Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 4

Discussie in 'De lounge' gestart door Saar22, 3 jul 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mamak

    Mamak Fanatiek lid

    8 jun 2008
    3.424
    48
    48
    thuis
    wij halen bij de lidl:
    - zoet beleg
    - groente
    - fruit
    - macaroni/saus/wraps
    - melk/ yoghurt/ toetjes/ eieren
    - snoepgoed/ chips
    - vaatwasmiddel/ schoonmaakmiddel/ toiletpapier

    En bij de reguliere supermarkt ( in ons geval meestal hoogvliet of jumbo):
    - ontbijtgranen
    - aardappelpuree, groenten in pot, knorr/honig gerechten
    - geraspte kaas/ geitenmelk/ boter voor op brood
    - brood
    - merk artikelen die in de aanbieding zijn
     
  2. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Als jullie zelf wasmiddel maken, waarmee doen jullie dat dan en haalt het ook de vlekken eruit? Dat vind ik namelijk wel een vereiste met een peutertje in huis 😉
     
  3. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Valt wel mee hoor :D heb nu voor 1,5 week fruit in huis, dit is het lijstje;
    6 appels €1,40
    4 bananen €0,80
    1 doosje aarbeien €0,50
    5 mandarijnen €1,-
    1/5 kilo druiven €1,-

    Totaal; 4,70

    Moeten alleen nog voor volgende week 5 bananen bij komen dus zeg maar 1 euro erbij. En mijn moeder brengt nog wat appels van de boom.
    Alleen mijn man en zoontje eten fruit, ik vrijwel niet.
     
  4. Lionne

    Lionne Fanatiek lid

    24 okt 2011
    3.450
    0
    36
    Activiteitenbegeleider in de ouderenzorg.
    Bij Utrecht
    Deel 1van de boodschappen is gelukt :) 15 euro armer bij de Aldi. En 0,85 cent bij kruidvat (pak luiers, had een bon van bijna 10 euro nog)
    Vanmiddag nog naar de Lidl voor een voorraad drinken en nog wat boodschappen.

    Maak vanavond een lijstje met wat ik gekocht heb en mijn weekmenu :)
     
  5. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Hier zouden wij echt niet mee rondkomen qua fruit. Er gaan sowieso 5 stukken fruit per dag doorheen, vaak nog wel 6 of 7...
     
  6. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Hier eten alleen ikzelf en zoontje fruit (en de cavia's zo nu en dan), maar wij gebruiken veel meer dan dat. Komt denk ik omdat ik ook veel smoothies maak :)
     
  7. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    Vraagje: wie van jullie is bekend met zelf billendoekjes maken? Zag het op pinterest voorbij komen. Niet meer nodig voor Melle, maar voor volgende baby wellicht handig?
     
  8. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Haha ja dat zou vast ook door de smoothies komen :) Mijn man eet alleen door de weeks 1 appel en 1 banaan in per dag (in het weekend geen fruit).
    Zoontje eet bijv. per dag een half bakje aardbeien of 2 mandarijnen of 2 handjes druiven of 1 banaan dus dat gaat ook niet zo hard :) En slim fruit in kopen helpt ook.. bij de appie betaal je per kilo bijna 2 euro terwijl je bij de jumbo maar 1 euro kwijt bent.
     
  9. Islah

    Islah Niet meer actief

    Wat duur die appels. Laatst kochten wij een kilo (ook zo'n 6 stuks) voor 60 cent.
     
  10. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Deze waren ook nog geen euro de kilo maar zijn echt flinke appels! was volgens mij ruim 1,5 kilo.
     
  11. Islah

    Islah Niet meer actief

    Als ik wat meer tijd heb straks zal ik uitgebreider reageren. Maar vanaf dat de jongste geboren werd heb ik ze zelf gemaakt. Ik kwam er pas achter dat je zelf billendoekjes kan maken toen de oudste bijna zindelijk was, dus dat had niet zoveel zin meer.
     
  12. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    dat is een superleuke tip!
     
  13. Islah

    Islah Niet meer actief

    Leuke tip! Ik zag trouwens op een site een recept om Oreo's zelf te maken. Daar moet ik me echt eens aan wagen (helaas zijn de echte Oreo's zo duur...).
     
  14. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ja, dan valt het mee. Soms zijn het echt 6 van die fluttige miniappeltjes voor 2 euro ofzo. Overigens kan ik wel je hand schudden want hier thuis ben ik ook de enige die vrijwel geen fruit eet. Laatste tijd probeer ik samen met mijn dochter samen 1 appel te eten (zij eet vaak later op de dag nog meer fruit). Gelukkig ben ik wel echt dol op groenten.
     
