Wat te doen?

Discussion in 'De lounge' started by miss84, Sep 4, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. miss84

    miss84 Bekend lid

    Oct 2, 2013
    943
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik wil even jullie mening.

    Ik ben gescheiden en we hebben een dochter ( hij is niet de biologische vader).
    2 jaar lang ging de omgang goed, geen problemen we konden samen koffie drinken enz.

    Nu heeft hij sinds 4 maanden een vriendin en is het helemaal omgeslagen. Wil me aanklagen voor van alles, niets is goed.

    Maar sinds een paar weken wil mijn dochter liever niet meer naar hem toe. ( ze is bijna 8)
    Ze zegt dat hij lelijke dingen zegt over mij.
    Afgelopen week brachten we haar naar hem toe. Thuis was ze al in tranen dat ze niet wilde. Maar ja in het echtscheidingsconvenant staat de afspraak beschreven. Had hem al geappt dat ze verdrietig was en of hij haar enthousiast wilde ontvangen zodat ze zich welkom voelde.

    Daar aangekomen komen hij en z'n vriendin naar buiten. Stuurt hij dochter weg. Hij wilde in discussie over een heleboel.
    Waar zij bij was. Ik ben met haar weg gelopen terwijl zij histirisch huilde. ' ik wil bij jou blijven ik wil niet naar papa!!'

    Hij heeft haar van me gepakt ( stond helemaal dicht tegen me aan armen
    Om me heen) en is weg gegaan.

    Volgende dag kwam ze thuis en gaf weer aan ik wil niet meer gaan. Ik wil zelf bepalen wanneer ik ga.

    Nou is het zo dat ik het volledige gezag heb en hij niets.

    Nou zou ze morgen dus weer gaan..maar dikke tranen dat ze niet wil.
    Ik gebeld en overlegt maar hij zegt je brengt d'r gewoon het gaat vanzelf wel over.

    Ik kan het niet over m'n hart krijgen om haar morgen te brengen,
    Ik heb hem gezegd als we het nou even op haar tempo doen heb je kans dst ze vanzelf weer bijtrekt.

    Ik vraag mij dus af..
    Wat zijn mijn rechten?
    Kan ik beslissen dat ze het zelf bepaald? Ik wil hen niet uit elkaar houden maar enkel op haar tempo.

    Hebben jullie tips??

    Heb al een afspraak met een mediator gemaakt om m'n positie te bepalen. Maar voor morgen is dat nog niet opgelost.
     
  2. Joycey

    Joycey Niet meer actief

    Probleem opgelost; ze gaat niet. Tadaaa. Dan komt die mediator haar maar halen als het nodig is en start hij maar een rechtszaak op ;) Daaag.
     
  3. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    Aug 17, 2007
    11,361
    266
    83
    Noord-Brabant
    In dit geval zou ik hetzelfde doen.
     
  4. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    Jan 24, 2013
    7,328
    474
    83
    Hij is dus eigenlijk niets van haar?

    Dan is het toch simpel???
     
  5. miss84

    miss84 Bekend lid

    Oct 2, 2013
    943
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hij is idd niets van haar.
    Maar omdat het in het convenant staat..denk ik hoeveel gezeik ga ik er mee krijgen.
     
  6. Thyrza89

    Thyrza89 Actief lid

    Jan 1, 2010
    403
    9
    18
    Tjonge, wat ontzettend sneu voor haar! (En voor jou ook natuurlijk)
    Zou ze morgen gewoon thuis houden, denk eerst aan haar en dan aan de rest!
     
  7. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    Dec 4, 2012
    10,846
    4,213
    113
    Female
    Zuid Holland
    Inderdaad dus heeft hij geen recht.
    Of hebben jullie dit apart laten vastleggen?
     
  8. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Heeft hij haar wel erkend?

    Ik zou niet te snel roepen dat hij niks van haar is en je haar daarom niet meer hoeft te laten gaan. Jullie hebben samen een bezoek vastgesteld dus juridisch gezien heeft hij wel iets in handen.
     
  9. miss84

    miss84 Bekend lid

    Oct 2, 2013
    943
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hij heeft haar ook niet erkent.

    We hebben wel het 1 en ander vast laten leggen qua bezoeken.
    Maar dat zij zo overstuur is... Kan t niet over m'n hart krijgen om d'r dan te brengen.

    Ik zei hem net dat ik haar tempo aan wil houden.

    Hij smst dat hij een melding maakt bij t AMK.. Zucht
     
  10. Suzzert

    Suzzert Fanatiek lid

    May 12, 2012
    3,340
    4
    38
    Rotterdam
    Laat haar morgen gaan. Nog 1 keer, ook al doet het je pijn in je hart. Zodra je weet wat al je rechten zijn kan je hard gaan maken hierbij. Als hij dan een melding maakt bij het amk kan je mediator altijd het advies geven bij (mocht het zover komen) jeugdzorg dat hij dit deed uit dreiging.
     
  11. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    Aug 17, 2007
    11,361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Ik zou 'm een melding laten maken, als ze contact met je opnemen kan je dochter zelf aangeven wat er aan de hand is. En daarmee dat het probleem bij hem ligt en niet bij jou.
     
  12. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    Sep 18, 2008
    5,406
    138
    63
    Female
    Ik zou geen afspraak maken bij de mediator, maar bij een goede advocaat.

    Waarom wil hij een melding maken bij het amk? Je mishandeld je kind toch niet. Iemand die mij daar mee drijft zou denk ik sowieso het dak op kunnen.
     
