Ik weet dat de meningen hierover verdeeld zijn en dat ieder kindje verschillend is, maar ik ben toch benieuwd naar jullie ervaringen. Mijn neefje van bijna een jaar oud krijgt borstvoeding. Hij slaapt nog niet door en wordt meestal twee (of meer) keer wakker 's nachts voor een voeding. Ons zoontje van 5,5 maanden oud krijgt flesvoeding. Hij zit sinds een maand of 3 op één nachtvoeding (wordt sommige nachten wel vaker wakker, maar hoeft dan geen fles). Hij slaapt gemiddeld van 19.30 tot 6.30 met dus één nachtvoeding op een verschillend tijdstip, variërend tussen 23 en 4.30 Wanneer sliepen jullie kindjes door en wat voor voeding kregen zij? En wat verstaan jullie precies onder doorslapen, van hoe laat tot hoe laat? Ik ben erg benieuwd!
Ik heb rond 3 maanden helaas moeten stoppen met borstvoeding omdat ik mijn productie niet meer op gang kreeg. Onze dochter kwam vanaf de 1e dag 1x snachts. Na 2 nachten flesvoeding sliep ze door van circa 9 uur tot 7 uur. Ik denk dat n baby langer kan teren op flesvoeding dus eerder doorslaapt. Maar dit zou voor mij geen reden zijn om geen bv te geven !
Is volgens mij afhankelijk van het kind... Mijn dochter kreeg bv, sliep na de kraamweek 's nachts al een uurtje of 5 achtereen en sliep met 4 maand klokje rond.
Bedankt voor je reactie Sweetbabygirl. Dat laatste is ook absoluut niet de insteek van mijn topic Bij mij is de borstvoeding helaas al na 2 weken mislukt. Had het graag langer gedaan!
Mijn meisje (bijna 4 maanden) slaapt momenteel gemiddeld van 22:30-08:00 met 1 voeding rond 5:00/6:00. Kan ook wel eens eerder of later zijn. Ook wordt ze wel eens in het begin van de nacht wakker maar dan is een tutje genoeg om verder te slapen, of ze is naar haar buik gerold wat ze dan niet fijn vindt liggen. Ze krijgt flesvoeding. (Hero comfort) Mijn buurjongen van net 1 komt ook vaak nog ongeveer 2x per nacht voor voeding en krijgt borstvoeding. Maar het verschilt idd per kind en ligt niet altijd aan de soort voeding
Dl is 13 maanden en drinkt nog meerdere keren per nacht (bv). Ze heeft een hele periode gehad dat ze sliep van 19.30 tot middernacht, dan een voeding, en dan tot 's ochtends. Nu is het alweer maanden dat ze vaker wilt drinken. Klok rond slapen heeft ze nog nooit gedaan.
Mijn dochter heeft een jaar bv gekregen en sliep met 10 maanden door. (23.00 tot 07.00 uur) Dit ging een paar maanden goed. na een jaar kreeg ze fv en soms krijgt ze nog steeds snachts een voeding als ze bijvoorbeeld een groeispurt heeft of ziek is. Hele fles gaat dan ook schoon op Ik denk wel dat kindjes sneller verzadigd raken door fv en daardoor sneller doorslapen dan op bv. 1. door de samenstellen van de fv en 2. door het gemak van een fles. In fv zitten toch net even wat andere bestanddelen dan in bv waardoor het langer verzadigd. daarnaast: Bij borstvoeding wordt het aantal mm bv wat is "opgeslagen" in de borst afgestemd op de groei/aanvraag van de baby, dus iets natuurlijk geregeld. Hierdoor krijgen baby's ook niet altijd evenveel binnen tijdens een voeding en het daardoor dus ook komt dat er soms korter tussen zit tussen twee voedingen. Ook moet een baby aan een borst vaker meer moeite doen dan door een speen. Dus ja ik denk wel dat fv kindjes sneller doorslapen, alhoewel er altijd bv kindjes zullen zijn die ook snel doorslapen. ps. ik denk wel dat je hiermee trouwens weer een fijne discussie gaat opwekken over bv en doorslapen, want onderzoek wijst aan dat doorslapen niet altijd goed is voor een pasgeborene etc. etc. Succes
Mijn zoon sliep met 2 weken van 12 tot 6 en met 6 weken klokje rond op borstvoeding. Dochter sliep in de kraamweek van 1 tot 7 en met 5 weken klokje rond ook op borstvoeding. Aan de ene kant was dit wel erg lekker, maar al snel liep mijn productie terug en kon ik de wekker zetten om 's nachts te kolven.
