Poffertjes en Pannenkoeken-UNITED 2 (POF > Vervroegde overgang-Lage eicelreserve)

Discussie in 'MMM clubs' gestart door FSK, 18 mrt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Wow, wat mooi dat de borstvoeding zo goed gaat MI87.

    Helaas, wat bij PCOS kan reguleren door zwangerschap kan dat bij ons niet. Ook tijdens je zwangerschap loopt eicelafname gewoon door. Ik heb het gevraagd aan de hoofdarts in Dusseldorf. Vaak zie je ook dat laag amh patienten na nr 1 meteen weer doorgaan voor nr 2 omdat de tijd schaars is.

    Misselijk, ik ben het een week of 4,5 geweest. Nadat ik met utrogestan stopte ( kunstmatige progesteron) ging het stukken beter. De tweeling zelf maakte al giga progesteron aan. Iedere zwangerschap is anders, ook bij dezelfde mama dus je klachten kunnen stom toevallig zijn Stella. En van progesteron kun je als bijwerking heel misselijk worden.

    Hoe is het met alle poffertjes verder?
     
  2. MI87

    MI87 VIP lid

    21 dec 2012
    5.119
    1
    0
    O Klaasje de bv liep niet goed hoor haha. Meneer is nogal een driftkikker en ik heb vlakke tepels. Hij hapte uiteindelijk goed aan met tepelhoedje maar het ging hem niet snel genoeg. Had een baby die 24 uur aan de borst sabbelde en brulde zodra ik hem er af haalde. Ging alleen ff goed als het er bij mij uit spoot, als het dan normaal ging lopen vond meneer het welletjes en zo dus nooit genoeg.

    Uit frustratie en vermoeidheid maar gaan kolven. Hij krijgt nu nog 50\50 kv en bv... Maar door tijd gebrek om te kolven ( je zit zo een half uur aan dat ding gekluisterd) loopt de bv nu wel terug hoor. Helaas.vmaar hij heeft zoiezo de eerste maand borstvoeding gehad.
     
  3. Mieksel

    Mieksel Fanatiek lid

    15 okt 2013
    1.712
    188
    63
    Ha lieve Poffertjes,

    Om dezelfde reden als Stella ben ik hier niet heel actief, hoewel ik het topic wel degelijk volg. Ik wil niet onnodig confronterend zijn.

    Stella, om antwoord te geven op je vraag: ik ben eigenlijk in het geheel niet misselijk geweest na mijn succesvolle IVF.
    Terwijl bij mijn eerste spontane zwangerschap (die verdrietig eindige in mk) ik heeeel erg misselijk was. Voor mij is er dus geen verband, maar ja n=1...

    Zelf hoop(te) ik ook op een soort wonderlijke reset na deze zwangerschap... Word dus niet vrolijk van jouw berichtje Klaasje, het beangstigd me zelfs wel een beetje.
    Tegelijk weet ik dat ik zó enorm in m'n handjes mag knijpen met deze zwangerschap. Ik ben er elke dag zo dankbaar voor en wens jullie allemaal hetzelfde!!!!

    Dikke liefs!
     
  4. mik81

    mik81 Niet meer actief

    Oh kijk Klaasje, dat wat jij in de eerste alinea verteld is dus wat mij ook wel bezighoud (ik ben enorm dankbaar voor deze zwangerschap, mag ik dan al denken aan wat er mogelijk hierna komt? dit lieve kleine mensje moet ik eerst gezond op de wereld zetten).

    Zelf heb ik ook wel even gedacht, misschien geeft dit een boost aan mijn voortplantingsstelsel ... Maar dat is dus vergeefse hoop. Ik ben vlak voor de IVF spontaan zwanger geraakt en weet dus niet veel van trajecten, opties en mogelijkheden maar vraag me wel af wat ik straks moet doen? Hoe lang kunnen we wel wachten? Mijn AMH was 0,2 ... Ik lees hier mee en zie dat jullie veel weten. Dus wat advies kan ik wel gebruiken.

    Maar wil idd ook niet onnodig confronterend zijn omdat ik zwanger ben en nu dus al nadenk over een evt volgende zwangerschap. Het is absoluut niet mijn bedoeling om iemand voor het hoofd te stoten. Ik besef me echt hoe bijzonder 1 kindje voor mij is en wil niet 'hebberig' overkomen.
     
