Huilen bij haren uitspoelen

Discussion in 'Peuter en kleuter' started by spaartje63, Aug 30, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. spaartje63

    Jul 28, 2013
    18
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Iedereen,

    mijn oudste zoon is 2,5 en doet sinds enkele maanden moeilijk over het wassen...zijn lijf, gezicht...alles kan je wassen tot we aan zijn haren beginnen, we maken het nat (of met een washandje of met een bekertje) en dan zepen we het in (tot hier toe gaat het min of meer goed) maar het uitspoelen is altijd gebrul...terwijl dat als je met water speelt en hij water in zijn gezicht krijgt hij altijd moet lachen, in het zwembad huilt hij ook niet als er water in zijn gezicht komt en we gebruiken zeep die niet prikt in de ogen...


    Iemand tips om dit aan te pakken en dat bad momenten weer aangenaam te maken??
     
  2. Lieverd2012

    Lieverd2012 Niet meer actief

    Bij mijn dochter helpt het als ze zelf de douchekop mag vasthouden (samen met mij uiteraard). En ik heb Hello Kitty zeep gekocht, waarmee ze zichzelf mag inzepen. Dat helpt wel, maar haren wassen is dan nog niet helemaal haar ding.
     
  3. DeBJjJ

    DeBJjJ Fanatiek lid

    May 13, 2012
    1,050
    0
    0
    thuismoeder/Post
    oldenzaal
    getest of het prikt?
     
  4. Theepot

    Theepot Fanatiek lid

    Mar 21, 2010
    1,447
    0
    36
    Zuid Holland
    Hier mag ze een droog washandje, dubbel gevouwen voor haar ogen doen. Dat gaat al jaren goed.
     
  5. Kache

    Kache VIP lid

    Jan 11, 2012
    6,257
    1,165
    113
    Hoe spoel je het uit?
    Mijn oudste en middelste vonden beiden de douchekop op hun hoofd erg vervelend. Met een klein (speelgoed)-emmertje uitspoelen ging een stuk beter.

    Maar haren wassen is heel lang een issue gebleven.;) Ik was op een gegeven moment zover dat ik zoiets van: dan huil je maar even, maar het moet toch. Denk dat leeftijd ook echt meespeelt. Mijn kinderen zijn 'er overheen gegroeid' ;). Is nu echt geen probleem meer.
     
  6. Ligero

    Ligero VIP lid

    Aug 1, 2011
    6,823
    1,533
    113
    Washandje op de ogen deed ik vroeger zelf altijd want had er ook zo'n hekel aan en met washandje ging t goed.
     
  7. Kabouter Klus

    Kabouter Klus Fanatiek lid

    Nov 6, 2006
    2,657
    0
    0
    Noord-Brabant
    Ik lees even mee, hier hetzelfde drama ;)
     
  8. kiki1986

    kiki1986 Bekend lid

    Mar 27, 2011
    629
    1
    16
    omg. rotterdam
    Hier washandje op de ogen
     
  9. Ona

    Ona Fanatiek lid

    May 8, 2011
    1,469
    1
    36
    Heel herkenbaar. Doet ze hier al enige tijd. Wij hebben een beetje een rare manier gevonden maar het werkt. We laten haar dan spelen met een goedkope fles douchegel. Ze vindt het superinteressant om die open en dicht te maken en ermee te spuiten (kost dus wel zeep). Het is dan heel gemakkelijk om de shampoo uit haar haar te spoelen. Tsja, whatever works. :D
     
  10. vedagenevieve

    vedagenevieve Niet meer actief

    Misschien een heel stom idee maar zou een zwembril een idee zijn? :D
     
  11. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Herkenbaar, maar ik was de haren van mn zoon bijna nooit, ze zijn halflang en ik doe er niets in, ik spoel ze met wat water uit zn badje uit. Enkel als hij ziek geweest is ( spugen ) of op het strand ofzo dan wassen we ze en dat is idd huilen. Maar mijn tip is dus; denk eens na waarom je de haren wast, omdat dit 'hoort' of omdat het echt nodig is? Mijn dochter heeft langer haar met flinke krullen, die was ik pas eens in de week a 2 weken sinds ik spul in dr haar smeer, de andere keren spoelt ze haar haar gewoon nat onder de douche.

