Ja is nog een goed idee ook.. Moet ik alleen wel oppassen dat ze geen vlechtjes in d'r haar hebt of donker is..want anders is het weer niet goed!
1) hoe weet je dat het een minderheid is?? het kan goed dat er heel veel mensen zo over denken, maar dat het een kleine groep is die zijn mond open wil doen 2) JIJ maakt er van dat het om zeep geholpen wordt, er wordt alleen maar gevraagd om rekening te houden met de gevoelens van andere mensen. Toch best een normale vraag eigenlijk. 3) discriminatie heeft niets te maken met meer- of minderheden en in deze zaak is er een rechter die heeft aangegeven dat er toch echt beter naar gekeken had moeten worden. Dat is een rechter is die is aangesteld door de Nederlandse staat, dus door mensen die jij en ik gekozen hebben. Verder denk ik dat als een juf zich voor het oog van haar klas kan omkleden in sinterklaas, waarbij de kinderen zich afvragen waar de juf is gebleven, het allemaal met herkenning wel mee zal vallen.
Serieus, dat vind je een voorbeeld van aanpassing van cultuur?? Dat was overigens een commerciële zet van dat bedrijf.
Mijn zoon van 5 is daar veel te slim voor, die zou dat dus wel door gehad hebben. Die zegt gerust, oh dat is nep, de juf heeft een baard op gedaan en een jurk aan gedaan etc..
Het zouden er meer kunnen zijn natuurlijk, maar er zijn een aantal mensen in opstand gekomen en daarom is er een discussie ontstaan. Ja ik vind het om zeep helpen idd. Nooit was het een punt en nu opeens wel. Maar er wordt nu dan toch ook geen rekening met mijn gevoelens gehouden? Ik heb deze mening en dat is mijn gevoel. Kinderen die kennen geen discriminatie dat leren de volwassenen ze aan. En mijn dochter kan je allang niet meer wijs maken over de juf die zich verkleed als sint, maar dat heeft er ook niet mee te maken nu toch? En sowieso ik heb geen idee wanneer ik persoonlijk om deze rechter heb gevraagd hoor! En dan nog dan moet je maar altijd achter zo'n iemand staan?
Rosao, ik heb inderdaad een Ghanese vriendin 4 zoontjes. Ze hebben eerst ergens in de provincie Groningen gewoond en die jongens wilde in de Sinterklaastijd op een gegeven moment niet meer naar school omdat zowel de kinderen als de volwassenen constant weer zogenaamd grappig dachten te zijn. Hier in de stad hebben ze er geen last van maar echt warme ideeen hebben ze niet bij het Sinterklaasfeest.
Hoe lang gaat hij dan nog in zwarte piet geloven? Ik denk dat het voornamelijk om het verhaal gaat dat men er omheen verteld. Wij vieren geen Sinterklaas, ik heb ze er nooit wat over verteld wat betreft echt of niet echt maar mijn dochter en zoon zien zwarte piet en Sinterklaas gewoon als mensen die zich voor de gein verkleden. Ze spelen dat gewoon, net als dat ze dondersgoed weten dat mega mindy gewoon een filmmevrouw is. Maakt de spanning er niet minder om.
Ik ken mn eigen kind wel hoor en ja die is daar te slim voor, dat hebben we al vaak genoeg mee gemaakt met hem namelijk... Het is gewoon jammer dat dit zo moet gaan. Nu zijn mijn vriend en ik meer van de kerst, maar voor mn zoon ja vind ik het jammer...Dat wordt voor ons volgend jaar kado'tjes onder de kerstboom..
Dat gezeik van zwarte piet begon ook door een idiote stunt van 1 kunstenaar. Niemand had problemen met zwarte piet tot deze onnozelaar er iets van zei Nu is dat heel anders als die negerzoenen, geen reclamestunt maar hoe kan 1 persoon voor dit hele gedoe in Nederland zorgen?
Thijmen zal waarschijnlijk alleen nog dit jaar sinterklaas vieren waarbij hij er ook in gelooft, maar ik denk dat het hem niet kan boeien of ze nou zwart, paars, rood of wit zijn of welk haar ze hebben oid. Het is gewoon zoals het is.
Maakt dat wat uit dan? Nee dus. Hij ziet het gewoon als verkleden als iemand dat voor zn neus doet, niet als hij gewoon Sint en Piet op tv of op school ziet ofzo. Dat jij jouw kinderen niks hebt verteld prima jouw goed recht. Ik ben er mee opgegroeid en vind het een leuke traditie, iets wat bij Nederland hoort en ontzettend leuk is voor de kinderen. Heb mijn zoon er dus wel over verteld en keek er echt naar uit toen hij nog te jong was ervoor, om dit op hem over te brengen.
Denk je dat die ene kunstenaar dat veroorzaakt heeft? Ik heb altijd mijn vraagtekens gehad bij het Sinterklaasfeest. Nu is de tijd er kennelijk rijp voor om er een discussie over te voeren.
En daarom doet het u niks. Jullie vieren het niet, daarom is het voor jullie onbelangrijk. Wij vieren geen thanksgiving dus daar bemoei ik me ook niet mee als ze daar ooit eens iets mee gaan doen.
1) Dat het een minderheid is, is niet te ontkennen, maar of het nou 2,5% van de Nederlanders is, of 45% (ook een minderheid) maakt nogal verschil. En dan verwijs ik ook naar je punt 3, waar ik het mee eens ben, zelfs zonder rechter. 2) Je heb een groep 'anti-Pieten', waarvan het gros het niet eens is met hoe het nu gaat, maar je moet wel toegeven, dat er ook een handjevol lui bij zit, die niet voor rede vatbaar is, geen compromis wil sluiten en héél Zwarte Piet de wereld uit wil helpen. Die lui willen het hele feest in mijn ogen om zeep helpen.
Dan moet je die lui in Groningen aanpakken! Sterker nog, ik vind dat je die lui er ook op aan mag spreken, dat hun gedrag een grote reden is, dat deze discussie nu bezig is en het voortbestaan van Zwarte Piet in het geding is.
Ik vertel helemaal niks hierover aan mijn zoon. We zien het tegen die tijd vanzelf wel hoe het gaat. Ik denk dat m'n zoontje t ook wel best vind allemaal.