  5. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Ik denk vooral dat iedereen zijn toevoeging waardevol is. Sommigen schrijven hier al jaren. Ook in de fases zonder zwangerschap en juist die zwangerschap en de route er naar toe kan andere poffers kracht geven. Ik voel vooral heel veel respect van alle kanten.

    @mi87 wat een stomme aanname van mij maar wat goed dat je deze maand in de pocket hebt. Dat neemt niemand af

    @onomkeerbaar proces: dat is niet om een shock effect te weeg te brengen. Moge dat duidelijk zijn. Kan het alleen niet mooier maken. Mijn arts adviseerde me 6 maanden na geboorte de amh en andere hormoonwaardes te controleren. Dan brengt de arts advies uit, dat is alles wat je kunt doen.

    En natuurlijk is secundaire of zelfs tertiair verlangen naar een kinderwens niet te vergelijken naar de droom van 1 kind als je in die bange MMM zit. Onmogelijk! Al mag je die wens als persoon wel hebben, vind ik het idd ook respectvol om die hier in de luwte te laten.
     
  6. mik81

    mik81 Niet meer actief

    Mooi gezegd, daar ben ik het helemaal mee eens. In het dagelijks leven word je al zoveel geconfronteerd met mensen bij wie het allemaal vanzelf lijkt te gaan. Dus laat ik dat verder ook maar in de luwte ... Bedankt voor het delen van het advies van jou arts. Wij zullen tzt dan ook wederom contact zoeken met fertiliteit. Eerst één wonder en de kans dat het daarbij blijft is ook vele malen groter dan de kans op nog een wonder en ik ben hier vreselijk dankbaar voor, er zijn geen woorden die deze dankbaarheid kunnen uitdrukken!!!

    Blijf het hier volgen en misschien af en toe een berichtje. Ik wens oprecht voor iedereen dat jullie grootste droom waarheid mag worden!
     
  7. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Kleine toevoeging, binnen het Nederlands protocol mag je pas weer een nieuwe IVF behandeling als je kind 1 jaar is. Er is geen uitzondering voor een diagnose als DOR/POF/vervroegde overgang. Uiteraard kun je wel met cryo's eerder door, daarvoor doe je niet aan hormoonstimulatie.

    In de buitenlandse ziekenhuis geldt dit protocol niet en mag je binnen het haar waarin je bevallen bent weer beginnen. Zijn wel wat regels mbt weer menstrueren en het geven van borstvoeding.

    Wellicht een handig advies zonder hier iemand mee voor het hoofd te willen stoten. Daarom schreef ik beknopt, mijn arts raadde aan een gesprek te hebben 6 maanden na.
     
  8. MI87

    MI87 VIP lid

    21 dec 2012
    5.119
    1
    0
    Kijk Klaasje, dat wist ik allemaal niet. Ook ik hoopte dat mijn lichaam misschien iets 'op stak' van de zwangerschap en het de volgende keer dan eindelijk eens zou snappen ;)
    En ook dat ene jaar wachten wist ik niet.
    Maar goed. Wij hebben het ook 4 jaar geprobeerd en zomaar is ons nooit gelukt.

    Ik blijf hier lezen want hier kom ik toch vandaan! Ik hoop gewoon elke keer weer goed nieuws te lezen als ik even kom spieken.
    Ik vind jullie nog steeds dapper en enorm sterk al voelt het soms niet zo. Maar kijk eens hoe hard jullie vechten voor wat jullie graag willen! Dat bewijst dat het kindje meer dan verdiend is als die ooit mag komen.

    Zelfs als je besluit dat het genoeg is vind ik dat misschien nog wel sterker! Andere mensen hoeven daar niet eens over na te denken. Lucky them...

    Dikke knuffel aan alle knokkers!!!!!
     
  9. lamaris

    lamaris Niet meer actief

    Even een egopost tussendoor. Ik kan nog niet reageren op jullie posts sinds ik hier voor de laatste keer was, omdat ik sindsdien niets meer heb teruggelezen. Ik ben namelijk lekker op vakantie geweest en heb de hele MMM even in de wilgen gehangen. Maar ik ga snel teruglezen, hoor!

    Ik heb vanmiddag de tp van cryo 1. MCK belde net, het eerste embryo heeft de dooi overleefd. Ik heb er nu dus nog eentje in de vriezert! Ik had dit wel gehoopt maar na zoveel tegenslagen verwacht je nou eenmaal eerder slecht nieuws dan goed nieuws.
    Tenminste, zo werkt dat bij mij.