  15. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik bedacht me dat ik er ook iets over had gepost in een ander topic dus dat maar even gekopieerd:

    O ja, helemaal de vraag over de doekjes vergeten te beantwoorden.
    Vanaf mijn jongste dochter maak ik babydoekjes dus zelf, ik was er bij de middelste vrij laat achtergekomen helaas dat dit zelf kon, zij was toen bijna zindelijk. Ik vind ze fijn in gebruik, redelijk sterk maar nog belangrijker: het stinkt niet! En is natuurlijk veel beter voor de huid. Wat wel anders is vergeleken met doekjes van de winkel is dat je ze niet zo makkelijk eruit kan halen, maar voordat ik ga verschonen haal ik er vaak gewoon rustig aan een aantal doekjes uit, en doe wat over was weer terug.

    Dit heb je nodig: 1 keukenrol van goede kwaliteit, ik heb die van Lotus. Een beetje (2 theelepels) kokosolie, en eventueel een klein beetje babybadschuim of etherische olie voor de geur (je kan de kokosolie ook door babyolie vervangen, maar al deze dingen maken het natuurlijk wel wat minder 'gezond'), 1 glas water.

    Je kan 2 dingen doen: of de keukenrol doormidden snijden met een heel scherp (elektrisch) mes, dit is wat je vaak bij die YouTube tutotrials ziet, maar je kan ook doen zoals ik doe: gewoon velletje voor velletje precies doormidden knippen.
    Nou goed, ik ga dus verder met mijn eigen werkwijze omdat ik geen ervaring heb met dat gedoe van doormidden zagen. Ik haal dus alle velletjes eraf (het lege kartonnetje is leuk knutselmateriaal voor de wat oudere kinderen : )), knip ze netjes doormidden en leg ze op elkaar, in een doos waar ze precies in passen.
    Dan giet ik er een glas (gekookt en afgekoeld tot lauwwarm) water aan toe waar ik 2 theelepels kokosolie door heb gemengd. Wel netjes gieten omdat het ongeveer gelijkmatig nat moet worden. Roer ook vlak voor het gieten nog even door zodat je niet aan één kant een grote olievlek krijgt!
    Deksel erop, na een kwartiertje ondersteboven zetten. Daarna weer omdraaien en zijn je doekjes klaar.

    Dus zo simpel is het: een keukenrol, wat water en olie. En geen gedoe met extra was. Laat je niet verleiden door goedkopere keukenrollen, want dat gaat echt niet werken. De velletjes vallen zo uit elkaar. Ik gebruik Lotus die ik altijd in de aanbieding bij AH koop, maar volgens mij heeft Lidl tegenwoordig ook sterker keukenrol. Ik heb dus alleen ervaring met Lotus.
    Zonder aanbieding kom je per doos doekjes (100 doekjes) dacht ik op 90 cent uit, met aanbieding natuurlijk goedkoper...
     
  16. Islah

    Islah Niet meer actief

    Overigens klopt de berekening niet (helemaal onderaan), je komt ongeveer op 60 cent uit per 100 (= 1 rol)doekjes. In een aanbieding zo'n 50 cent.
     
  17. Annedore

    Annedore VIP lid

    17 feb 2010
    7.338
    836
    113
    Vrouw
    Flevoland
    SUPER!! Fijn om te weten dat ze inderdaad niet uit elkaar vallen als je goede keukenrol gebruikt.
    Ik ga dit zeker doen als kindje 2 er is :) Neem jij het ook gewoon mee in je tas. In een boterhamzakje of bakje of zo? Ikea heeft van die handige hersluitbare zakjes allerlei formaten, misschien is dat handig?
     
  18. minon

    minon Niet meer actief

    #938 minon, 25 sep 2014
    Laatst bewerkt door een moderator: 25 sep 2014
    Deze week is het gelukt met mijn 100 euro weekbudget. Ik heb nog 1,90 over;)

    Etos:
    2x infacol a 7,99 per stuk
    1x standaard 1 voeding 6,49
    Nutriton 4,69

    Kruidvat:
    luisers 7,49
    Luierzakjes 2,59 (voor als we eens weggaan dan heb ik die vieze stinkpampers niet in mn tas) erger me al zo lang aan de boterhamzakjes dat die lucht erdoor komt.
    Haarlak 2,69 dacht ik.

    Plus:
    nasimix
    spekjes
    1 kg kaas
    augurken
    2x brood
    kalkoenfilet
    stukje grillworst
    smac unox
    spitskool
    eieren
    wraps
    azijn
    chocolademelk
    3x gewone melk
    1 kg gehakt
    schuursponsjes
    aantal zakken chips
    6 biertjes voor man
    kinderkwark
    aardbeienyoghurt
    komkommer
    Kidneybonen
    Ketjap manis
    Rijst
    Koffie
    2x cola
    Ontbijtkoek

    Deze week gegeten:
    Wraps, bami, slastamp.
    Vandaag: spitskool met kerrie, ananas, rijst en spekjes
    morgen: boerenkool met rookworst
    Zondag en maandag soep met broodjes
     
  19. Moli

    Moli Niet meer actief

    Nijntje, bij de action zijn de luierzakjes goedkoper. 1 pakje 0,99 (als ik het goed heb)
     
  20. minon

    minon Niet meer actief

    Zal ze volgende kee daar eens kijken. Action is 20 min met de auto rijden :( Kom er dus weinig.
     

Deel Deze Pagina