  13. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    In dit geval zou ik het echt niet over mijn hart kunnen krijgen haar te laten gaan. Je hebt gebeld, stuur er nog een mail achteraan met dezelfde uitleg, zodat je iig iets op papier hebt staan. Volgende week heb je hopelijk meer informatie over je rechten en plichten.

    Sterkte!!
     
  14. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Wat denkt hij dat het AMK gaat doen dan?

    Jammer is dat je het het hebt laten vastleggen op papier wat officieel gezien heeft hij geen eens recht op bezoek. Betaald hij alimentatie voor haar en hoe lang heeft hij voor haar gezorgd?
    Misschien zou je het juridisch loket kunnen raadplegen.

    Ik zou haar morgen, mits ze niet in gevaar is nog laten gaan en zsm informatie zoeken over wat je rechten zijn. Wanneer een kind 12 is mag het zelf bepalen dus dat is nu helaas nog niet aan de orde.

    Ik zou hem wel duidelijk laten weten dat je niet gediend bent van zulke dreigementen en dat dat ook niet de reden is dat ze nu wel komt.
     
  15. Drieka

    Drieka Niet meer actief


    Als jij het volledige gezag hebt dan heeft hij er sowieso niks over te zeggen en daar bovenop komt ook nog dat hij niet haar biologische vader is!
    Sorry maar als je dochter zich steeds zo akelig voelt dan moet je haar niet brengen en zou ik maandag eens de mediator of advocaat bellen waar jullie het echtscheidingsconvenant heeft opgesteld en de situatie voorleggen.
    Als je ex morgen begint te zeiken dan zeg je toch dat ze doodziek is? Dat je haar thuis houdt en als hij gaat dreigen met dat convenant dan moet je je niet laten overrompelen en zou ik persoonlijk zeggen dat ik er maandag voor ga bellen want wil niet meer dat hij mijn dochter ziet op deze manier!
     
  16. Sophiaatje

    Sophiaatje Niet meer actief

    Huh nee hij heeft geen rechten het was ooit haar stiefvader meer ook niet. Vind het eigenlijk nogal vreemd dat zij van hem daarheen MOET. Nog even zeg.. haha
     
  17. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    Dec 4, 2012
    10,846
    4,213
    113
    Female
    Zuid Holland
    Als het niet goed voelt zou ik het echt niet doen ookal staat het in de afspraken.
     
  18. pnirmal

    pnirmal Niet meer actief

    Is ze misschien wat jaloers je dochter van wegen die nieuwe relatie. Klikt het niet met die nieuwe vrouw??

    Als je het alleen gezag hebt kun je volgens mij meer dan dat je gezamenlijk gezag hebt! Of je kijkt het nog even aan met je dochter dat ze dus gaat of stelt een tijdelijke pauze voor van een maand! Dat ze even tot rust moet komen, En jullie het daarna weer proberen?

    Kijk zo te merken heeft hij wel een band met je dochter op gebouwd en heeft voor haar gezorgd en is dus haar vader in alle opzichten alleen biologisch niet.

    Thuis houden kan altijd nog. Begrijpt ze de situatie wil ze misschien haar echte vader leren kennen is er wat tegen haar gezegd daar over?? Van hij is niet je vader maar ( pleegstiefvader)?

    Wil je dit laten ontploffen tot nu toe is het goed gegaan toch de omgang misschien is het tijd om aan elkaar te wennen.

    Kan verschillende kanten op gaan of hij trekt zich terug ben niet haar vader maar aan de andere kant laat hij wel zien dat hij haar graag ziet. Oke dreigen is niet de juiste manier.

    Praat met je dochter waarom ze niet meer wil en waarom probeer daar ook goed achter te komen.

    En gaat het echt niet. Tja het geluk heb je dat hij haar niet erkend heeft en hij niet haar bio vader is! Denk dat je je kind dan wel weg kunt houden zonder grote problemen.

    En blijft hij dreigen met jeugdzorg amk dan moet je zeggen doe maar ben niet onder de indruk van je dreigementen..
    Wat wil het amk doen dan haar bij je weg halen? Ondertoezicht stellen? Als daar geen redenen voor zijn heb je ook echt niks te vrezen klein onderzoek misschien van hoe en wat is er niks aan de hand dan zijn ze ook zo weer weg.
     
  19. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Ik vind het sowieso al vreemd dat het in jullie echtscheiding is opgenomen.
    Oké dat ze dus nog een tijd contact heeft gehouden omdat ze hem goed kende.
    Maar hij heeft haar niet erkend, is niet haar vader, heeft geen gezag ...
    Ik zou haar dus thuis houden morgen. En hem laten dreigen met desnoods de hele wereld.

    Ik zou overigens zo snel mogelijk een advocaat inschakelen om dat "convenant" te laten aanpassen en jouw dochter en de afspraken erover eruit te halen.

    Hij zou al blij mogen zijn dat hij haar nog af en toe mag zien. Dan handel je toch in 't belang van het kind en niet puur in je eigen belang?
     
  20. EdelHertje

    EdelHertje Niet meer actief

    Met haar thuis te houden zal er niets veranderen want wanneer wil ze dan wel weer?

    Ik zou overleggen met je ex of jullie niet iets kunnen gaan doen bij jou thuis. Zo is ze wel in haar eigen omgeving maar weet ze wel dat ze ook naar haar vader moet.

    Het is voor een dochter soms ook niet makkelijk als er een andere vrouw in haar vaders leven komt.
     

Share This Page