Annie Sloan ervaringen gevraagd

Discussion in 'De lounge' started by siriel, May 29, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Ik heb na al jullie verhalen de startersset van Annie Sloan besteld en ga mijn buikkast pimpen. Ik ben heel benieuwd hoe het gaat!

    Zijn er ook dames met ervaringen wat betreft het verven van de woonkamer? Kozijnen, houten plinten etc?
     
  2. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Voor meubels is het ideaal mits je het goed gebruikt. De verf behandel je met een was (ikzelf gebruik terpentijnwas) Maar.. het is verf die je niet kunt vergelijken met verf waarmee je je raamkozijnen schildert etc.
    Als je bijv een tafelblad verft, werk ik hem altijd af met een laquer/vernis van Annie sloan, zodat je geen kringen in je schilderwerk krijgt.

    Werk je je blad af met alleen de was, dan krijg je gegarandeerd vlekken, bijvoorbeeld van drinken wat druppelt, of een vochtige onderkant van je glas. Of als je bijvoorbeeld chips of een borrelnootje op je tafelblad laat liggen, trekt zo het vet door in je verf, tenzij je het met vernis/laquer afwerkt.

    Het is een mooie verf om meubels ed mee te schilderen, maar zodra je keukenkastjes ofzo wilt gaan doen (die je moet kunnen afsoppen!) Dat moet je echt met een vernis gaan afwerken.

    In praktijk zou het ook op je kozijnen en deuren kunnen, maar ivm vocht zou ik daar nooit aan beginnen, en het wordt ook een dure klus als je alles met vernis wilt afwerken.

    Het is krijtverf he, lees je goed in van te voren, hoe het precies werkt, en wat je juist wel of niet mee doen moet:D

    Ik heb al heel veel meubels gedaan, ook buikkastjes, daar is het superverf voor!
     
  3. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Laat ik dan eerst maar eens beginnen met mijn buikkast en dan zie ik wel weer verder. Bedankt voor je uitgebreide antwoord!
     
  4. sara1988

    sara1988 Bekend lid

    Jun 3, 2012
    849
    0
    16
    Nederland
    Ik ben bezig met een grenen eettafel te verven met Annie Sloan, het blad is geschuurd en gegrond en nu 2x in de verf gezet, maar het blad is een en al strepen, iemand enig idee wat ik verkeerd doe?
    Heb al vaker dingen geschilderd maar dit nog nooit meegemaakt, net of de verf veel te snel droogt,
     
  5. Linn84

    Linn84 Fanatiek lid

    Nov 2, 2010
    3,489
    1
    38
    Ik heb hetzelfde met mijn kastje, en heb vanmiddag toevallig net advies gevraagd toen ik bij een verkooppunt van Annie Sloan was. Het antwoord was doodsimpel, de verf wat dunner maken :D Tja, had het zelf kunnen bedenken ;)
     
  6. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Komen jullie het resultaat nog showen meiden?:D
     
  7. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    Mar 5, 2013
    4,611
    2,405
    113
    Ik zou niet weten hoe ik hier een foto geplakt krijgt vanaf me
    iPhone.

    Ik heb 4 eetcafestoelen geschilderd met Old egg blue.
    En deze een beetje opgeschuurd. Gelijk maar 2 rieten kinderstoeltjes
    Ook gedaan. En een oude hobbelpaard van Ikea
    Er ook mee gedaan icm wit en Provence.

    Ook al de muur ermee gedaan, andere muren worden met french linnen gedaan. Maar dat schiet nog niet op.. De bedoeling is dat de kleine er straks erop kan krijten.. Maar dat duurt nog wel even..
     
  8. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Heb je al ontdekt hoe je een foto kan plaatsen? Ben heel benieuwd.:D
    Ik heb vd week nog een buikkastje gedaan, French Linen, met daar onder antoinette, toen doorgeschuurd.
    Deze week ga ik mijn bed doen, heb een heel gaaf bed gekocht, maar die is donker, ik ga hem wit maken. Foto's volgen nog als hij klaar is.
     
  9. Sarax

    Sarax Bekend lid

    Jan 19, 2014
    928
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Ben benieuwd meiden!
    Hier alleen wat kleine dingen gedaan. Had bij de kringloop een kannetje gekocht en een kandelaar, en die heb ik eerst wit en toen country grey geverfd. Moet het alleen nog opschuren en bedenken waar ik het neer ga zetten 😉
     
  10. Pirouette

    Pirouette Lid

    Mar 21, 2014
    88
    0
    6
    Frankrijk
    Ik heb me ook gelanceerd en ja het is verslavend :)

    Hieronder een commode, m'n eerste projectje :
     

    Attached Files:

  11. Pirouette

    Pirouette Lid

    Mar 21, 2014
    88
    0
    6
    Frankrijk
    En mn 2de project is ook al af !

