PCOS - zonder andere 'symptomen' deel 3

Discussie in 'Zwanger worden clubs' gestart door xElles, 25 jun 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Madam1983

    Madam1983 Actief lid

    24 aug 2014
    209
    10
    18
    @Lenamill, dat heb je echt mooi omschreven. Zo voel ik het eigenlijk ook. En ondanks sat familie en vrienden meeleven voelt het toch anders

    @Missblue, welkom. Hopelijk komt er voor jou snel meer duidelijkheid

    @Boogy, ik herken precies wat je zegt. Ook wij gingen vlot de Mm in. Maar nu meer dan een jaar verder beginnen we ons geduld toch wel te verliezen

    @Sophia89, ik duim met je mee!
     
  2. Light

    Light Fanatiek lid

    15 jun 2014
    1.549
    100
    63
    Wat een fijne gyn en wat een enorme verrassing dat je toch een ei hebt! Veel plezier de komende dagen ;)
     
  3. boefje1983

    boefje1983 Actief lid

    11 apr 2014
    356
    0
    0
    NULL
    NULL
    SapphireArt: Welkom.. wat gemiddeld is om zwanger te worden bij clomid is erg verschillend.

    MissBlue: He wat jammer dat je je hier moet melden in het begin is het heftig, je moet alles een plekje geven en dat heeft tijd nodig.
    Ik ervaar het met ups en downs.
    Het fijne is aan dit forum dat je alles kun delen met meiden die hetzelfde meemaken.

    LenaMill: Yeahhh wat fijn dat je eigen arts je steunt.. En fijn toch geen verloren maand. Ik zeg go meid.. Ik snap dat je blij ben na al die ellende. Zit gewoon blij voor je te zijn..

    Sophia: grappig wij lopen een beetje gelijk op. Moet maandag ook weer voor FM. Hopelijk springen ze beide.. Have fun:D

    Hier terug van de FM en Yeahhh BMS was nu goed 7.9mm dus geen rede tot zorg.. Ze zei ook het kan wel met dun BMS maar we zien het het liefst boven de 7.. Eitje 1 was nu 26mm en eitje 2 dubieus was gekrompen :(. Maandag weer terug om te kijken of eitje 1 gesprongen is en wat nr 2 doet.. Zit deze er nog dan moet ik even tussendoor bloedtrekken. Dus ga ik het hier van het weekend nog maar even gezellig maken..
     
  4. Madam1983

    Madam1983 Actief lid

    24 aug 2014
    209
    10
    18
    Wat spannend weer @Boefje. Veel plezier het weekend en ik duim hard voor je.
     
  5. LenaMill

    LenaMill Fanatiek lid

    3 aug 2014
    4.261
    997
    113
    Welkom nieuwe dames! Jammer dat jullie ook onder de rubriek PCOS aangemeld zijn! Sinds ik hier ben aangemeld zijn er zoveel nieuwe dames bijgekomen. Ik schrik er eigenlijk van hoe frequent PCOS voorkomt. Ik had er zelfs nog nooit over gehoord, voor ik die diagnose kreeg... Gelukkig hebben we nog Clomid en Pregnyl hé! Mijn gyn zegt dat we met Clomid en Pregnyl evenveel kans maken om op natuurlijke wijze zwanger te worden dan koppels zonder problemen...! Ik blijf er gelukkig in geloven. Ik ben niet echt een opgever! De volhouder wint, zeggen ze toch he! Awel wij gaan allemaal volhouden!!! Hopelijk houdt er ook een zaadje het vol tot de finish, dat zou helemaal goed zijn! :D

    Fijne avond nog!

    PS Vandaag kreeg ik Pregnyl in het ziekenhuis. Het kwam recht uit de koelkast en deed echt pijn bij het inspuiten. Ik heb normaal nooit last van het inspuiten van Pregnyl, maar vandaag voelde ik het precies doorheen heel mijn been spuiten. Ik kon niet goed meer stappen. Raar hé!
     
  6. LenaMill

    LenaMill Fanatiek lid

    3 aug 2014
    4.261
    997
    113
    @ Boefje:Wel speciaal dat je altijd twee eitjes hebt he! Misschien is dat wel een voorteken dat je een tweeling zal krijgen, vroeg of laat.
    Wij lopen nu volledig gelijk en kunnen samen aftellen tot NOD. Veel succes!
     
  7. boefje1983

    boefje1983 Actief lid

    11 apr 2014
    356
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja vorige ronde ook en nu ook weer, nu was er een wel dubieus dus ben benieuwd wat die gaat doen.
    Ja wel lopen zeker gelijk op.. We gaan er voor dat we allebei een mooie test in handen hebben op 22 sept.. Jij ook succes.

    Ook niet fijn dat je dat zo uit de koelkast kreeg gats.. Is ook helemaal niet goed, moet eerst op kamertemp gebracht worden.
    Raar dat ze dat niet gedaan hebben! Heb je nu nog last van je been?
     
  8. MissBlue

    MissBlue Niet meer actief

    Bedankt voor het welkom heten, meiden!

