Babyangel Hoe gaat dat bij jou nu dan? Ik zie dat je overtijd loopt, maar het moet wel met een ks? Laten ze het erop aankomen? Toi toi met de laatste uren/dagen!
Nijntje Mijn zoon is in december '12 met ruim 35 wkn geboren. Eerder een spoed ks ivm dwarsligger. Ik moest onder narcose. Wat precies de oorzaak is geweest weten ze niet, maar hij heeft véél problemen met zijn longetjes gehad de eerste week. Ik denk dat als ze erop voorbereid zijn, ze een Joop kunnen ondervangen. J was voor zijn termijn groot en op gewicht en erts dus in het begin overschat. Ze willen overigens deze keer narcose zien te voorkomen, omdat dit ook negatief effect kan hebben op de fitheid van je kindje. En juist die eerste ademteug schijnt zo belangrijk te zijn voor het ontplooien van de longen.
Dat kan goed van de narcose geweest zijn denk ik. Bij onze eerste was het ook spoed maar durfden ze geen narcose te geven omdat dit direct bij dochter zou komen en ze dat niet zou overleven. Zo werd het ons verteld. Ze zou dan ook suf worden en de ademhaling zou niet goed gaan. Dus zou goed kunnen dan. Ik vind het toch wel spannend hoor. Je weet niet waar je goed aan doet. Die bloedarmoede gaat er komen als ze lang wachten dus je hebt het gevoel op een tijdbom te zitten. Krijg woensdag sowieso longrijpingsprikken.
Dat is wel super zeg, dat ze longrijping geven, alleen is dat niet wat laat? Kan me voorstellen dat je opgelucht adem haalt als ze veilig ter wereld zijn!
Geen idee of dat laat is. Op internet staat dat ze na 24 uur tot 7 dagen optimaal werken. Als de moeder dan nog niet bevallen is dat je ze dan weer opnieuw moet krijgen. Als ze voor de ks van 2 september gaan zitten de prikken er 6 dagen in.
Ik heb er toevallig (had even een paniekage ) om gevraagd vorige week, maar ze zeiden toen dat je die beste voor de 34e weken kon geven. En omdat jouw situatie al een poosje duidelijk is vroeg ik me af waarom ze die niet eerder hebben gegeven. Misschien zijn er ook wel nadelen aan hoor, blijft dan toch afwegen; ook voor de gyn? Maar goed, erin is erin! En al helpt het maar een beetje, alles is welkom, nietwaar! Jij dus 2 sept ks, aftellen!
Of de 9e september. Ze zijn het niet helemaal met elkaar eens. Ene kinderarts zegt wachten tot 37 weken andere zegt is teveel risico halen met 36 weken. Wij willen zelf graag de 2e september. Ga het eens vragen van die prikken.
Lees steeds wel mee maar zal ook weer eens reageren... Ik weet nog niet wanneer of hoe of wat, wat ik nu steeds hoor dat hij met 37 gehaald kan worden of toch later dus weer nog niet zo veel. Met de 32 weken heb ik een afspraak met de gynaecoloog dus dan zal er hopelijk wel meer uitgelegd gaan worden. Is de eerste keer dat ik een geplande ks krijg aangezien van de eerste spoed werd uiteindelijk.
Ohja, dat schreef je al Handig die wisselende adviezen, wat moet je dan he? Houden ze trouwens andere termijnen aan met twee?
Hoi Char, hier ook inderdaad. Ze hebben ook steeds die 37 weken grens genoemd, maar puntje bij paaltje willen ze zo lang mogelijk wachten. Sta nu gepland met 38w4d Ergens ook wel goed. Als beeb het goed heeft bij je dan is de baarmoeder de beste couveuse
Dab heb je nog geluk met 38 plus 4.. Ik ben vandaag 38 en 2 en heb al 3 dagen lichte weeen die niet doorzetten.. Maar ik moet exht wachten tot de geplande ks.. En die is ergens volgende week ( datum wil ik niet zeggen) maar sowieso dus na 39 weken en 3 dagen..
Klopt dat is dan zeker het beste, mijn oudste zoontje kondigde zich zelf met 39 weken aan en begreep dat ze daar ook rekening mee houden en omdat deze knul weer een flinke is (zeggen ze nu al) net als z'n broer. Maar voor jou is het al bijna zo ver!
Zo.. Net thuis na een lange ochtend zkh. Heb de hele rattaplan gehad. Controle, ctg, opname en anesthesie. Ik ben er klaar voor. De 5e bellen voor exacte tijd, maar ivm Gentle sectio zes of zeven uur in the morning aanwezig zijn.
Opzich wel fijn toch dat je er al vroeg moet zijn? Alleen is het wel te hopen dat je dan snel aan de beurt bent.