Jullie kennen ongetwijfeld de website: https://www.kortingisleuk.nl/geld-terug-acties Ik heb zojuist even mona yoghurt, bolletje ontbijtkoek en liga fruitcrisp gehaald en gelijk alle gegevens ingevuld.. dat is nog eens leuk boodschappen doen
Hmmm.. ik heb net even een klein onderzoekje gedaan in mijn excel sheet van de boodschappen Het is niet helemaal representatief omdat het in dit geval gaat om de uitgaves van 16 dagen (halve maand dus).. Totaalbedrag 160 euro (10 euro per dag) Uiteindelijk zaten we iets over budget heen omdat ik wat extra voorraad heb ingeslagen zojuist Maar wat heb ik gedaan.. Ik heb eens gekeken naar hoeveel procent van mijn budget aan welk gedeelte van de boodschappen gaat en dan schrik ik toch wel erg.. Voorraad/eten (dingen als spaghetti, olie, wraps, potjes, sausjes, hagelslag etc) 11,35 % Vers fruit 13,32 % Verse groente 10,23 % Zuivel en Brood (yoghurt, melk, danoontjes, kaas, brood, boter, vla, eieren etc) 18,25 % Lekkere dingen/ luxe ( ijs, koekjes, chips, kauwgom, chocolade, traktatie werk) 10,12 % Vlees 11,20 % Drinken (vooral aanmaaklimonade) 6,11 % verzorging (paracetemol) 0,38% Totaal overbodige dingen 19,05 % Vooral het onderdeel totaal overbodig is wel echt schokkend Nu heb ik sowieso al voor 15 euro getrakteerd op mijn werk en heb ik ook voor ongeveer 15 euro aan Ben & Jerry ijs gekocht in de afgelopen 2 weken (en nee, dat is nog niet op gelukkig maar ik kan het niet weerstaan in mijn zwangerschap ) Maar toch is dit een "onderdeel" wat ik in de gaten wil houden.. Werkt wel verhelderend dit..
gisteren een paar centjes van mama gekregen zooo lief (doet ze wel vaker hoor maar nu kwam het wel even goed uit) door geld voor beetje boodschappen en ze gaf 15 euro extra dan kon ik met meisje naar de mac (danm wat is dat duur zeg ff happymeal en chickenmenu 12 euro) vandaag dus paar boodschapjes gedaan weet niet precies meer kaas 4..... grillworst 0.99 gegrild gehakt 0.55 katenspek 0.99 bolletjes 1.00 gehakt 500 gram 2.19 patat 0.85 hagelslag 0.69 bladerdeeg 0.89 2x ijsthee 0.56 bij de nieuwe groenteboer was een actie grote zak fruit voor 5.95 daarin zat een grote meloen, 4 kiwi, 4 peren, 3 bananen, 6 nectarines, 1 appel en een kg druiven. dus fruit is er ook weer volop. heb nog 8 euro over en hoef ik alleen maar (denk eind van de week een keer )melk en beleg voor te halen dinsdag gaat meisje weer naar oma tot vrijdag dan moet ik weer werken, laatste keer dat ze naar oma gaat want volgende week begint de school weer hier. het leuke is wel, heb gister gesprek op mijn werk gehad en ga woensdag met een opleiding beginnen (totaal onverwachts) als thuiswerk begeleiding (dus de mensen die thuiswerk doen bij ons bedrijf die het werk mee geven, controleren, facturen maken, orders aan nemen enz enz) dat wil dus zeggen als ik het goed doe en ik het zelf ook leuk vind ik meer zekerheid heb kwa uren dalijk. ben nu op oproepbasis en das niet altijd even fijn want je kan nergens rekening mee houden.