    Ik moet me nog echt helemaal verdiepen in PCOS, dus ik blijf hier mee lezen.

    Wat ik me af vroeg...
    Heb je om met clomid te kunnen beginnen eerst een menstruatie nodig (kortgeleden)? En als je die niet spontaan krijgt, wordt het dan opgewekt of zoiets?

    Op de echo die ik afgelopen week had, was in mijn eierstokken een kralensnoer te zien van eitjes die dus niet meer groeien. Wat gebeurt er met deze 'eitjes' als ik straks misschien met clomid mag beginnen? Dit zijn lege blaasjes die niet meer bevrucht kunnen worden toch?
     
  9. Light

    Light Fanatiek lid

    15 jun 2014
    1.549
    100
    63
    @Missblue, het ligt eraan hoe dik je bms is of dit eerst afgebroken moet worden dmv een opgewekte menstruatie. Echter kan het ook per ziekenhuisbeleid verschillen. Ik hoefde niet eerst ongesteld te worden en mocht meteen beginnen met clomid. Dat telde als cyvlusdag 3.

    Die lege blaasje kunnen inderdaad niet bevrucht worden (ze zijn immers onvoldoende gegroeid) en verdwijnen vanzelf. Met Clomid zal er één (of meer) doorgroeien tot een goed ei. Dit zal meestal dmv echo's gemonitord worden (en soms samen met bloedonderzoek).
     
  10. SapphireArt

    30 mei 2014
    96
    0
    0
    fotograaf
    Capelle a/d IJssel
    Is PCOS te genezen? Er staat overal dat afvallen je cyclus regelmatiger kan maken, maar je hebt wel Clomid nodig dat je een eisprong krijgt, dus dat lijkt mij dat het er dan nog steeds is. Maar wat als ik een kind heb? Heb ik dan nog steeds PCOS? Moet ik dan niet altijd iets nemen om zo gezond te blijven, want met PCOS heb je een verhoogde kans op een hoop dingen. Maar is dit altijd zo? Gaat het weg of is dit iets blijvend?

    Want je leest een hoop, maar niemand zegt of het weg gaat ja of nee, of je ermee moet leven en hoe en wat of het geneesbaar is
     
  11. Light

    Light Fanatiek lid

    15 jun 2014
    1.549
    100
    63
    PCOS is niet te genezen. Wel kan afvallen in het geval van overgewicht een positieve invloed hebben op de cyclus en kun je dan toch spontaan zwanger worden (wat met pcos sowieso kan, maar de kans is meestal heel klein). Ik heb echter geen overgewicht dus valt er weinig af te vallen...

    PCOS komt meestal pas naar voren wanneer er een kinderwens is. Het klopt dat dit echter nog op meer gebieden invloed heeft, vooral wanneer je bijvoorbeeld ook last hebt van overbeharing. Ik vraag mezelf ook af wat ik moet doen zodra ik kinderen heb. Zo las ik dat de kans op baarmoederhalskanker bv groter is als je minder dan 4x per jaar menstrueert. Ik kan echter maar weinig info vinden over de overige gevolgen naast verminderde vruchtbaarheid, maar ben wel van plan om mezelf hierover eens te gaan informeren (via de huisarts).
     
  12. knutselkitty

    knutselkitty Fanatiek lid

    30 jan 2013
    2.026
    66
    48
    Vrouw
    Sprookjesbos
    volgens mij kunnen mensen met overgewicht door afvallen "genezen" van pcos, maar pin me er niet op vast, want ik heb maar een gewichtje van 50kilo.
    dat is ook de reden dat ze niet hadden verwacht dat ik pcos had. ik heb geen zwaarder gewicht, ik heb weinig tot geen acne en dan ook nog eens geen overbeharing.
     
  13. MissBlue

    MissBlue Niet meer actief

    Dankjewel voor je antwoord.
    Hoe kunnen ze zien of je bms dik genoeg is?
    En als je Clomid gebruikt, moet je dus met regelmaat naar het ziekenhuis voor een echo om te zien of je ei goed groeit?
     
  14. Annikaatje

    Annikaatje Actief lid

    15 feb 2014
    160
    0
    0
    Hoi dames!
    Ik wil me hier ook graag aansluiten als het mag! Vorig jaar gestopt met de pil, hele lange cyclussen (laatste 91 en nu al sinds mei geen menstruatie). Huisarts wilde me niet doorsturen, maar op een gegeven moment was de arts op vakantie en haar vervangster wilde wel een verwijsbrief maken :)
    Dus naar de gyn - PCOS geconstateerd, maar nog voor de zekerheid 2x bloed laten afnemen. Eind sep weer terug!
    Verder sinds stoppen met de pil af en toe een puistje. BMI precies 25, na de vakantie net iets er boven (maar niet enorm te zwaar dus) en geen rare overbeharing....
    Ik heb dit hele topic "even" bijgelezen... pfff
     
  15. Madam1983

    Madam1983 Actief lid

    24 aug 2014
    209
    10
    18
    @Missblue, ik denk dat het per ziekenhuis verschilt. In het ziekenhuis waar ik onder behandeling ben zijn er helemaal geen controles meer als de Clomid 1 maal aanslaat. Maar wellicht zit daar verschil in.

