen een beetje?

    susanne : dat hoor je niet zo vaak dat het dan toch minder word de pijn. fijn. lukt het allemaal thuis ?

    hier ondertussen zo goed als volledig rolstoelgebonden. Heb mijn eigen stoel binnen sinds oktober en een handbike dat is wel echt super.

    Qua pijnstilling paracetamol 325 mg /tramadol 37,5 en dat 3 x per dag en het is eigenlijk te weinig, maar wil niet zomaar verhogen.
    neem wel paracetamol bij uiteraard.

    Alle scans e.d zijn goed er is ook nog een radioactieve scan gemaakt van mijn onder rug en een mri van mijn hele rug nek om litteken weefsel en andere problemen uit te sluiten. Dat is dus allemaal goed op de iets andere stand van de pennen na, mijn been kan nog iets verbeteren maar kan ook nog slechter worden. Prognose is slecht te geven.

    tot nog toe worden de spasmes korter maar komen wel vaker. Heb van de neuroloog wel wat tips gekregen om het te stoppen/minder te laten worden . :D.

    Ben door de arts 80/100 % afgekeurd en hou dus mijn normale wajong. Ik ben dus nu in dubio wat ik ga doen. Ik vind het moeilijk om echt thuis te zitten ,maar fysiek kan ik de zorg thuis slecht aan. Het huishouden is zwaar ( te? zwaar:() , Boven kan ik op het moment helemaal niets qua schoonmaken, ja zittend op de grond in de kinderkamers dat lukt. Maar man en kinderen leggen de was in de kasten, opruimen, stoffen en zuigen (het lopen zeg maar) gaat niet nl.


    Het heen en weer rijden voor de kids ( school 6,5 km enkele reis ) vergt heel veel kracht, ik til mijn stoel nl. zelf in de auto. Als we een hijssysteem van de gemeente willen ( en ik zou het ook krijgen) moeten we het zelf betalen als hij omgebouwd word en dat willen we niet aangezien we dit jaar met grote waarschijnlijk heid nog een keer auto wisselen voor mij. Mijn man kan het ook allemaal prima zelf inbouwen maar dat mag niet natuurlijk. Dus we hopen een eigen kofferbaklift te kunnen kopen als we het financieel kunnen missen.

    gelukkig gaat shannon vanaf volgende week volle dagen draaien op de basisichool dat scheelt al heen en weer rijden en dan ga ik eens rustig kijken voor vrijwilligerswerk ofzo.
     
  17. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.809
    866
    113
    Noord Holland
    Je hoort t weinig idd dat de klachten zelf af nemen. Ze gaf mij 5 % dat de klachten nog af zouden nemen omdat ik al zolang met die pijn en rugklachten liep. mazzel dat t ook een paar dagen van te voren stopte en ik met de chirurg had gesproken erover. dinsdag sprak ik haar en donderdag werd ik opgeroepen. Volgende week woensdag ga ik ook mijn sport weer heel langzaam oppakken, dat stil zitten zorgt ook voor de nodige vetjes en met al die lekkere snoep spullen wordt t er niet beter op.

    Jammer dat je nu rolstoel gebonden bent maar wel fijn dat je je wajong kan behouden!

    Ook erg goed dat je toch iets van vrijwilligerswerk wilt doen. heb je wel iets om handen maar vraagt t niet teveel van je ;)
     
  18. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Alleen de op gelezen
    Bij mijn weet is het kiezen tussen twee kwaden. Ik hen nu morfine en mag niet rijden. Tegen zenuwpijn werkt bij mij niks. Rustig ademhalen en wanhopig wachten tot het over gaat. Wat een ellende he. Zelfs met morfine heb ik nog pijn. Heel veel sterkte. Het zit je echt niet mee.
     
  19. skiwi

    skiwi Fanatiek lid

    15 jun 2012
    4.270
    402
    83
    Vrouw
    Heb jij de oude Wajong? Hoe weet je dan of je hem zo houdt? Kan me niet indenken dat je wat meer zou kunnen ofzo hoor. Maar ik bedoel hoef jij geen herkeuring? Ik wel nl, ook 80-100 maar de oude Wajong. Dus gaan ze het bij mij herzien
     
  20. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    ik heb nieuwe wajong na jan 2010 , maar ik ben net herkeurd en ben nu nog zwaarder arbeidsongeschikt gezet. Dus de komende jaren zit ik sowieso ok.
    Bij mij staat er een rode vlag dat ik teveel wil en ik word dus ook door 1 arts herkeurd die dus wel degelijk het willen en kunnen kan scheiden en ook aangeeft .. denk jij om wat je zegt te willen want dat kan je niet. nu niet en nooit niet. of je het wil of niet.

    en dat is nu ook eindelijk bij mij doorgedrongen wat ik wil heeft niets te maken met wat ik kan . want de realiteit is dat ik nu al ruim een uur op de bank lig omdat ik mee ben geweest kinderen weg brengen, boodschappen doen en kind weer ophalen. ik ga zo om 3 uur zelf zoon halen en dan moet ik ook eerst weer een uur bijtrekken.
     

Deel Deze Pagina