bmi van 49 naar 38 en nog zie ik het niet

Discussie in 'De lounge' gestart door edelweiss, 24 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    In de afgelopen 9 maanden ben ik van bmi 49.2 naar 38.1 gegaan. Maar ik zie het totaal niet. Als ik in de spiegel kijk zie ik nog steeds die zeekoe staan. En ik krijg het er maar niet uit. Tuurlijk ik ben nog veelste zwaar maar het is een begin. Ik zou graag eens iets positiever naar mijzelf gaan kijken maar Ik zie het ECHT niet.

    Hebben jullie misschien tips?
     
  2. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Wow, wat knap zeg! En wat enorm moeilijk om het dan bij jezelf niet te kunnen zien.. Herken het wel dat ik dat moeilijk vind om in te zien (al gaat het hier om misschien een kilo of 5).

    Bij mij helpt het dan in ieder geval voor even om een oude broek of shirt erbij te pakken en die eens aan te doen. Om dan te zien hoeveel ruimer het zit. Of bijvoorbeeld mijn riem en dan het gaatje te zien wat ik altijd gebruikte en behoorlijke slijtage heeft en dan nu een gaatje verder bijvoorbeeld. Helpt niet structureel, maar wel voor even.
     
  3. Rylie

    Rylie VIP lid

    14 jun 2010
    5.757
    490
    83
    Vrouw
    Patissier
    Noord Brabant
    Wow wat knap van je. Je mag heeel trots op jezelf zijn hoor!!

    Heb je foto's die je naast elkaar kan leggen. Je zult dan het verschil wel zien.
    Wat je nu in de spiegel ziet is langzaam aangegaan. En merk je het zelf minder snel.
    Of pak is een broek die je op je zwaarst aan had. Het verschil ga je zeker merken!
    Je bent super goed bezig!!
     
  4. A1988

    A1988 Fanatiek lid

    8 okt 2012
    1.133
    0
    0
    Twente
    Ik ken het probleem..Toen ik 50 kilo was afgevallen (was ja....) zag ik het ook niet. Toen ik later met een hoger gewicht weer terugkeek op die -50 was ik geschrokken van hoe mager ik was. It's all in your mind.. mooi k*t is dat he?
     
  5. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Wow meid je bent echt op de goeie weg! En dit is een heel normaal problem. Het is bij zeer groot gewichtsverlies echt wel verstandig om hier enige vorm van bijstand in te vinden. Professionele hulp en dan bedoel ik niet de dietist maar een psycholoog. Wennen aan je nieuwe lijf.

    En realiseer je dat hoewel nog altijd echt te zwaar, je gezondheidsrisico al extreem gedaald is!! En wat er allemaal aan de binnenkant van je lijf gebeurt is gigantisch!!

    Geweldig, een groot compliment en ga door!
     
  6. Tibo

    Tibo Fanatiek lid

    15 feb 2012
    2.543
    0
    36
    Super knap!

    Ik heb 3 jaar gelden t zelfde gehad, in hele korte tijd, op een verkeerde manier te snel 11 kilo kwijt geraakt, en ik zag t zelf maar niet.. Gestopt met de shakes en weer gewoon gaan eten en binnen notie zat het er weer aan... Zo sonde.. Als ik nu foto's zie, zie je t zo duidelijk!

    Misschien helpt dat? Vergelijken met foto's? Of met kleding die nu veel te groot is?
     
  7. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Wat een resultaat, goed bezig!!

    Ik herken het wel overigens. Ben 25 kilo kwijt en ik zie het in de spiegel ook niet. Krijg veel complimenten, daar doe ik het op. ;) Verder helpt het inderdaad wel oude kleding aan te doen of voor te houden, dát verschil houdt me er wel bij. Denk dat het ook mede veroorzaakt wordt doordat ik er nog niet ben qua afvallen en mijn kleding het allemaal net niet is. Sluit niet mooi aan etc. en dat staat nu eenmaal ook niet mooi. Maar goed, blijf aan het kopen, dus doe het wanneer echt nodig, kan ik weer anderhalve maand vooruit. Ik probeer maar vooruit te kijken, wanneer streefgewicht behaald, ga ik los qua winkelen en dan hoop ik het ook goed in de spiegel te zien.
     
  8. Bollen

    Bollen Fanatiek lid

    22 jul 2013
    1.422
    7
    38
    NULL
    NULL
    Jij mag écht wel ontzettend trots al op jezelf zijn hoor!! Je bent hartstikke goed bezig. Beloon jezelf ervoor, je bent misschien nog niet waar je uiteindelijk wil komen, maar je hebt wel al een hoop bereikt! Stel kleine doelen zodat het belonen makkelijker wordt.
     
  9. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Super kanp

    Maar echt...doorgaan doorgaan doorgaan...

    Ook al duurt het een jaar... uiteindelijk kom je op je gewicht die je wilt...echt.
     
  10. lillyenco

    lillyenco Fanatiek lid

    5 okt 2009
    4.080
    0
    36
    forumverslaafde
    Onder de zon
    enof ik het zie!
    Heb je laatst op de verjaardag van een van je kleintjes gezien en mijn god meid wat ben je afgevallen!
    Ik weet zeker dat je het zal merken aan je kleding.. kan niet anders!
     
