Onze oudste had kea tot circa 1 jaar en daar hebben we deze 'problemen' dus nooit mee gehad. Onze jongste heeft nu kea, hij krijgt buikkrampen, diarree met flinke luieruitslag en soms spugen. Voor een heel groot deel is het gewoon simpel etiketten lezen en weten waar wat in zit. En een beetje aanpassing voor ons en (helaas ook) onze oudste zoon. Gezien de leeftijd wil de jongste alles wat de oudste krijgt en dat gaat niet. Maar hoe doen jullie het met producten waarop staat; "Gemaakt in een fabriek/bakker waar ook koemelk wordt verwerkt" Of "Kan sporen van koemelk bevatten" Geven jullie het helemaal niet of bijvoorbeeld de eerste wel en de tweede niet? En hebben jullie nog gezonde tips wat ik makkelijk mee kan geven voor het kdv voor op brood? Ik zorg zelf voor de producten die hij mag, anders gaat het fout.
Voor zover ik weet kan dat altijd. Behalve natuurlijk bij iemand met notenallergie. KEA wel. Hier soja en melk, behoorlijk.. Maar nooit last van de sporen gehad! Gelukkig niet!
Enne, over meegeven. Ik heb bijv. jam, kleine leverpasteitjes van kips, bepaalde kipfilet kan ook, pindakaas, fruit, ei, tomaat, maar wat je hiervan gezond vind mag je zelf weten ;( daar verschillen de meningen over. Ik ben niet zo moeilijk met normaal beleg.
Nee, daar let ik niet op. Maar dochter reageert tegenwoordig alleen nog op grote hoeveelheden, niet meer op die kleine dingen. Hesp, kip, filet de saxe en dat soort dingen zijn wel veilig. Eieren geef ik ook vaak. Maar ik moet niets meegeven naar de opvang gelukkig, ze eet daar warm. En thuis eet ze dan dus iets van bovenstaande, of groenten of soep.
Jam hebben we, kleine kips leverworst ook, pindakaas en appelstroop ook. Ei eet meneer niet, niet gebakken en niet gekookt. Ergens doorheen wel tomaat vind hij tot nu toe ook niet echt lekker. Thuis doen we 's ochtends gezond beleg en tussen de middag vrij. Op het kinderdagverblijf doen ze tussen de middag eerste boterham gezond en erna vrije keus. Leverworst gaat mee naar het kinderdagverblijf en ik wil niet dat hij dat dus 7 dagen per week eet. (Lijkt me niet verstandig) Dank je voor je antwoord. Fijn om te horen dat sporen wel mogelijk is, dan is er een hoop meer mogelijk.
@ shakes. Hij reageerde eerder alleen op grote hoeveelheden, maar het lijkr nu verergert te zijn. Ook is gebleken dat ze het kdv minder over weten dan dat ik dacht. Om deze reden wil ik naar alles vrij gaan. Met de hoop dat het een intollerantie is en hij er dus overheen groeit.
Mijn dochter zit nog niet in die leeftijd dus of je ook dat moet vermijden weet ik niet, ligt denk aan de ernst van de allergie ook. Daarnaast in het dagelijkse leven komen denk ik genoeg koemelkeiwitsporen voor helaas. Bedacht mij laatst bijvoorbeeld in sommige soorten handzeep. Zelf dacht ik aan avocado als gezond broodbeleg? Is alleen niet makkelijk mee te geven misschien? En niet echt goedkoop. Zelf wil ik mijn dochter dat regelmatig geven, ook als broodbeleg. Notenpasta's of tahin? Of bakje maken met stukjes groente? Of misschien vind hij banaan op brood lekker? En hummus is ook ontzettend lekker en gezond! Zowiezo zijn veel groenteprutjes lekker op brood vind ik Tartex is meen ik veganistisch dus ook koemelkvrij. Ajvar vinden veel mensen ook lekker. In dingen zoals stroop en jam zit natuurlijk veel suiker, net als kokosbrood en weet niet of daar koemelk in zit. Er is ook pure chocopasta. Maar dat zijn geen gezonde opties Zelf weet ik nog niet hoe ik dat later ga doen in huis, of niks met koemelk halen en alleen melkkuipjes voor bezoek, wat natuurlijk het veiligst is en het makkelijkst maar aan de andere kant ben ik een beetje bang dat ze dan juist aanleert dat ze hetzelfde kan eten als de meeste anderen en dan er van uit gaat dat ze iets gewoon kan eten later. Maar hele tijd zeggen nee dit mag je niet hebben want daar word je ziek van is natuurlijk niet leuk voor haar. En in mijn familie en ook bij mij komen veel allergieën voor dus het blijft vast niet bij alleen kea. PS. is er een verschil tussen koemelk allergie en koemelkeiwitallergie? Of is het verschil dat sommige kinderen wel verknipt eiwit verdragen en anderen helemaal niks?
