Ik heb die eerste weken overleefd op broodjes met mozarella (de gepasteuriseerde versie), tomaatjes en boter Verder had ik na wat zoeken wel een aantal gerechtjes die ik wel binnen kreeg. Van spinaziepuree bijvoorbeeld kreeg ik toch een babyportie op. En zomerse slaatjes gingen ook goed binnen. Ik had natuurlijk het geluk dat het toen ook echt nog zomer was Ondertussen eet ik ongeveer alles weer met smaak op, behalve macaroni met kaas en hesp, geen aanrader als je dat er achteraf weer uitgooit, die kaas trekt draden in je keel, brrr...
Heel herkenbaar! Mijn vriendin is dan ook gestopt met koken voor mij, ik regel zelf waar ik op dat moment trek in heb. Soep gaat over het algemeen goed.
Maar ik vraag me af of het dan niet gevaarlijk is voor de baby('s) als je lijf in 'ketose' gaat? Dan komen er veel afvalstoffen vrij. Ik ben niet heel extreem misselijk en hoef niet te spugen, maar mijn eetlust is gewoon ver te zoeken. Heb nergens echt trek in en als ik gekookt heb dan heb ik geen zin om het op te eten. Ik heb net 8 aardbeien en een latte op en zit propvol. Ik maak me geen zorgen over (veel) afvallen, want ik kan het wel missen Graag zelfs! Maar ben een beetje huiverig voor eventuele afvalstoffen die bij het kindje komen, hoe klein dat ook nog maar is. Ik ben nu 6 ons afgevallen, dus zo erg zal het niet zijn in mijn geval. Maar als je echt amper wat eet....of eet je wel net genoeg om niet in ketose te raken?
Poeh ja, dat heb ik rond de 6 en 7 weken heel erg gehad, bleehhh als ik het al rook ging ik over mijn nek, zelfs als mijn man deed koken en die kan goed koken Toen ik Emesafene voorgeschreven kreeg kon ik weer warm eten en ook koken maar mijn smaak is zeker wel veranderd. Normaal vind ik cordonbleu en zigeunerschnitzel heerlijk maar nu ga ik er echt van over mijn nek
Het afvallen op zich heb ik juist geen probleem mee, ben denk ik nu op 11 weken tijd een klein beetje bijgekomen dus dat valt op zich mee. Ik eet veel kleine beetjes, en vooral dan fruit, brood, een koek, soep gaat eigenlijk ook nog wel vlot. en wat ik ook probeer te doen is veel melk drinken? Weet je wat ik eens heb gehoord, dat er vrouwen waren die hun tanden kwijtspeelden door te weinig melkproducten te eten, het kind was met alle calcium weg, heb ik onwijs veel schrik voor gekregen, dit wil ik echt niet voorhebben! . Je krijgt van alles schrik op de duur hé!
Nou dan kan ik je geruststellen. Calcium uit melk neemt je lichaam amper/niet op, dat is echt een fabel. Je kunt beter calcium halen uit groene bladgroentes en noten. Melk hebben wij mensen eigenlijk niet nodig Het is wel zo dat je gebit achteruit kan gaan door zwangerschap, maar dat los je niet op door liters melk te gaan drinken. Wel door eventueel een extra bezoekje aan de mondhygieniste te brengen
gewoon weg niet eten ik heb tot week 20 ook bijna gene warme hap naar binnen gekregen werd er giga misselijk van ,mijn man heeft gewoon voor zichzelf gekookt en dan ging ik boven zitten omdat de geur mij deed kockhalsen
Wat hier trouwens wel een beetje hielp om toch iets binnen te krijgen was mijn man laten koken in een afgesloten keuken zodat ik zelf zo weinig mogelijk geur waarnam. En dan hele kleine porties lekker ongezond onderuitgezakt op de bank eten. Aan tafel eten ging toen al helemaal niet en al zeker niet in een keuken die nog kookgeuren bevatte.
Ja inderdaad, aan tafel eten kan ik ook niet. Wel half liggend/onderuit gezakt. Ik kan dan beter ontspannen en m'n buik zit minder 'opgevouwen'.
Zou gewoon dingen eten die je wel lust. Als warm eten echt tegenstaat niet doen! Goed drinken is veel belangrijker uiteindelijk. Ik heb tot 24 weken amper warm eten gehad! Lustte het echt niet.
Het afvallen kan geen kwaad want het is geen dieet. Het is het niet KUNNEN eten. Ik ben bij de eerste in 3 weken tijd van 75 naar 61 kg gegaan. En tweede in iets minder dan 3 weken van 87 naar 71 kg gegaan. Ik heb uiteindelijk wel een sonde gehad omdat ik ook niet zelf kon drinken. Helaas werd ik zieker van de sonde en spuugde deze met regelmaat uit. In 2 weken 5 sondes werd me teveel. Sinds 24 weken zwangerschap kan ik wat beter eten.. maar nog steeds niet alles. Nog steeds kan ik bepaalde geuren niet verdragen.. maarr ik red me! Drinken staat voorop..bij mij hielp drinken met een rietje. En geroosterd brood met curry deed het hier goed. Toen het warmer was watermeloen..