    @Annikaatje, welkom, jammer dat jij je ook moet helpen. Hopelijk krijg je gauw antwoord op je vragen en kan het voor jullie ook eindelijk echt beginnen. Succes.
     
  16. Light

    Light Fanatiek lid

    15 jun 2014
    1.549
    100
    63
    Dat bms kunnen ze zien en meten middels de inwendige echo. Net zoals ze je follikels kunnen meten. Ze zeggen dat een bms dus ongeveer 7mm dik moet zijn, maar je schijnt zelfs met 2mm zwanger te kunnen worden.
    Toen ik begon met Clomid moest ik voor het eerst op cd12 terug komen en daarna om de paar nog eens, omdat het een beetje onduidelijk was of mijn ei gesprongen was (ik bleek een cyste te hebben). Daarom moest ik bloedprikken op eigroei en eisprong.
    In mijn geval zou ik nog een cyclus gevolgd worden maar normaliter mocht ik dan een half jaar zelf proberen met Clomid. Het bleek echter niet nodig te zijn (met een bms van 4,5-5,5) :) Maar dit verschilt inderdaad per ziekenhuis!
     
  17. LenaMill

    LenaMill Fanatiek lid

    3 aug 2014
    4.261
    997
    113
    Dag dames,

    Even een vraagje. Heeft nog iemand al eens heel veel last gehad van Clomid/ Pregnyl? Ik ben sinds woensdag 'ziek'/ buikgriepachtig: buikkrampen, misselijk, diarree, hoofdpijn, moe,...
    Ik heb voordien nooit zoveel last gehad van de medicatie. Wel wat hoofdpijn en slecht gezind enzo, maar zeker geen buikkrampen. Zou het kunnen dat, hoe langer je de medicatie krijgt, hoe erger te symptomen worden? Ik hoop van niet!

    Mijn BMS was op de laatste FM vrijdag maar iets meer dan 5 mm. Toch heb ik zaterdag Pregnyl gekregen en geen medicijnen om BMS dikker te krijgen. Het rare is dat mijn BMS altijd rond 10 mm zat op dag 12 van cyclus, maar in deze rare cyclus van 2 keer Clomid/ Pregnyl dus plots niet meer. Zou dat een ramp zijn? De gyn zei dat de theorie hierrond elk jaar verandert. Het ene jaar zeggen ze dat het boven de 6 mm moet zijn, het volgende jaar maakt het weer niet uit, dan moet het weer dikker zijn dan 7 mm,...

    Ik heb Pre seed nu al 2 keer uitgeprobeerd, maar het heeft bij ons (emotioneel) niet het gewenste effect. Alles lijkt nu nog meer gepland en medisch... Dat product inbrengen, een kwartier wachten en dan... Pff Hopelijk heeft het wel een zwanger effect!

    Morgen acupunctuur. Ik ben al zenuwachtig! Benieuwd wat ze gaat doen.
     
  18. sophia89

    sophia89 Fanatiek lid

    27 jul 2012
    1.574
    291
    83
    Vrouw
    Inderdaad haha wat grappig! Misschien ook tegelijk zwanger straks hoop ik.... Wanneer is je nod?
     
  19. Daantjuh85

    Daantjuh85 Fanatiek lid

    6 mrt 2013
    3.166
    2
    38
    Zoetermeer
    pregnyl is het zwangerschapshormoon..

    Misselijk, moe, hoofdpijn.. Tja dat zijn allemaal prille zwangerschapssymtomen. Dat is ook normaal.

    mijn BMS is ook nooit dikker dan 6/7 mm.
    Het gaat niet om de dikte, maar het moet uit 3 laagjes bestaan. Probeer je niet zo druk te maken. Als je eenmaal een ei hebt gehad heb je net zoveel kans als iedereen met een ovulatie. Gemiddeld duurt het gewoon een jaar om zwanger te worden.
     
  20. LenaMill

    LenaMill Fanatiek lid

    3 aug 2014
    4.261
    997
    113
    Oh, van die 3 laagjes wist ik niks. De gyn vertelt me nooit hoeveel laagjes het heeft. Zal het volgende keer eens vragen. De symptomen zijn vorige woensdag begonnen (3 dagen voor de Pregnylspuit). 's Morgens is het altijd heel erg, maar na de middag betert het en voel ik me best goed.
    Ik maak me niet druk hoor. Dat heb ik al afgeleerd. Ik ben veel te moe om me er nog druk in te maken. Ik ben zelfs te moe om mijn best te doen rond de eisprong. ;) Misschien heb ik gewoon een dipje, omdat het zo veel van je vraagt allemaal... Ik heb gisteren zelfs over de middag een dik uur geslapen.

    Tja, we moeten er wat voor over hebben he!
    Liefs! XXX
     

Deel Deze Pagina