  11. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Ik heb een oud t-shirt bewaard. Als ik me nu net zo dik voel als toen, doe ik dat t-shirt even aan. En dan zie je het verschil toch wel. :) Ik ben in 2010-2011 27 kg afgevallen. Succes!
     
  12. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Misschien is het gewicht bekijken dat je kwijt bent.
    En dan in de supermarkt es zoveel pakjes boter aan gewicht kopen als je kwijt bent.

    Als je bijvoorbeeld 20 kilo kwijt bent, zijn dat wel effe zo'n 40 pakjes boter van een halve kilo!!!

    En inderdaad, misschien ook een paar oude kleren erbij nemen.


    Proficiat in iedere geval :)!!!


    (en ben stiekem wel een beetje jaloers, want mij lukt het echt niet :))
     
  13. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Om de x aantal weken een foto van jezelf maken en opmeten?
     
  14. medj1983

    medj1983 Fanatiek lid

    12 jun 2012
    3.201
    509
    113
    Wat ontzettend knap van je, respect!
     
  15. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Wat super knap en goed van je!
    Ik herken het probleem wel.
    Ik ben van bmi van 45.6 naar 26.7 te gaan.
    Ik moet nog een kleine 7 kilo om eindelijk in een gezond bmi te komen. Maar ik word niet goed van dat ontevreden gevoel.

    Ik zie wel dat ik gewicht kwijt ben, in de spiegel en aan mijn kleding te merken. Maar ik zie niet dat ik zoveel kwijt ben als ik kwijt ben. Ik had verwacht meer tevreden te zijn en me meer bewust van het resultaat. Maar nope, van binnen zit het nog echt niet goed. Ben heel kritisch en meer onzeker geworden dan dat ik was.
     
  16. biancs

    biancs Fanatiek lid

    12 dec 2011
    1.197
    0
    0
    Het besef van niet meer dik-zijn is er bij mij na -60kg nog niet. Maar ik zie het wel als ik oude fotos terugkijk, ik merk het wel als ik aan het sporten ben (dit kon ik echt niet meer). Anderen zien het wel. Maar het is vaak het probleem met dat het tussen de oren die kg's blijven hangen. Ik zeg: ga shoppen met iemand kijk daarna nog eens goed en laat leuke foto's maken. Echt meer tips heb ik niet echt.

    Ik ben nog onzekerder geworden, omdat ik bang ben weer aan te komen. Juist met 130kg had ik een mega muur opgebouwd, die is afgebrokkeld met het afvallen.
     
  17. Cathelijne1986

    Cathelijne1986 Niet meer actief

    Ja herkenbaar. Mijn BMI is van 43 naar 35 gegaan en ik val nog steeds goed af. Ik zie het bijna niet, maar mijn psych zegt dat het 1-2 jaar duurt voor je het wél ziet. Sporten helpt goed om je nieuwe lijf te "voelen" zegt ze ook.
    Het is dus normaal, schijnt.
     
  18. SportySteenbok

    SportySteenbok Bekend lid

    14 mrt 2012
    915
    1
    16
    Utrecht (provincie)
    Wat goed gedaan! Top, zeg!

    Ik herken je verhaal wel. Ik ben in het verleden 24 kg afgevallen.
    Je zelfbeeld veranderd niet zo snel als je lichaam kan veranderen. Dit duurt veel langer. Andersom werkt dat neet zo, daarom hebben mensen het in het begin vaak niet door als ze zijn aangekomen. Er zijn op internet wel interessante artikelen over te vinden.
    Wat ik voornamelijk wil zeggen is, dat het heel normaal is dat je dit ervaart. Zo snel past je zelfbeeld zich niet aan, dit heeft meer tijd nodig. Komt goed dus.
    En om het voor jezelf makkelijker te maken inderdaad een voor-foto of een kledingstuk in de grootste maat die je had.
     
  19. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    15 sep 2008
    15.693
    1
    0
    Meid, je bent super bezig! Als je ziet van waar je komt, chapeau hoor!

    Zou ook een voor en na foto bekijken, je zal het verschil echt wel opmerken hoor.
     
  20. johana79

    johana79 Fanatiek lid

    22 aug 2006
    4.311
    0
    36
    beslismedewerker
    overijssel
    Hier ook herkenbaar, ik ben ook 2010/2011 35kg afgevallen, als ik nu terugkijk zie je het echt hartstikke goed. maar je hoofd gaat idd wat langzamer. Ik voelde me in die tijd gewoon nog steeds te zwaar. Ik ging ook altijd winkelen en dan standaard op zoek naar maatje XL of 46 maar dat was allang niet meer nodig. Pas als je terug gaat kijken, mensen complimenten maken, maar vooral je jezelf ook beter gaat voelen dan zakt het gevoel van he ik ben afgevallen....maar heus het komt.

    In ieder geval, ben je super goed bezig. ik vind het echt knap van je hoor! Doorzetten :-D
     

Deel Deze Pagina