Alweer ff geleden dat ik hier gepost heb. Ik lees wel vaak mee hoor maar kom gewoon tijd tekort om steeds te reageren. Vandaag heerlijk gescoord op de markt. 3 mega grote rode kolen voor 1.50 ( koken met kruiden, appels etc en dan geportioneerd in de vriezer) 3 kg paprika voor 2.50 3 grote meloenen voor 3 euro Grote ananas voor 1 euro 2 kg trostomaatjes voor 2 euro 4 kg peren voor 2 euro 4 kg appels voor 2.50 1 kg perziken voor 1 euro
zoontje is weer thuis, dus ik kan me weer lekker richten op boodschappen, koken, geld etc. Ben zo blij, ik hou echt van in huis bezig zijn. Beetje rommelen, wandelen, lekker bij elkaar zijn. echt burgerlijk morgen hoef ik niet te koken, heeft schoonmoeder al voor me gedaan, zo lief. Nog wel aantal weken in het gips, maar daar redden we ons wel mee. Zelf yoghurt maken doe ik nogsteeds en gaat ook steeds beter met de MyYo.
hey hey.. ik lees hier af en toe ( stiekum ) mee maar nu is het ( tijdelijk ) ook noodzaak om op te gaan letten op de uitgaven. Ik heb een andere baan. Super leuk, maar minder uur en geen onregelmatigheidstoeslag meer. Per uur verdien ik wel iets meer en zich op meer uren en ook nog een hoger uurloon, maar eerste jaar nog niet. Dus even aanpassen.. Gisteren op een rijtje gezet wat er aan vaste lasten precies uit gaat en we overhouden aan boodschappengeld. Nu een week limiet gestelt en een ouderwets kasboekje aangemaakt in excell.. vandaag voor 60 euro weekboodschappen gehaald en zit ook nog wat voorraad bij. Behoorlijk wat zelfs.. Moet voor het weekeinde alleen nog worteltjes halen en een pak melk en ben sjalotjes vergeten.. Wat ik me afvraag.. Ik vind het handig als ik werk om die dag het avond-eten geen groente meer te hoeven snijden. Nu heb ik vandaag ( want in de aanbieding ) een behoorlijk voorraad prei geblanceerd en ingevroren per portie die ik dan bv door de pasta saus kan doen. Wilde dit ook met paprika en ui en verse tomatensaus. Champignons weet ik niet of dat werkt... ? Maar zou het uiteindelijk ook intressant zijn financieel of te veel moeite en te weinig rendement ? Wilde er een soort roerbakpakketten van maken
De zakken roerbakgroente uit de winkel kan je prima invriezen dus alles wat daar in zit ook. Dus broccoli, wortel, prei, paprika, kool, tauge, champignons, courgette etc etc. Rode ui kun je wel invriezen, gewone ui niet. Maar die blijven ook erg lang zo houdbaar. Prei hoef je niet te blancheren, die kan ook rauw de vriezer in. Zakjes roerbakgroente zijn pok niet geblancheerd. Het belangrijkste is wel dat je de groenten direct uit de vriezer in een hete pan gooit. Als je het laat ontdooien wordt het snotterig.
Oh OK.. ja dat deed ik eigenlijk eerst ook altijd gewoon, maar las ergens dat je ze beter even kon blancheren... dat doe ik dan maar haha.. Overigens staat er op die verse zakjes roerbakgroente van de AH dat ze niet ingevroren kunnen worden.. vandaar dat ik twijfelde.. dank.. zou het financieel ook beter zijn ze los in te vriezen dan de kant en klaar zakken ? Of sta ik voor niets te snijden en hakken om mijn vrije maandagmiddag ?
Ligt eraan wat je wilt. Roerbakgroenten kun je prima invriezen. een goedkoper alternatief is Prei, maar dat is minder gevarieerd in de nasi. Voor spaghettysaus vries ik gesneden paprika in, maar buiten de aanbiedingen door is het goedkoper om een aanbieding van die zakjes groenten af te wachten en dan in te slaan.
Ik doe het ook bij bijna alle groenten die ik invries hoor, even een minuut de kook erover. Bijv. Broccoli, wortelen, bloemkool, rode bieten, prei, boontjes, kool etc. Courgette en paprika vries ik wel rauw. In blokjes in, voor pastasauzen, soepen etc.
