Bijstandsmoeder krijgt netto ruim Eur 2000,- per maand!

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Nikki88, 24 sep 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    De sollicitatieplicht is een volstrekt wassen neus.
    Je schrijft een "brief" (of althans iets wat voor een brief moet doorgaan) waarvan je weet dat je toch niet wordt aangenomen (en nee, dat heb ik niet gehoord, dat heb ik zelf meegemaakt. Je kon de bijstandsbrieven er altijd zo uithalen - op vodjes geschreven, vol spelfouten, sollicitatiebrieven met 3 zinnen, echt heel erg). Je moet gewoon zeggen dat ze zoveel brieven hebt geschreven et voila! En een standaard brief die wel goed is op je computer hebben mochten ze willen weten hoe je brief eruit ziet (die je dus niet opstuurt).
    UWV doet geen checks bij de bedrijven hoor, althans heb ik nog nooit meegemaakt.

    Afgezien van de noodzaak van je uitkering (bijstand in dit geval), blijf ik erbij dat het echt wel minder kan, en dat werken veel beter lonend moet zijn.
     
  2. megacarls

    megacarls Niet meer actief

    Mijn man is ook meerdere keren zijn baan verloren (geen verlenging na tijdelijk contract). Economische crisis.
    En hij heeft zich suf gesolliciteerd. Elke week gingen er wel 10 brieven de deur uit want een uitkering de eerste keer dat was al minimaliseren maar dat ging nog maar na een half jaar contract wat niet werd verlengd kreeg hij niks meer (je krijgt een maand uitkering per gewerkt jaar, toen tenminste). Bijstand kwamen we niet voor in aanmerking want daar verdiende ik teveel voor (Netto ongeveer 1000).
    We konden ons huis niet verkopen want we zouden er verlies op lijden wat betekend; schuld.
    We hebben auto's en motor te koop gezet zonder succes.
    Mijn man heeft ook beneden zijn niveau gesolliciteerd maar dan waren ze bang dat hij te snel weer weg zou zijn wanneer hij een baan vond naar zijn kunnen. Dus hij werd niet aangenomen.
    En vuilnisman/schoonmaker? Ook dat heeft hij geprobeerd (vooruit, het was post bezorgen bij de Sandd) maar het verdiend zo f#cking weinig dat het gewoon echt niet loonde voor wat je kijkt wat voor werk dat het was. Hij was er echt uuuuren mee bezig en kreeg er dan in een maand tijd tussen de 100 en 200 euro voor. We hadden het uitgerekend en het was echt schandalig. We konden er niet van leven.
    In sommige tijden is het echt heel lastig om een baan te krijgen en dank god dan ook op mijn blote knietjes dat we uit dat hell-hole zijn gekomen met een supergoede en ook nog eens superleuke baan voor mijn man.

    Dus ondanks ik het met dit bijstandsverhaal wel een beetje eens ben (wij houden ook echt niet zoveel over per maand) moet je niet alles over één kam scheren.
    Ik kreeg het zo vaak te horen van collega's toen mijn man werkloos was. Dan gaat hij maar dit, dan gaat hij maar dat... Dat is echt niet leuk hoor. En het werkt gewoon niet zo! In geval van uitkering bijvoorbeeld krijg je geen uitkering meer als je werkt. Als je uitkering zeg 700,- is en achterop de vuilniswagen verdien je 300,- en je moet met die 700,- al elk dubbeltje 2 keer uitgeven...wat zou jij doen?
     
  3. Beepje

    Beepje Fanatiek lid

    14 feb 2013
    2.310
    9
    38
    Juist!
     
  4. KimK

    KimK Niet meer actief

    Serieus, hieruit blijkt dus dat de bijstand veel te hoog is. Sorry maar de arrogantie druipt van je verhaal: achter vuilniswagen lopen voor 300€ nee hoor, bij Sandd werken? Nee hoor keiveel werk voor zo weinig geld.
     
  5. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Bijstand voor jullie samen is 100% minimumloon. Dus als jij maar 1000€ kreeg, zijn jullie jonger dan 21.
    Bijstand is 1084 voor 21>
    Dus met die 300 zaten jullie boven bijstandsniveau.

    Én dat is exclusief toeslagen!

    Dus dat wordt bedoelt met dat werken dus niet loont....want stel je voor zeg ;)
     
  6. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    18 nov 2011
    990
    52
    28
    mh
    Bijstand voor samenwonenden is hoger he..volgens mij boven de 1200.

    Dus in feite kom je dan een maand lang je bed uit voor +-50 euro, terwijl een ander in de bijstand het zo vangt en zn bed er niet voor uit hoeft.( En dan heb ik het weer over degenen die wel kunnen maar niet willen werken die in de bijstand zitten) Klopt gewoon niks van.
    Een tijdje geleden zaten die maatregelen in de bijstand eraan te komen en ineens was het weer van de baan. Werken moet gewoon lonen, op deze manier blijf je profiteurs houden als werken niet loont.
     
