'Luxe ziektekosten kunnen uit basispakket'

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door TempusFugit, 21 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. TempusFugit

    TempusFugit Niet meer actief

    Pff, die reacties op nu.nl zelf..
     
  2. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Niet lezen... Sommigen hebben het IQ van een zandvlo en lopen alleen maar te stangen. :x
     
  3. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Tja, het wordt in het artikel een beetje ongelukkig benoemd: "omdat deze ingrepen te herleiden zijn op de keuzes van de patiënten zelf."

    Maar het is toch niet heel erg als je je er aanvullend voor kan laten verzekeren? Dan blijft het toch ook gewoon betaalbaar. Dus stellen dat IVF, bij verdwijning van de behandeling uit het basispakket, dan alleen voor de rich (and famous) is weggelegd is natuurlijk niet waar.
     
  4. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ja, maar de groep 0-40 (of hoger) is geen risicogroep voor hart en vaatziekten, om even iets op te noemen (op een enkeling na, dan maken zij geen gebruik van dit soort (dure!!) medicatie en ziekenhuiskosten. Maar ook zij betalen in principe mee voor de ouderen die deze zorg wel nodig hebben. Waarom zouden de ouderen niet meebetalen voor de jongeren? Je betaald in principe voor en met elkaar!
     
  5. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.944
    113
    Vrouw
    Snap je dat op deze manier de gezondheidszorg onbetaalbaar zal worden?
    Dat de kosten van de premie echt sky high zal worden?

    De realiteit is nu eenmaal, dat de "luxe" gezondheidszorg in het aanvullende pakket valt.
    Ben je het daar niet mee eens, dan zal je het maandelijks gaan voelen in je portomonnee
    En niet alleen jij, heel premie betalend nederland...

    Nogmaals, wat is er mis met het nemen van een aanvullende verzekering?
     
  6. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik ben nog uit de tijd van het ziekenfonds. Ik betaalde toen ik 18 was voor 2 personen 18 gulden (gezamenlijk!!!) Want wij hadden het niet zo heel breed, maar de mensen die een stuk hoger in inkomen zaten, betaalden heel veel meer, maar konden het over het algemeen ook heel wat beter lijden! Ook betaalde de werkgever destijds dan vaak een stuk mee, zij kregen dat ook weer terug via belasting etc. Dit systeem werkte een heel stuk beter, dan nu! In elk geval betaalden de "rijken" een stuk meer dan de "armen". Nu betaald ieder gelijk, iets wat niet kan, financieel. Ik betaal met mijn gezin (oudste is bijna 18) Per maand straks meer dan een particulier gezin toen, omgerekend).
    En zoals gezegd ken ik mensen die niet meer naar de dokter gaan vanwege de eigen bijdrage die ze niet kunnen betalen, de medicijnen kunnen ze niet betalen, dat vind ik HEEL ERG, en eigenlijk MEER DAN SCHANDALIG!!

    En ja, de zorgkosten zijn ook gestegen, natuurlijk, maar weet je wel wat een arts gemiddeld verdiend??? Mijn schoonzus is kinderpsychiater en die verdiend echt ENORM veel. Daar heeft ze ook veel voor gestudeerd etc, maar het is eigenlijk TE IDIOOT voor woorden hoor! Ze zit dik over de ton heen op jaarbasis. Daar betalen zowel jij als ik OOK voor!
     
  7. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    "Hier houdt de solidariteit van veel verzekerden kennelijk op", stelt NIVEL-programmaleider Judith de Jong.

    Jammer maar dat is het. Er zijn vreselijk veel mensen die vinden dat mensen die IVF nodig hebben beter kindloos zouden blijven of moeten gaan adopteren. Die hebben er zelf allemaal niet mee te maken en zijn mensen die geen idee hebben. Echt geen idee. Nog niet het minste beetje inlevingsvermogen.

    Inmiddels 1 IVF en 2 ICSI's verder ben ik blij dat het tot nog toe 'gewoon' in mijn basispakket zat. Je kiest er niet voor.
    Bij ons is de IVF een gevolg van de kanker die mijn man gehad heeft. Net als dat de huidkanker die hij nu heeft een gevolg is van de bestraling die hij toen gehad heeft. Net als dat we daarom voor hem geen levensverzekering kunnen krijgen en we daardoor een duurdere hypotheek hebben dan vrienden met een vergelijkbare hypotheek en gezinssamenstelling. We worden al benadeeld genoeg zou je zeggen. Bleh.
     
