Ik wil varkensvlees gaan vermijden/minder, tips?

Discussie in 'De lounge' gestart door taliaa, 31 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Marnatman

    Marnatman Fanatiek lid

    17 jun 2010
    2.382
    206
    63
    Man
    Bedrijfsleider
    In Grunn
    Kijk daar kan ik wat mee. Bedankt.
     
  2. Marijke1982

    Marijke1982 Niet meer actief


    Dat ga ik ook eens proberen, lijkt mij erg lekker
     
  3. Brightness2013

    Brightness2013 Niet meer actief

    Ik at het al niet voor ik moslim was.. vanuit huis. Gewoon omdat mijn moeder het smerig, vet vlees vond...maar ook omdat varkens van alles eten (kadavers enz)
     
  4. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.045
    2.184
    113
    Brabant
    Ik ben helemaal om. Geen varken meer voor ons.
    Ik ga die worst kopen bij de turk en meteen kijken voor iets van boeterhamworst voor de kids.

    Zo stap 1 is gezet naar een gezonder leefpatroon:)
    Volgende topic wordt t koken zonder pakjes:)

    Bedankt!!!
     
  5. fluitekruid

    fluitekruid Fanatiek lid

    5 okt 2011
    1.748
    0
    0
    NULL
    NULL
    Let goed op verpakkingen van toetjes en snoepjes, er zit vaak gelatine in dat gemaakt wordt van varkens en runder beenderen. In de toetjes van mona zit het dus echt altijd.
     
  6. SDonya

    SDonya Niet meer actief

    Ik gebruik altijd sucuk bij de eieren.. Ik ga eens kijken voor dat pastrami.. Hoe ziet de verpakking ervan uit?
     
  7. SDonya

    SDonya Niet meer actief


    Niet in de griesmeelpudding
     
  8. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.045
    2.184
    113
    Brabant
    Sucuk?? Ook een worst?

    Gelatine: goed punt!!! Maar ehhhh is er ook varkensvrije gelatine? Ii gebruik t wel in taarten?
     
  9. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Jaa sucuk, superlekker, knoflookworst. Ik eet het altijd op een tosti met kaas, zoooo lekker. Of gewoon in plakjes gebakken en dan op brood. Yum. Ziet er zo uit: Mijn mixed kitchen: Sucuk (Turkse knoflookworst)

    Pastirma wordt in de Turkse winkels gewoon verkocht bij de vleeswaren, voorgesneden. Niet zo lekker als in Turkije, maar goed.

    In plaats van gelatine kun je agar agar gebruiken, een plantaardige gelatine
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    nou als varkensvlees veel groeihormonen bevat is het maar goed dat ik het als kind regelmatig kreeg anders was ik vast niet groter dan een meter geworden...
     
  11. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.045
    2.184
    113
    Brabant
    Oeiiii daar is je blog:):) ik ga hem nu eens opslaan!!
     
  12. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    In kant en klare pudding zit bijna altijd gelatine idd. Ook in veel soorten winegums, dropjes, spekjes. Je hebt nu die snoepjes van goody good stuff, die zijn superlekker en vegetarisch. Ook steeds meer snoepjes van Katja zijn zonder gelatine (dan staat er i love veggie op). Bij de Jamin staat bij het snoep scheppen precies aangegeven welke snoepjes zonder gelatine zijn.

    Chocola, chips etc zijn eigenlijk altijd zonder gelatine e.d. Ham/kaaschips zit ook geen varkensvlees in hahaha :D (echt waar!).

    Wij kopen zelf altijd vleeswaren in de Turkse winkel omdat we halal willen eten maar als ik puur geen varkensvlees meer zou eten, zou ik mijn vleeswaren wel nog gewoon in de NLse supermarkt kopen want de vleeswaren uit de Turkse supermarkt vind ik niet super. Lijken allemaal op elkaar. Ik mis nog steeds rookvlees, rosbief en kipfilet (de kipfilet die in de TR winkel wordt verkocht is gewoon gemalen kip in plakjes, geen echte kipfilet).
     