Bedankt voor jullie reacties! Het is zeer zeker niet mijn bedoeling om een discussie uit te lokken, al begrijp ik heel goed dit onderwerp voor sommigen gevoelig kan liggen. Ik vind het gewoon erg interessant
Ik denk dat er zoveel factoren zijn die bepalen wat je kindje doet s'nachts. Bv of kv, kindjes verschillen Mijn nichtje en neefje sliepen op bv al heel snel door. Het zoontje van mijn vriendin kreeg tot 8 maanden (of wat langer?) een fles s'nachts. En hoe drinkt een baby? Sommige zijn type snacker, die hebben behoefte aan meer voedingsmomenten op een dag/nacht (wat ook heel natuurlijk is). Die komen wellicht wat langer in de nacht
Toen onze dochter drie maanden was zijn wij volledig overgegaan op flesvoeding. Vanaf dat moment werd ze ook niet meer wakker rond twee uur snachts, maar rond half zes zes uur. Misschien komt het door de leeftijd, misschien door de fles. Baby van mijn schoonzus die inmiddels bijna 1 is word nog 2/3 keer per nacht wakker op borstvoeding
Ons meisje sliep met 3 week van 00:00 tot 6:00 En nu slaapt ze van 00:00 tot 7:00-8:00 Ze krijgt flesvoeding. En ze slaapt daarna meestal 12:00. S'avonds is ze het meest actief. Net als mama
Kaan sliep met 3 weken door (borstvoeding) Atilla sliep met 2 weken door (borstvoeding) van 23:00 tot 05:00. Nu is hij 10 weken en slaapt van 22:00 tot 07:00/08:00 door.
dochter werd juist op fv veel vaker wakker! tot 4 mnd bv, 1x wakker, en na de fv zaten we weer op 2 nachtvoedingen. met 9 maanden sliep ze door
Mijn dochter sliep vanaf 3 weken van 23 tot een uur of 7 met 1 voeding. Vanaf 3 maanden geen nachtvoeding meer nodig, en nu slaapt ze van 19.30 tot 7 uur.
Zoon heeft nog nooit langer dan 4 uur achter elkaar doorgeslapen. En dat zijn ook de uitzonderingen; ook 's nachts voed ik over het algemeen om de drie uur (borstvoeding).
Zolang ik bv gaf, heb ik meerdere voedingen per nacht gegeven. Als ik geluk had 2x per nacht maar ook hele periodes wel 4 tot 6 x per nacht. Pas toen we de bv stopten (13 maanden), sliep ze klokje rond door.
Het lijkt er soms wel op dat een kindje met fv eerder de hele nacht doorslaapt... Hier is het wisselend(ik geef bv). Meestal rond 19-20 uur laatste voeding en dan komt hij weer tussen 1 en 3 uur. Maar soms ook later. Het lijkt mij echt heerlijk als hij de klok rond gaat slapen, maar daar ga ik de bv niet voor op geven om het 'uit te proberen' Het voeden s nachts is idd goed voor je productie. En met 20 min lig ik meestal alweer in bed. Afgelopen nacht heeft hij trouwens 9 uur geslapen achter elkaar, maar dan lig ik op een gegeven moment wakker te wachten
Hier met BV om de 3 a 4 uur wakker en toen ik na 2 maanden over ging op FV in verband met problemen met BV sliep ze gelijk door, maar dit zou persoonlijk voor mij geen reden zijn om voor FV te kiezen natuurlijk.