  8. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.944
    113
    Vrouw
    Ik ben het met je eens, ben uit hetzelfde tijdperk.
    Er is geprobeerd om de premie inkomensafhankelijk te maken, een systeem dat ik zou toejuichen.
    Helaas was er 1 partij die geen enkel inlevingsvermogen heeft mbt mensen die wat minder geld uit te geven hebben, en is de boel teruggedraaid.
    Ik zie het, met de VVD in de regering, ook niet meer gebeuren.
    Jammer, erg jammer.
     
  9. trotsemama12

    trotsemama12 Bekend lid

    17 feb 2014
    848
    1
    0
    NULL
    Noord-Brabant
    #29 trotsemama12, 21 aug 2014
    Laatst bewerkt: 21 aug 2014
    IVF is ook geen basis behoefte in mijn ogen. Dat is het zelfde als kleding en een tv vergelijken als basis behoefte. Misschien is dit heel kort door de bocht maar ik denk dat er zo naar gekeken is en zo kijk ik er ook naar. Is het zo'n ramp om meer te betalen aan je zorgverzekering omdat je kinderen wil? Ik heb de afgelopen twee jaar ook meer betaald omdat ik zwanger was/ben en bepaalde luxe behoefte had. Sorry als ik hier dames mee op de tenen trap of pijn doe.

    edit: Wat ik hierboven met het vergelijken bedoel, ik vind het belangrijker dat bijv. de tandarts in het basispakket zit.
     
  10. Logan

    Logan Niet meer actief

    Nee inderdaad. Want ja, als je geen duizenden euro's hebt blijf je toch ongewenst kinderloos? Wat maak je je dan druk? ;)
     
  11. Logan

    Logan Niet meer actief

    Voor mooie echo's zou ik mijn spaarrekening leeggooien! Wat ik nu al betaald heb aan onderzoeken e.d. had ik een nieuwe auto voor kunnen kopen.
    Moet ik dan maar gewoon blijven klooien of zelfs kinderloos blijven?
    Ik 'gun' elke zieke zijn behandeling. Ik ben dan wel niet ziek, ik heb wel het ziekenhuis nodig!
     
  12. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik snap werkelijk niet waarom mijn berichten zo verkeerd begrepen worden. Dat het een keuze is, dat is gewoon zo... Er zijn immers ook mensen die ivf een stap te ver vinden. Daarbij zeg ik absoluut niet dat het een makkelijke keuze is. Dat maken sommige dames hier kennelijk op uit mijn woorden. Ja, ik vind best dat je hiervoor aanvullend verzekerd kan zijn. Net zoals dat ik me aanvullend moet gaan verzekeren voor een sterilisatie, gezien ik door lichamelijke klachten/zwangerschapsziekte absoluut geen kinderen meer mag krijgen.
     
  13. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ja want iedereen wil natuurlijk een kindje verliezen! :$:(
     
  14. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Ik denk dat er inderdaad meer uit het basispakket moet om de zorg betaalbaar te houden. Wel moet het dan natuurlijk mogelijk zijn je eventueel aanvullend te verzekeren zodat je alsnog kunt kiezen voor behandeling van bepaalde problemen/aandoeningen/ziektes.
     
  15. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ja, weet ik, vind het heel erg dat dit zo maar is teruggedraaid!

    Maar het is in principe best een groot probleem voor veel mensen, die dus de zorgkosten niet allemaal meer kunnen opbrengen. Mijn dochter van 4 had pas een aantal medicijnen nodig, was niet extreem veel, iets van 18 euro wat ik zelf moest betalen. Maar als je iedere keer wat nodig hebt, voor verschillende kinderen of omdat de medicijnen niet aan slaan en je moet dat er ook weer bijbetalen kan dit gewoon voor sommige mensen niet. Veel mensen lopen ook achter met premie!

    Ik vind dit zeer zorgwekkend, juist omdat ik nu toch om me heen steeds vaker mensen/kinderen zie die medische hulp nodig hebben en hier geen gebruik van maken omdat ze (de eigen bijdrage of de medicijnen) het niet kunnen bekostigen.

    En uiteindelijk krijg je toch weer dat er voor de rijkere mensen wel voldoende medische zorg is, en de armere niet!

    En dat vind ik serieus een zeer zorgwekkende en eigenlijk meer dan schandalige situatie! Bovendien zou dit nooit mogen voorkomen in een "rijk land" als Nederland.

    En zoals ik al zei verdienen de specialisten veel te veel! Want ook dat komt allemaal uit onze eigen portemonnee uiteindelijk! Daar mogen ze ook best eens op korten is mijn mening.
     
