Vanaf wanneer lieten jullie je kinderen alleen een boodschapje doen of naar de bieb gaan, naar een (sport)clubje dat soort dingen? Mijn dochter is net 7 geworden en mag sinds een aantal weken zelf naar de supermarkt lopen (5 minuten) met een boodschappenlijstje om wat boodschapjes te doen. Binnenkort mag ze waarschijnlijk ook wel zelf van me naar de bibliotheek om boeken in te leveren en uit te zoeken. Merk aan de reacties van een paar andere ouders die ik erover sprak, dat het nogal verschilt op welke leeftijd kinderen alleen weg mogen. Nu verschilt het denk ik ook wel waar je woont (drukke stad of bijv. juist afgelegen), maar vanaf welke leeftijd lieten jullie je kinderen alleen wat dingen doen?
De oudste ging met 6 eens alleen een broodje halen bij de supermarkt, wilde ze heel graag proberen dus dat mocht en ging prima. Zou vaker kunnen, maar het is gezelliger mee te gaan dus doet ze verder niet. Wel loopt ze sinds ze in groep 3 zit zelf naar school op momenten dat ik daar niet heen hoef met de middelste (psz in hetzelfde gebouw: gaat 4 dagdelen dus ben er geregeld ook wel ). Alleen buiten spelen hier in de buurt mag ze ook, maar verder zijn de dingen zoals bibliotheek en sport te ver weg om dat te doen.
Hmm, de oudste wordt bijna 7 maar ik zou het nog niet doen. Ik vertrouw hem wel, hij let goed op, maar het is zeker 1.5 km naar de supermarkt/bieb/school/zwembad. Ik had het er gisteravond met mijn man nog over. Wij dachten aan een jaar of 9. Maar dat komt meer omdat hij toch over vrij drukke wegen moet. En ik vind het ook zo'n giga stap ineens, hahaha. Pfffft. Alleen in de buurt spelen, dat vind ik geen probleem. Maar meestel is het of voor op straat, of op het grasveld/speeltuin/voetbalveldje 50 meter verderop.
Ik ging zelf op mijn 7de alleen naar de buurtsuper, school en de bieb. Maar ze zaten alle drie bij ons in de wijk.
Hier hetzelfde verhaal. Dat duurt nog wel even, want het is toch te ver weg en dan nog een zeer drukke straat over. Dus voorlopig echt nog niet.
1,5 km zou ik ook zeker te ver vinden nog, helemaal met drukke wegen. Daarom hier ook alleen naar de supermarkt op nog geen 500m en naar school op eenzelfde afstand. Zelf had ze wel al bedacht naar opa en oma te gaan fietsen (2,5km). Maar dat gaat echt nog niet gebeuren. Is dan wel een recht fietspad daarheen, maar langs een vrij drukke doorgaande weg en 1x gevaarlijk oversteken.. Nee, echt nog niet. Denk wel dat ze het prima zou kunnen, maar vind het gewoon nog niet verantwoord.
Probleem hier is dat ze altijd een idioot drukke weg over moet. Mensen rijden er keihard en verkeersregels kennen ze niet. Dus voorlopig niet vrees jk. Jammer, want bij een normale weg zou ik het misschien wel durven. Ligt ook erg aan je kind natuurlijk.. Is die heel netjes en bewust van gevaren en kan ze goed, netjes oversteken.. Is het heel wat anders dan wanneer je zo'n ongeleid projectiel hebt We hebben dr laatst wel alleen thuis gelaten bij het boodschappen doen... Dat dan weer wel Wij wonen overigens midden in de stad..supermarkt is op kleine 10 minuten lopen maar de bieb is bijvoorbeeld niet op loopafstand. Net zo min als balletles en school. Wij fietsen eigenlijk bijna alles. Helaas voor dochterlief is de bakker wel dichtbij maar precies aan de overkant van die drukke straat.. Anders had ze best alleen brood mogen halen van mij. Nu komen we er vaak langs van school en dan blijf ik gewoon buiten bij de fietsen terwijl ze zelf brood haalt. Altijd leuk want je moet zelf je brood pakken... En met dr 1.20m kan ze dus niet bij het lekkere brood en moet er altijd om vragen. Ze komt echter (natuurlijk) ook niet boven de balie uit dus dan loopt ze om de balie heen.. Bakkerij in.. Om te vragen of iemand even brood wil pakken. Gelukkig hebben we een hele leuke bakker.. Dus die vindt het geen enkel probleem
Sinds het eind van de vakantie mag dochter (in dec wordt ze 7) naar de supermarkt op de fiets. Ze hoeft geen drukke wegen over. Naar de bieb en andere winkels niet, want dan zou ze wel de drukke weg moeten over steken. Waarschijnlijk zou ze het wel kunnen, maar ik vind het te gevaarlijk.