  13. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Gelatine zit in enorm veel producten. Laatst een pak yoghurt en zo'n beker verse slagroom waar het ook in zat.
    Snoep haal ik bij de Turkse supermarkt, da's zonder varkensgelatine (oa halal Haribo) En volgens mij verkoopt look o look ook varkensgelatine vrije snoep.
    Veel capsules van bijv vitamines zijn ook gemaakt met gelatine... dus daar let ik ook op :)
     
  14. fluitekruid

    fluitekruid Fanatiek lid

    5 okt 2011
    1.748
    0
    0
    NULL
    NULL
    De plantaardige versie van gelatine heet agar agar.
     
  15. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Goed idee ;)
     
  16. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Smaken verschillen, maar ik vind het dus minder lekker dan rundvlees of kip. Is ook waar je mee opgegroeid bent, denk ik. Wij aten nooit varkensvlees thuis (voordat mijn moeder besloot vegetarisch te gaan koken).

    Maar dat het heel ongezond zou zijn is niet helemaal waar.
    Biologisch scharrelvarkensvlees is heel gezond en bevat meer omega3-vetzuren dan vis. Mooi dooraderd en niet baggervet. Ik heb laatst saté gegeten van biologisch scharrelvarkensvlees en het vlees was rood en botermals en smaakvol!

    Kijk, je kan ook een kilo karbonade bij de super kopen voor 3 euro. Dat heeft veel meer vet, veel meer ongezonde stoffen, veel minder smaak en veel minder voedingsstoffen.
     
  17. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Door je stampot is chorizo vaak ook lekker.
    En dat is niet per definitie rund.

    Hier een multiculti wijk dus niet alleen de slager verkoopt allerlei vlees in non-varken-versie maar ook gewoon in de supermarkt.
    Bijv behalve rundersalami heb ij ook kipsalami en kalkoensalami.
    (Niet mijn favoriet maar manlief gaat er een straatje voor om indien nodig)
    Kipworst is erg lekker
    Kipfilet in vele smaken
    En onder je ei? Ipv ham er onder... Kun je ook champignonnetjes nemen en een uitje.
    Plakje chorizo is ook lekker maar vind ik beetje te veel van het goede.
    Wel bak ik soms champignons, uitje en 2 fijn gesneden plakjes chorizo en dan doe ik dat op het ei als hij op mn brood ligt.
    Minstens zo lekker als bacon :)
     
  18. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Niets lekkerder? Getsie, haha. Ik heb mijn hele jeugd varkensvlees gegeten en nu al een jaar of 10 niet meer, maar het enige wat ik echt mis zijn heerlijk gekruide spareribs bij een restaurant hier uit de stad. Als ik dat ruik...Maar verder kan ik echt niets bedenken wat ik mis. Er zijn OF goede vervangers OF het is gewoon echt niet lekker. Speklappen (oh gruwel), karbonado (droog...), half om half gehakt (vettig, blegh). Ja een stukje varkenshaas is lekker maar duur en dan vind ik rundvlees toch nog veel lekkerder. Dus nee, er is juist heel veel lekkerder.
     
  19. Arual83

    Arual83 Fanatiek lid

    11 jan 2012
    3.530
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik mijd zelf al jaren varkensvlees.
    Tosti's maak ik meestal met kipfilet (mijn moeder wel eens met rookvlees), als we rookworst eten dan is het van rundvlees. Mijn man eet wel graag spekjes bij stamppot, die doet hij er later zelf doorheen. Wij halen ook wel eens vlees(waren) bij de Turkse supermarkt hier.

    Van huis uit aten we ook nauwelijks varkensvlees, heel soms varkenshaas maar verder niet.
     
  20. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nee, dat is niet zo, dat vind jij. Smaken verschillen.;)
     

Deel Deze Pagina