  16. ffff

    ffff Bekend lid

    9 okt 2012
    911
    545
    93
    Sjah, dat krijg je omdat we tegenwoordig veel kunnen, willen en (ethisch gezien) 'moeten' behandelen. Eén IVF-behandeling kost meer dan wat je in 6-7 jaar aan ziektekosten betaalt. Heb je 3 pogingen nodig, dan heb je 18-21 jaar van je ziektekostenverzekering 'opgebruikt'. En dan hebben we het alleen over IVF, niet over alle duizenden ziekten, sommige met heel dure behandelingen..

    Iets wat altijd mijn paradepaardje is: begin alsjeblieft niet over de salarissen van artsen. Als je wist wat ik (als arts) verdien voor 48 uur werk per week + 12 uur bereikbaarheidsdienst per week, zou je je wild schrikken van hoe weinig dat is. En dat na al die jaren studie en >50.000 euro schuld. Ik woon in een huurhuis 4 hoog in een Vogelaarwijk. Ik kan geen hypotheek krijgen want er worden tegenwoordig alleen halfjaarcontracten zonder uitzicht op verlenging uitgedeeld. Mijn auto is 11 jaar oud. Ik koop kleding bij de H&M, twee keer per jaar. Eerlijk waar, de verhalen over rijke artsen zijn écht uit het verleden. En dat voor een beroep met uitzonderlijk veel verantwoordelijkheid en risico, waarvan mensen altijd verwachten dat je voor hun nét dat kleine beetje extra doet..

    Heb het dan liever over het management in de zorg. Paar uurtjes per dag, auto van de zaak, parkeerplaatsje voor de deur, nauwelijks verantwoordelijkheid en verpest je het dan mag je met flinke som geld naar de volgende zorginstelling..
     
  17. Esvre

    Esvre Actief lid

    28 dec 2011
    252
    1
    18
    NULL
    NULL
    Maar met een aanvullende verzekering wordt het dan toch wel nog vergoed. Ik vind vooral de formulering van het artikel pijnlijk, want nee, niemand kiest ervoor om ongewild kinderloos te zijn. Maar ik heb al jaren chronische klachten waar ik ook zeker niet voor gekozen heb en waar ik ook al jaren aanvullend voor verzekerd ben. Dat is financieel gezien natuurlijk net zo vervelend en net zo goed geen bewuste keuze, maar het ligt gevoelsmatig een stuk minder gevoelig.
     
  18. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Vind het zorgwekkender wat mamabri beschrijft, dat er mensen zijn die broodnodige zorg gewoon niet meer kunnen betalen. Dat begint sterk op het Amerikaanse systeem te lijken...
     
  19. danip

    danip Niet meer actief

    Als het dan toch om keuzes gaat.

    Je gaat elke week 3 keer hardlopen? Dan hoeft jouw knieslijtage niet uit de basis.
    Je gaat op wintersport? Jouw beenbreuk betaal je zelf maar
    Je eet te veel? Ik ga niet betalen voor jouw kwalen gerelateerd aan overgewicht
    Je bent een workaholic? Je burnout is jouw probleem
    Je drinkt regelmatig? Als je leverproblemen krijgt is dat jammer maar helaas
    Je rookt? Nou zoek het dan helemaal maar uit.

    En het "grappige" is dat niemand kiest om verminderd vruchtbaar te zijn. Als je zegt dat is een keuze om dan toch ivf te doen? Ja dat zijn jouw kinderen ook geweest toch, een keuze? Dat heeft ook niet met je gezondheid te maken, en had je ook gewoon niet kunnen doen. Waarom werd jouw zwangerschap dan volledig vergoed uit het basispakket?

    Dat is toch hoe de zorgverzekering werkt? Je betaald met zijn allen voor deze dingen, waarom ivf dan ineens als eigen keuze wordt gezien en al het bovenstaande niet. Je hele zwangerschapsbegeleiding plus bevalling kun je dan toch ook als eigen keuze zien. Haal dat er uit en ineens is het dan wel vervelend.
     
  20. NiHeJa

    NiHeJa Bekend lid

    30 jun 2014
    845
    85
    28
    Ik denk dat de Nederlandse artsen eens naar hun "collega's" in de veehouderij moeten kijken.
    Als je een veearts belt voor een keizersnede; dan is drie kwartier na het telefoontje de koe weer dicht. Kalf ligt gezond en wel in het hok. Medicatie wordt alleen verstrekt op basis van kwalen. Dus niet het "slik-maar-een-paracetamolletje" verhaal. Bel je? De veearts komt; probleem wordt besproken; oplossing wordt gezocht en klaar. Bij huisarts moet je al wachten, dan moet je worden doorverwezen naar een specialist, dan een bloedonderzoekje... Valt volgens mij voldoende terug te winnen.
     

Deel Deze Pagina