    Wat bij mn dochter goed werkt, maar daar is mn zoon met 2 nog te jong voor, is zeggen kijk eens goed omhoog, zie je de lampjes, kijk eens naar mama's haren, en dan als ze omhoog kijkt de haren spoelen.
     
  12. Taliada

    Taliada Actief lid

    May 29, 2012
    366
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik besteed er niet teveel aandacht aan. Het is even huilen en is zo weer over. Als hij wil mag hij het zelf doen met de douchekop maar dat duurt me meestal te lang. Moet dan steeds zeggen nog even over je haartjes. Als ik het doe dan zeg ik duurt maar 5/10 tellen en tel ondertussen ook.
    Was zijn haar ook maar Max 1 keer per week met shampoo.
     
  13. Ona

    Ona Fanatiek lid

    May 8, 2011
    1,469
    1
    36
    Ja klopt zo doe ik het ook. Mijn dochter heeft ook krullend haar maar nog niet echt lang. Ik heb zelf een enorme bos met droog krullend haar en dat was ik ook maar 1 keer in de week. Ik bedoel dus eigenlijk 'als ik het haar was van m'n dochter' dan gebruiken we de extra douchegelfles om haar af te leiden. ;)
     
  14. amber23

    amber23 Fanatiek lid

    Mar 7, 2011
    1,239
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik lees even mee het is hier ook een drama. Bij ons zoontje doen we het altijd met zijn 2 en. Want wij wassen hem nog in zijn badje. Het haar nat maken en inzepen is geen probleem. Maar tijdens het uitspoelen springt hij over eind en dat vindt ik in een glad badje gevaarlijk. Dus de 1 houdt hem nou vast en de andere probeert het uit te spoelen. Hopelijk heeft iemand hier een paar tips dat het veel makkelijker gaat
     
  15. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,771
    18,916
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ik ben toch gewoon blijven oefenen met goed naar boven kijken (voelt voor die kids tegenstrijdig, ze duiken weg maar krijgen dan juist veel meer water in hun gezicht) washandje voor de ogen en afspreken dat ik tot 10 tel, dan weet hij wanneer het klaar is.
    Onze zoon heeft er nog steeds een hekel aan, maar het is wel te doen.
     
  16. G89

    G89 VIP lid

    Sep 18, 2008
    10,058
    1,290
    113
    Nederland
    Hier is het ook drama maar ik wil minimaal 1x per week zijn haren wassen. Hij sopt ze zelf in met shampoo, maar dan begint de drama.

    Douchekop, bekertje, washandje, lege fles. Alles geprobeerd hij schreeuwd alles bij elkaar, dus ik spoel het snel uit met een beker of douchekop. Ik heb er vroeger ook jaren last van gehad, arme (stief) moeder:D
     
  17. MamalovesJ

    MamalovesJ Fanatiek lid

    Aug 4, 2012
    2,044
    0
    0
    Hier ook dat probleem,

    Echt een drama als ik me dochter haar haren aan het uitspoelen ben, ze begint echt alles bij elkaar te gillen, Doe vaak een washandje voor haar gezicht, maar die trekt ze dan al meteen weg.
    Ik gebruik zwitsal shampoo anti prik, maar dan nog vind ze het verschrikkelijk! Helaas heb ik er zelf ook geen tips voor,
     
  18. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Maar waarom willen jullie dan allemaal zo graag haren wassen? Een peuter krijgt toch amper vieze haartjes? Perse eens per week willen wassen enz, ik snap nooit zo goed waarom dat moet?
     
  19. aardbei1707

    aardbei1707 Fanatiek lid

    Aug 20, 2012
    4,244
    681
    113
    Hier ook een drama met uitspoelen, heb er een hekel aan maar ja t moet af en toe... ik probeer altijd dat ze omhoog kijkt maar ja dat wilt ze natuurlijk niet.. washandje zal ik ook nog eens proberen..

    Hier toch echt wel 2 keer in de week der haren wassen met shampoo. Vooral als ze naar t kdv gaat zitten haar haren soms onder t zand of als ze verkouden is onder t snot..
     

Share This Page