    In de wacht heb ik nog een wat grotere kast die ik in emperor's silk + darkwax wil doen voor een mooie diep rode kleur, en een onbehandelde tripp trapp stoel die ik pure white wil doen, net als de commode met een paar laagjes lak.

    Ik heb trouwens alles voorgestreken met schellak. De commode bleek uiteindelijk ook erg te bloeden (te zien op randjes op de achterkant alleen) en het hoge kastje stonk erg want had een aantal jaar in een kelder gestaan. Nu had ik gelezen dat schellak ook hielp bij luchtjes ;)

    Telkens heb ik de originele deurknopjes gebruikt die ik met een spuitbuis zilver heb gespoten.
     

    Attached Files:

    • voor.jpg
      voor.jpg
      File size:
      12.8 KB
      Views:
      12
    • na.jpg
      na.jpg
      File size:
      10.9 KB
      Views:
      10
  12. Sarax

    Sarax Bekend lid

    Jan 19, 2014
    928
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Leuk gelukt!
    Wat een super gave kast zeg!wow!
     
  13. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Heel mooi geworden!!:D
     
  14. Pirouette

    Pirouette Lid

    Mar 21, 2014
    88
    0
    6
    Frankrijk
    Voor maar 20€ op de kop getikt !

    Ik vroeg me af kan je de lacquer over was heen gebruiken ?
    Ik wil graag een tafel in graphite + dark wax verven net als het kastje, maar ik ben bang dat wax alleen niet zal voldoen met 4 kinderen waarvan 2 kleintjes... Zonder dark wax blijft de verf zo grijs, dus dan zal ik waarschijnlijk toch naar een andere kleur uitwijken.
     
  15. anica

    anica Fanatiek lid

    Dec 3, 2009
    4,528
    240
    63
    Taarten bakken
    zwolle
    Nee, dan moet je eerst weer een laagje verven maar dan ben je het effect van de donkere boenwas weer kwijt.
     
  16. Lamode

    Lamode Bekend lid

    Feb 19, 2014
    808
    185
    43
    Female
    Hoi Dames,
    Geweldige topic. Wat een mooie foto's voorbij zien komen ook.
    Nu vroeg ik mij als leek iets af, wij hebben thuis meubels staan die we 6 jaar geleden bij de Leenbakker hebben gehaald.
    Ik ben er helemaal op uitgekeken maar helaas geen centen om nieuwe meubels te kopen.
    Nu wilde ik vragen of ik deze wel kon pimpen met AS verf? Het is naar mijn idee gewoon MDF meubelen met een soort van plakfolie o.i.d. eroverheen.
    Ik voeg een foto bij voor meer duidelijkheid.

    Hoor graag hoe ik dit moet aanpakken en welke producten ik hiervoor nodig zal hebben.
    Dank jullie wel :D
     

    Attached Files:

  17. Pirouette

    Pirouette Lid

    Mar 21, 2014
    88
    0
    6
    Frankrijk
    Jammer Anica, maar daar was ik al bang voor. Misschien kan ik een glasplaat op het tafelblad leggen. Afijn ik zie wel, moet eerst de tafel nog vinden !

    Lamode ik heb hier geen ervaring mee, laat dus de meer ervaren dames antwoorden :)
     
  18. Nosam

    Nosam Bekend lid

    Jan 28, 2014
    842
    6
    18
    ✖
    Weet iemand of ik met een 250 ml verfpot van AS de poten van twee vierkante salontafeltjes kan verven?
    Of is dat te weinig.
     
  19. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Ja hoor dat kan makkelijk, eerst de verf even verdunnen met wat water. Goed roeren en dan 2 dunne lagen aanbrengen ipv 1 dikke.
     
  20. siriel

    siriel VIP lid

    Nov 15, 2010
    5,123
    2,957
    113
    Female
    Annie sloan hecht op alles, dus ik zou hem 2 X schilderen met verf die je iets verdund hebt, en dan afwerken met terpentijn was.
    Als ik een nieuw blik van Annie Sloan koop, maak ik hem open, en vul hem tot een paar mm onder de rand bij met water. Blik goed dichtmaken, op de kop zetten, zodat de verf in het water zakt, en dan heel goed, lang roeren. Ik schilder grote oppervlakken meestal met een roller voor verf op waterbasis. Wordt mooi egaal.
     

Share This Page