Kokosbrood een optie? @Cheryl, ik heb het gros van de dingen melk- en soja vrij maar wel dingen als beleg, koekejs ed voor ons en de oudste. ik zeg dan wel: Die mag jij niet, krijg je pijn in je buik. Niet dat ze het snapt, maar ze zeurt echt haast nooit. n dan geef ik gewoon iets vervangends, ik ben van mening dat ze het moeten leren. Grote kindjes mogen ook weleens iets niet hebben, al is de reden dan anders
Ja precies, daar neig ik ook naar. Ze moet het toch leren en op deze manier zal ze niet beter weten. Hoop echt dat ze niet allergisch wordt voor soja ook, lijkt mij echt ontzettend lastig eerlijk gezegd.
Volgens de artsen heeft hij geen kea. Bij kea hoort, volgens hen, altijd 2 van de 3 symptomen (huid-, luchtweg- en darmklachten) ookal had onze oudste bewezen kea met 1 symptoom (andere arts, ander ziekenhuis, andere provincie). Echter een dreumes die zonder koemelk 2 tot 3 poepluiers heeft van half stevig tot stevig zonder luier uitslag naar een dreumes die met wat koemelk (lees 2 pannenkoeken gemaakt van koemelk) naar 8 tot 10 waterachtige diarree luiers met luieruitslag gaat (uiteraard al eerder meerdere malen uitgeprobeerd met hetzelfde resultaat, pannenkoeken met rijstemelk geven dit niet), dat is voor mij toch wel kea. Overigens is de luieruitslag niet zoals ik hen eerder kende bij mijn oudste als baby/dreames. Eerste poepluier alles rood en schraal + krijsen van de pijn, 2e luier zijn billen onder de blaren, 3e luier alle blaren open tot bloedens aan toe. En dan volgen er die dag nog zo'n 5 luiers. Dus ik luister liever naar ervaringsdeskundige (anders had ik misschien hetzelfde gezegd!)
@ Cheryl, dank je voor de tips. Ik zal binnenkort eens kijken wat hij allemaal lekker vindt! Mensen zeggen vaak koemelkallergie, alleen daarmee zeg je eigenlijk dat je allergisch bent voor alles wat er in koemelk zit. Het merendeel van de kinderen (of alle?) zijn allergisch voor het koemelkeiwit. Dus vandaar dat ik ook kea zeg, koemelkeiwitallergie. Verknipte eiwitten houden het lichaam voor de gek. Die kindjes hebben gewoon kea, maar zien de verknipte eiwitten niet als eiwit. Volgens mij zitten verknipte eiwitten alleen in flesvoeding. @ 2jees. Je hebt eigenlijk wel gelijk, maar vind het zelf wel lastig en vervelend om tegen de jongste te zeggen 'jij mag dit niet terwijl je broer het wel mag'. Vooral omdat de meeste dingen eerder wel mochten Daarom ben ik nu van de meeste dingen aan het zoeken naar de koemelk vrije variant En naar andere tips.