  7. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Hangt van de leeftijd af....
     
  8. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    18 nov 2011
    990
    52
    28
    mh
    +1 geheel mee eens.

    Aan het einde van de streep houd je met een modaal inkomen bijna net zoveel over als bijstand, maar in de bijstand krijg je er nog extra's bij zoals ontheffingen, financiering voor sport etc.
     
  9. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Ze zegt toch dat ze niet in aanmerking kwamen voor bijstand? Het ging dus waarschijnlijk over WW of iets dergelijks. Jeetje, wat een veroordelende reacties. Lekker makkelijk als je er nooit mee te maken gehad hebt.

    Mijn man heeft 3 weken in de WW gezeten en had ook geen kleine banen voor minder loon gaan aannemen (raden ze bij het UWV ook ten stelligste af de eerste tijd). Hij kreeg voor 28 uur WW, had hij een baan voor 10 uur gehad tegen minimumloon dan had hij 18 uur WW gehad en die 10 uur tegen het lagere loon was dan jammer voor hem. Konden ze wel nog mooi zeggen 'Als u een baan vind met een hoger uurloon mag u dat extraatje wel houden, maar dat mindere uurloon gaan we niet aanvullen u kunt zo'n baan dus beter niet aannemen de eerste maanden'. Wij hadden met dat mindere inkomen ook een aanvulling gaan krijgen uit de bijstand, omdat we met die keuze voor dat kleine baantje tegen minder loon onder de bijstandsnorm zouden komen.
     
  10. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.252
    36.066
    113
    Ook al zou je er maar 50 euro op vooruitgaan of zelfs 50 euro op achteruit gaan. Je bent het toch gewoon "verplicht" om als gezond mensen te gaan werken.

    Ben het helemaal eens met nikki88, die nivellering is belachelijk.

    Mijn man heeft 1 maand in de WW gezeten, die maand erna had hij weer werk, tja, aan het eind van de maand minder salaris dan WW vanwege uitzendwerk en feestdagen etc, maar hij zou het nooit anders hebben gedaan.
    Gelukkig wel de maand erna weer fatsoenlijk werk gevonden tegen een normaal salaris.
     
  11. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    18 nov 2011
    990
    52
    28
    mh
    Helaas ziet niet iedereen het als een veplichting
     
  12. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    Nou, en daar zit 'm nou de crux ... dat is het hele eieren eten. Dat mensen die verplichting niet zien of voelen. En dan kan iedereen hier heel hard roepen "onzin" en "je weet niet waar je over praat", maar volgens mij er een hele grote groep die zo denkt. En die mensen mogen wat mij betreft per direct gekort worden op hun bijstand.
    Als je werk aangeboden krijgt dan moet je dat ook met beide handen aannemen. Ook al is het "maar" € 50 boven de bijstandsuitkering.
     
  13. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Ging het maar om zulke kleine verschillen. Helaas is het vaak een heel veel groter gat. En dan vaak negatief. Tja, daarom moet er inderdaad iets gedaan worden aan de hoogte van de bijstand zodat het meer loont om te gaan werken. Maar er moet ook eens goed naar de WW etc gekeken worden. Het is nu echt heel krom geregeld. Wil je dolgraag werken, maar je kunt gewoon die keuze niet maken omdat ze de rest niet aanvullen (en je daarmee heel snel in de geldproblemen dreigt te komen). Dus blijven mensen langer in de WW zitten, terwijl als je restant aanvult ze eerder geneigd zijn die baan met minder uren/minder loon aan te nemen.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.252
    36.066
    113
    Afstraffen dan.. En het idd maar veel minder aantrekkelijk maken om gebruik te blijven maken van de bijstand.
     
  15. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

    Moet dr wel werk zijn. Gooi die polen en bulgaren eruit dan is dr weer werk
     
  16. Logan

    Logan Niet meer actief

    Hier in de gemeente worden mensen in de bijstand ook verplicht ergens aan het werk gezet. Huishouding in de thuiszorg bijvoorbeeld, je werkt met behoud van bijstand en het bedrijf betaalt een euro per uur aan de gemeente hiervoor. Als je na drie maanden 'proef' bevalt krijg je een contract en ben je uit de bijstand. Als ze zoiets nou overal zouden doen...
     
  17. Islah

    Islah Niet meer actief

    ...dan komen er nog veel meer werklozen
     
  18. Logan

    Logan Niet meer actief

    Want? Je neem toch geen plek in van een ander? Net alsof je in de bijstand minder recht hebt op een baan:(
     
  19. Islah

    Islah Niet meer actief

    Dat gebeurt helaas wel: zoveel mensen zijn al hun baan kwijtgeraakt omdat ze plaats moesten maken voor iemand met een uitkering. Dat is echt krom. Maar gelukkig zijn er ook nog plekken waar dit minder/niet gebeurt.
     
  20. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Misschien moeten we hier dan maar wat harder werken en minder klagen.
     

Deel Deze Pagina