Hetzelfde hier... Het is niet dat ik dochterlief niet verrtrouw... Maar de rest van de wereld heb k veel minder vertrouwen in
Beide zitten hier te ver dus voorlopig mag het nog niet. Als het dichterbij had gezeten had ik het denk ik wel aangedurfd, dochter is een verstandige meid.
Dit vind ik dus moeilijk. Die van mij is bij a 7 maar durf hem nog niet alleen thuis te laten of alleen naar de supermarkt te laten gaan. In zijn klas zitten kinderen die minstens een jaar ouder zijn (heeft een klas overgeslagen) en die mogen dus soms ook al alleen naar school fietsen... er wordt hier dus regelmatig gevraagd wanneer hij dit mag! Maar ik vind dat echt moeilijk... Hoe pak je dat aan? Hij heeft adhd dus erg snel afgeleid ook nog....
Onze dochter is ook 7 maar ik doe het nog niet hoor. Als ze 8 is misschien maar waarschijnlijk 9. Ze is er zo een die op de fiets oog heeft voor van alles behalve aankomend verkeer dus ik vertrouw het nog niet helemaal. Ik ga haar eerst nog even wat lesjes leren het komende jaar. En hoe vaak rijden mensen bij een rotonde toch nog even gauw door net voordat je je voet op het zebrapad zet. Iedereen heeft haast tegenwoordig en doet maar wat.
Alleen naar school of zelf een ijsje gaan halen aan het eind van de straat mag ze wel al. Ik kan haar zien vanuit mijn huis en ze wacht altijd tot een auto stopt voor ze oversteekt. De speeltuin is iets verder maar dat mag sinds kort ook. De supermarkt vind ik hier nog net iets te ver en het idee dat ze geld in haar zak heeft vind ik niet fijn, dan krijg je inderdaad weer dat verhaal van de rest van de wereld.
Ze mag al een tijdje naar de winkel, nu een jaartje denk ik. Ze word in februari 7. De winkel is hier heel dichtbij, en ze mag alleen overdag. De meeste medewerkers kennen haar wel, en de mensen uit de buurt ook wel. Heb wel duidelijke afspraken met haar gemaakt
Mijn zoontje is bijna 7 en mag nog niet alleen naar de supermarkt of bibliotheek omdat het simpelweg te ver is en hij een gevaarlijke weg overmoet. Anders had het wel gemogen, want hij is er verstandig genoeg voor. Hij is laatst voor het eerst even alleen thuisgebleven, 10 minuutjes oid.
Groot zijn ze dan ineens he Hier van het weekend voor de 2e keer. Eerste keer was ongeveer een half uur... Nu.. 5-10 minuten ofzo.. Even op de hoek van de straat naar de bakker. Maar ze lag zo lekker te lezen op bed...
Ja, tijd vliegt he? Ja, hij was met vriendjes aan het voetballen op het veldje achter ons huis en wilde liever thuis blijven dan met ons mee. Ok.. Slik haha.
Hmm kijk nou wat ik net lees: No Child Left Outside: Another Mom Arrested for Letting Kid Play in Park - Hit & Run : Reason.com
Nou zeg, dat is me ook wat. Ik vind het soms ook moeilijk om ze los te laten hoor, maar vroeg of laat moet ik er toch aan geloven, dus stapje voor stapje mag ze steeds wat meer. Mijn dochter is ook een meisje wat zich goed aan de afspraken houdt, denk dat het bij zoontje langer zal duren.
De oudste is bijna 10 en zij mag sinds zij 9 is voor ons boodschappen ophalen. Niet op de fiets, maar wel lopend (5 minuten loopafstand)