Cheryl, ach je went er aan. Mij lijkt gluten weer enorm lastig Zelf met BV ook 8 maand ofzo dat 'dieet' gedaan. Niet leuk, maar wel te doen hoor. (Miste alleen de kaas op brood, soms de slagroom haha en o ja, ei want dat at ik ook niet.
Misschien kan je dat ook andersom doen? Iets halen wat de jongste lekker vindt en dan zeggen dit is speciaal voor hem? Dat ze beiden speciaal iets voor zichzelf hebben. Al werkt dat niet altijd natuurlijk. Graag gedaan, zal het laten weten als me meer invalt. En meerdere artsen zeiden dat? Andere arts, ander ziekenhuis is tot daar aan toe maar andere provincie is wat lastig om naar die arts te gaan natuurlijk. Wel erg dat ze dat niet serieus nemen zeg. Heb je dan borstvoeding gegeven want je zult dan ook geen machtiging gehad hebben voor bijvoorbeeld Neocate en dat is gewoon zonder onbetaalbaar Want zonder borstvoeding heb je dan gewoon een groot probleem als de artsen het niet serieus nemen. Op deze leeftijd is dat gelukkig al makkelijker en kan je zelf ook veel uitproberen. Weet zelf uit ervaring dat er gelukkig nog artsen zijn die het eerder serieus nemen. Op internet kan je ook meerdere recepten vinden voor kaas op basis van cashewnoten en er is ook veganistische kaas te koop en alles wat veganistisch is daar zit geen koemelk in. Oke, er zit wel meer niet in maar of dat uit maakt? Maar zelf geen ervaring met beide soorten kaas. Hummus is trouwens wel het lekkerst als het vers is, en kant en klaar smaakt alle merken anders, en die uit blik vond ik erg droog maar dat valt op te lossen met beetje extra olijfolie bijvoorbeeld. Tapenade is mss ook nog een idee, denk ook door de pasta ipv pesto. Pfff, krijg honger zeg. Ben trouwens vegetariër als dat nog niet opgevallen was maar iets met vis een idee nog?
Ja gluten lijkt mij ook enorm lastig! Staat samen met soja op 1, was die alleen ff vergeten. Dus hopelijk die beide allergieën niet hier
@ 2jees, dat was met de oudste inderdaad ook, gevoelsmatig is dit lastiger. Vanaf 3 maanden wisten we het. @ cheryl En het probleem is dat de jongste voornamelijk heeft van 'wat jij hebt moet ik ook' en de oudste heeft of dat zelfde of 'ik wil niet wat jij hebt' En ik moet heel eerlijk zeggen dat ik geen zin heb in onnodige krijs en schreeuw partijen met driftbuien. En kwa artsen. Tja ik had mijn twijfels al vrij snel, maar koemelk komt bijna nooit voor vertelde men mij. Als ik dan aangaf dat zijn broer het had en hij dus 60% kans erop had wuifde men mij weg. Ha wou er helemaal niet aan dat er iets was, ka vond alleen reflux waarschijnlijk en kreeg daar ranithadine voor. Dat hielp wel iets, maar niet volledig kwa huilen. Toen ik aangaf nexium te willen (kreeg de oudste ook) kreeg ik te horen dat het echt niet beter zou helpen dan de ranitidine. Doorgezet en uiteindelijk gekregen. Dat zorgde ervoor dat de refluxklachten verdwenen. De allergie ging een beetje op en af, leek wel. Niet zo heftig als de oudste, dus omdat meerdere artsen zeiden dat het niet zo was luisterde ik hier naar. Toch bleef het knagen. Uiteindelijk escaleerde de kea rond zijn eerste verjaardag en ben ik soya gaan geven. Het is niet de meest ideale oplossing, maar het werkt wel. Ik geef wel speciale dreumes soya voor aanvulling in vitamines. Ineens ging hij ook in gewicht groeien, van -2 naar gemiddeld. Ik gaf vanaf het begin fv, dus ja dan ben je afhankelijk van artsen. Hier hebben de artsen echt meer het idee dat kea nauwelijks voorkomt en dat ze aan alle symptomen moeten voldoen. En om 2,5 uur enkele reis te doen voor een andere ka... Helaas hebben wij met beide jongens nog een (andere) ervaring kwa niet serieus genomen te worden door artsen. Beide met mogelijk zwaar ernstige gevolgen... En bij de oudste sowieso blijvende 'schade', die wellicht minstens vervelend kan zijn. En in beide gevallen uiteindelijk wel de juiste artsen mogen tegenkomen Ach we redden ons hier wel mee en daarom is zo'n forum zo fijn. Even andere ideeen en ervaringen. Bij de ah hebben ze sowieso 'verse' hummus, die smaakt goed aldus mijn man. Dus dat is idd makkelijk te proberen en ook je andere tips neem ik mee, super! Kan je zelf niet tegen koemelk? Ik ben echt super blij met alle tips!
