Als je de appels even goed checkt op gekke plekjes en daarna de onbeschadigde met steeltjes in een bak (geen plastic zak of zo), in een donkere koele kast legt ( kelderkast ofzo), dan zijn appels best lang houdbaar. Je hoeft dus niet nu alles in een appeltaart te verwerken. Je kan prima over een paar weken een gedeelte in een appelcake (ook heel lekker) verwerken en met kerst nog eens een taart. De appels die wij in maart eten zijn ook de afgelopen weken geplukt. Die worden ook koel bewaard.
Gewoon schillen etc en dan partjes/plakjes maken. Je kan ze inderdaad ook in de oven drogen al duurt dat best lang denk ik. Als het winter was kon je ze ook in een zeef op je verwarming drogen. Als ze echt verschrompeld droog zijn kun je ze jaren bewaren. Mijn oma maakte altijd een melkbus vol met die dingen en dat duurde wel even voor die op waren. Ze zijn ook lekker om zo op te snoepen dan
Ik heb zelf geen recept, maar google wel Marions Kitchen Stories: Zelf appelstroop maken Ben wel benieuwd hoe het smaakt, zelfgemaakte appelstroop.
Mijn oma liet ze in de oven van de bakker drogen. Drogen duurt idd best lang maar het moet op zo'n laag mogelijke temperatuur.
Klopt in die kast die ze had (als ik me niet vergis een broedding van dr kuikens omgebouwd. Ze hadden een boerderij) zaten heel veel grote zeven als het ware. Voor alles gedroogd was duurde dan wel een paar dagen waar ze elke dag de zeven wisselde omdat de kachel onderin stond. Mijn oma leeft niet meer maar mijn tante doet het nu dus ook op een zeef (zelfgemaakt van hout en gaas) die dan op de verwarming ligt. Ruikt altijd lekker daar in huis dan haha. Bij de bakker laten drogen is wel een idee.
Moet je het perse opeten? Haha, zag gisteren een leuke creatie op Facebook! Leuk Herfststukje toch en als de appels niet goed meer zijn zet je het lekker buiten voor de vogeltjes! Bekijk bijlage 418578
Dat is het hem juist: het zijn geen mooie appelen, vandaar dat ze gratis waren sommige hebben beurse plekjes, zwarte plekjes, rare vorm. Dus ik moet er wat mee doen, anders kan ik ze weggooien, en voedselverspilling: daar kan ik slecht tegen Oke, het word dus een appeltaart, gedroogde appels en wat nog meer? Appelcake? gewoon rauwe appels door cakebeslag dacht ik? Gedroogde appeltjes: Ik heb een hoog ijzeren vergiet van Ikea en een potkachel die op de waakvlam staat.......Zou dat werken? En dan elke dag omschudden? Zeker wel een bord onder het vergiet zetten? En hoe moet ik dat bewaren? Ik ben door de melkbussen heen Misschien een grote weckpot?
wel heel leuk, maar ben van plan ze zelf op te eten, niet voor sier, want daar zijn ze niet mooi genoeg voor.
Ooh bedankt voor deze link! Mijn vader zat zich al af te vragen hoe we appelmoes en fruit zonder suiker konden maken!
Geschilde appeltjes dompelen in roze of chocolade glazuur. Of appelpartjes bestrooien met kaneel en dan even in de oven. Mijn kleintje is er dol op. Ik maakte trouwens weleens boerencake in ovenschaal met appelpartjes.
ik ga vandaag een heleboel cake bakken, heb nog pakken voor muffins en scones. bij de lidl hadden ze geen rozijnen, maar heb abrikozen in huis, kan er volgens mij ook wel door, en door een aantal cakes een scheutje rum
Mmmm! Combinatie van abrikozen en appel cake is heel lekker inderdaad. Ik maakte dat weleens met gedroogd fruit, maar vers is lekkerder. Je zou het niet denken, maar cake bakken in een platte ovenschaal is heel lekker. Druk er lekker veel fruit in en dan in de oven.
Heb ik dat?? ga ik de kleine appels schillen, zijn het stoofperen Het stond er ook wel bij hoor, maar het lijken kleine appels, zijn ook rond! whahahaha. Mijn schoonmoeder en beste vriendin beweerden dat het appels waren en ik dacht stoofperen. Vooral mijn beste vriendin zei: het zijn appels, want als het peren zijn had ik dat geroken, want ik vind peren vies!!!! Had ik in eerste instantie toch gelijk Ik had gelukkig nog wat appels apart gelegd, dus die gaan door de cake. Nou dan hebben we straks appelmoes, appelcake, muffins, scones en stoofperen, klinkt best goed, toch?
Mijn abrikozen zijn ook gedroogd, maar ik gooi ze er gewoon in stukjes door hoor, anders blijft dat hier maar liggen
Stoofperen kun je goed invriezen of heet in glazen potjes doen, op zn kop zetten en dan kun je ze ook lang bewaren dacht ik.