Misschien een hele stomme vraag hoor. Excuus alvast. Maar welke groente kun je rauw invriezen en welke eerst koken? Of is het heel kort koken? courgette en aubergine bijv? Prei etc
gister en vandaag paar dingetjes kunnen verkopen (gister 7 euro, vandaag 12 euro) niet veel maar kan wel weer even wat in huis halen als het nodig is. dinsdag pas geld voor de boodschappen dus nu wat extra is wel fijn. alle kleine beetjes helpen tenslotte. gister op mijn essent even het gas en electra ingevuld... werd er blij van, eind okt 190 euro terug (vorig jaar moesten we 559 bij betalen) en maand bedrage meteen 20 euro naar beneden gedaan. ga nu elke maand de stand bij houden, dat is een stuk overzichtelijker.
Zakjes roerbakgroente vries ik gewoon in en dan bevroren in de pan. Niks aan de hand. Wij eten eigenlijk nooit aardappels/groente/vlees omdat man dat niet lust dus die groentes vries ik ook niet in. Als we het eten is het bloemkool of spinazie. Iets anders lust hij niet. Spinazie doe ik dan maar een potje van. Zelf snijden is goedkoper in het seizoen als je het goedkoop op de markt kan krijgen. Anders zijn die zakjes in de aanbieding of de zakjes die in de supermarkt al in de vriezer liggen goedkoper. Enige wat volgens mijn moeder geblancheerd wordt bij haar is bloemkool en sperziebonen. De rest gaat er rauw in bij haar. Bij mij dus ook maar ik denk dat het wel verschil maakt hoe je het wilt eten.
dan ben ik toch wel een beetje benieuwd wat je wel eet, als je man geen aardappels/groente/vlees lust
Ik denk dat nijntje het heeft over de combinatie. Dus wel kip met rijst, aardappelsalade of gehakt door de pasta.
Ons menu hier; Afgelopen zondag; zelfgemaakte roti Ma; volkoren wraps met gehakt in pittige Mexicaanse saus met bonen en rauwkost Di; Friet uit de Actifry met een snack en rauwkost Woe; stamppot bio zuurkool met pittige rookworst Don; volkoren pasta ovenschotel met tonijn en groenten Vrij; 3 kleuren quinoa met gestoomde groenten mix Zat; zelfgemaakte groenten soep met zelfgebakken brood Zon; we hebben twee verjaardagen en we weten nog niet zeker of we daar blijven eten anders eten we restjes
oh ja weekmenu.. Hier ; maandag tilapiafilet / broccoli en aardappelpuree dinsdag macaroni met klein beetje gehakt en zelfgemaakte tomatensaus met groentes woensdag kip met courgette tomaten en curry-pasta met rijst donderdag eet ik tijdens een teamuitje elders en vriendlief en dochter zelfgemaakte tomatensoep uit de diepvries en een pannekoek vrijdag kliekjesdag.. maak ik pizza`s met pita-broodjes en tomatensaus en wat ik verder nog heb liggen . ( blikje ananas, paprika, champignons geraspte kaas etc.. ) en een salade met tomaten en komkommer die ik nog heb liggen zaterdag groentefrietjes uit de oven met kibbeling en worteltjes of bij mijn schoonmoeder.. zondag weet ik het nog.. ik eet dan op mijn werk in ieder geval.
Haha ik bedoel het oud hollandse gekookte piepers met snijbonen en jus zegmaar. Het enige wat hij daarvan lust is bloemkool (met een sausje anders ook niet) spinazie (wederom met sausje). Wij eten aardappel altijd 'anders'. Dus gewokt, in een ovenschotel of wat dan ook. Boerenkool bak ik bijvoorbeeld weer een paprika doorheen en een beetje sambal voor hem. Verder eet hij gelukkig wel pasta en rijst met alle mogelijke varianten. Hij eet dus wel gewoon groentes en vlees hoor, alleen niet op de klassieke hollandse manier.