    De rollercoaster begint weer!
     
  10. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Lamaris, begrijp ik goed dat ze de andere cryo alsnog vanmiddag terug zetten? Wens je heel veel succes deze wachtweken.
     
  11. lamaris

    lamaris Niet meer actief

    Nou, ik had dus 2 cryo's na mijn laatste IVF. MCK heeft mij verteld dat als de eerste cryo onverhoopt niet goed zou ontdooien, ze de tweede ook meteen zouden ontdooien.
    Maar de ontdooiing van de eerste cryo ging meteen goed, en die wordt teruggeplaatst.
    Ik heb er dus nog eentje in de vriezer liggen voor een volgende ronde! En dank!
     
  12. MI87

    MI87 VIP lid

    21 dec 2012
    5.119
    1
    0
    Lamaris, wat goed!!!! Was het ook nog a-kwaliteit?? Zet hem op he! Lekker ontspannen nu.
    Aan Lamaris haar embryo: ga jij je maar lekker nestelen bij je moeder ;) en lekker groeien!!!
     
  13. lamaris

    lamaris Niet meer actief

    Dankjewel :)
    Ik weet niet wat de kwaliteit is van de cryo! Dat zeggen ze dus nooit bij MCK. De embryoloog dat ie "lekker goed was gaan doordelen".
     
  14. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Super! En dan nog een back-up in de vriezer, voor kindje 2.
    Al die kwaliteiten, ik werd niet zwanger van hele goed en wel zwanger van 2 minder mooie. Het is maar een op het oog beoordeelde kwaliteit, nu positief denken, positief leven en die 2 helle weken door!
     
  15. stella04

    stella04 Lid

    16 apr 2014
    13
    0
    0
    Amsterdam
    dank voor jullie fijne reacties, ik lees het nu pas. fijn dat er hier heel veel respect is voor ieders verhaal. Ik zal het waarschijnlijk nooit weten of mijn extreme misselijkheid te maken had met het feit dat ik al in de overgang zat. Overigens gebruikte ik nog geen hormomen oid dus die kunnen ook niet van beinvloeding zijn geweest. Ik denk wel dat ik een paar maanden na deze zwangerschap toch weer opnieuw mijn waardes wil laten meten. Ik ben heel benieuwd maar voor nu is het POFverhaal iets wat ik gewoon weer even in de ijskast heb geschoven.
    Maar zo nu en dan kom ik hier weer even spieken gewoon om te zien of er nog meer succesverhalen zijn! ( lamaris, zet 'm op !)
     
  16. mik81

    mik81 Niet meer actief

    Mooi Lamaris, een lekker goed doorgedeeld embryo ... Dat klinkt positief. Nu weer afwachten ... Spannend! En zoals gezegd 'ik duim voor jou en je embryo'. Succes de aankomende weken en hopelijk lezen we goed nieuws!
     
  17. MI87

    MI87 VIP lid

    21 dec 2012
    5.119
    1
    0
    Dat heb ik heel vaak gedacht. Hoe groot is de kans dat ze steeds volmaakt goede kwaliteit embryo's 'weggooien' omdat hij er op het menselijk onvolmaakte oog niet uit ziet volgens de boekjes...
     
  18. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Is bij mij het geval geweest. Ik ben zwanger van een B en een C kwaliteit cryo-embryo. C wordt altijd weggegooid in NL, B alleen teruggeplaats in een verse poging als er verder geen A kwaliteit voor handen is. B wordt nooit ingevroren. Technisch ben ik dus zwanger van een combinatie die in NL nooit teruggeplaats zou worden...
     
  19. Mieksel

    Mieksel Fanatiek lid

    15 okt 2013
    1.712
    188
    63
    Ja, hierbij eindelijk beticht van mij:
    Ze is er!!!

    Na een lange bevalling is ze met 41+2 geboren.
    Helemaal gezond én prachtig! We zijn zo blij met haar!!

    Nu aant genieten en aant wennen.
    Later via m'n profiel foto en naam, niet openbaar ;)

    We zijn iig ontzettend dankbaar!!!! :D
     
  20. wishfulthinking

    wishfulthinking Fanatiek lid

    7 aug 2012
    4.828
    2.498
    113
    Vrouw
    Van harte gefeliciteerd met jullie meisje Mieksel!
    Geniet met volle teugen! ;)
     

Deel Deze Pagina