Zo dat is niet mis Averlach!! Hier werd ik ook niet echt serieus genomen door de HA, nou ja, ze had er geen verstand van. Schreef toen wel een machtiging voor Neocate maar dat pikte de apotheek niet zomaar.. Naar de KA wilde ik niet meer, ze was inmiddels 11 maanden en ik wilde stoppen met BV. Maar goed, toen zelf een paar keer Pepti gekocht en daarna gewoon gestopt met zuivel. Dietiste dacht ook dat ik geen gelijk had. En echt al zo vaa geprobeerd en inmiddels wist ik precies wat wel en niet kon, gewoon niet geloven he. Op hun advies een paar soorten KV geprobeerd waar ze nog steeds op reageerde, ik moest zélf Neocate ter sprake brengen, maar volgens haar 'moest ik dat niet willen'... Wát?? Sprakeloos, wat een stom antwoord. Ben er nog kwaad om, me zo lang aan het lijntje gehouden.. Ik ben niet zo gebekt maar mn man zei tegen haar: 'Je gelooft het gewoon niet van die allergie.' Dat ontkende ze, ze zei dat ze zocht naar een (andere) oorzaak in de darmpjes. Duh....
Nee, dat klopt. Ik moet ook heel eerlijk zeggen dat mijn vertrouwen in artsen een flinke deuk heeft opgelopen. En dat is al begonnen in 2003 toen mijn moeder overleed. De zorg in nl kan minstens 100x beter. Helaas heb je ze vaak genoeg nodig en stellen ze ook juiste diagnoses, maar soms.... Jij hebt ook een lekker verhaal! Pff. Geef je nu nog steeds pepti?
Erg dat ze zoiets niet serieus nemen! Hier kwam de ka gelukkig zelf met kea, kreeg gelijk een machtiging voor Neocate om te proberen, en ze knapte binnen 24 uur al op. De provocatietest heeft ze nog niet gehad, die moest een paar maanden wachten tot alles tot rust gekomen was, die test is volgende maand ongeveer. Helaas knapt de reflux totaal niet op, vorige week overgestapt op pure jbpm, is nog afwachten want soms gaat het bij het wisselen tijdelijk beter. Maar ze spuugt nog. En ze heeft 2 maal daags Nexium maar dat helpt alleen tegen de pijn toch? Dat gaat gelukkig veeeel beter Fijn dat de soja helpt! Ja misschien niet ideaal maar je moet iets geven, gelukkig wordt dat stukje met de tijd wel beter. Maar erg dat ze niet gewoon ff verder kijken, Gaat nu wel goed met jullie zoontjes op die schade na? Zeker fijn idd zo'n forum, dan kan er ff meegedacht worden of misschien dat er tips uit ervaring zijn. Nee, zelf verdraag ik wel koemelk, alleen ben er geen fan van Ik vind koemelk voor kalfjes. Ben ook zo'n 7 jaar veganist geweest, soms gebruik ik nu wel iets van koemelk maar niet vaak en niet veel. Drink veel liever sojadrink en heb ook liever sojayoghurt. Maar dus zelf wel veel ervaring met koemelkvrij eten. Wat erg handig is ook met mijn dochter nu mocht ze er niet overheen groeien.