TS. Maar als je wel "normaal" vruchtbaar was en dus zwanger was geweest.. Had je ook nog gerookt... Maar ik ben dus veeel beter😇 heb namelijk nooit gerookt🍰
Mee eens.. Het is ook altijd zo fijn om over een ander te oordelen.... bah. ***stokbroodje kruidenboter***
Weet je. Er zijn vanaf het moment van conceptie (en daarvoor) tot aan dat je kind 80 is, 100en manieren waarop je zijn of haar gezondheid kan schaden. Duizend soorten voeding, opvoedmethode's, keuzes die misschien niet al te goed zijn. Met een grote dosis geluk houd je kind er niets aan over en hoef je niet te leven met een schuldgevoel. Maar ook als je niet heb gerookt tijdens de zwangerschap en je kind krijgt astma, ga je bij jezelf ten rade of het toevallig niet komt door de boterham met pindakaas die je tijdens de zwangerschap graag at. Laat ik het maar niet hebben over de 1000 manieren waarop je veroordeeld kan worden . Dingen zo als roken, ik geef dat toe, zijn de overduidelijk bewezen keuzes die je kind kunnen schaden. Meeste vrouwen zijn zich er niet eens van bewust. Ik kan het weten, ik was er zeker één van. Dus in plaats van oordelen, kan je ze ook wijzen op bijvoorbeeld ZP. Waar alles goed duidelijk gemaakt wordt. Ik had tijdens mijn zwangerschap meer gehad aan mensen die mij bijv. tips gaven om te stoppen, dan wel alles naar een minimum te beperken. Maar ik zat vast tussen mensen die het bagatelliseerden of mensen die keihard veroordeelden. Kan mij herinneren dat ik naar de HA ging, met het verhaal dat ik niet wist HOE ik moest stoppen. In plaats van dat ik tips kreeg, ging ik naar huis met een vette preek op zak, in plaats van hulp. Mentaal wrak als ik was, had ik daar dus niets aan en het werkte juist averechts. Door te roken was ik bang dat mijn kindje wat mankeerde, maar door die gedachten kon ik ook juist niet stoppen. Lang leven een verslavingsgeest.
Vind het erg om te lezen dat je je eerste kindje bent verloren en dat je je bij je 2e zwangerschap zo zorgen hebt moeten maken. Je hoeft je inderdaad niet te verantwoorden hoor. En ik bedoelde het ook echt niet om jou of iemand anders aan te vallen. Voor mij is het moeilijk dat iemand met een ( al redelijk dikke ) buik zegt dat ik me er niet zo bezig mee moet houden en dat ik dan vanzelf wel zwanger word, terwijl ze nog n sigaretje aansteekt. Dat doet me gewoon pijn. En ik wil hier ook echt niet aangevallen worden en ik wil ook niemand zich verantwoordelijk laten voelen!
Je hoeft jezelf nu ook niet te verantwoorden. Snap de verontwaardiging wel! Meiden die zomaar *patsboem* zwanger raken en het ogenschijnlijk voor lief nemen en jij, die er moeite mee heeft en waarschijnlijk ook nog moeite met het stoppen op zich en het lukt niet. Probeer alleen mee te geven dat er soms meer achter zit dan je denkt. Al denk ik dat je het van je vriendinnen wel weet.
Ik begrijp wel dat het jou zeer doet, dat doet het mij ook. En toch KAN ik nu niet stoppen. Het lukt mij niet. En dan mag iedereen mij walgelijk en alles vinden, daardoor lukt het echt niet spontaan.. Het is heel vervelend voor je, maar probeer hun los te zien van jou. Jij doet wat jou het beste lijkt en hun doen dat zelf ook
Dat klopt ook. Ik wilde niet klakkeloos oordelen. Ookal leek dat misschien wel zo. Vind het erg ook voor jou Bubblez dat je gewoon niet kan stoppen en dat dat jou ook zeer doet. Omdat je waarschijnlijk ook liever had gewild dat het inderdaad spontaan ging! Ik vind die uitleg 1000x begrijpelijker dan te zeggen: ja mijn moeder deed het gewoon dus daarom ik ook Sorry voor iedereen die ik aangevallen heb met mijn topic, was niet mijn bedoeling!
Ja, maar daar heb je wel de basis! Als je van huis uit heb meegekregen dat het 'normaal' is, dan heb je grotere kans om die gewoonte op te pakken. Stom eigenlijk heh? Zelfs als volwassenen achten we alles wat mama doet of deed nog als 'goed'. Zelfs als bewezen is dat dit niet het geval is.
Ik vind het ook geen gezicht. Maar goed, ik vind dat iedere vrouw dat voor zich moet weten, ze weten zelf echt wel dat het slecht is en wat het kan aanrichten. Maar ja, ik vind rokend achter de kinderwagen lopen ook geen gezicht, maar ook dat is niet aan mij. Hoewel ik het soms nog wel mis, ben ik blij dat ik er mee gestopt ben bijna twee jaar geleden..
Ik denk, dat zodra ik positief test(jaja) ik echt kan stoppen. Dan heb ik een echte reden voor mijn gevoel En wat warboel zegt: wat je van huis uit meekrijgt lijkt altijd goed, ookal is het dar niet altijd..
Ikzelf krijg helemaal de schijt van vrouwen die niet of moeilijk zwanger kunnen worden en daardoor maar denken dat ze iedereen af mogen kraken of d'r mening, waar niemand om vraagt en die helemaal niets toevoegt aan wat dan ook, in mensen d'r gezicht gooien. Wat wil je bereiken met dit topic? Dat anderen zich net zo slecht gaan voelen als jij? Dat je door een ander af te kraken meer kans maakt op een bevruchting of dat je hierdoor je frustratie lekker bij een ander kunt leggen. Snap ook niet dat iedereen zo begripvol is, ik heb meer het idee dat je je vriendinnen deze zwangerschap niet gunt dan dat het je echt dwars zit, als je zelf zwanger was geweest had je hier niet rondgehangen en zat je nu op het zwangerschapsforum te wauwelen over je dikke enkels. OW en ik ben geheelonthouder trouwens, rook en drink al 17 jaar niet meer mocht je denken dat ik deze visie aanhang omdat ik me aangevallen voel. Nee, ik irriteer me gewoon mateloos aan het egocentrische denken hier. Bah bah...
Lekker he bij een busstation staan als je zwanger bent Oke, dat was lullig.. Ik snap wat je bedoeld maar het is iets wat mensen zelf moeten weten. Iedereen weet dat het schadelijk is.
Ik ga een topic openen: lekker hè, zeiken uit frustratie omdat een ander wel zwanger kan worden maar jij niet...
Over gefrustreerd gesproken.. Ik neem aan dat je zelf ook wel begrijp dat dit totaal niet met elkaar te vergelijken valt. Een situatie waarin je een keuze (met of zonder hulp) kan maken en iets waar je totaal niks aan kan doen... wat een achterlijke opmerking. Ik ben het trouwens met je eens hoor TS, ik kan me er ook niks bij voorstellen dat je doorrookt tijdens de zwangerschap.
En sorry dit vind ik bijna lachwekkend dat je zo reageerd. Misschien zijn t je hormonen ik weet het niet. Maar goed nogmaals heb niemand willen aanvallen met het openen van dit topic. Ookal had ik mijn woorden misschien wat voorzichtiger kunnen kiezen. Maar jij niet hoor eltigra! Jij slaat de spijker op zn kop!